[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Επειδη εψαχνα γενικα post για το ombre ετυχε να πεσω πανω σ'αυτο. Λοιπον για να πω και εγω την περιπτωση μου, την αποχρωση του ombre την λατρευω σαν χρωμα, τα δικα μου μαλλια ειναι καστανοξανθα με ανταυγειες, αλλα ηθελα να τα ανοιξω παραπανω και να ερθουν πιο κοντα στο φυσικο ξανθο ( μακρια απ'το ντεκαπαζ, μονο με βαφη ) οποτε σκεφτηκα το ombre, αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικο στα κομμωτηρια και εχω δει οτι εχουν βγει κατι βαφες της Loreal αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να το πετυχω μονη μου :P

Βαφές loreal τις αντιπαθώ πάρα - πάρα πολύ! :P
Έχω ακούσει υπερβολικά καλά σχόλια για τις goldwell και τώρα ψάχνομαι...
βέβαια, επειδή κουράστηκα πάρα πολύ να ασχολούμαι με το θέμα, γιατί αν παρατηρήσεις έχει πολύ καιρό που μιλάω για βαφές ή πως να τα βάψω, μου έχει γυρίσει τελείως αλλιώς το όλο θέμα και συνέχεια τριγυρνάει στο μυαλό μου να γίνω ξανά ξανθιά (και ας έφτυσα αίμα να "καθαρίσω" το μαλλί μου και να έχω πάλι το φυσικό μου...επίσης να πω εδώ ότι είμαι τέρμα μελαχρινάκι, με πολύ σταρένια επιδερμίδα, αλλά για ένα περίεργο λόγο το ξανθό μου πήγαινε :P), αν όχι όλο το μαλλί, σίγουρα λεπτές λεπτές ανταύγειες σε όλο το κεφάλι... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και γιατι μου ζητας συγνωμη? :P
Εχω παρει κατι παρομοιο no name και οχι τα pretty bra αλλα υποτιθεται ειναι αντιγραφη του.
Υπαρχουν περιπτωσεις που δεν με βολευει καθολου το σουτιεν, οπως πχ οταν παω για περπατημα ή για εκπαιδευση τον σκυλο και απλα φοραω αυτο που ειναι μπουστακι. Δεν το φοραω για να βγω και να παω σε κλαμπ :P
Ναι όντως. Πχ αυτό το πράγμα με τις τιράντες δεν αντέχεται. Για εκπαίδευση σκύλου δεν έχω πάει.:P
Για έξω βόλτα,καφέ κλπ δε βολεύει το αθλητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Η εκπαιδευση κατι σαν γυμναστικη ειναι μη νομιζεις :P
Επειδη καπου αναφερθηκε το νουμερο, φοραω 75 D (το D δεν ειναι στη πλατη) και πολλες φορες και Ε.
Αρα δεν εχω και τοσο μικρο στηθος. Το πηρα αρχικα μονο για μεσα στο σπιτι, αλλα ναι ειναι πολυ βολικο και προσφερει πολυ καλη στηριξη οσο κι αν σας φαινεται περιεργο.
Ξαναλεω δεν το πηρα για να βγαινω εξω για καφε, σε κλαμπ κλπ, αλλωστε μοιαζει πολυ με σουτιεν εγκυμοσυνης, αλλα σε καποιες περιπτωσεις που το φοραω εχω γλυτωσει απο πολλα νευρα που μου δημιουργουσε το σουτιεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Βαφές loreal τις αντιπαθώ πάρα - πάρα πολύ! :P
Έχω ακούσει υπερβολικά καλά σχόλια για τις goldwell και τώρα ψάχνομαι...
βέβαια, επειδή κουράστηκα πάρα πολύ να ασχολούμαι με το θέμα, γιατί αν παρατηρήσεις έχει πολύ καιρό που μιλάω για βαφές ή πως να τα βάψω, μου έχει γυρίσει τελείως αλλιώς το όλο θέμα και συνέχεια τριγυρνάει στο μυαλό μου να γίνω ξανά ξανθιά (και ας έφτυσα αίμα να "καθαρίσω" το μαλλί μου και να έχω πάλι το φυσικό μου...επίσης να πω εδώ ότι είμαι τέρμα μελαχρινάκι, με πολύ σταρένια επιδερμίδα, αλλά για ένα περίεργο λόγο το ξανθό μου πήγαινε :P), αν όχι όλο το μαλλί, σίγουρα λεπτές λεπτές ανταύγειες σε όλο το κεφάλι... :redface:

