Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Υπάρχουν δουλειές...ξέρεις που;Στα ΧΩΡΑΦΙΑ...αλλά σιγά μη πάει ο 20χρονος κλαρινογαμπρός με το iPhone στο ένα χέρι και το freddo στο άλλο να καλλιεργήσει τη γη!

Το έκαναν οι Αλβανοί όλα αυτά τα χρόνια, έστειλαν τα λεφτά στη χώρα τους έφτιαξαν εργοστάσια, ξενοδοχεία κ.λπ. και θα έρθει η μέρα που θα γυρίσει ο τροχός και θα έχουν ΕΣΑΣ εργάτες, να μου το θυμηθείτε...

Η συμφωνία για την οποία ψήφισε το 40% των Ελλήνων "ΝΑΙ" (για να μη πάω πιο πίσω σε mail Χαρδούβελη κ.λπ.) θα ήταν ΟΑΣΗ μπροστά στο γαμίσι που έρχεται!;)
Συνεχισε τη γραφικοτητα αδερφε!! Εχεις δει τι παιζει στα χωραφια η παπαρολογεις παλι; Οι αγροτες μονοι τους τα δουλευουν, νομιζεις εχουν να προσλαβουν και αλλους; Φυγε στο εξωτερικο οσο προλαβαινεις και ασε μας εμας να πειναμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Η οικονομια εχει καποια σταδια 1)αγροτικη παραγωγη(δεν εχουμε)2)βιομηχανικη αναπτυξη(δεν εχουμε)3)υπηρεσιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
ο,τι να 'ναι

Αυτά τα "ο,τι να 'ναι" πάνε πες τα στο άεργο παρεάκι σου...εγώ έχω υπόψη μου ένα σωρό αλλοδαπούς που καθαρίζουν 600-700 ευρώπουλα δουλεύοντας σε ξένα χωράφια!
Μια χαρά λεφτά μπορεί να βγάλει κανείς σαν αγρότης και πόσο μάλλον ο Έλληνας που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει κάποιο κομμάτι γης δικό του κι έχει και την οικονομική υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Ένωσης...
Οι αγροτες μονοι τους τα δουλευουν, νομιζεις εχουν να προσλαβουν και αλλους;
Δουλέψτε τα κι εσείς μόνοι σας τότε!Υπαλλήλους θέλετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
αυτο που φοβάμαι με την ρίξη είναι ο πεινασμένος οικογενειάρχης η ο απελπισμένος συνταξιούχος που όταν δεί τα αποτελέσματα της κυβέρνησης θα θελήσει να λιντσάρει τους υπαίτιους ή να κλέψει για να ζήσει.
και δεν έχω καμία ψυχολογική διάθεση ούτε όρεξη να τους εμποδίσω απο το να μπουκάρουν σε δημόσια κτίρια ή να κλέψουν για να φάνε.

Οταν πεινουσε επι σαμαρα ομως, ειχες διαθεση και ορεξη να δερνεις γυναικοπαιδα και γερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Εσύ λοιπόν που υποστηρίζεις πολύ τον ιδιωτικό τομέα (και εγώ άλλωστε από εκεί πρέπει να ξεκινήσουμε για να ανοίξει η παραγωγή της Ελλάδας), πως ακριβώς βλέπεις να επιβιώνει αν κάθε δυο χρόνια έχουμε νέα μέτρα που τον σκοτώνουν?

Νομίζω ότι τα έχουμε ξαναπεί, όσο δεν ακουμπάνε το "λίπος" του Δημόσιου τομέα ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να υπάρξει ελπίδα να ορθοποδήσει η χώρα οπότε διαλέγουμε τον "αργό" θάνατο από τον "ξαφνικό"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Αυτά τα "ο,τι να 'ναι" πάνε πες τα στο άεργο παρεάκι σου...εγώ έχω υπόψη μου ένα σωρό αλλοδαπούς που καθαρίζουν 600-700 ευρώπουλα δουλεύοντας σε ξένα χωράφια!
Μια χαρά λεφτά μπορεί να βγάλει κανείς σαν αγρότης και πόσο μάλλον ο Έλληνας που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει κάποιο κομμάτι γης δικό του κι έχει και την οικονομική υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Ένωσης...
Με δουλεύεις ρε; Ο πατέρας μου οικοδόμος είναι και εγώ έχω χάσει αμέτρητα μαθήματα στη σχολή για να δουλέψω και να τσοντάρω μερικά έσοδα. Δεν θα πεις εμένα ή την παρέα μου "άεργους" κομπλεξικέ ανόητε που έχεις μολύνει την μισή σελίδα με αηδίες που ούτε εσύ θα πιστεύεις όταν θα είσαι νηφάλιος. Όσο για τα χωράφια, που τα έχεις καταχραστεί, αυτά να τα πεις στους επαρχιώτες όχι σε όποιον βρίσκεις μπροστά σου (χωρίς να θέλω να μειώσω τους επαρχιώτες, για οικονομικούς λόγους το αναφέρω). Παρεμπιπτόντως, η ΕΕ έχει χαντακώσει τους αγρότες τους τελευταίους μήνες με τις κυρώσεις που έχει επιβάλλει στη Ρωσία:
https://www.bbc.com/news/business-30552815
https://www.ibtimes.co.uk/spanish-farmers-dump-potatoes-protest-over-russian-sanctions-1462225
https://www.youtube.com/watch?v=66emt40IeKs
και άλλα πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Οι πολίτες των πρωην σοσιαλιστικών χωρών δηλώνουν ότι ζουσαν καλύτερα οικονομικά με τον σοσιαλισμό. Ποια είναι η γνώμη των μηδενιστών του υπαρκτου σοσιαλισμού για αυτό;

