Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Θετω το εξης ερωτημα,σε οσους εχουν βασικες (κι οι δικες μου βασικες ειναι)γνωσεις Βιολογιας,και ειναι ανοιχτοι στο διαλογο.Αν η ομοφυλοφιλια ειναι απλα ενα προβλημα,γιατι η φυση δεν την εξάλειψε,οπως κανει και με ολα τα υπόλοιπα?

Υποθετωντας(καθως ανεφερα πανω οτι δεν ειμαι σιγουρος για την γενετικη βαση της ομοφυλοφιλιας) οτι η ομοφυλοφιλια οφειλεται στην εκφραση καποιων γονιδιων, τοτε δεν υπαρχει προβλημα...


Μονο Γιαννη μια μικρη παρατηρηση... Η μεσογειακη αναιμια, παρολο που εχει αυξημενη συχνοτητα εμφανισης στις περιοχες με ελονοσια, δεν παυει να ειναι κι αυτη προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υποθετωντας(καθως ανεφερα πανω οτι δεν ειμαι σιγουρος για την γενετικη βαση της ομοφυλοφιλιας) οτι η ομοφυλοφιλια οφειλεται στην εκφραση καποιων γονιδιων, τοτε δεν υπαρχει προβλημα...


Μονο Γιαννη μια μικρη παρατηρηση... Η μεσογειακη αναιμια, παρολο που εχει αυξημενη συχνοτητα εμφανισης στις περιοχες με ελονοσια, δεν παυει να ειναι κι αυτη προβλημα...

Ακριβε μου,εμεις τη βλεπουμε ως προβλημα,τωρα.Οταν απο τσιμπηματα κουνουπιων ξεκληρίζονταν πληθυσμοι και δεν υπήρχαν φαρμακα,κι ο ετεροζυγος σε γονιδιο αναιμιας ειχε αυξημενες πιθανοτητες επιβιωσης,(ακομη κι αν ο ομοζυγος (που ειχε λιγοτερες πιθανοτητες να υπαρχει)στο υπολειπωμενο γονιδιο εμφανιζε συμπτωματα αναιμιας),τοτε αυτος αποτελουσε ενα ατομο που η φυση το δημιουργησε ως λυση!Αν συνεχισει ο ανθωπος να μην επηρεαζεται απο το τρυπανοσωμα,τοτε ναι,η φυση σε μεγαλο βαθος χρονου,θα εξαελίψει το γονιδιο που σε ετεροζυγη κατασταση βοηθα στη μολυνση απο το κουνουπι,και σε ομοζυγη κατασταση εκφραζει την αλλοιωμενη αλυσιδα ερυθροκυτταρου,που οδηγει στη μεσογειακή αναιμια.Ομως η ομοφυοφιλοφιλια υπαρχει απ'τις απαρχες του ανθρωπινου ειδους,και ειναι και διαδεδομένη στο ζωικο βασίλειο.Ρωτω,γιατι?Εχουν και τα ζωα ψυχολογικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν διαφωνω... Αλλα παντα οταν πεθαινει κοσμος απο κατι αυτο αποτελει προβλημα... Οσο κι αν η ετεροζυγη κατασταση δινει ενα πλεονεκτημα...

Επισης δεν εχω μελετησει την ομοφυλοφιλια των ζωων, ωστε να σου απαντησω εμπεριστατωμενα... Η αληθεια ειναι πως πιστευω σε ενα κραμα γονιδιων και ψυχολογιας... Βεβαια, πως μπορουμε να αποκλεισουμε την ψυχολογια στα ζωα??? Ειμαστε απολυτως βεβαιοι οτι δεν εχουν κατι βαθυτερο απο αυτο που αντιλαμβανομαστε εμεις...

Παμε να βγουμε οφφ ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν διαφωνω... Αλλα παντα οταν πεθαινει κοσμος απο κατι αυτο αποτελει προβλημα... Οσο κι αν η ετεροζυγη κατασταση δινει ενα πλεονεκτημα...

