Τόσο δύσκολο είναι να κάνεις σχέση;

lila8

Νεοφερμένος

Η lila8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής, εκτός από φλερτ και τα γλυκανάλατα του σχολείου..και μετά αναρωτιέσαι αν εχεις κατι εσυ.η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και η θεογκόμενα αλλα ουτε κανενα μπάζο.αν και πολύ συχνα βλέπω κατι πολυ ωραια αγόρια να τα έχουν με κατι τελειως χαλια κοπελες..δεν ξερω τι να πω εχω απογοητευτει..ουτε στην συμπεριφορα μου βλεπω κατι κακο..π.χ ενα παιδι εδειξε ενδιαφερον αλλα δεν βλεπομασταν συχνα και μετα τπτ..εσεις τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν οπως λες δεν εχεις κατι τρομερα αποκρουστικο πανω σου (σωματικα ή ψυχικα/πνευματικά/χαρακτήρα), τότε πιθανοτατα απλά δεν ετυχε στον κυκλο σου να υπαρξει καποιο μεγαλυτερο αμοιβαιο ενδιαφερον. Εχεις μπροστα σου καιρο. Θελει και τυχη. Αλλά μην σου γινει εμμονη ιδεα, γιατι θα μπεις σε μπελάδες. Κανε τις παρεες σου, αν θελεις επεκτεινε τον κυκλο γνωριμιων σου, και ολο και κατι θα γινει.

Το ωραια αγορια-μπαζα κοπελες, και αντιστροφα, μη σε εκπλησει. Να σε διδασκει μονο, οτι η εξωτερικη ομορφια δεν ειναι το παν (ή οτι οι σχεσεις που βλεπεις δεν ειναι οσο σοβαρες οσο νομιζεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
μη νομίζεις ότι άμα έχεις σχέση, θα νιώσεις καλύτερα.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Το δύσκολο ,δεν είναι να κάνεις, αλλα να την κρατήσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
βασικα αυτο το κουκλος-χαλια κουκλα-χαλιας μην τα σκεφτεστε!!!
ο καθε ανθρωπος ψαχνει και θελει κατι διαφορετικο.σε μια κοπελα που εσυ ισως θεωρεις ασχημη εκεινος μπορει να βρηκε τον ερωτα της ζωης του!!
δεν ειναι δυσκολο να κανεις σχεση αν εισαι ετοιμος-η να υποχωρεις,να ριχνεις τον εγωισμο σ,να κανεις πραγματα που να δειχνουν στον αλλον οτι εισαι κει-τον διεκδικεις και τον θελεις!
συνηθως επαναπαυομαστε,θελουμε να γινετει παντα το δικο μας ή εχουμε τρελες απαιτησεις.
επισης τελευταιο κ σημαντικοτερο ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ!! δεν μας πηραν κ τα χρονια,οταν ειναι να γινει θα γινει. αυτα απο μενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής
Ε και; Δεν σε πήραν και τα χρόνια... :)


Χώρια που έχεις και την ησυχία σου. Αλλά τώρα δεν μπορείς να το καταλάβεις. Θα την εκτιμήσεις μόνο όταν την χάσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής, εκτός από φλερτ και τα γλυκανάλατα του σχολείου..και μετά αναρωτιέσαι αν εχεις κατι εσυ.η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και η θεογκόμενα αλλα ουτε κανενα μπάζο.αν και πολύ συχνα βλέπω κατι πολυ ωραια αγόρια να τα έχουν με κατι τελειως χαλια κοπελες..δεν ξερω τι να πω εχω απογοητευτει..ουτε στην συμπεριφορα μου βλεπω κατι κακο..π.χ ενα παιδι εδειξε ενδιαφερον αλλα δεν βλεπομασταν συχνα και μετα τπτ..εσεις τι πιστευετε?

1ον) η ομορφια δν ειναι παραγοντας (εκτος αν ενδιαφερεσαι για σχεσεις των 2 μηνων ή για one night stands)

2ον) δν κανεις σχεση επειδη πρεπει κι επειδη τα χρονια περνανε κι επειδη φοβασαι τη μοναξια, κανεις σχεη λογω ερωτα ή ακομα καλυτερα αμ εισαι πιο τυχερη απο αγαπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής, εκτός από φλερτ και τα γλυκανάλατα του σχολείου..και μετά αναρωτιέσαι αν εχεις κατι εσυ.η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και η θεογκόμενα αλλα ουτε κανενα μπάζο.αν και πολύ συχνα βλέπω κατι πολυ ωραια αγόρια να τα έχουν με κατι τελειως χαλια κοπελες..δεν ξερω τι να πω εχω απογοητευτει..ουτε στην συμπεριφορα μου βλεπω κατι κακο..π.χ ενα παιδι εδειξε ενδιαφερον αλλα δεν βλεπομασταν συχνα και μετα τπτ..εσεις τι πιστευετε?

