Ετεροδημότες και ψηφοθηρία

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Χαίρομαι που κάποιοι το βλέπετε από τη δική μου οπτική γωνία γιατί σίγουρα δεν θα την εξέφραζα τη σκέψη μου αν δεν είχα έναν άλφα προβληματισμό. Επιπλέον χαίρομαι που κάποιοι άλλοι μπορεί να διαφωνείτε μαζί μου και παρουσιάζετε τα επιχειρήματά σας.

Για εκείνο που δε χαίρομαι είναι η αντιμετώπιση της dooo. Πανέξυπνη, κοφτερό μυαλό, αλλά προφανώς ή δε μπορεί να διακρίνει τις σοβαρές συζητήσεις από τις αστείες, ή είναι με την πλάτη στον τοίχο όσον αφορά τα επιχειρήματα και γι αυτό μου έδωσε ότι απαντήσεις μου έδωσε. Τείνω πρός το 2ο σκέλος. Dooo με απογοήτευσες, αλήθεια σου λέω. Βέβαια ίσως πεις "στα κλαμπατσίμπανάμ'" αλλά ξέρεις πως εγώ ότι έχω να πω δεν το κρύβω όπως κι αν αντιδράσεις.:)

Άσχετο:

Diddle για στείλε μου σε πμ την κωμόπολη που λες γιατί 120 χιλιόμετρα από την Αθήνα και Προαστιακός που λες, μου δημιούργησαν τη σκέψη ότι μπορεί να καταγόμαστε κι από κοντινά χωριά.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
με έχεις ακούσει ποτέ εμένα να μιλάω σοβαρά?:bleh:
τα περί πλάτης στον τοίχο, μόνο στο σεκς.

btw, το κούρασες λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
**α**με έχεις ακούσει ποτέ εμένα να μιλάω σοβαρά?:bleh:
τα περί πλάτης στον τοίχο, μόνο στο σεκς.

**β** btw, το κούρασες λίγο.

α) Όχι!:)

β)Καλά. Ότι πεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η απάντηση στο ερώτημα σου Βαλ είναι μία, όπως σημείωσε και ο Μάριος:
Γιατί εδώ στην Γερμανία δέκα χρόνια με το Πασοκ περνάμε μια χαρά.
Κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

btw όσοι ζείτε σε άλλες πόλεις και γουστάρετε να ψηφίσετε εκεί γιατί δεν μεταφέρετε τα εκλογικά σας δικαιώματα;Αν φοβάστε πως είναι χρονοβόρο αποταθείτε στον συνδυασμό που θέλετε να ψηφίσετε και θα γίνει σε μια μέρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μια απορία που την έχω εγώ...
ΕΙΔΙΚΑ στους μικρούς δήμους τι σχέση έχει να αλλοιώνεται (έστω κατά 10/20/50%) το εκλογικό αποτέλεσμα από ψηφοφόρους που δεν ζουν εκεί και δεν έχουν καμία (ή ελάχιστη) σχέση με τον τόπο;

Κανονικά εφόσον λείπεις πάνω από 3 χρόνια από κάπου πρέπει να αλλάζουν και τα εκλογικά σου δικαιώματα. Εφόσον σπουδάζεις Αθήνα πρέπει να ψηφίζεις Αθήνα γιατί εκεί είναι πρακτικά ο τόπος σου πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top