https://www.pewglobal.org/2010/01/20/the-post-communist-generation-in-the-former-eastern-bloc/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 6On3mE7 (1).png
    6On3mE7 (1).png
    13.6 KB · Εμφανίσεις: 112

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αυτά τα "ο,τι να 'ναι" πάνε πες τα στο άεργο παρεάκι σου...εγώ έχω υπόψη μου ένα σωρό αλλοδαπούς που καθαρίζουν 600-700 ευρώπουλα δουλεύοντας σε ξένα χωράφια!
Μια χαρά λεφτά μπορεί να βγάλει κανείς σαν αγρότης και πόσο μάλλον ο Έλληνας που στις περισσότερες περιπτώσεις έχει κάποιο κομμάτι γης δικό του κι έχει και την οικονομική υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Ένωσης...

Δουλέψτε τα κι εσείς μόνοι σας τότε!Υπαλλήλους θέλετε;
Οντως τωρα κανεις αυτη τη συζητηση; 60% ανεργοι με πτυχιο να πανε στα χωραφια; Και πες οτι κανουν γαργαρα τις τζαμπα σπουδες που εκαναν;; Και πες οτι εχουν ολοι χωραφι δικο τους, γιατι σου ξαναλεω και ασε τις παπατζες, οτι οι αγροτες δε προσλαμβανουν πια και τα δουλευουν μονοι τους, ποσα χωραφια υπαρχουν στην Ελλαδα για να καλυφθει η 60% ανεργια ; Με τον τροπο που λες τις αποψεις χανεις το δικιο σου, εστω και αυτο το λιγο που εχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Οντως τωρα κανεις αυτη τη συζητηση; 60% ανεργοι με πτυχιο να πανε στα χωραφια; Και πες οτι κανουν γαργαρα τις τζαμπα σπουδες που εκαναν;; Και πες οτι εχουν ολοι χωραφι δικο τους, γιατι σου ξαναλεω και ασε τις παπατζες, οτι οι αγροτες δε προσλαμβανουν πια και τα δουλευουν μονοι τους, ποσα χωραφια υπαρχουν στην Ελλαδα για να καλυφθει η 60% ανεργια ;

Οι περισσότερες Ελληνικές οικογένειες έχουν έστω από ένα χωραφάκι στην ιδιοκτησία τους (κλήρος κ.λπ.)...κι ακόμη κι αν δεν έχουν, πόσο νομίζεις ότι πάει το ενοίκιο για ένα χωράφι;
Εμείς π.χ. 60 στρέμματα κοντά σε οικιστική περιοχή τα νοικιάζουμε 2 χιλιάρικα το ΧΡΟΝΟ...

Να τις βάλουν εκεί που ξέρουν τις σπουδές που έκαναν, ούτε οι πρώτοι θα είναι ούτε οι τελευταίοι που θα αλλάξουν αντικείμενο!
Με δουλεύεις ρε; Ο πατέρας μου οικοδόμος είναι και εγώ έχω χάσει αμέτρητα μαθήματα στη σχολή για να δουλέψω και να τσοντάρω μερικά έσοδα.
Η οικοδομή έχει πεθάνει, αλλάξτε χώρα ή επάγγελμα αν θέλετε να τα βγάλετε πέρα και σταματήστε να εκλέγετε απατεώνες που ζημιώνουν όλους τους υπόλοιπους που το έκαναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οι περισσότερες Ελληνικές οικογένειες έχουν έστω από ένα χωραφάκι στην ιδιοκτησία τους (κλήρος κ.λπ.)...κι ακόμη κι αν δεν έχουν, πόσο νομίζεις ότι πάει το ενοίκιο για ένα χωράφι;
Εμείς π.χ. 60 στρέμματα κοντά σε οικιστική περιοχή τα νοικιάζουμε 2 χιλιάρικα το ΧΡΟΝΟ...

