[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Bourjois εγώ έχω ξαναπεί πάντως,αλλά η απόφαση είναι φυσικά δική σου.

ναι το θυμάμαι... μάλλον αυτό θα πάρω που έχω και το μεικαπ... προτιμώ να ακούσω εσένα παρά τις λατρευτές πωλήτριες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ναι το θυμάμαι... μάλλον αυτό θα πάρω που έχω και το μεικαπ... προτιμώ να ακούσω εσένα παρά τις λατρευτές πωλήτριες :P
Έχεις το healthy mix για μέικ απ; Πώς σου φαίνεται;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχεις το healthy mix για μέικ απ; Πώς σου φαίνεται;:)

Νιι αυτό. Όχι το σερουμ που λέει, το απλό. Κοίτα καλό είναι. Μέτρια κάλυψη έχει, δεν κάθεται σαν στόκος ξέρω γω και έχει αρκετούτσικη διάρκεια ;) για μένα που δε θέλω τίποτα βαρύ και όχι καθημερινά μια χαρά είναι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Νιι αυτό. Όχι το σερουμ που λέει, το απλό. Κοίτα καλό είναι. Μέτρια κάλυψη έχει, δεν κάθεται σαν στόκος ξέρω γω και έχει αρκετούτσικη διάρκεια ;) για μένα που δε θέλω τίποτα βαρύ και όχι καθημερινά μια χαρά είναι! :D
Δε θέλω και πολύ κάλυψη,ίσα-ίσα.
Τιμή;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δε θέλω και πολύ κάλυψη,ίσα-ίσα.
Τιμή;:)

Γύρω στα 14 αν θυμάμαι καλά... Αλλά πολύ συχνά τους έχουν κολημένα χαρτάκια που λένε -2Ε πχ οπότε μπορεί αν το πετύχεις και σε προσφορά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μερσύ^^.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τιποτες, λοβ :D
λογικά άμα πάρω το κονσιλερ τους θα το θέλω 1 τόνο πιο ανοιχτό από το μεικαπ ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τιποτες, λοβ :D
λογικά άμα πάρω το κονσιλερ τους θα το θέλω 1 τόνο πιο ανοιχτό από το μεικαπ ε?

Όχι απαραίτητα ένα τόνο. Πρέπει να είναι πιο ανοιχτό από την απόχρωση στην περιοχή κάτω απ΄τα μάτια. Ή πας στο σταντ και σου βρίσκουν εκείνες απόχρωση,λογικά πάντα τη σωστή παίρνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα ένα τόνο. Πρέπει να είναι πιο ανοιχτό από την απόχρωση στην περιοχή κάτω απ΄τα μάτια. Ή πας στο σταντ και σου βρίσκουν εκείνες απόχρωση,λογικά πάντα τη σωστή παίρνω. :)

Καλά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina1kan

Νεοφερμένος

Η katerina1kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχετε να μου προτείνετε καμιά καλή ενυδατική για κάτω απτα μάτια (μαύρους κύκλους). Η οποία να κάνει θαύματα?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν είχα βάλει ποτέ στη ζωή μου ενυδατική μέχρι τώρα που αρρώστησα και ξεράθηκε το δέρμα μου, αρχικά και έπειτα, ξεφλούδισε.

Έβαλα της Bepanthol την sensitive και όλο καλυτερεύει η κατάσταση.

Γενικά δεν "φορτώνω" τόσο πολύ την επιδερμίδα μου όπως η πλειοψηφία των κοριτσιών στην ηλικία μου, ούτε καν μέικαπ βάζω (περίεργο δεν ακούγεται;:P). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν είχα βάλει ποτέ στη ζωή μου ενυδατική μέχρι τώρα που αρρώστησα και ξεράθηκε το δέρμα μου, αρχικά και έπειτα, ξεφλούδισε.

Έβαλα της Bepanthol την sensitive και όλο καλυτερεύει η κατάσταση.