Επισης δεν εχω μελετησει την ομοφυλοφιλια των ζωων, ωστε να σου απαντησω εμπεριστατωμενα... Η αληθεια ειναι πως πιστευω σε ενα κραμα γονιδιων και ψυχολογιας... Βεβαια, πως μπορουμε να αποκλεισουμε την ψυχολογια στα ζωα??? Ειμαστε απολυτως βεβαιοι οτι δεν εχουν κατι βαθυτερο απο αυτο που αντιλαμβανομαστε εμεις...

Παμε να βγουμε οφφ ομως...

Γνωμη μου ειναι πως οταν ενας παραλληλισμος εχει νοημα,αξιζει να αναφερθει.Στην κριση της ΟΔ ειναι το σπασιμο η οχι θέματος.Οσοι παλι αναφερουν πως η ομοφυλοφιλια εχει τις βασεις της στην ψυχολογία,εννοουν 99 στις 100 περιπτωσεις τον τροπο με τον οποίο μια οικογενεια μεγαλωνει ενα παιδι.Τα περισσοτερα ζωα ομως δε μεγαλωνουν σε μια οικογενεια με την αυστηρη εννοια της λεξης.Μερικα μεγαλωνουν και απομονωμένα τελειως...

Οσο για την αναιμια.Οταν πεθαίνουν λιγοτεροι απο οσους σωζονται χαρις σε κατι,τοτε για τη φυση αποτελει πλεονεκτημα.Φαινεται πως η ωρα να αλλαξει η αναλογια δεν εχει ακομα ερθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Γνωμη μου ειναι πως οταν ενας παραλληλισμος εχει νοημα,αξιζει να αναφερθει.Στην κριση της ΟΔ ειναι το σπασιμο η οχι θέματος.Οσοι παλι αναφερουν πως η ομοφυλοφιλια εχει τις βασεις της στην ψυχολογία,εννοουν 99 στις 100 περιπτωσεις τον τροπο με τον οποίο μια οικογενεια μεγαλωνει ενα παιδι.Τα περισσοτερα ζωα ομως δε μεγαλωνουν σε μια οικογενεια με την αυστηρη εννοια της λεξης.Μερικα μεγαλωνουν και απομονωμένα τελειως...

Οσο για την αναιμια.Οταν πεθαίνουν λιγοτεροι απο οσους σωζονται χαρις σε κατι,τοτε για τη φυση αποτελει πλεονεκτημα.Φαινεται πως η ωρα να αλλαξει η αναλογια δεν εχει ακομα ερθει...

Εγω παλι σκεφτομουν πιο πολυ την "τυχη" του ατομου, στα πρωτα βηματα του στην ερωτικη ζωη και σε δευτερο ρολο την οικογενεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγω παλι σκεφτομουν πιο πολυ την "τυχη" του ατομου, στα πρωτα βηματα του στην ερωτικη ζωη και σε δευτερο ρολο την οικογενεια...
Και τα ζώα?Γίνονται ομοφυλοφιλα μετα απο ερωτικη απογοητευση?Και για να σε κανω να αναρωτηθεις,σκεψου το εξης:Οποιος ομοφυλοφιλος "φαει" δυο τρια Χ απο ατομα ιδιου φύλου,γινεται straight?Γυρνάμε δηλαδή πάλι στο διακοπτη που ανεφερα προηγουμενως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και τα ζώα?Γίνονται ομοφυλοφιλα μετα απο ερωτικη απογοητευση?Και για να σε κανω να αναρωτηθεις,σκεψου το εξης:Οποιος ομοφυλοφιλος "φαει" δυο τρια Χ απο ατομα ιδιου φύλου,γινεται straight?Γυρνάμε δηλαδή πάλι στο διακοπτη που ανεφερα προηγουμενως?

Ρε Γιαννη. γι'αυτο ειπα οτι δεν ειμαι σιγουρος κι απλως το σκεφτομαι...

Ισως καποιος να ηταν γενετικα ετοιμος να γινει ομοφυλοφιλος και η ατυχιες αυτες απλως να επεσπευσαν την διαδικασια...

