Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
πριν τη δυση του ηλιου, υπολογισε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εμ για αυξηση αεροβιας αντοχης οι επαναληψεις 15+ σε οποιαδηπποτε ασκηση αντιστασης(σωματικου βαρους ή με βαρη) βοηθανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia mo

Νεοφερμένος

Η georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ιδού το δίλημμα λοιπόν......γυμναστική ή χορός;Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη........γυμναστήριο ή χορός;Και από την άλλη άθλημα ή χορός;Είχα κάνει στο παρελθόν παραδοσιακούς χορούς(και για λίγο ευρωπαικούς)και από αθλήματα ένα χρόνο tennis όπου έμαθα τα βασικά...τώρα στο πανεπιστήμιο τι μου προτείνετε να κάνω;Το γυμναστήριο μου φαίνεται λίγο βαρετό.Αν θα ξεκινούσα κάτι σε γυμναστήριο θα ήταν μόνο TRX που έχω ακούσει πως έχει πολύ καλά αποτελέσματα...Από την άλλη μου αρέσουν πολύ τα θαλάσσια σπορ,όπως η ιστιοπλοία.Τι γνώμη έχετε;Εσείς τι προτιμάτε;:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Αμα σου φαινεται απο τωρα βαρετο το γυμναστηριο τοτε αστο γιατι θα το παρατησεις συντομα.Αρχισε καποιο χορο αφου εχεις και καποια εμπειρια ή ενα απο τα αθληματα που σ αρεσουν.Σχετικα με τα θαλάσσια σπορ,ειναι λιγο δυσκολο να τα κανεις ολο τον χρονο(εκτος αμα υπαρχει μεγαλη θεληση βεβαια).Το τεννις ειναι πολυ καλη γυμναστικη και σου προτεινω σαν εναλλακτικη κολυμβητηριο(το οποιο ομως εγω βαριεμαι αφανταστα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ κάνω και τα δύο αλλά από μικρή μ'αρέσει ο χορός.
Ψάξε σε κανά γυμναστήριο για Zumba. Ομαδικό πρόγραμμα με χορό που γυμνάζει είναι.
Εγώ αυτό κάνω και΄χω φάει κόλλημα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Pole Dancing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ κάνω και τα δύο αλλά από μικρή μ'αρέσει ο χορός.
Ψάξε σε κανά γυμναστήριο για Zumba. Ομαδικό πρόγραμμα με χορό που γυμνάζει είναι.
Εγώ αυτό κάνω και΄χω φάει κόλλημα.:redface:
Και εγώ αυτό σκέφτομαι να προτιμήσω από το να τρέχω σε έναν διάδρομο πάντως:P Είναι πιο ευχάριστο νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και εγώ αυτό σκέφτομαι να προτιμήσω από το να τρέχω σε έναν διάδρομο πάντως:P Είναι πιο ευχάριστο νομίζω.
Γενικά τα όργανα είναι πολύ βαρετά αλλά γυμνάζουν πιο εντατικά ρε γαμώτο.:/:
Εγώ στο διάδρομο δεν τρέχω.Πρώτον γιατί έχω θέμα με το γόνατό μου αν τρέξω παραπάνω από 5-6 λεπτά δεύτερον γιατί ντρέπομαι και τρίτον και βασικότερο μετά κουράζομαι και συνήθως αμέσως μετά έχει Zumba και είμαι σα ζαλισμένη.:P
Στην αρχή βέβαια χάζευα τις τηλεοράσεις απέναντι αλλά έχει τα ίδια και τα ίδια ντοκιμαντέρ.Βαρέθηκα.:P
Άσε που σε μερικά χρόνια σε σκέφτομαι για να παρακολουθήσω σεμινάρια για Instructors γιατί έχω πορωθεί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αν και οι πορτες του σπιτιου ειναι παλιες, σκεφτομαινα αγορασω μονοζυγο να το βαλω γιατι δεν εχω σκοπο να πηγαινω γυμναστηριο. Υπαρχει κατι που να πρεπει να προσεξω ωστε να παρω καποιο σταθερο μονοζυγο? Γιατι η πορτα ειναι παλια και υπαρχει κινδυνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Αν και οι πορτες του σπιτιου ειναι παλιες, σκεφτομαινα αγορασω μονοζυγο να το βαλω γιατι δεν εχω σκοπο να πηγαινω γυμναστηριο. Υπαρχει κατι που να πρεπει να προσεξω ωστε να παρω καποιο σταθερο μονοζυγο? Γιατι η πορτα ειναι παλια και υπαρχει κινδυνος.

Εξαρταται τι θα παρεις.Αν παρεις το απλο που δεν πιανει πανω στην κασα της πορτας εισαι κομπλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εξαρταται τι θα παρεις.Αν παρεις το απλο που δεν πιανει πανω στην κασα της πορτας εισαι κομπλε.
Και που πιανει το συγκεκριμενο που λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και που πιανει το συγκεκριμενο που λες?

Λέει αυτό που πιάνει εσωτερικά της κάσας δεξιά. κι αριστερά “βεντουζάροντας“.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Λέει αυτό που πιάνει εσωτερικά της κάσας δεξιά. κι αριστερά “βεντουζάροντας“.
Μα αυτο δεν πιανει πανω στην κασα? Εμεις να μην πιανει δεν θελουμε?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα αυτο δεν πιανει πανω στην κασα? Εμεις να μην πιανει δεν θελουμε?


Ε τότε αν δεν θες να πιάνει έτσι πάρε εκείνο που πιάνει από πάνω από την κάσα, αν και έχω ακούσει οτι δεν είναι πολύ αξιόπιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εξαρταται τι θα παρεις.Αν παρεις το απλο που δεν πιανει πανω στην κασα της πορτας εισαι κομπλε.
Το μακρυνάρι εννοείς; Αυτό δεν δημιουργεί όμως βαθουλώματα στην πόρτα; (υπάρχει περίπτωση να πέσεις;)
Το άλλο το σύνθετο που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για κοιλιακούς/push ups χαλάει την κάσα της πόρτας και αν είναι παλιά υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να σε φωνάζουν οι γονείς σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Οι αρσεις θανατου πιανουν ολο το σωμα ή ειναι μονο για μεση-ποδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Πιάνουν περισσότερες μυικές ομάδες από οποιαδήποτε άλλη άσκηση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.
Οι αρσεις θανατου πιανουν ολο το σωμα ή ειναι μονο για μεση-ποδια;

ειναι πολυ αρθρικη ασκηση και πιανει πολλες ομαδες του σωματος , αλλα ουσιαστικα ειναι για την ενδυναμωση ποδιων / κατω πλατης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Πιάνουν περισσότερες μυικές ομάδες από οποιαδήποτε άλλη άσκηση.


Ωραια εικονα ,αλλα για να εισαι απολυτως σωστος βαλε την αντιστοιχη για το πισω μερος του σωματος:)

Taketrance, αλλοι τη θεωρουν ως ασκηση πλατης,αλλοι λενε οτι πιανει τα ποδια πιο πολυ...
η συνισταμενη των 2 αποψεων ειναι οτι βγαινει μπολικος ιδρωτας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top