[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ο λόγος που είμαι φανατική hater του make up.:P
Δεν είναι κάτι το να βάζεις μέικ απ μερικές φορές (και εννοείται πριν το βάλεις να χρησιμοποιήσεις ενυδατική) αλλά αν το χρησιμοποιείς σε καθημερικνή βάση θα έχεις θέμα με το δέρμα κάποια στιγμή.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
και οχι μονο το μεικ απ. η πουδρα δεν ειναι αθωα.
γενικα το βαψιμο λγ μεγαλοδειχνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Είναι γαλάκτωμα και έχει παραμπενς.
Δεν είναι γαλάκτωμα. Υπάρχει και σε γαλάκτωμα, αλλά γαλακτώματα δεν χρησιμοποιώ, παρά μόνο σαν "προπομπό" για να αφαιρέσω σε εξαιρετικές περιπτώσεις το μακιγιάζ (ρουζ, κραγιόν).
Το λένε αφρό, αλλά στην πραγματικότητα είναι υγρό σαπούνι, που βγαίνει με αντλία. Το βάζεις σε νωπή επιδερμίδα, το τρίβεις πολύ ελαφρά και κάνει απαλό αφρό, και ξεπλένεις με νερό.
Εμένα πάντως μου κάνει, πριν από αυτό χρησιμοποιούσα της Clinique το mild (για ξηρές επιδερμίδες), αλλά έπαψε να με ικανοποιεί διότι αν και mild άρχισε να μου ξηραίνει το δέρμα (αλλάζουν και οι ανάγκες του δέρματος με το πέρασμα των χρόνων).:/:
Με της Apivita είμαι πολύ ευχαριστημένη, νιώθω οτι πραγματικά καθαρίζει το δέρμα, χωρίς να το αφυδατώνει, μένει απαλό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν είναι γαλάκτωμα.

θορι το μπέρδεψα με αυτό .:redface: έχω καιρό να πάρω κάτι απιβιτα και δεν τα θυμάμαι καλά. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Για σαπούνι, o cleansing κρεμώδης αφρός (με νερό χρησιμοποιείται), της Apivita. Με ελιά και λεβάντα, για πρόσωπο και μάτια. Απαλός με ευχάριστο διακριτικό άρωμα, δεν ξηραίνει ούτε ερεθίζει (υπ'όψη οτι είμαι αλλεργική και βγάζω εύκολα κοκκινίλες αν με πειράξει κάποιο συστατικό και είχα δοκιμάσει άπειρα)
Πόσο λατρεύω τη μυρωδιά αυτού του σαπουνιού... Πόσο! Το παίρνω κι εγώ ανά διαστήματα, αν και έχω λιπαρή επιδερμίδα και ίσως έπρεπε να παίρνω κάτι πιο "στυπτικό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
και οχι μονο το μεικ απ. η πουδρα δεν ειναι αθωα.
γενικα το βαψιμο λγ μεγαλοδειχνει..
Δεν ξέρω αν ισχύει,αλλά θεωρητικά μιλώντας το make up είναι κρεμώδες άρα ένα μέρος του,απορροφάται απ'το δέρμα. Σε αντίθεση με τη πούδρα που το λέει η λέξη από μόνη της είναι σκόνη,δεν μπορεί να απορροφηθεί τόσο εύκολα από το δέρμα. Εγώ με αυτό το σκεπτικό θεωρώ πιο αθώα την πούδρα.:/: Άλλωστε έχω βρει μία homemade συνταγή για πούδρα και από τότε δεν αγοράζω αλλά τη φτιάχνω,δε νομίζω να μου κάνει κακό το ελάχιστο κακάο και το κορν φλάουερ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ισχύει,αλλά θεωρητικά μιλώντας το make up είναι κρεμώδες άρα ένα μέρος του,απορροφάται απ'το δέρμα. Σε αντίθεση με τη πούδρα που το λέει η λέξη από μόνη της είναι σκόνη,δεν μπορεί να απορροφηθεί τόσο εύκολα από το δέρμα. Εγώ με αυτό το σκεπτικό θεωρώ πιο αθώα την πούδρα.:/: Άλλωστε έχω βρει μία homemade συνταγή για πούδρα και από τότε δεν αγοράζω αλλά τη φτιάχνω,δε νομίζω να μου κάνει κακό το ελάχιστο κακάο και το κορν φλάουερ.:P