Ειλικρινα δεν ξερω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εγω παλι σκεφτομουν πιο πολυ την "τυχη" του ατομου, στα πρωτα βηματα του στην ερωτικη ζωη και σε δευτερο ρολο την οικογενεια...
Σωστή λέξη, "τύχη". Ομως αν υπήρχαν κάποια βιβλία που να έλεγαν ακριβώς στον κόσμο ότι αυτή η άτιμη η τύχη παίζει σπουδαίο ρόλο; Εννοώ, σκέψου να παραπατήσεις να στραμπουλήξεις το πόδι σου και να πριστεί ο αστράγαλος σου. Το ίδιο είναι να ξέρεις ότι πριστηκε απο αυτό, με το να νομίζεις ότι πρίστηκε γιατί έχεις καρδιακο πρόβλημα και όπου να ναι μπορεί και να τεζάρεις;
Ρε Γιαννη. γι'αυτο ειπα οτι δεν ειμαι σιγουρος κι απλως το σκεφτομαι...Ισως καποιος να ηταν γενετικα ετοιμος να γινει ομοφυλοφιλος και η ατυχιες αυτες απλως να επεσπευσαν την διαδικασια... Ειλικρινα δεν ξερω....

Αυτό το "δεν ξέρω" είναι όλος ο καυγάς. Εδώ μέσα μας έχουν σταυρώσει ότι είναι εκ γεννετής , πάει και τέρμα. Δηλαδή αν εγώ έχω γαμήσει 1000 γκόμενες, λέμε τώρα, μέχρι τα εξήντα μου, και επειδή βαριέμαι αφόρητα το γυρίσω κι αρχίσω τα πισοκωλητά, το έγραφε το Ντι εν έι μου; Και άν ύστερα που θα το κάνω αυτό έξι μήνες, γιατί έτσι μου ήρθε, το κόψω πάλι, γιατί δεν μου αρέσει, που το έγραφε αυτό;

Οτι θέλουμε κάνουμε μωρέ στο κρεββάτι μας. Πάψτε πιά να του δίνετε ιδιαίτερη σημασία. Σημασία έχει άν ο άνθρωπος είναι καθαρός ή ψεύτης. Και η ομοφυλοφιλία ωθεί πολλούς ανθρώπους να γίνονται καθ'εξην ψεύτες. Αυτό νομίζω ότι είναι το πρόβλημα, τοσο για εκείνους όσο για το περιβάλλον τους.

Φυσικά, μπορεί να κάνω λάθος, να κρίνω εξ ιδίων. Επειδή δηλαδή εμένα ποσως θα με ένοιαζε άν κάποιος μου δήλωνε γκέυ, αλλά θα το λογάριαζα πάρα πολύ αν υποψιαζομουν ότι κάπου μου λέει ψέματα ή υποκρινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εχουν και τα ζωα ψυχολογικά?

Βεβαίως και έχουν! Όποιος έχει κατοικίδια το ξέρει καλά αυτό :)

Η σεξουαλικότητα είναι μια πολυσύνθετη διάσταση του ανθρώπου οπότε δεν πιστεύω πως μπορούμε να την κατηγοριοποιήσουμε. Δεν είναι άσπρο-μαύρο. Γι' αυτό κιόλας δεν μπορούμε να γνωρίζουμε την αιτία που κάποιος είναι ομοφυλόφιλος (ή ετεροφυλόφιλος ή αμφιφυλόφιλος ή οτιδήποτε). Μπορεί να βρούμε παράγοντες που ίσως την επηρεάζουν, αλλά δεν έχουν όλα τελεολογική εξήγηση σε αυτόν τον κόσμο.

