Συζήτηση για... τρίχες!

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Να σας ρωτησω οι κοπλες στα αγορια τι στυλ μαλλιων προτειμουν? (ηλικια 14 με 15)
Αυτους που τα ισιωνουν με ισοτικες??
Βρε καλό μου, κάνε ένα λουκ που να σου αρέσει, να σε αντιπροσωπεύει, να νιώθεις ΕΣΥ καλά.

Τι σε νοιάζει τι προτιμούν οι κοπέλες; 1ον αν το προτιμούν ας το κάνουν οι ίδιες και 2ον δεν είμαστε με κάποιον επειδή έχει γαματότατο μαλλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
...δεν είμαστε με κάποιον επειδή έχει γαματότατο μαλλί.

...είπε η κοπέλα με το μαλλί για αβαταρ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Να σας ρωτησω οι κοπλες στα αγορια τι στυλ μαλλιων προτειμουν? (ηλικια 14 με 15)
Αυτους που τα ισιωνουν με ισοτικες??

Σημείωση:
Τα μηνύματα 111 έως 116 προέρχονται από το θέμα "Στυλ μαλλιών".

κανε ο,τι(σχεδον ο,τι!:P) θελεις στα μαλλια σου αλλα προς θεουυυ..μην τα ισιωσεις με ισιωτικηη!:P:P
ειναι χαλια σε εναν αντρα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ρε κορίτσια, αυτό το μαλλί "πρόκα" που χωρίς να είναι layered έχει λιγότερο όγκο στις άκρες, πως το κάνετε? Με σιλικόνη? Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι λέω από την περιγραφή...Εννοώ αυτά τα μαλλιά που είναι ίσια, αλλά δεν κάθονται έτσι / \ (όπως τα δικά μου) αλλά έτσι | |.
Βαριόμουν να βρω φωτογραφία, ελπίζω να καταλάβετε τι λέω από τα σημεία στίξης. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μήπως να έβαζες μια φωτογραφιούλα.. Εγώ δεν κατάλαβα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ωραία, εγώ είμαι περίπου έτσι αλλά ανοίγουν κι άλλο προς τα έξω στα τελειώματα:


Και θέλω να πετύχω το έτσι, που είναι τελείως κάθετο και χάνει όγκο όσο κατεβαίνει:


Η Fergie εχει λίγο layers, αλλά το έχω δει και με ίσιο κούρεμα σε κοπέλες στο δρόμο.
Πως το κάνουμε αυτό ωρέ χωρίς να πάμε κομμωτήριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λογικά με κερί θα γίνεται, και σίδερο μαλλιών.
Απλά αν θες μια γνώμη, το δικό σου στυλ μου φαίνεται πολύ πιο ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
:redface: Λες?
Κάθε μέρα έτσι είναι μωρέ, θέλω μια φορά στα τόσα το σχεδον ψεύτικο της φωτογραφίας, δεν μπορώ να το πετύχω και μετά κοιτάζω διάφορες στο δρόμο με μισό μάτι και ζηλεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτές θα ζηλεύουν εσένα. Το δικό σου είναι πολύ καλύτερο, φινετσάτο και πιο φυσικό..
Το άλλο δεν μ αρέσει.
Δοκίμασέ το όμως με κερί και σίδερο να δούμε.
Εγώ έτσι το χω κάνει πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εχω έναν γάμο (μαζί με βαφτίσια:D) σε λίγο καιρό και δεν ξέρω τι να κάνω με τα μαλλιά μου.

Είναι καστανά (αν και τώρα με ένα conditioner με εκχυλισμα ελίας έχει ανοίξει το χρώμα -άσχετο-), αρκετά μακριά (ισιωμενα) και θεοσγουρα. Γενικά τα ισιώνω σπάνια, επειδή μ'αρέσει ο όγκος και οι μπούκλες, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι καινούργιο.

