Πώς δείχνει μια γυναίκα ότι της αρέσει κάποιος;

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Όχι, δεν θα ήθελα να φασωθώ από την πρώτη στιγμή με κάποιον, αλλά δεν θα ήθελα και αυτός ο κάποιος από το πρώτο 10λεπτο να σκεφτεί να ικανοποιήσει το πουλί του και τις ορέξεις του.:whistle:

Σίγουρα γνωρίζεις, επειδή σε έχω κόψει για τρελό τσακαλάκι, πως αυτός ο κάποιος , κατά 99% αυτό σκέφτεται από το πρώτο δεκάλεπτο, μην πω δευτερόλεπτο και φανώ υπερβολικός δεν είμαι τέτοιος τύπος. Ωστόσο η υπομονή, αποτελεί ίσως την μεγιστη των αρετών, σε αυτόν τον τομέα και βεβαίως ενδέχεται να οδηγήσει, με το πέρασμα του χρόνου, όχι μόνο στην ικανοποίηση των σεξουαλικών μας αναγκών (πρωτεύον σε μία σχέση, νομίζω όλοι το αναγνωρίζουν), αλλά και σε κάτι πολύ πιο όμορφο και ουσιώδες. Με τη γυναίκα μου, είμαστε σχεδόν 8 χρόνια μαζί, παρά 2 μήνες και κάθε μέρα που περνάει δίπλα της, με κάνει να εύχομαι, αυτό να κρατήσει για πάντα, όπως και η αναμονή μου :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σίγουρα γνωρίζεις, επειδή σε έχω κόψει για τρελό τσακαλάκι, πως αυτός ο κάποιος , κατά 99% αυτό σκέφτεται από το πρώτο δεκάλεπτο, μην πω δευτερόλεπτο και φανώ υπερβολικός δεν είμαι τέτοιος τύπος. Ωστόσο η υπομονή, αποτελεί ίσως την μεγιστη των αρετών, σε αυτόν τον τομέα και βεβαίως ενδέχεται να οδηγήσει, με το πέρασμα του χρόνου, όχι μόνο στην ικανοποίηση των σεξουαλικών μας αναγκών (πρωτεύον σε μία σχέση, νομίζω όλοι το αναγνωρίζουν), αλλά και σε κάτι πολύ πιο όμορφο και ουσιώδες. Με τη γυναίκα μου, είμαστε σχεδόν 8 χρόνια μαζί, παρά 2 μήνες και κάθε μέρα που περνάει δίπλα της, με κάνει να εύχομαι, αυτό να κρατήσει για πάντα, όπως και η αναμονή μου :).

Ίσως δεν το έθεσα σωστά τότε. Δεν θέλω να δείχνει ότι σκέφτεται το σεξ από το πρώτο δεκάλεπτο-δευτερόλεπτο. Και γω μπορεί να το σκέφτομαι από τα πρώτα 3 λεπτά (μην πω δευτερόλεπτα, δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος:P), αλλά δεν θα το δείξω σε κάποιον που μόλις γνωρίζω. Στα άλλα συμφωνώ και να τα εκατοστήσετε με την γυναίκα σου :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πώς δείχνει μια γυναίκα ότι της αρέσει κάποιος;

Σε αφήνει να χύσεις στο προσωπό της,και τα καταπίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εδώ δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο το τι αρέσει σε μια γυναίκα, χρειάζονται αιώνες εξέλιξης για να λυθεί το μυστήριο, θα απαντήσει κάποιος με ασφάλεια για το πως ...το δείχνει? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σε αφήνει να χύσεις στο προσωπό της,και τα καταπίνει.

Εχμ... νομίζω αν φτάσετε σε αυτό το σημείο, ήδη έχει φανεί ότι της αρέσεις! :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Δεν είπαμε ότι η κοπέλα είναι 'πουτανάκι' και ο CaneSenpai 'πούτανος' (το ότι δεν έχουμε αντίστοιχα 'ισχυρή' λέξη με την αντίστοιχη σημασία για τους άντρες είναι πολύ ενδιαφέρον... :hmm:),

Το οτι δεν εχουμε αντιστοιχη ανδρικη λεξη, ειναι απλα απορροια / προβλεψη της ισχυουσας ηθικης.

Ο ανδρας δεν προβλεπεται να εκδιδεται, εξ ου και η απουσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Το οτι δεν εχουμε αντιστοιχη ανδρικη λεξη, ειναι απλα απορροια / προβλεψη της ισχυουσας ηθικης.

Ο ανδρας δεν προβλεπεται να εκδιδεται, εξ ου και η απουσια.

Μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι η 'ισχύουσα ηθική' από την μία θεωρεί 'φυσιολογική' την σεξουαλικότητα του άντρα (και δεν βρίσκει ιδιαίτερο πρόβλημα με την παροχή σεξουαλικών υπηρεσιών από γυναίκες σε άντρες υπό αμοιβή), ενώ αν μία γυναίκα αντίστοιχα εκδηλώσει τις σεξουαλικές της ανάγκες (ή αποφασίσει να πληρώσει άντρα για να τις ικανοποιήσει), μιλάμε για σκάνδαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι η 'ισχύουσα ηθική' από την μία θεωρεί 'φυσιολογική' την σεξουαλικότητα του άντρα (και δεν βρίσκει ιδιαίτερο πρόβλημα με την παροχή σεξουαλικών υπηρεσιών από γυναίκες σε άντρες υπό αμοιβή), ενώ αν μία γυναίκα αντίστοιχα εκδηλώσει τις σεξουαλικές της ανάγκες (ή αποφασίσει να πληρώσει άντρα για να τις ικανοποιήσει), μιλάμε για σκάνδαλο.
Την ισχυουσα ηθικη, την εχουν γραψει / κοψει - ραψει στα μετρα τους οι ανδρες. Ακριβως, οπως και την Ιστορια τη γραφουν οι νικητες.

Και την οποία ηθικη, ασκουν κατα γραμμα ΚΑΙ οι γυναικες σαφως!;)

Γιατι το χαρακτηρισμο "πουτανακι", τον προσδιδουν εξισου ευκολα και οι ιδιες σε ομοφυλη τους.;)

Δεν υπαρχει καποιο προβλημα, με την καθεαυτη εννοια. Η εννοια του "φυσιολογικου" εδω ειναι ενα αμιγως κοινωνικο ανθρωπινο κατασκευασμα, διχως καποιο πρωταρχικο αντικρυσμα στη φυση ως οδηγο. Απλα, ο ανδρας, προκειμενου να ελεγξει τη σεξουαλικοτητα της γυναικας - διοτι η δυνατοτητα της τεκνοποιησης ειναι δυναμη - εχει χωρισει τις γυναικες σε "ηθικες" και "ανηθικες". Σε γυναικες για σπιτι που (οφειλουν, προκειμενου να μην στιγματιστουν ως ανηθικες να) κανουν (σχετικα) φειδωλη χρηση του αιδοιου τους , αυτοπεριοριζομενες σεξουαλικα και και σε αυτες που το χρησιμοποιουν ακριτα [δηλ. της "γενικης χρησεως",τις ανηθκες], εκτος των ηθικων οριων. Εχουν ορισει ετσι και το τι εναι σεξουαλικως φυσιολογικο και τι οχι.

Ο ανδρας δεν εχει προβλημα με την εκδιδομενη επι χρημασι γυναικα, γιατι θεωρει φυσιολογικο να πληρωνει για να αποκτησει κατι, αρα και το σεξ.
Το αντιστροφο, δεν προβλεπεται για λογους "ασφαλειας" απο τον ισχυοντα σεξουαλικο κωδικα.

Ειναι ενας σεξουαλικος Κ.Ο.Κ σαφως μεροληπτικος και αδικος, που οπως ολοι οι κωδικες εξαλλου, εχει στοχο να επιφερει ισορροπιες στη λειτουργια των μελων. Και που στους παρεκτρεπομενους - δηλ. στις γυναικες - επιβαλλει βαρυτατα ηθικα προστιμα.:P

Ομως, αυτον εχουμε, αυτον εμπιστευομαστε!:D

Και που θα εμπιστευομαστε, μεχρις οτου ισως καποια στιγμη, η ανθρωπινες κοινωνιες μεταπηδησουν στο μητριαρχικο μοντελο, οποτε θα ισχυσουν και κανονες κομμενες και ραμμενες στα μετρα των γυναικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,049 μηνύματα.
το ότι δεν έχουμε αντίστοιχα 'ισχυρή' λέξη με την αντίστοιχη σημασία για τους άντρες είναι πολύ ενδιαφέρον....
Κι όμως, υπάρχει στη γλώσσα μας για τους άντρες λέξη που προσεγγίζει αρκετά τη λέξη “πουτάνα” και μάλιστα πιο ισχυρή υβριστικά. Είναι η λέξη “καριόλης”.
Σε αφήνει να χύσεις στο προσωπό της,και τα καταπίνει.
Και τότε εσύ τη φιλάς γλυκά στα χείλη.
(Ή μήπως κάνεις τον κινέζο, επειδή σιχαίνεσαι τους δικούς σου χυμούς; )


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top