Οπότε, ας κάνει ο καθένας ότι θέλει, εφόσον δεν βλάπτει άλλους (ή τον εαυτό του). Βέβαια η "βλάβη" έχει σχετική έννοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σημείωση από Γιώργος: έγινε συγχώνευση του θέματος "Ομοφυλοφιλία" με υπάρχον θέμα

Ζουν ανάμεσα μας ή ζούμε ανάμεσα τους;
Θεωρείτε οτι η ομοφυλοφιλία είναι αδυναμία σε έναν άνδρα ή όχι;
Πιστεύετε οτι ένας ομοφυλόφιλος είναι σε θέση να γράψει την ιστορία του ;
Εχει το αναγκαίο θάρρος για να την υποστηρίξει ;
Θα απορρίπτατε έναν ομοφυλόφιλο ή όχι ;
Εχετε έρθει κοντά με κάποιον ομοφυλόφιλο;
Αν ναι, εξελίχθηκε η σχέση σας ομαλά ;
Αν όχι, ποια προβλήματα προέκυψαν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ζουν ανάμεσα μας ή ζούμε ανάμεσα τους;
ζουν αναμεσα μας κατα ενα ποσοστο το πολυ 10% συνηθως,αλλα αλλαζει ανα τουσ αιωνες και τους τοπους..
Θεωρείτε οτι η ομοφυλοφιλία είναι αδυναμία σε έναν άνδρα ή όχι;
σε εναν ανθρωπο ναι..
Πιστεύετε οτι ένας ομοφυλόφιλος είναι σε θέση να γράψει την ιστορία του ;
σαφως οπως καθε αλλος ανθρωπος..
Εχει το αναγκαίο θάρρος για να την υποστηρίξει ;
ειναι θαρρος να υποστηριζει ενας μαζοχιστης οτι το βιτσιο του ειναι καλο?
Θα απορρίπτατε έναν ομοφυλόφιλο ή όχι ;
για επαγγελματια?για φιλο?με τι υπολοιπη προσωπικοτητα?μακαρι να ξερα..
Εχετε έρθει κοντά με κάποιον ομοφυλόφιλο;
ποσο κοντα?καθηγητης στο γυμνασιο κανει?το υποπτευεσαι συχνα,,δεν εχει ταμπελα..οποτε δεν ξερω..
Αν ναι, εξελίχθηκε η σχέση σας ομαλά ;
ομοφυλοφιλο που να τον καταλαβα τουλαχιστον δεν ειχα ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Ζουν ανάμεσα μας ή ζούμε ανάμεσα τους;
ναι ζουνε αναμεσα μας και καλο θα ειναι να συνεχισουν να ζουν χωρις να το προβαλουν
Θεωρείτε οτι η ομοφυλοφιλία είναι αδυναμία σε έναν άνδρα ή όχι;
δεν ειναι αδυναμια , απλα ειναι ανωμαλια . μια ανωμαλια που εχει εξηγηθει και να μην ακουσω ξανα την ιδια χαζοελληνικη απαντηση ' μια γυναικα στο σωμα ενος αντρα '
Πιστεύετε οτι ένας ομοφυλόφιλος είναι σε θέση να γράψει την ιστορία του ;
οχι
Εχει το αναγκαίο θάρρος για να την υποστηρίξει ;
πρεπει να το υποστηριξει για να ξερουμε ποιος ειναι γκει και ποιος οχι . εξαλλου αν θελουν δικαιωματα ας βγουν να το πουν . οχι μονο με Nickname να λεμε οτι λεμε . Κρυμμενοι στα λαγουμια τους .
Θα απορρίπτατε έναν ομοφυλόφιλο ή όχι ;
δεν απαντω ,, αλλα μαλλον ναι .
Εχετε έρθει κοντά με κάποιον ομοφυλόφιλο;
οχι εκτος απο περιπτωσεις που βρεθηκαν σε παρεα
Αν ναι, εξελίχθηκε η σχέση σας ομαλά ;
οχι ..
Αν όχι, ποια προβλήματα προέκυψαν ;
παραηταν γκει και ενοχλητικοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
"Ζουν ανάμεσά μας" ,το είπε πρώτος ο μέγας Λιακόπουλος :P (χιούμορ κάνουμε)
Ζουν ανάμεσα μας ή ζούμε ανάμεσα τους;
Για οτιδήποτε αντιστοιχεί λιγότερο του 50% μαθηματικά ισχύει το πρώτο.
Θεωρείτε οτι η ομοφυλοφιλία είναι αδυναμία σε έναν άνδρα ή όχι;
Οπως το πάρει κανείς.Αδυναμίες υπάρχουν εκατομμύριες.Και μερικες είναι πολύ πιο σοβαρές,κι επικύνδινες για την κοινωνία.Ας μην αρχίσουμε να τις αναλύουμε.Οσον αφορά τα σεξουαλικά,αδυναμία θεωρώ το να μην μπορείς να αποδώσεις με την κοπέλα σου,αν είσαι ετεροφυλόφιλος,ή με το δεσμό σου,αν είσαι ομοφυλόφιλος.(να μη λειτουργείς σ'αυτό που θεωρητικά λειτουργείς,για κάποιο λόγο)
Πιστεύετε οτι ένας ομοφυλόφιλος είναι σε θέση να γράψει την ιστορία του ;
Leonardo da Vinci , Καβάφης