εγώ θα σου πω το εξής..., για να σοβαρευτούμε λίγο....
για όλους υπάρχει κάποιος..., γι' αυτό αναθεώρησε την αυτοεκτίμησή σου και μη σε παίρνει από κάτω....
θα το δεις και στην πορεία μόνη σου....
και άστα λόγια να μείνουν στα λόγια....
εσύ κοίτα να φροντίζεις τον εαυτό σου και να βελτιώσεις τον τρόπο προσέγγισής....
είχα και εγώ πολύ σοβαρό πρόβλημα, πάνω σε αυτόν τον τομέα....
άμα σου πω τί είχα κάνει για να ρίξω γκόμενα, θα με φτύσεις....
και όχι τίποτα άλλο, μπορεί να κολλήσω.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
γενικα εχεις ερωτευτει ποτε? επισης εισαι ατομο που κυνηγα αυτό που θελει? η περιμενει απλα να ερθει απ τη ζωη? το λεω γιατι συχνα χρειαζονται και τα δυο....και η τυχη και η προσπαθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
δεν είναι πάντα ευνοϊκές οι συνθήκες ακόμη και να το επιδιώκεις από την μεριά σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila8

Νεοφερμένος

Η lila8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οντως παιδια εχετε δικιο και τα περισσοτερα που λετε εδω τα εχω σκεφτει, εννοειται οτι δεν ψαχνω σχεσεις για 1-2 μηνες γιατι δεν θα ανοιγα αυτο εδω το θεμα.ναι εχω ερωτευθει αλλα τις περισσοτερες φορες χωρις ανταποκριση οποτε αυτο καπου σε πληγωνει.σιγουρα δεν τα περιμενω ολα απο τους αλλους αλλα οσο μπορω κανω κατι αλλα συμφωνω και με αυτο που ειπε ο nPb..
μαλλον δεν εχουν βρεθει ακομα το καταλληλο ατομα αλλωστε κανεις μας δεν ειναι τελειως σε θεμα εμφανισης ή χαρακτηρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι η ζωή του καθενός μας, έχει κάποια σκαμπανεβάσματα. Άλλοι έχουν σκαμπανεβάσματα στο κομμάτι των σχέσεων, άλλοι σε εργασιακά θέματα, σε οικογενειακά θέματα...κοκ. Κανείς δεν περνάει την τέλεια ζωή. Όπως επίσης κανείς δεν ψάχνει για τέλειους ανθρώπους και ιδανικές καταστάσεις, γιατί απλά δεν υπάρχουν..και αν υπήρχαν δεν θα έδιναν κάποιο νόημα. Η ζωή δεν θέλει τελειότητα για να είναι κομψή. Η ζωή θέλει χαρά, δημιουργικότητα και αισιοδοξία. Απλά όλοι οι άνθρωποι φροντίζουμε να ομορφύνουμε αυτό που μας δόθηκε ως ζωή, το να ξυπνάμε κάθε μέρα με μια αισιοδοξία και γεμάτες μπαταρίες να "ζωγραφίζουμε" με πινελιές χαράς παρ' όλο το γκρίζο τοπίο της καθημερινότητας...

Lila8,..κ.α. άτομα
: Τώρα είμαστε νέοι και οφείλουμε να χαρούμε την ζωή με τρέλες,...κτλ. Οι σοβαρότητες για τους 50ρηδες. Τα νιάτα περνούν γρήγορα. Για να μην κοπανάμε το κεφάλι μας μετά έχοντας φτιάξει "κενά" χλιαρής ζωής, ας μην αφήνουμε το ξεχωριστό σήμερα να γίνει ένα χθες ρουτίνας...Ας μην μένουμε απλοί επιβάτες κλεισμένοι στο δικό μας αδρανειακό σύστημα αναφοράς μας. ;)

@ lila8 σου έστειλα πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής, εκτός από φλερτ και τα γλυκανάλατα του σχολείου..και μετά αναρωτιέσαι αν εχεις κατι εσυ.η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και η θεογκόμενα αλλα ουτε κανενα μπάζο.αν και πολύ συχνα βλέπω κατι πολυ ωραια αγόρια να τα έχουν με κατι τελειως χαλια κοπελες..δεν ξερω τι να πω εχω απογοητευτει..ουτε στην συμπεριφορα μου βλεπω κατι κακο..π.χ ενα παιδι εδειξε ενδιαφερον αλλα δεν βλεπομασταν συχνα και μετα τπτ..εσεις τι πιστευετε?