Να τις βάλουν εκεί που ξέρουν τις σπουδές που έκαναν, ούτε οι πρώτοι θα είναι ούτε οι τελευταίοι που θα αλλάξουν αντικείμενο!

Αστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως, η ΕΕ έχει χαντακώσει τους αγρότες τους τελευταίους μήνες με τις κυρώσεις που έχει επιβάλλει στη Ρωσία:
Ο Τσίπρας επέλεξε να φορολογήσει τους αγρότες από το 1ο ευρώ γιατί δεν δεχόταν μείωση των δημόσιων δαπανών.
Όσο για τη Ρωσία η Ε.Ε. όφειλε να υπαρασπιστεί το μέλος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Ο Τσίπρας επέλεξε να φορολογήσεις τους αγρότες από το 1ο ευρώ γιατί δεν δεχόταν μείωση των δημόσιο δαπανών.
Όσο για τη Ρωσία η Ε.Ε. όφειλε να υπαρασπιστεί το μέλος της.
Ο Τσίπρας έχει πολλά να κάνει το παραδέχομαι, η μείωση κρατικών δαπανών επιτυγχάνεται με το να διώξει τους αντιπαραγωγικούς δημόσιους υπάλληλους (θα είναι μεγάλη ανακούφιση πιστεύω). Η Ουκρανία δεν είναι μέλος της ΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Οι περισσότερες Ελληνικές οικογένειες έχουν έστω από ένα χωραφάκι στην ιδιοκτησία τους (κλήρος κ.λπ.)...κι ακόμη κι αν δεν έχουν, πόσο νομίζεις ότι πάει το ενοίκιο για ένα χωράφι;
Εμείς π.χ. 60 στρέμματα κοντά σε οικιστική περιοχή τα νοικιάζουμε 2 χιλιάρικα το ΧΡΟΝΟ...

Να τις βάλουν εκεί που ξέρουν τις σπουδές που έκαναν, ούτε οι πρώτοι θα είναι ούτε οι τελευταίοι που θα αλλάξουν αντικείμενο!
Προφανώς για να τα λες αυτά, δεν έχεις διαβάσει ούτε ένα βασικό βιβλίο οικονομικής θεωρίας. Το έγραψα και αλλού, το να αφήνουμε τους πτυχιούχους να φεύγουν στο εξωτερικό ή να απασχολούνται σε εργασίες που δεν έχουν καμία σχέση με το πτυχίο, είναι μία από τις μεγαλύτερες σπατάλες που μπορεί να γίνει. Αλλά δε θα σου μάθω εγώ οικονομικά, πάρε ένα βιβλίο, Σμιθ, Μαρξ δεν έχει σημασία και ξεστραβώσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Οταν πεινουσε επι σαμαρα ομως, ειχες διαθεση και ορεξη να δερνεις γυναικοπαιδα και γερους.
αυτο δεν βγάζει νόημα
και πρίν τα μνημόνια τον γαπ και τον σαμαρα γινόταν φασαρίες..
και επι ανδρέα παπανδρέου ακόμα.
πιστέυεις σε λάθος ενημέρωση και σε στερεότυπα που καλλιεργήθηκαν εδω και χρόνια.
τα μνημόνια έφεραν μια πτώση στο βιωτικό επίπεδο σε σχέση με πρίν αλλα όχι πέινα.
εγω που τα έζησα σου λέω οτι απο το 2013 και μετά επικρατεί πολύ ηρεμία σε σχέση με την περίοδο 2008-2012

και αυτοί που προκαλούν τα επεισόδια δεν είναι ούτε γέροι ούτε γυναικόπαιδα.. είναι μια μερίδα της κοινωνίας που το κάνει απο χόμπι. τα ίδια καλόπαιδα που είναι στα γήπεδα.
παράσιτα της κοινωνίας και ιδεολόγοι του μπάχαλου

σε αυτούς ναι, τσο και λο, χωρίς την ελάχιστη τύψη
δεν είναι όλα ρόδινα και όμορφα έξω,υπάρχει βία παντού. αλλα λογικό να είσαι ασχετος.
ούτε μπλοκ αναρχικών έχεις συνοδεύσει, ούτε σε θήρα με χουλιγκάνια έχεις μπει.ούτε πως μολότοφ έχεις δει να σκάει, αλλιως θα καταλάβαινες πόσο για τον π**τσο είναι ένα μέρος της κοινωνίας.

και ο δημοκρατικός σύριζα γιατί ρε μεγάλε δεν έχει αλλάξει τίποτα? ούτε την δελτα δεν κατάργησαν:P
ξέρουν τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
πάντως το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος ήταν η απάντηση που άξιζε στο εγχώριο μιντιακό κατεστημένο :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Πωωω παιδιά, με απογοητεύσατε. :P
Κάθεστε και αντιμιλάτε σε άτομα τύπου Jack & libre, οι οποίοι εδώ και μέρες ακολουθούν το ίδιο μοτίβο.
Τη μια πασχίζουν να αποδείξουν οτι το "οχι" θα είναι καταστροφικό, μετά δηλώνουν οτι "να μωρε, εγώ έχω το τεράστιο μέλλον, έχω φοβερή δουλειά, εσείς θα ψοφίσετε, δε με νοιάζει".

