Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ναι πραγματικά μπράβο, είναι εύκολο να πάρεις την απόφαση, είναι πολύ δύσκολο να την τηρήσεις και να τα καταφέρεις. Μπράβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η μοναδικη δυσκολια εγκυται στο να παρεις την οριστικη αποφαση..μιας και ειχα πεισμωσει λογω πανελλαδικων οτι τα κιλα που εβαλα θα τα χασω...μεσα σε 2,5 μηνες πανε 11 κιλα και το σωμα μου ειναι και παλι αθλητικο οπως καποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
η μοναδικη δυσκολια εγκυται στο να παρεις την οριστικη αποφαση..μιας και ειχα πεισμωσει λογω πανελλαδικων οτι τα κιλα που εβαλα θα τα χασω...μεσα σε 2,5 μηνες πανε 11 κιλα και το σωμα μου ειναι και παλι αθλητικο οπως καποτε..
και δεν τα ξαναπήρες?γιατί 11 κιλά είναι πολλά για δυο μήνες,αν δεν πήρες καθόλου bravo σου

εγώ όσες φορες έχω προσπαθήσει να χάσω γρήγορα κιλά μετά από λίγο τα ξαναέπαιρνα πάλι,αυτή τη φορα αποφάσισα να τα χάσω λίγο,ένα κιλό δηλαδή την εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
και δεν τα ξαναπήρες?γιατί 11 κιλά είναι πολλά για δυο μήνες,αν δεν πήρες καθόλου bravo σου

εγώ όσες φορες έχω προσπαθήσει να χάσω γρήγορα κιλά μετά από λίγο τα ξαναέπαιρνα πάλι,αυτή τη φορα αποφάσισα να τα χάσω λίγο,ένα κιλό δηλαδή την εβδομάδα.
οχι και ευελπιστω πως δεν θα τα παρω εδω και 2 βδομαδες ειμαι ακριβως τα ιδια κιλα..ε και με 2 ωρες τενις καθε μερα λιγο δυσκολο να βαλω :P ημουν 73 μετα το τελος των πανελλαδικων και τωρα 62...ε νομιζω πως τα εχασα γρηγορα λογω υπερβολικης γυμναστικης δεν στερηθηκα τοσο σε φαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
και δεν τα ξαναπήρες?γιατί 11 κιλά είναι πολλά για δυο μήνες,αν δεν πήρες καθόλου bravo σου

εγώ όσες φορες έχω προσπαθήσει να χάσω γρήγορα κιλά μετά από λίγο τα ξαναέπαιρνα πάλι,αυτή τη φορα αποφάσισα να τα χάσω λίγο,ένα κιλό δηλαδή την εβδομάδα.


΄Οταν είναι πολλά τακιλά που πρέπει να χάσεις,τότε στις πρώτες εβδομάδες χάνονται πανεύκολα. Οπότε μην βάζεις ταμπέλες για το πόσο πρέπει να χάσεις από τον πρώτο καιρό κιόλας. Θέληση χρειάζεται και να ξέρεις ότι πρέπει να αλλάξουν οι διατροφικές σου συνήθειες και έτσι θα είναιγια το υπόλοιπο της ζωής σου, όχι μόλις τα χάσεις να τρως όπως πριν. (γενικά αναφέρομαι)
Οπότε και 11 κιλά να έχασε, παρόλο που ναί τα έχασε πολύ γρήγορα, αν δεν προσέξει πολύ θα τα πάρει πολύ εύκολα. Επίσης χαλάει ο μεταβολισμός στις γρήγορες αυξομειώσεις βάρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
΄Οταν είναι πολλά τακιλά που πρέπει να χάσεις,τότε στις πρώτες εβδομάδες χάνονται πανεύκολα. Οπότε μην βάζεις ταμπέλες για το πόσο πρέπει να χάσεις από τον πρώτο καιρό κιόλας. Θέληση χρειάζεται και να ξέρεις ότι πρέπει να αλλάξουν οι διατροφικές σου συνήθειες και έτσι θα είναιγια το υπόλοιπο της ζωής σου, όχι μόλις τα χάσεις να τρως όπως πριν. (γενικά αναφέρομαι)
Οπότε και 11 κιλά να έχασε, παρόλο που ναί τα έχασε πολύ γρήγορα, αν δεν προσέξει πολύ θα τα πάρει πολύ εύκολα. Επίσης χαλάει ο μεταβολισμός στις γρήγορες αυξομειώσεις βάρους.
δεν νομιζω οτι ηταν και τοσο γρηγορο το χασιμο..τον πρωτο μηνα εχασα 5 κιλα..φυσιολογικο νουμερο..ενταξει για καποιον που κανει διαιτα και καθεται στην καφετερινα αυτο το 5 φαινεται υπερβολικο και θα λεει ε 4 ειναι το σωστο..διατροφη χωρις γυμναστικη ειναι να χαμε να λεγαμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι ηταν και τοσο γρηγορο το χασιμο..τον πρωτο μηνα εχασα 5 κιλα..φυσιολογικο νουμερο..ενταξει για καποιον που κανει διαιτα και καθεται στην καφετερινα αυτο το 5 φαινεται υπερβολικο και θα λεει ε 4 ειναι το σωστο..διατροφη χωρις γυμναστικη ειναι να χαμε να λεγαμε:)

