Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ηλικία είναι πολύ υποκειμενικό πράγμα. Για πια ηλικία άραγε μιλάμε της ταυτότητας? Αυτή δεν έχει σημασία. Δύο ηλικίες υπάρχουν του μυαλού και του σώματος. Και οι δύο δεν έχουν καμία σχέση με την ηλικία της ταυτότητας. Αν δύο άνθρωποι είναι κοντά σε αυτές τις δύο ηλικίες τότε δεν παίζει κανένα ρόλο τι λέει η ταυτότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ντρέπομαι που το λέω, αλλά τα τελευταία χρόνια μου αρέσουν οι μικρότεροί μου. Δεν θα έκανα, όμως, ποτέ σχέση με έναν μικρότερό μου σε ηλικία. Νιώθω καλύτερα με άνδρες που έχουν 10-15 χρόνια μεγαλύτερη ηλικία από τη δική μου.
Η σχέση με έναν μεγαλύτερο άνδρα έχει πολλά θετικά: εκφράζει ευθέως αυτό που νιώθει και δεν χρειάζεται να μαντεύεις, φέρεται στη σύντροφό του με τρυφερότητα, δεν στέκεται στις λεπτομέρειες και κοιτάει την ουσία. Ωστόσο, ορισμένες φορές οι μεγαλύτεροι άντρες συμπεριφέρονται με κτητικό και πατερναλιστικό τρόπο. Εκεί έγκειται στη διπλωματία της γυναίκας το πώς θα αντιμετωπίσει τον άντρα.
Ωστόσο, όλα είναι θέμα προσωπικής επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
παντα εικοσαρες μεχρι 23αρες.. ειτε ο αντρας ειναι 20 ειτε 80 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
παντα εικοσαρες μεχρι 23αρες.. ειτε ο αντρας ειναι 20 ειτε 80 ;)

Χαχαχχαχαχα,εισαι ΘΕΟΣ!!!:clapup::clapup::clapup:
Γιατι,ομως,μεχρι τα 23 δεν το καταλαβα,αν ειναι 27 28 χρονων θα σου πεσει λιγη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Χαχαχχαχαχα,εισαι ΘΕΟΣ!!!:clapup::clapup::clapup:
Γιατι,ομως,μεχρι τα 23 δεν το καταλαβα,αν ειναι 27 28 χρονων θα σου πεσει λιγη;:P
γιατι μεχρι τα 23 η ικανοτητα αναπαραγωγης της γυναικας ανεβαινει.. μετα αρχιζει να πεφτει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δεν είναι φυσιολογικές οι σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας.Πέρα από τα λίγα κοινά ενδιαφέροντα συνήθως ο μικρότερος γίνεται το ''θύμα''.Ένας 30αρης κοιτάει πλέον να κάνει οικογένεια,όχι να μπλέκει μ ενα 17χρονο,ούτε κοινά ενδιαφέροντα έχουν ούτε την ίδια εμπειρία στη ζωή τους,συνήθως ο μόνος σκοπός είναι το σεξ.Βέβαια μπορούν να υπάρχουν και εξαιρέσεις,εγώ μιλάω για όσα έχω δει μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
γιατι μεχρι τα 23 η ικανοτητα αναπαραγωγης της γυναικας ανεβαινει.. μετα αρχιζει να πεφτει ;)

Κι εσύ με τις τόσες γκόμενες που έχεις πηδήξει, αφού σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή, υποθέτω θα σου βγει ο κώλος να πληρώνεις φόρους με τόσα παιδιά ε;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
γιατι μεχρι τα 23 η ικανοτητα αναπαραγωγης της γυναικας ανεβαινει.. μετα αρχιζει να πεφτει ;)

Μετα τα 30 πεφτει.Ετσι νομιζω.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Κι εσύ με τις τόσες γκόμενες που έχεις πηδήξει, αφού σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή, υποθέτω θα σου βγει ο κώλος να πληρώνεις φόρους με τόσα παιδιά ε;:whistle:
χααχαχα θα τις πανρεψω με αλλους ;)
Μετα τα 30 πεφτει.Ετσι νομιζω.:hmm:
nop..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ντρέπομαι που το λέω, αλλά τα τελευταία χρόνια μου αρέσουν οι μικρότεροί μου. Δεν θα έκανα, όμως, ποτέ σχέση με έναν μικρότερό μου σε ηλικία. Νιώθω καλύτερα με άνδρες που έχουν 10-15 χρόνια μεγαλύτερη ηλικία από τη δική μου.
Η σχέση με έναν μεγαλύτερο άνδρα έχει πολλά θετικά: εκφράζει ευθέως αυτό που νιώθει και δεν χρειάζεται να μαντεύεις, φέρεται στη σύντροφό του με τρυφερότητα, δεν στέκεται στις λεπτομέρειες και κοιτάει την ουσία. Ωστόσο, ορισμένες φορές οι μεγαλύτεροι άντρες συμπεριφέρονται με κτητικό και πατερναλιστικό τρόπο. Εκεί έγκειται στη διπλωματία της γυναίκας το πώς θα αντιμετωπίσει τον άντρα.
Ωστόσο, όλα είναι θέμα προσωπικής επιλογής.
Ταυτίζεσαι με το αρχέτυπο της Εταίρας, πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ταυτίζεσαι με το αρχέτυπο της Εταίρας, πιστεύω.