Μία φίλη μου, αντικειμενικά πολύ όμορφη, στα 20 έκανε την 1η της σχέση. Απλά δεν έτυχε να κάνει νωρίτερα. That's all.
Τα χρόνια που ακολούθησαν έζησε πολύ δυνατούς έρωτες. Μην απογοητεύεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αν κατάλαβα η lila8 δεν το λέει ακριβώς έτσι. Δεν εννοεί ότι έφτασε στα 20 και άρα θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε σχέση. Απλά προβληματίζεται που δεν βιώνει αυτό το αθώο φλέρτ των νιάτων ώστε το υπόλοιπο να προκύψει αυθόρμητα...:redface: :P Την καταλαβαίνω απόλυτα.


...ζούμε σε ξενέρωτες εποχές μάλλον :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nPb;2454772[FONT=Comic Sans MS:
.Ας μην μένουμε απλοί επιβάτες κλεισμένοι στο δικό μας αδρανειακό σύστημα αναφοράς μας. [/FONT]

Offtopic

Εφαρμοσμένα μαθηματικά μου μυρίζουν εδώ γύρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οχι δεν ειναι δυσκολο!το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις τον ανθρωπο ου σου ταιριαζει και περνατε καλα μαζι...αυτο αρκει πιστευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το δυσκολο στην πραγματικοτητα ειναι να κανεις μια υγιη σχεση...

Αν ψαχνεις απλως σχεση το μονο ευκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Το δυσκολο στην πραγματικοτητα ειναι να κανεις μια υγιη σχεση...

Αν ψαχνεις απλως σχεση το μονο ευκολο...
ναι αλλα για να κανεις μια τετεια σχεση πρεπει να ψαξεις...δεν ταιριαζουν ολοι οι ανθρωποι μεταξυ τους...και αυτο που λες ειναι και λιγο υποκειμενικο!γιατι καμια φορα αυτο διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ναι αλλα για να κανεις μια τετεια σχεση πρεπει να ψαξεις...δεν ταιριαζουν ολοι οι ανθρωποι μεταξυ τους...και αυτο που λες ειναι και λιγο υποκειμενικο!γιατι καμια φορα αυτο διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο!

Μα φυσικα και ειναι υποκειμενικο... Και φυσικα θελει ψαξιμο... Και ειναι υποκειμενικο, γιατι απο την αρχη οταν μπαινεις στην διαδικασια να ψαξεις για ταιρι, εχεις διαφορετικα κριτηρια πχ. απο τον/ην καλυτερο σου φιλο/η... Ετσι δεν ειναι?? Διαφορετικοι χαρακτηρες συνεπαγονται διαφορετικες αναγκες...

Αλλα αν θελεις μια σχεση στην οποια να περνας καλα, συνολικα καλα... Κι οχι σε σκορπιες στιγμες... Καθε αλλο παρα ευκολο ειναι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Το δυσκολο στην πραγματικοτητα ειναι να κανεις μια υγιη σχεση...

Αν ψαχνεις απλως σχεση το μονο ευκολο...

Μα φυσικα και ειναι υποκειμενικο... Και φυσικα θελει ψαξιμο... Και ειναι υποκειμενικο, γιατι απο την αρχη οταν μπαινεις στην διαδικασια να ψαξεις για ταιρι, εχεις διαφορετικα κριτηρια πχ. απο τον/ην καλυτερο σου φιλο/η... Ετσι δεν ειναι?? Διαφορετικοι χαρακτηρες συνεπαγονται διαφορετικες αναγκες...

Αλλα αν θελεις μια σχεση στην οποια να περνας καλα, συνολικα καλα... Κι οχι σε σκορπιες στιγμες... Καθε αλλο παρα ευκολο ειναι...;)

σωστα αλλα καμια φορα αξιζει τον κοπο:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top