Η επικαιρότητα εν συντομία

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σαμαράς προς Παπανδρέου: «Θα πάω στις Βρυξέλλες για την Ελλάδα αλλά όχι μαζί σου»



Μετά τα όσα συνέβησαν χθες στη συνάντηση Παπανδρέου – Σαμαρά, ο πρωθυπουργός σκέφτηκε σήμερα το πρωί με τους συνεργάτες του ένα άλλο επικοινωνιακό κόλπο: να τηλεφωνήσει πάλι στον αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης και να του ζητήσει να πάνε μαζί στις Βρυξέλλες για τη Σύνοδο Κορυφής της Κυριακής. Λες και δεν μπορούσε να του προτείνει χτες.
Πήρε όμως και πάλι σκληρή απάντηση από τον Αντώνη Σαμαρά:
“Όταν ένας πρωθυπουργός και ένας αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης πάνε στο εξωτερικό μαζί σημαίνει ότι εμφανίζονται στους ξένους με μια κοινή θέση για κάτι που ζητάνε ή διαπραγματεύονται. Εσύ τι ζητάς; Τι εθνική γραμμή έχεις; Μου έδωσες χθες, καμία εθνική γραμμή;Θα δεσμεύσω όλη τη χώρα σε κάτι που δεν ξέρω;Και πρώτα απ΄όλα έχουμε συμφωνήσει σε τίποτα μαζί; Εδώ, ούτε με τους υπουργούς σου δεν έχετε κοινές θέσεις και διαφωνείτε με την οικονομική σου πολιτική!Εδώ, δεν μας έχεις δώσει ούτε τις επιστολές που στείλατε στο ΔΝΤ και τις οποίες σας ζητήσαμε να δούμε! Θέλεις να νομιμοποιήσω αυτά που δεν ξέρω; Και πού ξέρω εγώ τι έχεις συμφωνήσει στο παρασκήνιο; Θα πάω με κλειστά χαρτιά να συμφωνήσω σε ό,τι ήδη έχεις εκεί συμφωνήσει; Και τι διαπραγματεύσεις κάνετε; Αυτά που είπε ο Βενιζέλος ότι ξεκινάει σήμερα ;Εγώ θα πάω, είναι εθνικό καθήκον μου ,αυτο έκανα ενάμιση χρόνο και εσείς πάντα χαιρόσασταν με όποιους διαφωνούσαν μαζί μου.
Και χθες, ακόμη, αυτά είπες στο κοινοβούλιο, όταν με καθύβριζες. Κι όταν εμείς μιλούσαμε ,ο Βενιζέλος μας έβριζε στη βουλή!
Άρα, θα πάω, αλλά όχι μαζί σου.
Δεν βοηθιέται έτσι η χώρα και η δημοκρατία πρέπει να έχει εναλλακτικές λύσεις. Να κάψω την προοπτική της χώρας για μια άλλη λύση ; Αν, άλλωστε, εγώ γυρίσω ,όπως είπες, και σε συκοφαντώ, τότε τον συκοφάντη τί τον θες μαζί σου;
Για επικοινωνιακά τεχνάσματα;
Και κάτι, ακόμη, Γιώργο : Το Γουδή να ρωτήσεις ποιος το είπε ,και σίγουρα ,όχι εγώ!

να δουμε που παμε παρακατω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
:hehe:
Αυτό μου θυμίζει κάτι στριμμένα παιδάκια στο νηπιαγωγείο " Δεν θα μοιραστώ το αυτοκινητάκι μου μαζί σου"
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
:hehe:
Αυτό μου θυμίζει κάτι στριμμένα παιδάκια στο νηπιαγωγείο " Δεν θα μοιραστώ το αυτοκινητάκι μου μαζί σου"
:redface:
Αυτό είναι απλά μια άρνηση να υπογράψει λευκές επιταγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ας φαει το ξυλο μονος του ο Γιωργακης ,,
γιατι θελει και παρεα?:worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Όλοι τους είναι υπεύθυνοι. Αυτοί που τα σκοτώνουν, αυτοί που τα πουλάνε και αυτοί που τα αγοράζουν. Αν δεις και στο παρακάτω σύνδεσμο θα πάρουν μέτρα, έτσι λένε τουλάχιστον, για όσους κακοποιούν ζώα!
https://www.pamepreveza.gr/News/AllArticles/tabid/142/articleId/32757/----30000---.aspx :)
MMMM σιγα τις κυρωσεις που θα εχουν,30.000 προστιμο...Τεσπα,εστω και αυτη -η οποια κατα την γνωμη μου ειναι πολυ soft- η νομοθεσια μακαρι να περασει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ας φαει το ξυλο μονος του ο Γιωργακης ,,
γιατι θελει και παρεα?:worry::D

Το ζήτημα είναι να μην φάμε εμείς το ξύλο Άγγελε!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το τρωμε ηδη..