Eχω συναντησει και αλλη κοπελα που ηταν καπως μελαμψη και της πηγαινε το ξανθο, εξαρταται την αποχρωση που χρησιμοποιεις βεβαια, αν θες να το φωτησεις απλως, μην κανεις ανταυγειες που ξεκινανε απ'την ριζα συνηθως, κανε διαφενειες για να φωτησει περιμετρικα, ειναι πιο ιδανικο νομιζω. Σκεφτεσαι ντεκαπαζ ή βαφη? Εγω προσωπικα αποφευγω το ντεκαπαζ γιατι κανει ζημια στο μαλλι, ζωντανη αποδειξη η μητερα μου, που εκανε επι 2 χρονια ανταυγειες με ντεκαπαζ και το μαλλι της δεν μπορουσε πλεον να χτενιστει, ετσι εκανε μια ολικη βαφη και επανηλθε σιγα σιγα. Οσο για το ombre, τελικα θα το κανω σε κομμωτηριο, γιατι φοβαμαι να το πειραξω μονη μου και μετα ποιος με ακουει, αμα δεν μου πετυχει, οποτε καλυτερα εκ του ασφαλους. Και επειδη ειμαι καστανοξανθη, δεν ξερω αλλα το μαλλι μου ανοιγει πολυ ευκολα με βαφη, και οταν εκανα ανταυγειες θυμαμαι φαινοταν σαν να'χα κανει ντεκαπαζ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Κορίτσια, έχει δοκιμάσει καμιά τη θεραπεία ισιώματος με κερατίνη? Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά και βασικά έχω αποφασίσει να την κάνω, αλλά έχω μερικές αναστολές για το κομμωτήριο, δεν έχω διαλέξει ακόμη, ταλαντεύομαι ανάμεσα σε δύο.
Επίσης, μου ήρθε το beauty test box και δηλώνω απίστευτα δυσαρεστημένη! Ίσως φταίει και το ότι το περίμενα καιρό και είχαν αυξηθεί και οι προσδοκίες μου, αλλά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη με τα προϊόντα από τα οποία αποτελείται.
Κάτι τελευταίο: παρήγγειλα τα αντηλιακά (σώματος και προσώπου) της Frezyderm που μου είχατε προτείνει και έχω ενθουσιαστεί!
Είναι υπέροχα και επειδή τα αγόρασα από ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο που τα είχε σε προσφορά μου βγήκαν 34 ευρώ και τα δύο μαζί!
Τα προτείνω, λοιπόν, και εγώ με τη σειρά μου, ανεπιφύλακτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έχω ακούσει για ένα ίσιωμα με έλαιο κάνναβης:P
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έχω μια γενική απορία στο 'μόνιμο' ίσιωμα πάντως, πόσο κρατάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όσον αφορά το μόνιμο ίσιωμα, το' χει κάνει μια φίλη μου και έμεινε άπειρα ευχαριστημένη. Το μαλλί είναι ολόισιο, δε χρειάζεται έξτρα ίσιωμα και διαρκεί 3-4 μήνες.
Εγώ αν είχα τα λεφτά θα το' χα κάνει ήδη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρώτησα μία φίλη τι κάνει η ίδια, γιατί ξέρω ότι έχει πολύ σγουρό μαλλί από φυσικού της, αλλά όταν μου το'πε δεν την πίστευα, τόσο ίσιο που είναι.
Μάλιστα είπε ότι το κάνει κάθε 9 μήνες, αλλά δεν ήταν σίγουρη αν είναι με κερατίνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Αυτη η διαδικασία πόσο επιβαρύνει την τρίχα?Είναι ταλαιπωρία,δηλαδή,για τα μαλλιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όχι.
Στην ουσία είναι θεραπεία για τα μαλλιά. Δεν είναι χημικά που σου φθείρει το μαλλί, αντίθετα σου κάνει τη τρίχα λεία, χωρίς να σπάει, χωρίς να φριζάρει και άλλα τέτοια καλούδια.
Καθόλου επικίνδυνο δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όχι.
Στην ουσία είναι θεραπεία για τα μαλλιά. Δεν είναι χημικά που σου φθείρει το μαλλί, αντίθετα σου κάνει τη τρίχα λεία, χωρίς να σπάει, χωρίς να φριζάρει και άλλα τέτοια καλούδια.
Καθόλου επικίνδυνο δλδ.
Ξέρεις τιμή για το μόνιμο ίσιωμα μήπως; Στα κομμωτήρια το κάνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ξέρεις τιμή για το μόνιμο ίσιωμα μήπως; Στα κομμωτήρια το κάνουν;
Θεωρητικά θα το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ξέρεις τιμή για το μόνιμο ίσιωμα μήπως; Στα κομμωτήρια το κάνουν;

Χμμ η κοπέλα νομίζω 120-140 είχε πληρώσει, αλλά της έκανε νομίζω μια μικρή έκπτωση. Αλλά κάπου στα τόσα στα 150 πάνω κάτω είναι σε όλα.
Νομίζω δε το κάνουν όλα τα κομμωτήρια και καλό θα είναι να πας σε κάποιο που ξέρεις ότι έχουν εμπειρία και είναι καλό και όχι σε ό,τι να' ναι. Ξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Όχι.
Στην ουσία είναι θεραπεία για τα μαλλιά. Δεν είναι χημικά που σου φθείρει το μαλλί, αντίθετα σου κάνει τη τρίχα λεία, χωρίς να σπάει, χωρίς να φριζάρει και άλλα τέτοια καλούδια.
Καθόλου επικίνδυνο δλδ.

