Σχέσεις ζευγαριού μετά την απόκτηση παιδιών

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Η ΟΔ φροντίζει ήδη για το ενδεχόμενο split, άρα μπορείς να γράψεις ό,τι θέλεις και θα μεταφερθεί σε νέο τόπικ, μαζί με τα υπόλοιπα! ;)
:):)Ισι !!! Τα σέβη μου. Είσαι τρομερή:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν ήταν δική μου ιδέα, παρ' όλ' αυτά δέχομαι τα καλά σου λόγια, εκ μέρους της ομάδας διαχείρησης! :)
Ευχαριστούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτε στο θέμα της αιμομειξίας. Καλύτερα να συνεχίσουμε στο παρόν θέμα, αφού η παρένθεση αυτή ανοίχτηκε μετά από κάποιες αναφορές της Ρουμάνας για δημιουργία έλξης μεταξύ κόρης και πατέρα και μάλιστα από την πλευρά της κόρης. Συνεπώς, αν δεν έχει και ο Lory τίποτε να προσθέσει, καλό είναι για τον μελοντικό αναγνώστη να πάρει μια ιδέα για το θέμα αυτό, αφού άλλωστε είναι η σημαντικότερη ένσταση που εγέρθηκε μέχρι στιγμής εναντίον της "ενημέρωσης" των παιδιών για τις ερωτικές σχέσεις των γονιών τους. Επειδή πολλοί άλλοι ίσως να έχουν την ίδια ανησυχία με τη Ρουμάνα, όταν αρχίζουν να διαβάζουν το τόπικ, καλό θα είναι να λάβουν κάποιες απαντήσεις περί αυτού. Ίσως και κάποιο συμπληρωματικό σχόλιο του Wishful να ολοκλήρωνε αυτόν τον κύκλο. Εφόσον ληφθεί η απόφαση, μπορείτε να σβήσετε το παρόν μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εάν τελικά γίνει το split, θα βάλουμε ένα σύνδεσμο που θα οδηγεί στο νέο θέμα. Έτσι και θα έχει άμεση σύνδεση με το παρόν θέμα και θα μπορεί να αναπτυχθεί περισσότερο η αιμομειξία.
Τι λέτε? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:)Εντάξει λοιπόν,είμαστε σίγουροι οτι τα αποτελέσματα των μελετών αποκλείουν την ύπαρξη έλξης μεταξύ συγγενών ? Σε μεγάλο ποσοστό φαντάζομαι ναι.(φαντάζομαι,γιατί ομολογώ οτι δεν έτυχε να διαβάσω αποτελέσματα τέτοιων μελετών,τουλάχιστον πρόσφατα).
Η μελέτη εφαρμόστηκε σε ώριμα σεξουαλικά άτομα ?
Υπάρχει μεγάλη διαφοροποίηση...(ψυχανεμίζομαι) μεταξύ ωρίμων ατόμων & παιδιών,η μεγάλων στα χρόνια αλλά ανώριμων σεξουαλικά ατόμων.
Όταν μιλάμε λοιπόν για πρώιμες ηλικίες,εχω την εντύπωση οτι πολύ μεγάλα ποσοστά περνούν την οιδοιπόδεια φάση & ακόμα περισσότερα την φάση της...ωραίας ξαδέρφης ή ξάδερφου π.χ.
Το να προχωρήσει κανείς σε μια σχέση ερωτική με το άτομο που...ονειρεύεται σε αυτή την ηλικία,είναι κάτι που θα γίνει πολύ αργότερα,όταν θα έχει πιά ωριμάσει πλήρως (χρόνια αρκετά μετά) & φυσικά δε θα γίνει η σχέση !!! (τις περισσότερες φορές & δυστυχώς οχι πάντα).
Αρα τι λέμε αιμομιξία.Την πράξη ή τη σκέψη ?
Κατα την άποψή μου,η αποστροφή & απεπιλογή-επιλογη του ερωτικού συντρόφου,είναι πράξη...ώριμη & κατοπινή της έλξης.Η έλξη προς τα οικεία άτομα προηγείται.
Οπότε μάλλον η μελέτη θα πρέπει να μας μιλάει για καθαρά ποσοστά,γιατι για μένα,οι γάμοι αιμομικτών είναι γεγονός & όχι μόνο για το σκοπό ...διατήρησης φλέβας (γαλαζοαίματοι π.χ.).Άλλωστε ο όρος γαλαζοαίματος τείνει να εξαλοιφθεί πλήρως.
Τα λίγα αυτά & επανέρχομαι.Μόνο παρακαλώ,όχι επι μέρους παραθέσεις για την εξυπηρέτηση..."επ'ευκαιρία" νοημάτων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εάν τελικά γίνει το split, θα βάλουμε ένα σύνδεσμο που θα οδηγεί στο νέο θέμα. Έτσι και θα έχει άμεση σύνδεση με το παρόν θέμα και θα μπορεί να αναπτυχθεί περισσότερο η αιμομειξία.
Τι λέτε? :worry:
:)Συμφωνώ απόλυτα να υπάρχει σύνδεσμος,γιατι το θέμα άπτεται καταφανώς !! Πώς τα λέω γμτ τα ...:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω επί του θέματος αιμομιξία:

Στην ξαδέρφη και στη θειά,
5 πόντους πιο βαθειά...

:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:whistle::whistle:Τελειώσαμε & μείναμε μονάχοι:whistle: Οτι ...θέλω δεν είπες Ισι ???
Απλά δεν αναφέρω & δεν κάνω παραθέσεις,ακόμη & υποδείξεις για τα...δέοντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top