Λόγω τιμής

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Αποφάσισα να ανοίξω ένα θέμα για την τηλεοπτική σειρά του Mega "Λόγω τιμής" επί τη ευκαιρία της επαναπροβολής της. Να σημειώσω ότι δεν την παρακολούθησα ποτέ όταν παιζόταν (ήμουν πολύ μικρός για τέτοιες σειρές:P) και ούτε τώρα έχω σκοπό να την παρακολουθήσω για δύο λόγους: 1ον: Δε μου αρέσουν καθόλου οι σειρές της Μιρέλλας Παπαοικονόμου (πολύ κλάμα και "βαθυστόχαστοι" διάλογοι βρε παιδί μου...) και 2ον γιατί αντιπαθώ τους περισσότερους από τους ηθοποιούς που παίζουν (κυρίως το Μαρκουλάκη και τον Κούρκουλο). Πάντως βλέπω κάποια αποσπάσματα στο ίντερνετ γιατί έχει γυριστεί στην Πάτρα. Ψηλαλώνια, Γεροκωστοπούλου, τα σκαλάκια στην Παντάνασσα κλπ είναι μερικά από τα μέρη της πόλης μου που δείχνει. Πάντως θα ήθελα λίγο τις απόψεις σας πάνω στη σειρά και κυρίως όσων την έχουν παρακολουθήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μικρή την έβλεπα όποτε είχα χρόνο και μου άρεσε.
Φέτος που έχω και χρόνο, δε με συγκινεί ιδιαίτερα.
Μάλλον δε μπορω την κλάψα και τα πολύ φιλοσοφικά.

Προτιμώ κάτι πιο λάιτ να δω, ειδήσεις και ευχάριστες εκπομπές(εικόνες, μαγειρική κλπ).
Δεν νομίζω πως ο καιρός μας σήμερα, μας επιτρέπει να βλέπουμε βαθυστόχαστα σίριαλς.
Ενα βαθυστόχαστο σίριαλ είναι η ζωή μας η ίδια, να βλέπουμε και τέτοια αμέσως μετά το επόμενο βήμα ποιό θα είναι? το φουντάρισμα?

:clapup:

τέλος, η Πάτρα δε μου αρέσει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Γιατί καλέ δε σου αρέσει η Πάτρα; Τί έχει;

Πάντως η όλη σειρά δε μου φαίνεται καθόλου βαθυστόχαστη. Το αντίθετο μάλιστα. Είναι μια πολύ αφελής και απλοϊκή σειρά η οποία προσπαθεί να περάσει με πολύ κραυγαλέα τεχνάσματα (Αμάν πια αυτή η ατάκα "Λόγω τιμής"!) ότι είναι βαθυστόχαστη... όπως όλες οι σειρές της Μιρέλλας Παπαοικονόμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
χμμμ

δεν έχει ''κάτι'', μαλλον γι αυτό.:)

μου αρέσουν μέρη με πολύ πράσινο, καθαρή θάλασσα κι αέρα, ειδυλλιακά τοπία, εξωτικά ίσως.

εντάξει, γούστα είναι αυτά..:)

της παπαοικονόμου μαρέσουν τα βιβλία, τα μυθσιτορήματα που γράφει.
διαφέρουν κατα πολύ απο την τηλεόραση ΄πως συμβαίνει συνήθως πάντα.
το βιβλίο είναι μακράν καλύτερο απο την τηλεοπτική σκηνοθεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Την εχω δει τη σειρα και μου άρεσε προσωπικα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top