Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αλλά δεν είναι το παν. Γιατί αν η άλλη είναι σκατοχαρακτήρας δεν έχει καμία απολύτως θέση στη ζωή μου (τουλάχιστον για μένα). :)

Ουτε ομως αν ειναι μαρια η ασχημη αλλα τρωγεται απο χαρακτηρα :S

Εγω νομιζω οτι ο τροπος που το βλεπει η susp ειναι ο απολυτως υγιης για τα 17, που οι περισσοτεροι εφηβοι πνιγονται στις ιδιαιτεροτητες τους. Ειναι λογικο οι περισσοτεροι να πηγαινουν με το μπουγιο για να ειναι αρεστοι αλλα οχι απαραιτητα ο εαυτος τους, και οι λιγοι που κανουν τη διαφορα να αποστασιοποιουνται. Πραγματικα νομιζω οτι το σχολειο ειναι μια πολυ σκληρη δοκιμασια γι'αυτα τα χρονια :X Η κλειστη κοινωνια εννοειται πως δε βοηθαει σ'αυτο, ομως απο μια ηλικια και μετα, με την αλλαγη περιβαλλοντος κτλ με σπουδες και τα λοιπα το τοπιο δεν γνωριζεται πλεον!

Στη φαση που ειμαι τωρα συμφωνω απολυτα με την χρζ, αν και δε νομιζω οτι φτανει κανεις στο σημειο οπου θα του ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ αδιαφοροι οι ανθρωποι που θα τον κρινουν απ'το τι φοραει η πως ειναι.. Μπορω ομως να θυμηθω πως ειναι το συναισθημα που περιγραφει η susp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ουτε ομως αν ειναι μαρια η ασχημη αλλα τρωγεται απο χαρακτηρα :S
Δεν το 'φτασα στο άλλο άκρο. :P
Αλλά να υπάρχει μία ισορροπία φυσικά.



Α, και να μένει στην ίδια πόλη, σημαντικό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ωραία, το έπιασα.

Συμπερασματικά λοιπόν, είναι μία φάση που θα περάσει :P
Άντε να δούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ειχα βαλει το 4 αλλα μετα σκεφτηκα πως, ενω αυτο ειναι αληθεια απο την αποψη οτι δεν "ψαχνομαι" και δεν εχω και ορεξη να γνωρισω καποιον, αν υπηρχε καποιος να με ενδιαφερει μια χαρα θα την εβρισκα την ορεξη δεσμευσης.

Επισης γιατι δεν υπαρχει "δεν ειμαι σε σχεση και δεν ειμαι καλα"; "Δεν ειμαι σε σχεση γιατι θελω καποιον που δεν μπορω να εχω" κι αλλα τετοια ατυχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Ειχα βαλει το 4 αλλα μετα σκεφτηκα πως, ενω αυτο ειναι αληθεια απο την αποψη οτι δεν "ψαχνομαι" και δεν εχω και ορεξη να γνωρισω καποιον, αν υπηρχε καποιος να με ενδιαφερει μια χαρα θα την εβρισκα την ορεξη δεσμευσης.

Επισης γιατι δεν υπαρχει "δεν ειμαι σε σχεση και δεν ειμαι καλα"; "Δεν ειμαι σε σχεση γιατι θελω καποιον που δεν μπορω να εχω" κι αλλα τετοια ατυχα;


Τι θα γίνει βρε; Είμαι στην άλλη άκρη του κόσμου (εξου και τα greeklish) και πάλι το μυαλό μου διαβάζεις :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Θυμίζει φάση του στυλ συνάντηση αλκοολικών όπως "Με λένε Θοδωρή και είμαι καλά..." :D
Κοιτα ολοι οι ανθρωποι ειναι εκ γενετοις εθισμένοι στην συντροφια του άλλου φυλου με ενδοκρινολογικό τρόπο οπότε δεν εχει πολύ διαφορά αν εξαιρέσεις οτι ειναι κοινωνικά αποδεκτο.

Επισης missing option: Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επισης missing option: Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

done:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
OMG αμεση αποκριση πρωινιατικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
ειμα με ενα υπεροχο παιδι εδω και 7 μηνες και περναω τελεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν είμαι γιατί δεν έχω βρει κάτι που να με εκφράζει και να με ικανοποιεί σε γενικότερες γραμμές.Τώρα παίζει να μην είμαι και σε φάση να ασχοληθώ.Δεν το έχω ψάξει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου η 2η επιλογή δε θα έπρεπε να υπάρχει καν, εκτός κι αν αναφέρεται σε σχέσεις αναίσθητης δοσοληψίας και εξαπάτησης (πχ προικοθηρία). Όταν είσαι σε σχέση, είσαι γιατί νιώθεις καλά! Θεωρώ πως στη δική μου σχέση, έχει περισσότερο σημασία ο άνθρωπος τον οποίο έχω δίπλα μου, παρά τα γεγονότα. Έτσι παρά τις διάφορες δυσκολίες, τρικλοποδιές, αναποδιές ή γκρίνιες που μπορεί να υπάρξουν απ' το "θα κάνω να σε δω Χ μέρες, μπουχουχου κλαψ κλαψ γιατί γιατί;" ως το "γιατί μου πήρες όλο το σεντόνι το βράδυ", πιστεύω πως είμαι και νιώθω καλά. Όχι μόνο γιατί μπορεί σε μια σχέση να είναι δευτερεύοντα αυτά, αλλά και επειδή παραδόξως κάποιες φορές είναι και "απαραίτητα", αναθερμαντικά θα έλεγα.

Φανταστείτε μια σχέση που και οι δύο θα λένε όλη μέρα ο ένας στον άλλο "Σ' αγαπώ περιστεράκι μου, σε λατρεύω λουλουδίτσα μου" και μέχρι και στην τουαλέτα να πηγαίνουν παρέα. Ε δεν πάει! Η αηδία, της αηδίας, την αηδία, ω αηδία (πληθυντικό δεν κλίνω, τον ξέρετε). Ενω όταν μια σχέση τα περιλαμβάνει όλα, είναι πιο ποιοτική, πιό πλήρης! Κι εμείς αγαπιόμαστε και μάλιστα πολύ, δεν είμαστε ούτε Cylons (ρομπότ) χωρίς αισθήματα ούτε ψυχοπαθείς! Αλλά κι αν κάναμε και μια βλακεία παραπάνω να μαλώσουμε πχ. για το σεντόνι, τουλάχιστον θα είμαστε μαζί και θα το θυμόμαστε γελώντας μετά από πολύ καιρό, δε θα χουμε πήξει στην αηδία ώστε να βαρεθούμε ο ένας τον άλλο.

Είμαι σε σχέση, και είμαι πολύ καλά λοιπόν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στέφανος

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δυστιχώς δεν έχω βρει το άλλο μου μισό!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Τι θα γίνει βρε; Είμαι στην άλλη άκρη του κόσμου (εξου και τα greeklish) και πάλι το μυαλό μου διαβάζεις :whistle:

:D:D

Τα μεγαλα πνευματα χρυσσσο μου συναντιουνται...

Που βρισκεσαι αληθεια; Τεσπα I'll pm you.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Συγγνώμη ρε πάιδες, οι επιλογές ήταν πολύ τυχαίες λέμε.

Εγώ με βεβαιότητα λέω πλέον...

έχω σχέση και για την ώρα είμαι καλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Είμαι σε σχέση εδώ και ένα χρόνο και είμαι καλά...
Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που συνάντησα αυτόν τον άνθρωπο στη ζωή μου και που επέμενε να μπει σε αυτή, σε μια φάση μάλιστα που ήμουν χαμένη, μπερδεμένη, απογοητευμένη και απόλυτα προσγειωμένη ή καλύτερα γειωμένη... Υπάρχει το πρόβλημα της απόστασης -που ευτυχώς δεν είμαι μεγάλη- αλλά το έχουμε αποδεχτεί και δράττουμε κάθε ευκαιρία που μας παρουσιάζεται για να είμαστε όσο γίνεται περισσότερο μαζί...Αυτά...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Αυτό τον καιρό I am all alone δυστυχώς!!!!:( Αλλά δεν παύω να είμαι αισιόδοξος!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ νομίζω οτι δεν χρειάζεται να απαντήσω τι ψήφισα, μπορεί να γίνει εύκολα κατανοητό.
Οι απόψεις μου σχετικά με το θέμα είναι γνωστές και δεν τις επαναλαμβάνω γιατί θα με κράξετε.....:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εγώ νομίζω οτι δεν χρειάζεται να απαντήσω τι ψήφισα, μπορεί να γίνει εύκολα κατανοητό.
Οι απόψεις μου σχετικά με το θέμα είναι γνωστές και δεν τις επαναλαμβάνω γιατί θα με κράξετε.....:):):)

:hehe: :hehe:

Mέχρι και ειδική κατηγορία σου έφτιαξαν, τι άλλο θέλεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εγώ νομίζω οτι δεν χρειάζεται να απαντήσω τι ψήφισα, μπορεί να γίνει εύκολα κατανοητό.
Οι απόψεις μου σχετικά με το θέμα είναι γνωστές και δεν τις επαναλαμβάνω γιατί θα με κράξετε.....:):):)
I support deadhead_pirate.
:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top