Συμφωνώ το make up επειδή ακριβώς είναι κρεμώδες απορροφάται από το δέρμα.Η πούδρα όπως λες είναι σκόνη και δεν απορροφάται τόσο εύκολα όσο το make up.Και εγώ πούδρα χρησιμοποιώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
για αυτο βαζουμε ενυδατικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Συμφωνώ το make up επειδή ακριβώς είναι κρεμώδες απορροφάται από το δέρμα.Η πούδρα όπως λες είναι σκόνη και δεν απορροφάται τόσο εύκολα όσο το make up.Και εγώ πούδρα χρησιμοποιώ.
Ούσα κατά του make up (εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων) σε καθημερινή βάση, να πω ακόμα οτι τα περισσότερα περιέχουν parabens που δεν είναι ό,τι καλύτερο..:worry: Ένα μέρος του φυσικά απορροφάται από τον οργανισμό.
Από την άλλη η πούδρα που παίρνει τις γυαλάδες κάνοντας πιο ματ το δέρμα φαίνεται ιδανική, αλλά με μέτρο, διότι έχει την τάση να φράζει τους πόρους.
Και βέβαια σε νέες κοπέλες, γιατί μετά από μια ορισμένη ηλικία(35+) η πούδρα καλό είναι να αποφεύγεται, όπως κάθε καλλυντικό σε μορφή σκόνης καθώς δείχνει την επιδερμίδα του προσώπου αφυδατωμένη και προσθέτει χρόνια:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ούσα κατά του make up (εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων) σε καθημερινή βάση, να πω ακόμα οτι τα περισσότερα περιέχουν parabens που δεν είναι ό,τι καλύτερο..:worry: Ένα μέρος του φυσικά απορροφάται από τον οργανισμό.
Από την άλλη η πούδρα που παίρνει τις γυαλάδες κάνοντας πιο ματ το δέρμα φαίνεται ιδανική, αλλά με μέτρο, διότι έχει την τάση να φράζει τους πόρους.
Και βέβαια σε νέες κοπέλες, γιατί μετά από μια ορισμένη ηλικία(35+) η πούδρα καλό είναι να αποφεύγεται, όπως κάθε καλλυντικό σε μορφή σκόνης καθώς δείχνει την επιδερμίδα του προσώπου αφυδατωμένη και προσθέτει χρόνια:/:


Συμφωνώ με όσα λες!Σαφώς και πρέπει η πούδρα να χρησιμοποιείται με μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Προτείνετε μου καμιά καλή ενυδατική για λιπαρό δέρμα με τάση ακμής. :) Εξαιρούνται οι εταιρίες la roche posay, frezyderm γιατί τις έχω δοκιμάσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Προσωπικά, χρησιμοποιώ αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημένη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Προσωπικά, χρησιμοποιώ αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημένη.:)

Πρώτη φορά την βλέπω τη μάρκα... Που τη βρίσκουμε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Πρώτη φορά την βλέπω τη μάρκα... Που τη βρίσκουμε? :)
Μπορείς να δεις εδώ. Εγώ την προμηθεύομαι από την αισθητικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και στα Hondos σας ψάξε μπας και είναι αντιπρόσωπος,αλλά σίγουρα σε αισθητικούς θα τα βρεις.
Fail αυτό που τέτοιες εταιρείες βγάζουν cc,τη στιγμή που οι περισσότερες ελληνίδες ψάχνουν bb,είναι κουλό λίγο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Και στα Hondos σας ψάξε μπας και είναι αντιπρόσωπος,αλλά σίγουρα σε αισθητικούς θα τα βρεις.
Fail αυτό που τέτοιες εταιρείες βγάζουν cc,τη στιγμή που οι περισσότερες ελληνίδες ψάχνουν bb,είναι κουλό λίγο.:redface:

Καλά θα ρωτήσω καμία που δε θα μου εμπνέει βρίσιμο γιατί θέλω να πάω και για κονσιλερ. Ουφ. :worry:
Το δευτερο ποιντ δεν το πιασα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλά θα ρωτήσω καμία που δε θα μου εμπνέει βρίσιμο γιατί θέλω να πάω και για κονσιλερ. Ουφ. :worry:
Το δευτερο ποιντ δεν το πιασα. :redface:
Ρε παιδί μου,παρατηρώ και χαζεύω γενικά σειρές περιποίησης προσώπου (γνωστές και μη) και παρατηρώ πως ενώ στην αγορά οι bb υπερισχύουν έναντι των cc στην Ελλάδα τουλάχιστον που πολλές ακόμη δεν έχουν καταλάβει τη διαφορά,και παρόλα αυτά,οι εταιρείες βγάζουν κατά κύριο λόγο cc.:P
Ποιο concealer θα πάρεις;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε παιδί μου,παρατηρώ και χαζεύω γενικά σειρές περιποίησης προσώπου (γνωστές και μη) και παρατηρώ πως ενώ στην αγορά οι bb υπερισχύουν έναντι των cc στην Ελλάδα τουλάχιστον που πολλές ακόμη δεν έχουν καταλάβει τη διαφορά,και παρόλα αυτά,οι εταιρείες βγάζουν κατά κύριο λόγο cc.:P
Ποιο concealer θα πάρεις;:redface:

Α οκ. :P
ασε με. :'( δεν ξέρω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Α οκ. :P
ασε με. :'( δεν ξέρω :mad:
Bourjois εγώ έχω ξαναπεί πάντως,αλλά η απόφαση είναι φυσικά δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top