Εγώ είπα απλώς την άποψή μου. Δεν έθιξα κανέναν. Ξέρω ότι έχω τους αιώνες μου και γι' αυτό δεν κοιτάω τους νεότερους. Με κρίνεις αυστηρά, πιστεύω. Δεν τίθεται θέμα ευθιξίας, αλλά ειλικρινά αδυνατώ να κατανοήσω το σκεπτικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
παντα εικοσαρες μεχρι 23αρες.. ειτε ο αντρας ειναι 20 ειτε 80 ;)

Νταξει δεν νομιζω οτι καποιος πρεπει να σχολιασει αυτην την προταση,τα λογια ειναι περιττα ,αυτη η προταση πρεπει να αποκτησει βραβειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Εγώ είπα απλώς την άποψή μου. Δεν έθιξα κανέναν. Ξέρω ότι έχω τους αιώνες μου και γι' αυτό δεν κοιτάω τους νεότερους. Με κρίνεις αυστηρά, πιστεύω. Δεν τίθεται θέμα ευθιξίας, αλλά ειλικρινά αδυνατώ να κατανοήσω το σκεπτικό σου.
Ααα,τι χαζα ειναι αυτα;;Κανεναν αιωνα σου δεν εχεις,35 χρονων ΝΕΟΤΑΤΗ γυναικα εισαι.Οποιον θελεις θα κοιτας.
Εξαρτάται από τις προθέσεις. :P
Για να το λες ,κατι θα ξερεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Εγώ είπα απλώς την άποψή μου. Δεν έθιξα κανέναν. Ξέρω ότι έχω τους αιώνες μου και γι' αυτό δεν κοιτάω τους νεότερους. Με κρίνεις αυστηρά, πιστεύω. Δεν τίθεται θέμα ευθιξίας, αλλά ειλικρινά αδυνατώ να κατανοήσω το σκεπτικό σου.
Δείχνεις μορφωμένη, ανεξάρτητη και προτιμάς τους μεγαλύτερους άντρες- δηλαδή, άντρες ανώτερους κοινωνικά και οικονομικά...τελείες συνδέω, δεν ήθελα να θίξω κανέναν.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gorfuingwen

Νεοφερμένος

Ο Gorfuingwen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω 44,αυτη 22
Εμενα μου πεφτει,αυτη ιδρωνει να σηκωσει
Εγω χαρουμενος,αυτη ευτυχισμενη
Εγω ρεαλιστης,αυτη ηλιθια

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παντα εικοσαρες μεχρι 23αρες.. ειτε ο αντρας ειναι 20 ειτε 80 ;)

γιατι μεχρι τα 23 η ικανοτητα αναπαραγωγης της γυναικας ανεβαινει.. μετα αρχιζει να πεφτει ;)
Γεράσιμε, εσύ;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ααα,τι χαζα ειναι αυτα;;Κανεναν αιωνα σου δεν εχεις,35 χρονων ΝΕΟΤΑΤΗ γυναικα εισαι.Οποιον θελεις θα κοιτας.

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Δείχνεις μορφωμένη, ανεξάρτητη και προτιμάς τους μεγαλύτερους άντρες- δηλαδή, άντρες ανώτερους κοινωνικά και οικονομικά...τελείες συνδέω, δεν ήθελα να θίξω κανέναν.:redface:

Το οικονομικό και το .... άλλο θέμα με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Γιατί να επιλέξω έναν πλούσιο, για να υφίσταμαι την αλαζονεία του; Ούτε εγώ είμαι πλούσια ούτε θα επέλεγα ποτέ έναν άνδρα για τα λεφτά του. Είμαι πολύ έντιμη και ευαίσθητη. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η ανθρώπινη επικοινωνία και η ψυχική προσέγγιση.
Το γεγονός ότι επιλέγω τους μεγαλύτερους άντρες έχει να κάνει με την προσωπική μου προτίμηση. Δεν υποτιμώ σε καμία περίπτωση τους νεότερους ούτε είπα κάτι κακό γι' αυτούς. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με νεότερο λόγω δικής μου ανασφάλειας.
Όταν είπα ότι οι μεγαλύτεροι άνδρες δεν κοιτούν τις λεπτομέρειες, εννοούσα ότι δεν εμμένουν στην εξωτερική εμφάνιση, αλλά επικεντρώνονται στο χαρακτήρα.
Οκ. Ελπίζω να σε κάλυψα. Το εξάντλησα το θέμα. Δεν επανέρχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gorfuingwen

Νεοφερμένος

Ο Gorfuingwen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Όταν είπα ότι οι μεγαλύτεροι άνδρες δεν κοιτούν τις λεπτομέρειες, εννοούσα ότι δεν εμμένουν στην εξωτερική εμφάνιση, αλλά επικεντρώνονται στο χαρακτήρα

Αυτό θεωρώ πως πρόκειται για έναν αστικό μύθο,μικρό μου ασχημόπαπο.Δεν υπάρχει ηλικία που ο άνδρας δεν κοιτά την εξωτερική εμφάνιση μιας γυναίκας.Τα νιάτα και η ομορφιά σας,θα είναι πάντοτε το νούμερο ένα δέλεαρ και κριτήριο επιλογής σας,ο εσωτερικός κόσμος είναι κάτι δεύτερο και καμιά φορά βαρετό.Μα ποιος σου πούλησε τέτοια παραμύθια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτό θεωρώ πως πρόκειται για έναν αστικό μύθο,μικρό μου ασχημόπαπο.Δεν υπάρχει ηλικία που ο άνδρας δεν κοιτά την εξωτερική εμφάνιση μιας γυναίκας.Τα νιάτα και η ομορφιά σας,θα είναι πάντοτε το νούμερο ένα δέλεαρ και κριτήριο επιλογής σας,ο εσωτερικός κόσμος είναι κάτι δεύτερο και καμιά φορά βαρετό.Μα ποιος σου πούλησε τέτοια παραμύθια;

Κοιταξε λιγο γυρο σου καλε μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top