Torrents και πνευματικά δικαιώματα

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Δεν είναι κλέψιμο είναι πειρατεία :P:P

οπως θες πεστο...η ουσια δεν αλλαζει...και ναι...κλεψιμο ειναι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

Είναι πειρατεία έχει διαφορά κ για να το διασκεδάσουμε κ λίγο θυμήθηκα κ το ανέκδοτο με τον Μπαχ, το Μότσαρτ και το Μπετόβεν
"Ήταν ο Μπαχ, ο Μότσαρτ και ο Μπετόβεν σε μία παραλία και έπιναν χυμό ανανά, ο καθένας στην αιώρα του και συζητούσαν... Ξαφνικά, εμφανίζεται ένα πειρατικό καράβι και του παίρνει ομήρους.
Διατάζει ο καπετάνιος τους ναύτες να του φέρουν το Μπαχ και του λέει : " Λοιπόν Μπαχ θα καθαρίσεις τα αμπάρια, θα σφουγγαρίσεις όλο το κατάστρωμα και θα καθαρίσεις την καμπίνα μου." Ο Μπαχ απαντάει " Α! Εγώ με τα χεράκια μου μόνο μουσική παίζω, δεν καθαρίζω πλοία - ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ"
Τα άκουσε αυτά ο καπετάνιος και διατάζει τους μούτσους να τον ρίξουνε στους καρχαρίες. Αμέσως λέει να του φωνάξουν τον Μότσαρτ.
Πάει ο Μότσαρτ και του λέει " Σήμερα θα καθαρίσεις τα αμπάρια, θα σφουγγαρίσεις όλο το κατάστρωμα και θα καθαρίσεις την καμπίνα μου."
Ο Μότσαρτ σοκαρισμένος από αυτήν την απαίτηση απαντάει ότι με τίποτα δεν θα το κάνω αφού τα χεράκια του είναι για να παίζουν μουσική. Έτσι του στήσανε και αυτουνού τη σανίδα και τον ρίξανε στους καρχαρίες.
Αυτός που απέμεινε ήταν ο Μπετόβεν.. κουφός καθώς ήταν του κάνανε νοήματα και μόλις κατάλαβε τι θέλουν να κάνει αρνήθηκε κατευθείαν υπονοώντας ότι με τα χέρια μόνο πιάνο παίζει.. κι έτσι μοιραία κατέληξε και αυτός στους καρχαρίες.
Το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας είναι ότι η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηιδα

Νεοφερμένος

Η Νηρηιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παντως σχετικα με τα βιντεο κλαμπ θελω να διατυπωσω μια απορια, γιατι ενω οι ιδιοι τωρα φωναζουν για το δωρεαν κατεβασμα που επηρεαζει εταιριες κλπ κλπ κλπ μια χαρα εκαναν αντιγραφη και πουλουσαν ταινιες; Μηπως γιατι απο τη στιγμη που τα χρηματα μπαιναν στις δικες τους τσεπες δεν τους πειραζε και τοσο η κλοπη...;:rolleyes: Και δεν ειναι μεμονομενο, τουλαχιστον απο 3 εχω παρει αντεγραμμενα και τα 2 μεγαλες αλυσιδες.
Το παραδεχτηκα ηδη πως δεν το κανω απο ιδεολογια αλλα απο...αφραγκια.
Παντως Πουπι επειδη δε ξερεις σε τι οικονομικη κατασταση μπορει να ειναι ο αλλος τα 2 ευρω που λες οτι νοικιαζεις ευκολα απο βιντεο κλαμπ μπορει για εμενα να ειναι αυτα που εχουν απομεινει να παρω τσιγαρα για 2 μερες. Ναι κατανοω για τι πραγμα μιλας οταν λες πως δεν ειναι σωστο και αν δε μπορεις μη βλεπεις ή μην διαβαζεις αλλα απο την αλλη, αν δεν εχεις αλλο μεσο διασκεδασης και κυριως χρηματα για να τα διαθεσεις για διασκεδαση, ειναι μεγαλος πειρασμος το να σου το προσφερει καποιος δωρεαν!
Και μη λεμε ομως πως μονο οι Ελληνες προτιμουν το δωρεαν γιατι παντου υπαρχουν αναλογα σιτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Παντως σχετικα με τα βιντεο κλαμπ θελω να διατυπωσω μια απορια, γιατι ενω οι ιδιοι τωρα φωναζουν για το δωρεαν κατεβασμα που επηρεαζει εταιριες κλπ κλπ κλπ μια χαρα εκαναν αντιγραφη και πουλουσαν ταινιες; Μηπως γιατι απο τη στιγμη που τα χρηματα μπαιναν στις δικες τους τσεπες δεν τους πειραζε και τοσο η κλοπη...;:rolleyes: Και δεν ειναι μεμονομενο, τουλαχιστον απο 3 εχω παρει αντεγραμμενα και τα 2 μεγαλες αλυσιδες.
Το παραδεχτηκα ηδη πως δεν το κανω απο ιδεολογια αλλα απο...αφραγκια. Αν το αντιτιμο ηταν πιο μικρο φυσικα θα μπορουσα να αγορασω.
Και μη λεμε ομως πως μονο οι Ελληνες προτιμουν το δωρεαν γιατι παντου υπαρχουν αναλογα σιτε!