Καμία ιδέα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ίσιωμα και ponytail? Χαριτωμένο και ανάλαφρο για την ηλικία σου.
Και διαφορετικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αναλόγως το ρούχο που θα βάλεις βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Και για το ρούχο ήθελα την γνώμη σας.
Εχω γενικά διάφορα φορέματα στο νου μου, αλλά δεν είμαι σίγουρη πόσο καλοκαιρινα είναι. Ενώ δηλαδή χρωματικά είναι οκ, άλλο έχει την πλάτη έξω, άλλο είναι αμανικο και γενικά είναι λεπτά τα υφάσματα. Κι επειδή το event είναι 25/11, δεν ξέρω αν λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Και για το ρούχο ήθελα την γνώμη σας.
Εχω γενικά διάφορα φορέματα στο νου μου, αλλά δεν είμαι σίγουρη πόσο καλοκαιρινα είναι. Ενώ δηλαδή χρωματικά είναι οκ, άλλο έχει την πλάτη έξω, άλλο είναι αμανικο και γενικά είναι λεπτά τα υφάσματα. Κι επειδή το event είναι 25/11, δεν ξέρω αν λέει.

Θα ξεπαγιασεις καλε. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Hello :)
Ρε παιδια εδω και αρκετα χρονια (3-4 δλδ:P) εχω το ιδιο κουρεμα.. εχω μπουκλε μαλλια και τα αφηνω σχετικα μακρυα.. Δεν ειναι ακριβως αφανα αλλα αρκετα ανακατεμενα και πεταγονται δεξια-αριστερα αλλαζουν σχημα.. Τα εχω ψιλοβαρεθει.. Καμια καλη ιδεα εχει κανεις?
Δεν μ αρεσει το πολυ ζελε παντως να ξερετε.. :P
Κι εχω σκουρο δερμα και μαυροκαστανα μαλλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Help!
Εχω πολύ πυκνό μαλλί και σκληρή τρίχα και δε μ' αρέσει και τόσο.
Γίνεται πχ να παω σε ένα κομμωτήριο και να του πω να τα «αραιώσει» κάπως ή θα γίνω ρεζίλι;
Πχ θέλω να κρατήσω το μάκρος, αλλά να μην είναι τόσο πυκνά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χριστιάννα, αν έχεις σκοπό να χορέψεις στο τραπέζι, μια χαρά είναι αυτά τα φορέματα για να μην σκάσεις. Ετσι κι αλλιώς θα έχει ζέστη εκεί. Φυσικά θα πρέπει να φορέσεις ένα ζεστό και σχετικά μακρύ παλτό στην εκκλησία με κάποιο σακάκι ή μπολερό από μέσα. Σε όσους γάμους έχω πάει χειμώνα πάντα με "καλοκαιρινά" φορέματα ντυνόμουν και με βόλευε περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Πόσο κακό (σε σχέση με βαφή) κάνει η περμανάντ στο μαλλί;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Χριστιάννα, αν έχεις σκοπό να χορέψεις στο τραπέζι, μια χαρά είναι αυτά τα φορέματα για να μην σκάσεις. Ετσι κι αλλιώς θα έχει ζέστη εκεί. Φυσικά θα πρέπει να φορέσεις ένα ζεστό και σχετικά μακρύ παλτό στην εκκλησία με κάποιο σακάκι ή μπολερό από μέσα. Σε όσους γάμους έχω πάει χειμώνα πάντα με "καλοκαιρινά" φορέματα ντυνόμουν και με βόλευε περισσότερο.

Δεν τίθεται ζήτημα χορού, εγώ για τον μπέμπη (1ος ξάδελφος κάτι μηνών *.*) παω βασικα, ούτε που με καίει ο γάμος. :redface: Οπότε θα δοκιμάσω όλα τα ''είδη'' φορεματων κι ο,τι μ'αρέσει περισσότερο! :D

Τα μαλλιά μάλλον θα τα ισιωσω και θα τα πιάσω πάνω να μη μου τα τραβάει και το μωρό (θα βάλω σκουλαρικια αν είναι, να τραβάει αυτα!). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τα μαλλιά μάλλον θα τα ισιωσω και θα τα πιάσω πάνω να μη μου τα τραβάει και το μωρό (θα βάλω σκουλαρικια αν είναι, να τραβάει αυτα!). :D

Προτιμάς να σου σκίσει το αυτί από το να σου χαλάσει το χτένισμα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top