Εδώ κάνουμε δίαιτα!

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ναι βάλε και κοτέτσι στη πυλωτή, να τα έχεις φρέσκα:P:P

κανά δυο αυγά (βραστά προφανώς) μέσα στη βδομάδα.
τα ολικής αλέσεως καλόν είναι να αρχίσεις να τα συνηθίζεις. Τα λάιτ είναι μούφα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ναι βάλε και κοτέτσι στη πυλωτή, να τα έχεις φρέσκα:P:P

κανά δυο αυγά (βραστά προφανώς) μέσα στη βδομάδα.
τα ολικής αλέσεως καλόν είναι να αρχίσεις να τα συνηθίζεις. Τα λάιτ είναι μούφα!


Ευδομάδα;:worry::worry: ουψς εγώ νόμιζα 2 την μέρα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μανια αυτη δεν ειναι διατροφη που μπορεις να κρατησεις μονιμα.
Αν θες να κανεις βαρβατη αποτοξινωση, καλως, αλλα αν ειναι αυτο το προγραμμα που σκοπευεις να κρατησεις απο δω και περα, νομιζω δε θα αργησει να σου γυρισει το ματι και να πεσεις με τα μουτρα στο νορμαλ φαγητο. Ασε που 1 κιλο ΛΙΠΟΣ αποκλειεται να χαθηκε μεσα σε 2 μερες, κι αυτο ειναι που σ'ενδιαφερει.
Τρωγε μια μεγαλη σαλατα το μεσημερι με μια μεριδα κρεας ψητο, τρωγε κανενα σαντουιτς με γαλοπουλα, κανενα λαδερο μαγειρεμενο με λιγοτερο λαδι και ελαχιστη φετα για να σπασει η μονοτονια απ'τα υπολοιπα.. Μη στερεις απ'τον εαυτο σου τα υπολοιπα, καποια στιγμη τη διαιτα θα τη σταματησεις, κι αν ειναι οπως την περιεγραψες θα παιρνεις κιλα απλα τρωγοντας κανονικα χωρις επιπλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μανια αυτη δεν ειναι διατροφη που μπορεις να κρατησεις μονιμα.
Αν θες να κανεις βαρβατη αποτοξινωση, καλως, αλλα αν ειναι αυτο το προγραμμα που σκοπευεις να κρατησεις απο δω και περα, νομιζω δε θα αργησει να σου γυρισει το ματι και να πεσεις με τα μουτρα στο νορμαλ φαγητο. Ασε που 1 κιλο ΛΙΠΟΣ αποκλειεται να χαθηκε μεσα σε 2 μερες, κι αυτο ειναι που σ'ενδιαφερει.
Τρωγε μια μεγαλη σαλατα το μεσημερι με μια μεριδα κρεας ψητο, τρωγε κανενα σαντουιτς με γαλοπουλα, κανενα λαδερο μαγειρεμενο με λιγοτερο λαδι και ελαχιστη φετα για να σπασει η μονοτονια απ'τα υπολοιπα.. Μη στερεις απ'τον εαυτο σου τα υπολοιπα, καποια στιγμη τη διαιτα θα τη σταματησεις, κι αν ειναι οπως την περιεγραψες θα παιρνεις κιλα απλα τρωγοντας κανονικα χωρις επιπλεον.

Ελα να σου πώ, κάνω δίαιτα επι 7 ευδομάδες, απλά ήταν ώθηση να πεσει λίγο η ζυγαριά, αντε πάλι απο την αρχη:P με άγχωσες:hehe::hehe::hehe:

Κοιτα 30 κιλά πρέπει να χάσω, μπορώ τώρα στην αρχή να είμαι έτσι για 3-5 κιλά μετά να αυξύσω λίγο απο 5-10 μετά πάλι άυξηση απο 10-20 και πάει λέγοντας, είναι πολλά και δεν με πέρνει νορμάλ γέυματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θα εκπλαγεις απ'το ποσο ευκολα θα μπορεις να χανεις τρωγοντας ισορροπημενα :)
Τελος παντωνε, ο,τι γουστας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Mania τρως λίγο.
Και δεν τρως πρωτεΐνες.
Μην κόψεις τελείως τα λιπαρά.
Σου αρέσει το γιαούρτι? Αν ναι, τρώγε το πρωί 3 κριτσίνια ή τρεις φρυγανιές ολικής με ένα κεσεδάκι 2% γιαούρτι, η ένα φλιτζάνι gala.
Ποσα crackers τρως συνήθως?

Επίσης το μεσημέρι βάζε μια κοφτή κουταλια τις σούπας λαδάκι. Και μην τρως μονο λαχανικά, συνδύασε τα με 100-150 γραμμάρια κρέας μη λιπαρό. Δηλαδή κοτόπουλο στήθος, γαλοπούλα... Αν θες να σου πούμε τρόπους να τα μαγειρεύεις, να γίνονται μούρλια!