ναι...αλλα εγω για την ελλαδα θα μιλησω γιατι σε αυτην ζω...και δεν μπορω να εχω τοσο σαφη εικονα για τα αλλα κρατη....και παλι αυτο που λες αφορα τους ιδιοκτητες...και οχι τους υπαλληλους...:)...και μην μου πεις οτι δεν ξοδευεις λεφτα για καλλυντικα,μπαρακια,για να μην πω για κλαμπ....και χιλιαδυο πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηιδα

Νεοφερμένος

Η Νηρηιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι...αλλα εγω για την ελλαδα θα μιλησω γιατι σε αυτην ζω...και δεν μπορω να εχω τοσο σαφη εικονα για τα αλλα κρατη....και παλι αυτο που λες αφορα τους ιδιοκτητες...και οχι τους υπαλληλους...:)...και μην μου πεις οτι δεν ξοδευεις λεφτα για καλλυντικα,μπαρακια,για να μην πω για κλαμπ....και χιλιαδυο πραγματα...
Κι ομως θα σου το πω, καταρχην για κλαμπ και μπαρακια δεν παταω καν μεσα αφου δεν βγαινω απο αγοραφοβια αλλα και οταν μπορουσα παλι δεν εβγαινα συχνα αφου δεν ειχα να ξοδεψω κι ελεγα ωραια δε θα βγω 3 φορες αλλα μια για να μαζεψω λεφτα για βιβλιο.Και αν σκεφτεις οτι ο καφες ειχε 3 ευρω και το βιβλιο ειχε 22 βαλε ποσες φορες δεν εβγαινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Κι ομως θα σου το πω, καταρχην για κλαμπ και μπαρακια δεν παταω καν μεσα αφου δεν βγαινω απο αγοραφοβια αλλα και οταν μπορουσα παλι δεν εβγαινα συχνα αφου δεν ειχα να ξοδεψω κι ελεγα ωραια δε θα βγω 3 φορες αλλα μια για να μαζεψω λεφτα για βιβλιο.Και αν σκεφτεις οτι ο καφες ειχε 3 ευρω και το βιβλιο ειχε 22 βαλε ποσες φορες δεν εβγαινα!
παραδειγμα εφερα εσενα....θελεις να μου πεις ομως οτι ολοι οσοι κατεβαζουν παρανομα ταινιες...ειναι φτωχαδακια;.ε...οχι βρε παιδια....το 90/100 των ελληνων που το κανουν...δεν μπορει να ειναι φτωχαδακια...μην τρελλαθουμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Καλό θα είναι να μην ξοδεύαμε τόσα λεφτά για το ότιδήποτε ακόμα κ γι αυτό που λες για τα μπαράκια βάλε τις τιμές του καφε κλπ σε όλα τα πράγματα είναι υπερβολική απλά για τον καφέ κ για το ποτό ή για τα ρούχα δεν έχει εφευρεθεί το αντίστοιχο ιντερνετ για να τα κατεβάζεις δωρεάν ενώ η μουσική κ γενικά τα πολυμέσα είχαν την ατυχία ή την τύχη όπως θέλει το βλέπει κανείς να είναι συνδεδεμένα με την τεχνολογία όπου όλα ξεκλειδώνονται κ όλα αντιγράφονται πράγμα που σημαίνει ότι δεν τους παίρνει να κάνουν αυτά που κάνουν με τα τρόφιμα ή τα ρούχα ή την διασκέδαση τώρα για τους εργαζόμενους που λες ότι χάνουν τη δουλειά τους μη νομίζεις ότι ένα συνοικιακό βίντεο θα έχει εργαζόμενους μόνο οι μεγάλες αλυσίδες κ οι μεγάλες αλυσίδες λόγω τον τορεντ αναγκάστηκαν να κάνουν πάρα πολύ καλές προσφορές (για παράδειγμα γίνεσαι συνδρομητής για ένα μήνα με 11ε) κάτι που δεν θα έκαναν αν δεν γινόταν το download. Όσο για τα συνοικιακά κ τα μικρά τα έκλεισε ο ανταγωνισμός όπως έγινε κ με τα μικρά μπακάλικα (που δεν υπάρχει πειρατεία εκεί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Καλό θα είναι να μην ξοδεύαμε τόσα λεφτά για το ότιδήποτε ακόμα κ γι αυτό που λες για τα μπαράκια βάλε τις τιμές του καφε κλπ σε όλα τα πράγματα είναι υπερβολική απλά για τον καφέ κ για το ποτό ή για τα ρούχα δεν έχει εφευρεθεί το αντίστοιχο ιντερνετ για να τα κατεβάζεις δωρεάν ενώ η μουσική κ γενικά τα πολυμέσα είχαν την ατυχία ή την τύχη όπως θέλει το βλέπει κανείς να είναι συνδεδεμένα με την τεχνολογία όπου όλα ξεκλειδώνονται κ όλα αντιγράφονται πράγμα που σημαίνει ότι δεν τους παίρνει να κάνουν αυτά που κάνουν με τα τρόφιμα ή τα ρούχα ή την διασκέδαση τώρα για τους εργαζόμενους που λες ότι χάνουν τη δουλειά τους μη νομίζεις ότι ένα συνοικιακό βίντεο θα έχει εργαζόμενους μόνο οι μεγάλες αλυσίδες κ οι μεγάλες αλυσίδες λόγω τον τορεντ αναγκάστηκαν να κάνουν πάρα πολύ καλές προσφορές (για παράδειγμα γίνεσαι συνδρομητής για ένα μήνα με 11ε) κάτι που δεν θα έκαναν αν δεν γινόταν το download. Όσο για τα συνοικιακά κ τα μικρά τα έκλεισε ο ανταγωνισμός όπως έγινε κ με τα μικρά μπακάλικα (που δεν υπάρχει πειρατεία εκεί)