Γενικά δεν "φορτώνω" τόσο πολύ την επιδερμίδα μου όπως η πλειοψηφία των κοριτσιών στην ηλικία μου, ούτε καν μέικαπ βάζω (περίεργο δεν ακούγεται;:P). :)

Οχι. Μια χαρά φυσιολογικότατο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
καλησπέρα, εχω αρχισει και εχω λεπτες γραμμες κατω απο τα ματια και ειμαι μολις 23...δεν μπορω να καταλαβω σε τι οφειλονται..μηπως χρειαζεται να αρχισω να βαζω καμια κρεμα ματιων;;;;κτ ενυδατικο και στα ματια..μεχρι τωρα ενυδατικη για το προσωπο εβαζα μονο....συγκεκριμενα ειναι περισσοτερο ορατες οταν γελαω ¨/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
όταν γελάμε όλοι κάνουμε γραμμές... είναι φυσιολογικό. βάλε μία απλή ενυδατική. εγώ χρησιμοποιώ αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
όταν γελάμε όλοι κάνουμε γραμμές... είναι φυσιολογικό. βάλε μία απλή ενυδατική. εγώ χρησιμοποιώ αυτήν.

σ' ευαριστώ! ειμαι αναμεσα σε αυτη και στης φρεζιντερμ την eye balm... θα βαλω της απιβιτα για αρχη και βλεπουμε :D
εχω και ακμη, οχι εντονη αλλα βγαζω καποια σπυρακια, το βασικο μου προβλημα ειναι οι κοκκινιλες που μου αφησαν οταν ειχα εκτονη ακμη πριον 2-3 χρονια... για καλυψη ομως δε θελω να χρησιμοποιω μεικ απ μεχρι να εξαφανιστουν πληρως τα σπυρακια και σκεφτομαι να παρω μια αντιηλιακη με χρωμα...μηπως ομως ειναι πιο "βαρια" η αντιηλιακη οταν εχει χρωμα;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pralina

Νεοφερμένος

Η pralina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας κορίτσια!:clapup:
εγω στην καθημερινοτητα μου αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:
λατρευω το make up:alljumpy::alljumpy:
αλλα μιας και ειμαι στο σχολειο δεν βαζω σχεδον ποτε
ομως σχεδον ολοι βαζουνε, οι περισσοτεροι τιγκα στο μεικ απ και eyeliner
είναι κατασταση αυτη;
το προβλημα ειναι οτι δεν θελω να βαζω μεικ απ για να προσεχω τα σπυρακια μου
ισχυει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
όταν γελάμε όλοι κάνουμε γραμμές... είναι φυσιολογικό. βάλε μία απλή ενυδατική. εγώ χρησιμοποιώ αυτήν.
Tabby,να ρωτήσω κάτι για την ενυδατική σου;:P
Τι τύπο δέρματος έχεις; Εμένα το δικό μου τώρα τελευταία ξηρό δεν το χαρακτηρίζεις αλλά έχει μία τάση να με "τραβάει" και να κοκκινίζει.:| Το χειρότερο είναι ότι οι γνώμες διίστανται σχετικά με το τι τύπο δέρματος έχω. Δηλ. στο φαρμακείο η κοπέλα μου είπα να πάρω αυτή για λιπαρά/μεικτά δέρματα που περιέχει την πρόπολη οπότε και να έχω και ένα είδος "πρόληψης" από ακμή,και η δερματολόγος μου είπε να πάρω αυτή για κανονικά/ξηρά δέρματα. Ναι μεν έχω αυτό το δυσάρεστο τράβηγμα που με οδηγεί στη χρήση ενυδατικής,αλλά μήπως η κρέμα για τα κανονικά δέρματα μου πέσει υπερβολικά ενυδατική;:P