Για τον γυναικείο οργανισμό είναι πολύ 5 κιλά εκτός αν έχει πολλά να χάσει. Οι άντρες χάνουν πιο εύκολα οπότε ίσως να χεις και δίκιο. Επειδή είσαι και νέος και έκανες γυμναστική τότε θαταν πιο εύκολο για εσένα. όλα με το μέρος σου ήταν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για τον γυναικείο οργανισμό είναι πολύ 5 κιλά εκτός αν έχει πολλά να χάσει. Οι άντρες χάνουν πιο εύκολα οπότε ίσως να χεις και δίκιο. Επειδή είσαι και νέος και έκανες γυμναστική τότε θαταν πιο εύκολο για εσένα. όλα με το μέρος σου ήταν :P
οντως αποδειχθηκε αρκετα ευκολο..αλλα ουσιαστικα εχει ακριβως 3 μηνες...περιπου 13 εβδομαδες ας πουμε...βασικα ολα ειναι στον οργανισμο του καθενος..προσωπικα για να βαλω κιλα πρεπει να παρω 3350 θερμιδες οταν ο οργανισμος ειναι σε δραση(τωρα αυτο ελεγε το χαρτι του γιατρου δεν ξερω παραπανω πληροφοριες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και εγώ μέχρι να πάω διακοπές μείον 11 ήμουν.Αφού γύρισα και άρχισα ξανα προπονήσεις είδα ότι πήρα 2 στις διακοπές.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι ηταν και τοσο γρηγορο το χασιμο..τον πρωτο μηνα εχασα 5 κιλα..φυσιολογικο νουμερο..ενταξει για καποιον που κανει διαιτα και καθεται στην καφετερινα αυτο το 5 φαινεται υπερβολικο και θα λεει ε 4 ειναι το σωστο..διατροφη χωρις γυμναστικη ειναι να χαμε να λεγαμε:)
το γρήγορο περπάτημα κάθε μέρα για μια ώρα και μετράει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το γρήγορο περπάτημα κάθε μέρα για μια ώρα και μετράει ?
σαφως μετραει αλλα οχι σαν το τρεξιμο..ενταξει δεν ειμαι ειδικος μην με πει κανεις τιποτα...παντως ο συνδυασμος διατροφης με αθληση μπορει να αποφερει φοβερα αποτελεσματα και τα ειδα πανω μου..αντιθετα η ελλειψη γυμναστικης μαζι με εξαντλητικη διαιτα σε κοπελες απο τα παραδειγματα γυρω μου θα φερει μονο κακα αποτελεσματα..ξεκινωντας απο την αγαπητη σε ολες κυτταριτιδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!:)λοιπον χρειαζομαι κι εγω μερικες συμβουλες...

εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με το βαρος μου κι αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να μην με νοιαζει τι τρωω η εαν αθλουμαι...πλεον ομως και καθως μεγαλωνω ολα αυτα τα χρονια κακης διατροφης και μη ασκησης εχουν αρχισει και φαινονται πανω μου....εχω αρχισει να παιρνω στην περιοχη των γλουτων και να εμφανιζω κυτταριτιδα συν οτι του χρονου δινω πανελληνιες και το θεωρω δεδομενο πως θα παχυνω(παντα οταν διαβαζω θελω να τρωω)

γιαυτο λοιπον θελω ναρχισω απο τωρα να τρεφομαι πιο σωστα και να γυμναζομαι λιγο περισσοτερο(και να κοψω τισ καταραμενες σοκολατες!!!!:mad:)μπορειτε να βοηθησετε??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δίαιτα με σκοπό να βάλουμε κιλά γίνετε αποδεκτή εδώ; Αρκετό καιρό τώρα έχω πρόβλημα με την διατροφή μου, και πρέπει να βάλω μερικά κιλά. Δεν θέλω να τα βάλω όμως εύκολα με γλυκά, αλλά δεν αντέχω να φάω αρκετά ώστε να βάλω κιλά. Τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δίαιτα με σκοπό να βάλουμε κιλά γίνετε αποδεκτή εδώ; Αρκετό καιρό τώρα έχω πρόβλημα με την διατροφή μου, και πρέπει να βάλω μερικά κιλά. Δεν θέλω να τα βάλω όμως εύκολα με γλυκά, αλλά δεν αντέχω να φάω αρκετά ώστε να βάλω κιλά. Τι να κάνω;
με ενδιαφερυν και εμενα οι απαντησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν θέλω να τα βάλω όμως εύκολα με γλυκά

Γιατι οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
γιατι δεν θα ''μπουν'' με τον καταλληλο τροπο προφανως..να βαλει κιλα ειπε το παιδι οχι να κανει κοιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
γιατι δεν θα ''μπουν'' με τον καταλληλο τροπο προφανως..να βαλει κιλα ειπε το παιδι οχι να κανει κοιλια

ποιος ειναι ο καταλληλος τροπος και τι περιλαμβανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
παλαιοτερα ειχε και ο αδελφος μου το ιδιο προβλημα...λογικο ειναι να μην μπορεις με μιας να φας τον αμπακα για να παχυνεις,το θεμα ειναι να το κανεις σταδιακα...καθε φορα που θα εχεις ενα γευμα να τρως και λιιιγο παραπανω μεχρι να φτασεις εκει που θελεις...βεβαια αν εχεις μεγαλο προβλημα θα σε συμβουλευα να επισκεφθεις εναν διατροφολογο καλυτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ποιος ειναι ο καταλληλος τροπος και τι περιλαμβανει?
αυτο δεν ρωταμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!:)λοιπον χρειαζομαι κι εγω μερικες συμβουλες...

εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με το βαρος μου κι αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να μην με νοιαζει τι τρωω η εαν αθλουμαι...πλεον ομως και καθως μεγαλωνω ολα αυτα τα χρονια κακης διατροφης και μη ασκησης εχουν αρχισει και φαινονται πανω μου....εχω αρχισει να παιρνω στην περιοχη των γλουτων και να εμφανιζω κυτταριτιδα συν οτι του χρονου δινω πανελληνιες και το θεωρω δεδομενο πως θα παχυνω(παντα οταν διαβαζω θελω να τρωω)

γιαυτο λοιπον θελω ναρχισω απο τωρα να τρεφομαι πιο σωστα και να γυμναζομαι λιγο περισσοτερο(και να κοψω τισ καταραμενες σοκολατες!!!!:mad:)μπορειτε να βοηθησετε??:)

λοιπόν., εκ προσωπικής πείρας θα σου πω Μυρτώ μου ότι το πολύ διάβασμα και η δίαιτα δεν μπορούν να συνδυαστούν...περνάς τον περισσότερο χρόνο στο σπίτι και όλο και κάτι θα βρεις μπροστά σου...και στο λέω γιατί έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα (πρέπει να χάσω λίγα παραπανίσια κιλάκια:P:redface: ) αυτό που μπορείς να κάνεις είναι γυμναστική εντατικά έτσι ώστε ακόμα κι αν πάρεις βάρος να έχεις σφιχτό σώμα!! κι όσον αφορά τη διατροφή σου αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κόψεις τα πολλά γλυκά, το ψωμί ή τα αναψυκτικά ας πούμε (αν και αυτή η υπέροχη κοκα-κόλα δεν κόβεται με τίποτα η άτιμη!!:P ). πάντως είναι μια καλή αρχή...πάμε μαζί!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top