Αποτρίχωση

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Σὲ κάθε περίπτωση δὲ νομίζω ὅτι εἶναι ὁ ἴδιος μπελάς, ἀλλὰ ἂν ἔτσι τὸ πιστεύεις, δὲν ἔχω πρόβλημα...:P
Γι αυτό παρακαλώ το αντρικό φύλο να εκτιμήσει το απαλό δέρμα και την έλλειψη τρίχας! Άντε τώρα.:pfff: (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Σὲ κάθε περίπτωση δὲ νομίζω ὅτι εἶναι ὁ ἴδιος μπελάς, ἀλλὰ ἂν ἔτσι τὸ πιστεύεις, δὲν ἔχω πρόβλημα...:P
Χαίρομαι. :pfff:
Μηπως βαζεις αμεσα αποσμητικο ενω ειναι ανοιχτοί οι ποροι του δερματος;
Όχι.Δε χρησιμοποιώ αποσμητικό μετά το ξύρισμα.
Γι αυτό παρακαλώ το αντρικό φύλο να εκτιμήσει το απαλό δέρμα και την έλλειψη τρίχας! Άντε τώρα.:pfff: (:P)
Αχαχαχαχαχα.
Πες τα Ρακέλ. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Όχι.Δε χρησιμοποιώ αποσμητικό μετά το ξύρισμα.
Δοκίμασε το A-DERMA

ή το EVA bikini

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.
Εγώ χρησιμοποιώ ξυραφάκι στις μασχάλες (αναγκαστικά) και μετά δυστυχώς δε γλιτώνω τις κοκκινίλες με τίποτα.
Την τελευταία φορά,δοκίμασα να χρησιμοποιήσω Bepanthol αυτή για ερεθισμούς. Αλλά δεεεε...:P
Καμία ιδέα; :|

Kαι εγω εχω το ιδιο προβλημα αλλα μολις πηρα αυτο το αποσμητικο δεν ξαναεβγαλα καμια κοκκινιλα. Δοκιμασε το..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αλήθεια; Εγώ χρησιμοποιώ το invisible dry και κοκκινίζω πάντα. Για να δούμε και αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Kαι εγω εχω το ιδιο προβλημα αλλα μολις πηρα αυτο το αποσμητικο δεν ξαναεβγαλα καμια κοκκινιλα. Δοκιμασε το..
Kάνει δουλειά; Γιατί αποφεύγω μετά το ξύρισμα να χρησιμοποιώ αποσμητικό για το λόγο ότι γίνομαι χειρότερα. Κοκκινίλες δηλαδή...
Καμία κρέμα για ερεθισμούς δεν παίζει;:redface:

Αλήθεια; Εγώ χρησιμοποιώ το invisible dry και κοκκινίζω πάντα. Για να δούμε και αυτό
Νομίζω ότι μόνο εγώ δεν είμαι φαν της Nivea..Εγώ χρησιμοποιώ αυτό.
Δεν είμαι και πολύ φαν αυτών που έχουν άρωμα και είναι και το μόνο που δε μου δημιουργεί προβλήματα (κοκκινίλες).
Έχω δοκιμάσει από Nivea αυτό. Δε θα το χαρακτήριζα όμως άοσμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Έχετε δοκιμάσει ταλκ για τις κοκκινίλες; Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αποσμητικό αλλά στο μπικίνι, ας πούμε, κάνει δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχετε δοκιμάσει ταλκ για τις κοκκινίλες; Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αποσμητικό αλλά στο μπικίνι, ας πούμε, κάνει δουλειά.
Ταλκ; Πες μου ότι ζει ακόμα αυτό; :look:.
Πάντως νομίζω ότι θα το δοκιμάσω.. Ευχαριστώ πάρα πολύ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Ταλκ; Πες μου ότι ζει ακόμα αυτό; :look:.
Πάντως νομίζω ότι θα το δοκιμάσω.. Ευχαριστώ πάρα πολύ.:D

Χαχαχαχα, ε εντάξει, μην πάρεις το προδέρμ για τα μωρά αν δεν θέλεις! Υπάρχουν ένα σωρό πούδρες και αρωματικές από διάφορες εταιρείες!

Πάντως εγώ που έχω θέμα παίρνω αποσμητικό που μου συνέστησε δερματολόγος από φαρμακείο (Froika Roll-On Antiperspirant), όμως για άλλους λόγους, όχι για κοκκινίλες. (Παρεμπιπτόντως, είναι ενοχλητικές στην όψη ή τσούζουν κιόλας/φαγουρίζουν κλπ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Χαχαχαχα, ε εντάξει, μην πάρεις το προδέρμ για τα μωρά αν δεν θέλεις! Υπάρχουν ένα σωρό πούδρες και αρωματικές από διάφορες εταιρείες!
Πάντως εγώ που έχω θέμα παίρνω αποσμητικό που μου συνέστησε δερματολόγος από φαρμακείο (Froika Roll-On Antiperspirant), όμως για άλλους λόγους, όχι για κοκκινίλες. (Παρεμπιπτόντως, είναι ενοχλητικές στην όψη ή τσούζουν κιόλας/φαγουρίζουν κλπ; )
Όχι.Θέλω και παραθέλω.
Δε σου κρύβω ότι το καλοκαίρι που δε θέλω να μυρίζω από τα αφρόλουτρα,παίρνω αυτά που είναι για μωρά. :hehe:
Εμένα η όψη δε με ενδιέφερε γιατί τις μασχάλες ρε΄συ ποιος να τις δει; Μόνο αν κυκλοφορείς με τα χέρια ψηλά.:P
Είναι κυρίως η φαγούρα σε΄μενα.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Όχι.Θέλω και παραθέλω.
Δε σου κρύβω ότι το καλοκαίρι που δε θέλω να μυρίζω από τα αφρόλουτρα,παίρνω αυτά που είναι για μωρά. :hehe:
Εμένα η όψη δε με ενδιέφερε γιατί τις μασχάλες ρε΄συ ποιος να τις δει; Μόνο αν κυκλοφορείς με τα χέρια ψηλά.:P
Είναι κυρίως η φαγούρα σε΄μενα.:mad:

Κατάλαβα, εγώ είχα το ίδιο θέμα κάποτε στο μπικίνι και έτσι το αντιμετώπισα, με ταλκ. Ελπίζω να σε βοηθήσει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Το κερί αυτό που παίρνετε εφαρμόζει κανονικά στο μηχάνημα της veet? Ποιο είναι?

ναι εφαρμοζει κανονικοτατα..
θα το δω την επομενη φορα και θα σου πω γιατι δεν τα εχω εγω τη κεριερα και το κερι τα εχει η κουμπαρα μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Γενικα για τη μασχάλη να προτιματε αποσμητικά χωρίς paraben και άλατα αλουμινίου γιατι πολλες φορες αυτα προκαλουν και όγκιδια και κοκκινίλες και φαγούρα...
Ειδικα αν βαζετε το αποσμητικο αμεσως μετα το μπανιο που ειναι ανοιχτοι οι ποροι...χειροτερευει η κατασταση...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Kάνει δουλειά; Γιατί αποφεύγω μετά το ξύρισμα να χρησιμοποιώ αποσμητικό για το λόγο ότι γίνομαι χειρότερα. Κοκκινίλες δηλαδή...
Καμία κρέμα για ερεθισμούς δεν παίζει;:redface:

Νομίζω ότι μόνο εγώ δεν είμαι φαν της Nivea..Εγώ χρησιμοποιώ αυτό.
Δεν είμαι και πολύ φαν αυτών που έχουν άρωμα και είναι και το μόνο που δε μου δημιουργεί προβλήματα (κοκκινίλες).
Έχω δοκιμάσει από Nivea αυτό. Δε θα το χαρακτήριζα όμως άοσμο..
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το κλασικό (original) της Dove και είμαι αρκετά ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κορίτσια έχει χρησιμοποιήσει ποτέ καμία κοπέλα αυτό???

https://www.kotsovolos.gr/site/perso...silk'n-συσκευή-μόνιμης-αποτρίχωσης-flash-&-go
To πήρε μια φίλη μου αυτό και λέει πως ίσα ίσα κάνει δουλειά. Το έβαλε στο φουλ και έκανε πενταπλάσιες φορές από ότι έλεγαν οι οδηγίες...κάποιες τρίχες κάηκαν εκείνη την ώρα (μύριζε καμμένη τρίχα όσο έκανε) αλλά οι περισσότερες δεν έπεσαν μετά από μερικές μέρες, τις τράβαγε με τσιμπιδάκι και πόναγε (κοινώς δεν έκανε τίποτα το μηχάνημα στις περισσότερες τρίχες).
Αυτά μου τα είχε πει πριν από κανένα μήνα που το πήρε, θα την ρωτήσω τι έγινε τελικά ή αν κλαίει τα λεφτά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Λέιζερ και ξυραφάκι ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen "C"

Νεοφερμένος

Η Queen "C" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
To πήρε μια φίλη μου αυτό και λέει πως ίσα ίσα κάνει δουλειά. Το έβαλε στο φουλ και έκανε πενταπλάσιες φορές από ότι έλεγαν οι οδηγίες...κάποιες τρίχες κάηκαν εκείνη την ώρα (μύριζε καμμένη τρίχα όσο έκανε) αλλά οι περισσότερες δεν έπεσαν μετά από μερικές μέρες, τις τράβαγε με τσιμπιδάκι και πόναγε (κοινώς δεν έκανε τίποτα το μηχάνημα στις περισσότερες τρίχες).
Αυτά μου τα είχε πει πριν από κανένα μήνα που το πήρε, θα την ρωτήσω τι έγινε τελικά ή αν κλαίει τα λεφτά της.

Το έχω εγώ αυτό το μηχάνημα, το είχα αγοράσει μάλιστα όταν ήταν πιο ακριβό.
Οι οδηγίες λένε ξύρισμα και μετά εφαρμογή, όχι έτσι χύμα. Και όντως μυρίζουν οι τρίχες που καίγονται, αλλά τουλάχιστον ξέρετε ότι γίνεται δουλειά.
Βέβαια, είχα κάνει ήδη 2 συνεδρίες σε δερματολόγο + τις 2 επαναληπτικές τους και δεν είχαν μείνει πολλές τρίχες. Μην περιμένετε ίδια αποτελέσματα με το επαγγελματικό λέιζερ, άλλωστε δεν έχουν την ίδια ισχύ. Βολεύει όμως για γρήγορα περάσματα στο σπίτι, από ένα σημείο και μετά που θα έχει αραιώσει η τριχοφυία.
Βέβαια, έχω αμφιβολίες για τις 1000 χρήσεις ανά κεφαλή, αλλά τέλος πάντων.

Α και καλώς σας βρήκα βρε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Βρε καλώς την ... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen "C"

Νεοφερμένος

Η Queen "C" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top