αν μπραβο....τωρα μου αποδυκνειεις περιτρανα οτι εχω δικιο....εεεε οχι ρε πο
αιδια οτι δεν εχει καποιος που λατρευει τις ταινιες...11 ευρω να διαθεσει τον μηνα για να βλεπει αυτα που θελει....εσυ η ιδια το εγραψες...παρα πολυ καλες προσφορες...τι μου λετε λοιπον οτι ειναι ακριβα για αυτο και δεν τα δινετε;...γιατι μη μου πεις οτι τωρα που ριξαν τις τιμες και κανουν προσφορες θα σταματησεις να τις κατεβαζεις;; εεεε.......;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
αν μπραβο....τωρα μου αποδυκνειεις περιτρανα οτι εχω δικιο....εεεε οχι ρε πο
αιδια οτι δεν εχει καποιος που λατρευει τις ταινιες...11 ευρω να διαθεσει τον μηνα για να βλεπει αυτα που θελει....εσυ η ιδια το εγραψες...παρα πολυ καλες προσφορες...τι μου λετε λοιπον οτι ειναι ακριβα για αυτο και δεν τα δινετε;...γιατι μη μου πεις οτι τωρα που ριξαν τις τιμες και κανουν προσφορες θα σταματησεις να τις κατεβαζεις;; εεεε.......;:P
Ναι βρε Εφη μου όταν το έκανε αυτό συγκεκριμένη αλυσίδα γράφηκε πολύς κόσμος αλλά μέχρι τότε τι γινόταν κ είπα επίσης ότι αν δεν είχαν το αγγουρι με τα τορεντ δεν θα γινόταν αυτή η προσφορά, εγω καινουριες ταινές δεν κατεβαζω πολύ σπανια αλλα κατεβάζω όμως σειρες κ κάποιες που δεν μπορώ να τις βρω με τπτ στην Ελλάδα γιατί δεν τις εχουν φέρει καθόλου πάντως αυτο που σου είπα για τον ανταγωνισμό των μικρών κ των μεγάλων μαγαζιών ισχύει τα μικρά μαγαζιά εκτός φραντζάις τα έφαγαν τα μεγάλα όχι επειδή εμεις κατεβάζουμε ταινίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
αν εμενα στην ελλαδα δεν θα δισταζα να νοικιασω ταινιες (ηδη το εκανα πολλες φορες οταν κατεβηκα). Εδω ομως δεν μπορω να νοικιασω ταινιες γιατι κοστιζουν $7 οι παλιες κυκλοφοριες και $9 οι καινουριες. 3-4 ταινιες να νοικιασω και εβγαλα την τροφη του ναρουτο για ολοκληρο τον μηνα. Αν δεν σας φαινονται αυτες οι τιμες ακριβες, εμενα μου φαινονται. Ουτε εχω την ευχερεια να δινω $15 για ταινια στο σινεμα καθε 3 και λιγο. Εχω επιλεξει να βλεπω online ιαπωνεζικα ανιμε/σειρες αντι για αμερικανικες ταινιες. Δεν ξερω ποσο παρανομα ειναι αυτα, ξερω ομως πως αν δεν υπηρχε το διαδυκτιο δεν θα τα εβλεπα καθολου γιατι πολλα απο αυτα δεν τα βρισκεις ουτε σε dvd. Μπορει να βρεις μερικα σε κανενα ιαπωνεζικο μαγαζι, αλλα ειναι χωρις υποτιτλους. Τι να κανω; Να μαθω ιαπωνεζικα; Οσο για τα videoclubs, αυτα ουτως η αλλως καποια στιγμη θα κλεισουν ή θα πεσουν οι πωλησεις τους, οχι απο την πειρατεια αλλα απο τις αγορες online. Γιατι να μην προτιμησω να νοικιασω μια ταινια online στα $0.99 απο οτι να δωσω $7;
Επιπλεον, οι τιμες των δισκων ολοενα και ανεβαινουν. Οταν πρωτοηρθα εδω αγοραζα τον δισκο $12, τωρα εχουν παει στα $24. Δεν αγοραζω πλεον δισκους (εκτος απο τους αγαπημενους μου καλλιτεχνες) και επιπλεον ειναι απολυτα νομιμο να κατεβαζω μουσικη απο το διαδυκτιο ( https://news.cnet.com/2100-1025_3-5121479.html ). Ταινιες δεν κατεβαζω γιατι οι περισσοτερες μου ειναι παγερα αδιαφορες. Η μοναδικη σειρα (πλην των ιαπωνεζικων) που βλεπω (south park), την εχουν online στο καναλι που την δειχνει, οποτε εκει ειμαι ενταξει.
Ενα συγκροτημα εκανε μια πολυ σωστη κινηση που πιστευω πως πρεπει να ακολουθησουν και οι υπολοιποι. Κατεβαζεις τα τραγουδια τους και πληρωνεις οσο νομιζεις οτι αξιζουν. Σε αυτους ευχαριστως να δωσω τα λεφτα μου (οσα μου εχουν απομεινει γιατι με την προσφατη επισκεψη του ναρουτο στον κτηνιατρο εμεινα με αδειες τσεπες :lol:)