Την ιστορία του καθένας μπορεί να τη γράψει.Το ενοχλητικό (για μένα)είναι να θέλει κάποιος στο όνομα της πλειοψηφίας να απαιτεί να γράψει την ιστορία κάποιου άλλου.
Εχει το αναγκαίο θάρρος για να την υποστηρίξει ;
Οποιος το αποκτίσει δε θα είναι άξιος λιθοβολισμού στο Σύνταγμα για κάποιους?Οι ιδιοι λετε πως καλό είναι να μην το προβάλλει κάποιος.Πρέπει να είναι μαζοχιστής καποιος για να το παραδεχθει σε μια τετοια κοινωνια.
Θα απορρίπτατε έναν ομοφυλόφιλο ή όχι ;
Ως συγγενή?Οχι.Ως υπάλληλο?Οχι.Ως φίλο?Οχι.Ως γκόμενο?Φυσικά,έχω διαφορετικό γούστο.
Εχετε έρθει κοντά με κάποιον ομοφυλόφιλο;
Οταν λέμε κοντά?Σε άσχετους τομείς?Πήγα με έναν καθηγητή Γερμανικών κάποτε,και μια πρώην μου,σινεμα.Κανένα άλλο από τα παιδιά δεν είχε έρθει,γιατί οι μαμάδες...φοβόντουσαν.:confused:Αυτοί έχασαν,είχαμε περάσει πολύ ωραία.
Αν ναι, εξελίχθηκε η σχέση σας ομαλά ;
Το οτι ήταν ομοφυλόφιλος (δεν το είπε ποτέ ο ίδιος αλλά ακουγόταν)ούτε κακό καθηγητή τον έκανε,ούτε βιαστή,δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα μαζί του.Οποιος σκέφτεται πως οποιος είναι gay θα του την πέσει,μάλλον σκέφτεται επίσης πως με το που βγαίνει έξω και οι γυναίκες θα τρέχουν γυμνές για πάρτη του.Και οι gay πρέπει να χουν τα γούστα τους,και για τους gay πρέπει να υπάρχει κόσμος τριγύρω από το σεξ.

Προτού αρχίσει η μάχη,να τονίσω πως κανένα απο τα πλην δεν έχει μπει απο εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Προτού αρχίσει η μάχη,.................
Να σε ρωτήσω αν ήσουν Λοκατζής ή Ο.Υ.Κ. στον στρατό ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω αν ήσουν Λοκατζής ή Ο.Υ.Κ. στον στρατό ;

θυμηθηκα αυτο..:P



Εγώ είμαι καταδρομέεεαας..:confused::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μπα,δε με βγάλατε ήδη Ι5? :P
Είναι λίγο παράδοξο να σε λέμε Ο.Υ.Κ.Α. και εσύ να νοιώθεις Ι5. :hmm:
Με κάνεις να αναρωτιέμαι λιγουλάκι. Να τόσο δα, αλλά κάποιες φορές, αυτό είναι που περισσεύει. :redface:
[/quote]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Είναι λίγο παράδοξο να σε λέμε Ο.Υ.Κ.Α. και εσύ να νοιώθεις Ι5. :hmm:
Με κάνεις να αναρωτιέμαι λιγουλάκι. Να τόσο δα, αλλά κάποιες φορές, αυτό είναι που περισσεύει. :redface:

Οχι δε με πιάνεις,λέω πως...αναρωτιέμαι,πως και με λέτε ΟΥΚα,και οχι Ι5 :P

PS:Ασχετο:Θυμάσαι το blog ενός Μιχάλη που σου είχα ποστάρη με την Αφροδίτη?Εχει και ένα ανάλογο αρθρο για τα ΟΥΚ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οχι δε με πιάνεις,λέω πως...αναρωτιέμαι,πως και με λέτε ΟΥΚα,και οχι Ι5 :P

PS:Ασχετο:Θυμάσαι το blog ενός Μιχάλη που σου είχα ποστάρη με την Αφροδίτη?Εχει και ένα ανάλογο αρθρο για τα ΟΥΚ :P
Ακουσε να σου πω νεαρέ, που ενώ εξακολουθείς να παίζεις κρυφτούλι, ενώ μου δείχνεις οτι γνωρίζεις την διαφορά ηλικίας που έχεις απο εμένα, σε ένα ευνοϊκό σχόλιο δικό μου για εσένα, εξακολουθείς να μου δείχνεις ένα δάχτυλο.
Δαχτυλοδείχτη στο εξής θα σε λέω.
Ο.Υ.Κάς για εμένα είναι αυτός που έχει εκπαιδευτεί και είναι TOP, είναι κορυφή σε σωματική φυσική κατάσταση, κάτι έχει ως αντίθετο την κατηγοριοποίηση ενός ως Γιώτα 5.
Ακολουθείς λοιπόν αυτό που λένε: << με λένε Ρίζο και όπως θέλω το γυρίζω>>.

Ως απάντηση έχω να πω μοναχά ένα.

Υποκλείνομαι στην γνώση και μόρφωση σου, εγώ ο ανημέρωτος.
Επίσης ζητώ συγνώμη που σε αποκάλεσα Ο.Υ.Κά. Ισως να θέλεις να χαρακτηριστής ως Ι5 και ενδεχομένως διαθέτεις τα απαραίτητα προσόντα.:redface:
Τώρα το πως σου έχει κολήσει το Ι5 στο μυαλουδάκι σου, αυτό είναι προς εξέταση.
Με έχεις βάλει σε σκέψη, τί μπορεί να εννοείς; :redface:
Σε προηγούμενες τοποθετήσεις σου, είχες αφήσει να φανεί οτι είσαι φανατικός άνδρας.
Ο ανδρας όταν είναι αρτημελής και έχει σώας τας φρένας του, τότε γνωρίζεις οτι για τον στρατό, είναι Γιώτα 1. Αρα, γιατί θέλεις σώνει και καλά να με βάλεις σε αμφιβολίες;
Αφού μοναχά αν είσαι γκέϋ χαρακτηρίζεσαι ως Ι5. :redface:

:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
:stunned: :1eye: :ermm: :closed:


Ο ανδρας όταν είναι αρτημελής και έχει σώας τας φρένας του, τότε γνωρίζεις οτι για τον στρατό, είναι Γιώτα 1.

Ένας που έχει μυωπία μπορεί να βγει Ι2, ένας που έχει άσθμα ή στραβισμό μπορεί να βγει Ι4. Όλοι αυτοί τι είναι; Δεν είναι αρτημελείς; Δεν έχουν σώας τας φρένας τους; Δεν είναι άνθρωποι που μπορούν να προσφέρουν στην κοινωνία;

Αφού μοναχά αν είσαι γκέϋ χαρακτηρίζεσαι ως Ι5.

Και για πολλούς άλλους λόγους επίσης...
Είχα γνωρίσει και έναν gay που ήθελε από πεζικό να πάρει μετάταξη για ειδικές δυνάμεις, τον κόψανε τελικά λόγω μυωπίας.


:loltooth:

Άραγε πόσο "λίγος" μπορεί να είναι ένας άντρας όταν το βασικό προσόν που έχει για να προβάλει τον ανδρισμό του είναι η στρατιωτική του θητεία;;!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top