Γεια σας κορίτσια!:clapup:
εγω στην καθημερινοτητα μου αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:
λατρευω το make up:alljumpy::alljumpy:
αλλα μιας και ειμαι στο σχολειο δεν βαζω σχεδον ποτε
ομως σχεδον ολοι βαζουνε, οι περισσοτεροι τιγκα στο μεικ απ και eyeliner
είναι κατασταση αυτη;
το προβλημα ειναι οτι δεν θελω να βαζω μεικ απ για να προσεχω τα σπυρακια μου
ισχυει;
Υπάρχουνε και make up που προορίζονται για κοπέλες που έχουν ακμή,αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζει κάποια με το μέικ απ είναι πως το 50% όσων το χρησιμοποιούν δεν το αφαιρούν επαρκώς με αποτέλεσμα να φράζουν οι πόροι του δέρματος και άρα σπυράκια.:P
Γενικά,αν είσαι κάτω από 19,20 εγώ δε βρίσκω λόγο να χρησιμοποιείς σε καθημερινή βάση μέικ απ,αν θες κάλυψη πάρε μία bb έστω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Προτείνετε μου καμιά καλή ενυδατική για λιπαρό δέρμα με τάση ακμής. :) Εξαιρούνται οι εταιρίες la roche posay, frezyderm γιατί τις έχω δοκιμάσει. :P

τη hydrance optimale της avene!!!!! ;) εξαιρετικη!..δεν την αλλαζω με τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
τη hydrance optimale της avene!!!!! ;) εξαιρετικη!..δεν την αλλαζω με τιποτα!

Συμφωνώ και επαυξάνω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Tabby,να ρωτήσω κάτι για την ενυδατική σου;:P
Τι τύπο δέρματος έχεις; Εμένα το δικό μου τώρα τελευταία ξηρό δεν το χαρακτηρίζεις αλλά έχει μία τάση να με "τραβάει" και να κοκκινίζει.:| Το χειρότερο είναι ότι οι γνώμες διίστανται σχετικά με το τι τύπο δέρματος έχω. Δηλ. στο φαρμακείο η κοπέλα μου είπα να πάρω αυτή για λιπαρά/μεικτά δέρματα που περιέχει την πρόπολη οπότε και να έχω και ένα είδος "πρόληψης" από ακμή,και η δερματολόγος μου είπε να πάρω αυτή για κανονικά/ξηρά δέρματα. Ναι μεν έχω αυτό το δυσάρεστο τράβηγμα που με οδηγεί στη χρήση ενυδατικής,αλλά μήπως η κρέμα για τα κανονικά δέρματα μου πέσει υπερβολικά ενυδατική;:P
Μιλάς για την ενυδατική προσώπου έτσι; Κι εγώ είμαι διχασμένη.... Από τη μία το πρόσωπο έχει κάποια λιπαρότητα και βγάζω σπυράκια ειδικά γύρω από τις δύσκολες μέρες. Από την άλλη ξεραίνεται τώρα που άρχισαν τα κρύα.. σε κάποια σημεία ξεφλουδίζομαι :/:
η αλήθεια είναι ότι η ενυδατική της apivita για κανονικά/ξηρα δέρματα έχει πολύ πλούσια υφή. Κάνει πολύ καλή ενυδάτωση, αλλά μου φαίνεται λίγο παραπάνω ενυδατική από όσο εγώ τη χρειάζομαι. Μία φαρμακοποιός μου είχε πει ότι οι πολύ ενυδατικές μπορούν να φράξουν τους πόρους και να δημιουργηθούν σπυράκια.. :/:Τώρα δοκιμάζω σε δειγματάκια την καινούργια για μεικτά/λιπαρά και ίσως την προτιμήσω σε επομένη αγορά. Εφόσον δεν είναι ξηρό το δέρμα σου πιστεύω πως είναι καλύτερο να πάρεις για τα μεικτά/λιπαρά. Πάντως αναλόγως την εποχή αλλάζουν οι ανάγκες της επιδερμίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top