Για βραδινό κανε μια τεραστια σαλάτα, φρέσκα λαχανικά, με 50 γραμμάρια τυρί cottage και μια φέτα ψωμί η 15 γραμμάρια κρουτόν διπλα!
Μια άλλη λύση είναι παξιμάδι κριτικό, τριμμένη ντομάτα από πάνω, λίγη κάππαρη, και ή το cottage, ή 50 γραμμάρια ανθότυρο! Αν θέλεις να βάλεις πιο λιπαρό τυρί, μείνε στα 30 γραμμάρια.

Αλλα μην τρως τα light, δεν είναι τόσο υγιεινά. ʼλλο ένα τυρί που έχει από μονο του λίγα λιπαρά, ή ένα γιαούρτι αποβουτυρωμένο, κι άλλο ένα "εξουθενωμένο" Edam.

Επίσης το βραδυ εναλλακτικά μπορείς να τρως κάτι pswmenio (3 φρυγανιές, 3 κρακεράκια, ψωμάκι...) με ντοματούλα, μαρουλάκι, και μια ή δυο φέτες γαλοπούλα!
Αλλιώς μια σαλάτα με φρέσκο σπανάκι ή μαρούλι, κρεμμύδι, και ένα αυγό pose η βραστό!

A, και φρούτα. Αν μεσολαβούν πάνω από 3-5 ώρες ανάμεσα στα γεύματα σου, τρώγε ανάμεσα ένα φρούτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μια φίλη μου έκανε αυτή τη δίαιτα, που είναι αρκετά ισορροπημένη, και έχασε αρκετά κιλά
https://users.ilei.sch.gr/ragian/diet.htm
εκεί που λέει ΔΙΑΙΤΑ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

Μάνια, ακόμα κι αν δεν θες να την κάνεις ακριβώς, θα σου δώσει μια καλή ιδέα του πώς είναι οι σωστές δίαιτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αντε να δούμε παλαντιν τα χάλια μου, :worry:

Γίδι.. Αρα είναι λίγα αυτα που έφαγα ε;:( θα το κάνω άντε να δούμε, παίδες έχω κάνει πάντος κράς τέστ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Mania λες και μονη σου ότι είσαι των άκρων...
Τρώγε σειστά, δηλαδή απ' όλα, και σε σωστές ποσότητες. Ούτε να λες ότι πεινας, και να έχεις όντως μείνει με λαχανικά όλη μέρα, ούτε να νομίζεις ότι κανεις δίαιτα, και να έχεις αδειάσει ένα πακέτο "διαιτητικό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Mania λες και μονη σου ότι είσαι των άκρων...
Τρώγε σειστά, δηλαδή απ' όλα, και σε σωστές ποσότητες. Ούτε να λες ότι πεινας, και να έχεις όντως μείνει με λαχανικά όλη μέρα, ούτε να νομίζεις ότι κανεις δίαιτα, και να έχεις αδειάσει ένα πακέτο "διαιτητικό".

Μόλις τύπωσα την δίαιτα της παλαντίν, είναι ωραίο σαν πρόγραμμα, θα είμαι κοντά αλλα όχι πάνω σε αυτό, με άγχωσε μόνο η ιδέα του:worry: οπώτε απλά να δώ σε τι κατάσταση είμαι τώ, αντε να δούμε:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στο σαιτ που έδωσε η Παλλαντιν πιο πάνω βρήκα αυτό που υπολογίζει βιορυθμούς λέει, βάσει ημερομηνίας γέννησης. Μεχρι το Σάββατο που δίνω μου τα βγάζει ψιλοχάλια, μετά βελτιώνονται, στο τέλος του χρόνου γίνονται γουάου, αρχές του επόμενου πέφτω πάλι σε όχι φυσιολογικά επίπεδα, ενώ τέλος του 2008, είμαι τρελά ζούπερ και γιούχου! :confused:

Α) Ξέρει κανείς αν θα μπορούσε να ισχύει κάτι τέτοιο;
Β) Εσάς τι σας βγάζει; Σε βάθος χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στο σαιτ που έδωσε η Παλλαντιν πιο πάνω βρήκα αυτό που υπολογίζει βιορυθμούς λέει, βάσει ημερομηνίας γέννησης. Μεχρι το Σάββατο που δίνω μου τα βγάζει ψιλοχάλια, μετά βελτιώνονται, στο τέλος του χρόνου γίνονται γουάου, αρχές του επόμενου πέφτω πάλι σε όχι φυσιολογικά επίπεδα, ενώ τέλος του 2008, είμαι τρελά ζούπερ και γιούχου! :confused:

Α) Ξέρει κανείς αν θα μπορούσε να ισχύει κάτι τέτοιο;
Β) Εσάς τι σας βγάζει; Σε βάθος χρόνου;