Really? Τότε γιατί ασχολούνταν τόοοσο πολύ σε αυτό το θρεντ;
Όταν είσαι σιγουρότατος για το επάγγελμά σου, για τις προοπτικές που σου προσφέρει, δεν σκας σε ένα φορουμ να μας το αποδείξεις, μειώνοντας τους υπόλοιπους που δε σου μοιάζουν.

Μου θυμίζει κάτι τυπάκια που έσκαγαν να γίνουν σημαιοφόροι, σκίζονταν στο διάβασμα και όταν δε γίνονταν, έλεγαν το μεγαλειώδες " σιγά, οι βαθμοί δεν έχουν καμία σημασία" .

Και επειδή το επίπεδο έχει πέσει προ πολλού, θυμίζω οτι ο γνωστός μας Jack τη μια επέμενε να αποδείξει στο παρελθόν οτι η σχολή του είναι ανώτερη από τις υπόλοιπες, οτι όλες οι ωραίες γυναίκες είναι ντίβες και μπλα μπλα μπλα...:loltooth:
Τέτοιες κουλαμάρες δεν ξεχνιούνται ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
πάντως το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος ήταν η απάντηση που άξιζε στο εγχώριο μιντιακό κατεστημένο :D

https://tvxs.gr/news/internet-mme/st...dimosiografoi-gia-tin-propaganda-yper-toy-nai
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και επειδή το επίπεδο έχει πέσει προ πολλού, θυμίζω οτι ο γνωστός μας Jack τη μια επέμενε να αποδείξει στο παρελθόν οτι η σχολή του είναι ανώτερη από τις υπόλοιπες, οτι όλες οι ωραίες γυναίκες είναι ντίβες και μπλα μπλα μπλα...:loltooth:
Τέτοιες κουλαμάρες δεν ξεχνιούνται ρε.

Well, μην χαλιέσαι, να δες εδώ, 15'' σοφίας σε μια παιδική ταινία. Και άστους να πιστεύουν ό,τι θέλουν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Πωωω παιδιά, με απογοητεύσατε. :P
Κάθεστε και αντιμιλάτε σε άτομα τύπου Jack & libre, οι οποίοι εδώ και μέρες ακολουθούν το ίδιο μοτίβο.
Τη μια πασχίζουν να αποδείξουν οτι το "οχι" θα είναι καταστροφικό, μετά δηλώνουν οτι "να μωρε, εγώ έχω το τεράστιο μέλλον, έχω φοβερή δουλειά, εσείς θα ψοφίσετε, δε με νοιάζει".

Really? Τότε γιατί ασχολούνταν τόοοσο πολύ σε αυτό το θρεντ;
Όταν είσαι σιγουρότατος για το επάγγελμά σου, για τις προοπτικές που σου προσφέρει, δεν σκας σε ένα φορουμ να μας το αποδείξεις, μειώνοντας τους υπόλοιπους που δε σου μοιάζουν.

Μου θυμίζει κάτι τυπάκια που έσκαγαν να γίνουν σημαιοφόροι, σκίζονταν στο διάβασμα και όταν δε γίνονταν, έλεγαν το μεγαλειώδες " σιγά, οι βαθμοί δεν έχουν καμία σημασία" .
Ο libre ειχε σταματησει απο τη σελιδα 20. Το δημοψηφισμα ειχε ενδιαφερον και suspens, αλλα τελειωσε. Βεβαιως για σας τωρα αρχιζει η μεγαλη περιπετεια, αλλα το προβλημα ειναι δικο σας κι οχι δικο μου. Καποιοι χαρηκατε την προσκαιρη εικονική χαρα σας με επιθεσεις εναντιον μου ειτε για τις αποψεις μου ειτε για την κοινωνικοοικονομικη μου κατασταση. Τωρα ειναι η ωρα της αληθειας: ο libre γυρισε στις δουλειες του και στη ζωη του στην Κυανη Ακτη. Επισης ο φιλος Jack προσεχως θα σας αποχαιρετησει και του ευχομαι καθε επιτυχια. Σε οσους εξεφρασαν σωστες και προσγειωμενες, κατα την αποψη μου, αποψεις ευχομαι δυναμη να αντιμετωπισουν την κατασταση. Οι υπολοιποι ας χρησιμοποιησουν τους ψευτοπαλλικαρισμους τους για να επιβιωσουν, η τυχη τους μου ειναι αδιαφορη και την αξιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Φεύγοντας να μην ξεχάσετε να κλείσετε την...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top