παντως ολοι κατι τρωνε
αλλοι φαι

και αλλοι ξυλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εβλεπα Σκαι πριν λιγο.ξυλο επεισοδια αχ μια φορα κατι να αλλαζε.οι προηγουμενοι επαναστατες στα χαρακώματα τωρα μπαινοβγαίνουν στις πορτες της εξουσιας...
Τι ειμαι προθυμος να κανω αραγε για να αλλαξει κατι;;;βλεπω τα κομματα,τις διαφορετικες ιδεες αντιληψεις,δικαωματα που κοβονται, απεργιες και σκεφτομαι δεν με νοιαζει.Δεν εχω κατι να πιστεψω και να παλεψω δεν εκπροσωπουμαι πολιτικα απο κανεναν,αυτη ειναι αραγε η απαντηση;;;να βγω στο δρομο με μηδενιστικες διαθεσεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
εβλεπα Σκαι πριν λιγο.ξυλο επεισοδια αχ μια φορα κατι να αλλαζε.οι προηγουμενοι επαναστατες στα χαρακώματα τωρα μπαινοβγαίνουν στις πορτες της εξουσιας...
Τι ειμαι προθυμος να κανω αραγε για να αλλαξει κατι;;;βλεπω τα κομματα,τις διαφορετικες ιδεες αντιληψεις,δικαωματα που κοβονται, απεργιες και σκεφτομαι δεν με νοιαζει.Δεν εχω κατι να πιστεψω και να παλεψω δεν εκπροσωπουμαι πολιτικα απο κανεναν,αυτη ειναι αραγε η απαντηση;;;να βγω στο δρομο με μηδενιστικες διαθεσεις???

Στο δρόμο βγήκαν χιλιάδες χωρίς μηδενιστικές διαθέσεις σήμερα. Αλλά φυσικά οι χίλιοι και όχι οι χιλιάδες μετράνε...

Δεν είμαι καλός στους υπολογισμούς αλλά πρέπει να ήταν 60000+ σήμερα...

εντιτ: ακούω για 200.000 στη tv :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Στο δρόμο βγήκαν χιλιάδες χωρίς μηδενιστικές διαθέσεις σήμερα. Αλλά φυσικά οι χίλιοι και όχι οι χιλιάδες μετράνε...
ναι οκ δεκτο αλλα παντα το ιδιο πραγμα επεισοδια κτλπ εννοω ποιο το νοημα τι κερδιζουμε;;;δεν καταλαβαινω μετα απο μια στιγμη...


εντιτ: ακούω για 200.000 στη tv :ρ
ναι ειναι πραγματι πολλα ατομα εδω κατεβηκε ολο το ΚΚΕ(8%της ελλαδας περιπου) οργανωμενα και με συγκοινωνιες για να πανε εκει,το ξεραμε λοιπον οτι θα ειχε κοσμο,so what,τι βγηκε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.


Πές τὰ ῥὲ Πάνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συνάντηση Παπανδρέου – Αλαφούζου

Συνάντηση Παπανδρέου – Αλαφούζου, πραγματοποιείται αυτήν την στιγμή. Προηγουμένως ο πρωθυπουργός είδε και τον κ. Κυριακού

εδω παιρνονται οι σημαντικες αποφασεις..

γιατι αραγε δεν ανακοινωνονται ποτε απο τα καναλια?:worry:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alekossssss

Νεοφερμένος

Ο alekossssss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ετοιμο το ταξίδι του Σουλτάν στην Αθήνα! Την παρασκευή έρχεται για την συμφωνία με τον Παναθηναικό!!!!! Σουλταν θεέ πάρε την ΠΑΕ!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Διαμαντοπούλου: Οι βουλευτές να επιβάλλουμε τη συνεννόηση


Τη συμφωνία της αντιπολίτευσης σε πέντε «κόκκινες γραμμές», ενόψει των διαπραγματεύσεων με τους Ευρωπαίους εταίρους για το ελληνικό χρέος, ζήτησε από το βήμα της Βουλής η υπουργός Παιδείας, Άννα Διαμαντοπούλου.
"Εμείς, ως Έλληνες βουλευτές, πρέπει πάνω από όλα να απαιτήσουμε και να επιβάλουμε αυτή τη συνεννόηση", δήλωσε κατά τη διάρκεια της συζήτησης για το πολυνομοσχέδιο του υπουργείου Οικονομικών.
Η υπουργός ανέφερε πως όλοι πρέπει να συμφωνήσουν:


  1. Ότι η Ελλάδα πρέπει να παραμείνει στην Ευρωζώνη,
  2. ότι χρειάζεται αλλαγή του οικονομικού πλαισίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης,
  3. ότι οι καταθέσεις θα πρέπει την επόμενη μέρα των διαπραγματεύσεων να είναι εγγυημένες μέσω της επανακεφαλαιοποίησης όλων των ελληνικών τραπεζών,
  4. ότι τα Ταμεία θα πρέπει να αποζημιωθούν αν υποστούν απώλειες και
  5. ότι το χρέος θα πρέπει να γίνει "αξιόπιστα βιώσιμο", με τη συμμετοχή σε όποια λύση αποφασιστεί των ιδιωτών.
Σημειώνεται ότι η κ. Διαμαντοπούλου έχει συνυπογράψει, μαζί με τους κ.κ. Ραγκούση και Λοβέρδο, άρθρο-παρέμβαση στα κοινά, το οποίο δόθηκε στη δημοσιότητα το περασμένο Σαββατοκύριακο. Οι τρεις υπουργοί είχαν ζητήσει από τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, αλλά και την κοινωνία να στηρίξουν την κυβερνητική πολιτική και είχαν αναγάγει ως κύριο αντίπαλο το "συντεχνιασμό".

Από την enet.gr

Έστω ότι οι Έλληνες βουλευτές συμφωνούν πάνω σε αυτές τις πέντε κόκκινες γραμμές - τι νομίζουν ότι θα καταφέρουν? Πάλι η επιθυμία της Ε.Ε θα πραγματοποιηθεί - they got the cash! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
την ειδα πως φωναζε απειλουσε,αυτη και ο Χοντρο Βενιζελος

καλα γιατι πριν πεσουν καποιοι πρεπει να ξεφτιλιστουν τοσο?

εχουν ξεφυγει τελειως:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top