Επισης κατι που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι οι "μικροι" δεν παραπονιουνται τοσο για την πειρατεια οσο οι μεγαλες μουσικοβιομηχανιες. Οσα προστιμα εχουν επιβληθει, τα εχουν εισπραξει οι εν λογω εταιριες :hmm:Μηπως στην τελικη πρεπει να γινει ανακατανομη του πλουτου; Μηπως οι μεγαλες αυτες εταιριες πρεπει να δινουν ενα μεγαλυτερο μερος απο τα κερδη τους στους "μικρους"; Προσωπικα μου φαινεται πολυ αδικο να βγαζει καποιος δισεκατομμυρια δολλαρια απο μια ταινια και καποιος να μη βγαζει ουτε ενα δολλαριο. Αν δειτε η paramount τι κερδος εχει θα καταλαβετε οτι καποιοι βγαινουν κερδισμενοι και καποιοι δεν παιρνουν τιποτα (3 δισεκατομμυρια δολλαρια κερδος βγαζει η συγκεκριμενη εταιρια, 500εκ να εδιναν στους μικρους και θα ηταν ολοι ικανοποιημενοι). Ας βαλουν μια φορολογια σε αυτες τις εταιριες και τα χρηματα που θα παιρνουν απο τους φορους να τα μοιραζουν στους "μικρους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατέχων

Νεοφερμένος

Ο Γατέχων αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αυτα περι κλοπυραιτ ειναι στην τελικη εν πολλοις μουφα!και να γιατι:
το ψηφιακο υλικο πρωτα απ΄ολα δεν ειναι υλικο που οσο το καταναλωνεις φθειρεται
δεν ειναι ψωμι λχ που αν εγω στο κλεψω θα χασεις τα λεφτα που θα επαρνες αν το πουλουσες
οταν λοιπον εγω τους κλεβω τον "ψηφιακο αρτο" το αρχειο δεν παθαινει τιποτις και ουδεις μπορει να με εγκαλεσει γιατι το πηρα τσαμπα
ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ στο 95% και ανω των περιπτωσεων!!!
αν προκειται πχ για προγραμμα θα εβρισκα ενα υποκαταστατο τσαμπα..ποτε δεν θα αγοραζα φοσοτοπ!
ουτε μικροσοφτ οφις..υπαρχει δοξα το Θεω ενα δωρεαν σχεδον ισοτιμο οπενοφις νομιζω
αρα;ποιον βλαπτω;

ταινιες,τραγουδια;
οταν δεν τις πουλαει κανεις γιατι να μην τις βρω τσαμπα;

βιβλια;
μα δεν επροκειτο να τα αγορασω οοολα αυτα που εχω στο πισι!!αντε 2-3 στα 100!!
και ποσοι ειναι αυτοι που γουσταρουν να διαβαζουν απο το πισι;

ταινιες φρεσκες;

οκ το παραδεχομαι..επαψα να νοικιαζω την ταινια της εβδομαδος!!:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nonika

Νεοφερμένος

Η Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
αυτα περι κλοπυραιτ ειναι στην τελικη εν πολλοις μουφα!και να γιατι:
το ψηφιακο υλικο πρωτα απ΄ολα δεν ειναι υλικο που οσο το καταναλωνεις φθειρεται
δεν ειναι ψωμι λχ που αν εγω στο κλεψω θα χασεις τα λεφτα που θα επαρνες αν το πουλουσες
οταν λοιπον εγω τους κλεβω τον "ψηφιακο αρτο" το αρχειο δεν παθαινει τιποτις και ουδεις μπορει να με εγκαλεσει γιατι το πηρα τσαμπα
ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ στο 95% και ανω των περιπτωσεων!!!
αν προκειται πχ για προγραμμα θα εβρισκα ενα υποκαταστατο τσαμπα..ποτε δεν θα αγοραζα φοσοτοπ!
ουτε μικροσοφτ οφις..υπαρχει δοξα το Θεω ενα δωρεαν σχεδον ισοτιμο οπενοφις νομιζω
αρα;ποιον βλαπτω;

ταινιες,τραγουδια;
οταν δεν τις πουλαει κανεις γιατι να μην τις βρω τσαμπα;

βιβλια;
μα δεν επροκειτο να τα αγορασω οοολα αυτα που εχω στο πισι!!αντε 2-3 στα 100!!
και ποσοι ειναι αυτοι που γουσταρουν να διαβαζουν απο το πισι;

ταινιες φρεσκες;

οκ το παραδεχομαι..επαψα να νοικιαζω την ταινια της εβδομαδος!!:redface::redface::redface:

Αφου νοικιαζες μια την εβδομαδα παλι καλα,εγω παντα ειχα μια-δυο στο σπιτι,φαντασου λεφτα που θα χρειαζοταν.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nonika

Νεοφερμένος

Η Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αν στο κατω κατω δεν ηθελαν να εξεφτελιστουν οι τιμες των ταινιων ας μην ξεκινουσαν να τις δινουν τζαμπα στα περιοδικα και τις εφημεριδες,γιατι εκεινο δεν ειναι κλεψια και το κατεβασμα ειναι;:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Αν στο κατω κατω δεν ηθελαν να εξεφτελιστουν οι τιμες των ταινιων ας μην ξεκινουσαν να τις δινουν τζαμπα στα περιοδικα και τις εφημεριδες,γιατι εκεινο δεν ειναι κλεψια και το κατεβασμα ειναι;:rolleyes:

οχι μικρη μπουμπου...δεν ειναι κλεψια εκει...πληρωνονται αυτοι που πρεπει να πληρωθουνε...τους δινουν δηλαδη τα ποσοστα τους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
περαστικα σας :P Ποσο χαιρομαι που απαλλαχτηκα απο καθε ειδους προγραμμα που κατεβαζει torrents εδω και παρα πολυ καιρο... τουλαχιστον δεν ανησυχω μηπως με πιασουν γιατι δεν κατεβαζω τιποτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top