εμένα πάλι αυτό δεν μου διαβάζει (με κανένα encoding...) τ ιλένε οι μπάρες και δεν ξέρω ούτε τι να βάλω στη δεύτερη ημερομηνία ούτε τι συμβολίζουν οι μπάρες στην επόμενη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Περίεργο.. εμένα άνοιξε κανονικά με firefox! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εμενα για σημερα μου λεει οτι ειναι πολυ χαϊ μερα.
Για το Σαββατο οτι ειναι μια ντεμι κατασταση, και το ιδιο για την μερα των Χριστουγεννων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχα.. άρα δεν βγάζει σε όλους τα ίδια, είναι μια αρχή κι αυτό.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μόλις τύπωσα την δίαιτα της παλαντίν, είναι ωραίο σαν πρόγραμμα, θα είμαι κοντά αλλα όχι πάνω σε αυτό, με άγχωσε μόνο η ιδέα του:worry: οπώτε απλά να δώ σε τι κατάσταση είμαι τώ, αντε να δούμε:worry::worry:

Μάνια μου ένα κόλπο που μπορεί να σε βοηθήσει είναι να βγάλεις από το μυαλό σου ότι κάνεις δίαιτα... Τι θέλω να πω; Λέγοντας κάνω δίαιτα αυτόματα το μεταφράζεις σαν "καταπίεση" του να φας λίγο και να χάσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται τα κιλά που εσύ θες... Πείσε τον εαυτό σου ότι μαθαίνεις να τρως σωστά και υγιεινά... Πες ότι κάνεις σωστή διατροφή, άλλωστε η δίαιτα όντως σε μαθαίνει να τρως σωστά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια μου ένα κόλπο που μπορεί να σε βοηθήσει είναι να βγάλεις από το μυαλό σου ότι κάνεις δίαιτα... Τι θέλω να πω; Λέγοντας κάνω δίαιτα αυτόματα το μεταφράζεις σαν "καταπίεση" του να φας λίγο και να χάσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται τα κιλά που εσύ θες... Πείσε τον εαυτό σου ότι μαθαίνεις να τρως σωστά και υγιεινά... Πες ότι κάνεις σωστή διατροφή, άλλωστε η δίαιτα όντως σε μαθαίνει να τρως σωστά ;)

Ετρωγα σωστα και καλά μάλιστα μέχρι τα 21 μου που παντρέυτηκα, είχα τα πάντα όμως βάση προγράμματος της μάνας μου, τώρα με τον άντρα το σπαστό τις δουλειές και όσες ευθύνες έχω στην δουλειά και στο σίτι είμαι σε περίεργη κατάσταση.

Δεν έχω πρόβλημα να ακολουθήσω κάτι που επιλέγω εγώ, ή να μου πούν όταν ρωτήσω, έχω πρόβλημα στο να με υποχρεώσουν.

Η καλύτερη διαίτολόγος εδώ στην Ρόδο άν δεν χάσεις κιλό τις πρώτες 2 ευδομάδες σε κάνει ρεζίλι και δεν δέχεται να σε φροντίσει άλλο, δεν θέλει λέει να ασχολήτε με ανθρώπους λαίμαργους, δεν συγχωρεί μια μικρή παράβαση και όταν μου είπε ότι πάσχα λέει θα΄φάς μια σαλάτα και μια φέρα κρέας απο ψητο φρίκαρα, είπε ότι δεν θα φάς απολύτος τίποτα, αλλιώς να μην ξεκινήσω άν δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω.

Προσωπικά δεν μου άρεσε και έφυγα, δεν θέλω να μου επιβάλουν, θέλω να προσπαθήσω και άν κάτι δεν πάει καλά να μην περιμένει στην γωνία ο άλλος να με κράξει ώς χοντρή.;)


Σήμερα απίστευτο κατανάλωσα ένα ποτήρι γάλα, που το συχαινομαι και δύο φρυγανιές σικάλεως που επίσεις συχαίνομαι, αλλα το έκανα γιατί μου έδωσαν συμβουλή και δεν με πίεσε κανείς;):clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Η καλύτερη διαίτολόγος εδώ στην Ρόδο άν δεν χάσεις κιλό τις πρώτες 2 ευδομάδες σε κάνει ρεζίλι και δεν δέχεται να σε φροντίσει άλλο, δεν θέλει λέει να ασχολήτε με ανθρώπους λαίμαργους, δεν συγχωρεί μια μικρή παράβαση και όταν μου είπε ότι πάσχα λέει θα΄φάς μια σαλάτα και μια φέρα κρέας απο ψητο φρίκαρα, είπε ότι δεν θα φάς απολύτος τίποτα, αλλιώς να μην ξεκινήσω άν δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω.

δεν συμφωνώ καθόλου.

Αν θέλεις έχω να σου προτείνω μια πολύ καλή;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σήμερα απίστευτο κατανάλωσα ένα ποτήρι γάλα, που το συχαινομαι και δύο φρυγανιές σικάλεως που επίσεις συχαίνομαι, αλλα το έκανα γιατί μου έδωσαν συμβουλή και δεν με πίεσε κανείς;):clapup::clapup::clapup:

:clapup::clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν συμφωνώ καθόλου.

Αν θέλεις έχω να σου προτείνω μια πολύ καλή;)

Πήρα μία απο την παλαντίν τώρα, δεν την πάω κατα γράμμα αλλα αφού σου λέω έφτασα να΄πιώ γάλα φαντάσου... μπλιάχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top