Αλλά κάπου στα τόσα στα 150 πάνω κάτω είναι σε όλα.

Αχα.Μάλιστα.
Πφφ είμαι ταπί και ψύχραιμη τώρα,αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα την ψάξω.
Άν κάποια γνωρίζει κανένα αξιόλογο κομμωτήριο (Αθήνα)που κάνει αυτη την θεραπεία,ας πει.Έχω άσχημες εμπειρίες με κομμωτήρια
και τρέμω κάθε φορά που πρέπει να πάω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Αχα.Μάλιστα.
Πφφ είμαι ταπί και ψύχραιμη τώρα,αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα την ψάξω.
Άν κάποια γνωρίζει κανένα αξιόλογο κομμωτήριο (Αθήνα)που κάνει αυτη την θεραπεία,ας πει.Έχω άσχημες εμπειρίες με κομμωτήρια
και τρέμω κάθε φορά που πρέπει να πάω:P
Εγώ έχω ακούσει για τον Αγγελόπουλο στην Κηφισιά.
Πρινσες, πού έκανε η φίλη σου τη θεραπεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Με συγχωρείς, νόμιζα Ιούνιο.
Περιμένουμε reviews λοιπόν!:)
Λοιπόν το παρέλαβα επιτέλους! Από Μάη το είχα παραγγείλει γιατί είχαν εξαντληθεί όλα.

Το δικό μου ήταν αυτό εδώ!
Έβαλα τη φώτο που έβγαλα και στη σελίδα τους. Σε γενικές γραμμές έμεινα πολύ ευχαριστημένη μπορώ να πώ.
Είχα ένα lip stick από Babor στο οποίο λάτρεψα το χρώμα,το Marrakesh conditioner,ένα ρουζ Laura Mercier,βερνίκι νυχιών,έναν ορό gel ματιών και ένα πολύ όμορφο κρεμαστό..
Απλά με εκνευρίζει η τόση αναμονή. :redface: Είχα και ένα εκπτωτικό -30% για το Marrakesh,μυρίζει τέλεια ρε παιδιά..
Το πλήρωσα 10 ευρώ + 3 με αντικαταβολή. Αν είστε άτομο που του αρέσει να δοκιμάζει καινούργια πράγματα και δεν έχετε θέμα με τους ενδεχώμενους μήνες αναμονής αν εξαντληθούν ή αν δεν το προλάβετε,τότε πιστεύω ότι αξίζει. :)
Για τα άλλα κουτιά δεν έχω άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ο Αγγελόπουλος στην Κηφισιά το κάνει με επιτυχία. Συχνά το βγάζει σε προσφορά με 100 Ευρώ, όμως επειδή μετά πρέπει να λούζεσαι με ειδικό σαμπουάν, πρέπει να πληρώσεις και 40 Ευρώ το σαμπουάν. Λέγεται Brazilian Keratin Treatment, όμως κορίτσια δεν είναι τόσο ανώδυνο για τα μαλλιά όσο νομίζετε. Έχει φυσικά τα θετικά του, όμως έχει και τα αρνητικά του.

Α. Βασικά εκεί που ειναι ο Αγγελόπουλος, θεωρείται Νεα Ερυθραια, όχι ακριβως Κηφισιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει μόνιμη ισιωτική πριν 3 χρόνια, τη λεγόμενη chi treatment (παρόμοια με τη brazilian), επειδή είχα κάνει περμανάντ, την οποία ήθελα να ξεφορτωθώ. Απ΄ό,τι θυμάμαι, δεν είχε γίνει ολόισιο-καρφί το μαλλί μου, αλλά σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη. Όμως έχει δίκιο η Gilda, δεν το λες και θεραπεία, όσο ωραία και να θέλουν να το παρουσιάσουν στους καταναλωτές. Προσωπικά και καρφί να το έκανε το μαλλί μου, δε θα το ξαναέκανα. Είναι κρίμα να ταλαιπωρείς τα μαλλιά σου για να γίνουν από ίσια... πιο ίσια. Επίσης, το σαμπουάν και το conditioner της σειράς chi δε μου άρεσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top