4 (Τέσσερα)

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
4(Τέσσερα)

Άλκης-Πέτρος-Βασίλης-Άρης... 4 άντρες. 4 αδέλφια ή αλλιώς 4 εποχές, όπως έλεγε η μητέρα τους όταν ήταν παιδιά. 4 διαφορετικοί τύποι αντρών με διαφορετικές ζωές, διαφορετικές γυναίκες και καριέρες, διαφορετικά θέλω και πρέπει. Αυτό που τους ενώνει και παράλληλα τους χωρίζει είναι η οικογένειά τους.

Μία οικογένεια φαινομενικά άψογη. Όλα θα ανατραπούν και η άψογη οικογένεια θα αναγκαστεί να έρθει αντιμέτωπη με την αληθινή ζωή. Αλήθειες που δεν παραδεχόμαστε, λάθη που κουβαλάμε, σκέψεις που κάνουμε, σχέσεις που χρειαζόμαστε και έρωτες που ονειρευόμαστε να ζήσουμε. Τι γίνεται όταν ανακαλύπτουμε πως τελικά στη ζωή μας θέλουμε άλλα από αυτά που νομίζαμε; Είναι αργά για αλλαγή πλεύσης; Αρκεί ένα απρόσμενο γεγονός και οι ζωές των 4 αντρών θα ελευθερωθούν για πάντα.


ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ
Πρωταγωνιστούν: Χριστόφορος Παπακαλιάτης, Νένα Μεντή, Νίκος Κουρής, Οδυσσέας Παπασπηλιόπουλος, Δανάη Σκιάδη, Κατερίνα Διδασκάλου, Πάνος Μουζουράκης, Αλέξανδρος Μυλωνάς, Άννα Μονογιού, Έμιλυ Κολιανδρή, Μένη Κωνσταντινίδου, Γιώργος Ζιόβας και η Ζέτα Μακρυπούλια.
Σενάριο: Χριστόφορος Παπακαλιάτης
Σκηνοθεσία: Γιώργος Γκικαπέπας - Χριστόφορος Παπακαλιάτης
Εκτέλεση Παραγωγής: ON Productions

Μου αρέσουν γενικότερα οι σειρές του Παπακαλιάτη και είναι οι μόνες που παρακολουθώ (με ελάχιστες εξαιρέσεις). Η συγκεκριμένη σειρά είναι εξαιρετική. Είναι πολύ προσεγμένη και γι'αυτο κοστίζει πάρα πολλά χρήματα και δεν θα συνεχιστεί του χρόνου. Ωραία πλοκή. Εκπληκτικές ερμηνείες (βλέπε Μεντή). Ωστόσο ο Παπακαλιάτης παρά την καλή του δουλειά στο σενάριο δεν καταφέρνει πολλές φορές να ξεφύγει από κλισέ καταστάσεις.

Εσάς ποιά η άποψη σας;;;

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
παπακαλιατης...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πολύ ουσιαστικά και αποδοτικά τα επιχειρήματα σου Λοβ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι εγώ δεν είμαι φαν του Παπακαλιάτη.
Η συγκεκριμένη ταινία φαίνεται να έχει 2-3 κουλ ηθοποιούς και γι αυτό μόνο θα την έβλεπα.
(πότε παίζει για να μπορώ να εκφέρω πιο σφαιρική άποψη; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δευτερες 10 παρα 10 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τον βλέπω τον αγαπητό Χριστόφορο σε όλες του τις προσπάθειες (almost). Βλέπονται ευχάριστα οι σειρές του, λόγω καλών ηθοποιών, σκηνοθεσίας, μουσικών επιλογών. Καθόλου άσχημα για βραδυνή χαλάρωση. Εκεί που μπάζουν είναι το σενάριο. Απίστευτα κλισέ κι εν γένει επαναλαμβάνεται. Κυρίως το 4 με έχει απογοητεύσει, το έχει παρακάνει δηλ.:P
Μην ξεχάσω. Έκκληση προς αγαπητό Χριστόφορο, αν τύχει κάποια στιγμή και πέσει πάνω μας: ανανεώσου λίγο βρε παιδί μας! Αυτό το βγαλμένο από τα 90s μαλλί χρειάζεται ριζική αλλαγή! Για να μη μιλήσω για τον κλασσικό χαμηλό αλλά παθιασμένο τόνο φωνής με τον οποίο οι γκόμενες σε όλες τις σειρές λυγίζουν. Νομίζω ότι ακόμα κι εγώ μπορώ να τον μιμηθώ μετά τις 10δες φορές που τον έχω δει να κλαψουρίζει.
Μα πραγματικά, το μόνο που αλλάζει στον εκάστοτε χαρακτήρα του Χριστόφορου είναι το όνομα!

Μέσα σε όλες αυτές τις βλακείες που παίζονται πάντως, είναι σίγουρα κάτι αξιοπρεπέστατο και γι'αυτό και έχει γίνει σταθερή αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top