Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ναι οχι πετρο δενε ωραια σορρυ.

Δεν θα πω οτι συμπαθω τους ομοφυλοφιλους, ουτε οτι τους σεβομαι ουτε οτιδηποτε για ενα πολυ απλο, η σεξουαλικη προτιμηση ενος ανθρωπου δεν δυναται να τον χαρακτιριζει σαν προσωπικοτητα. Το αν σου αρεσουν οι αντρες, οι γυναικες, οι καναπεδες η τα ψαρια της αβυσου ειναι δικο σου θεμα, μαλακας, συμπαθης η οτιδηποτε αλλο εισαι λογο χαρακτηρα, προσωπικοτητα και ιδιοσυγκρασιας.

Ξερω gay συμπαθητικους ξερω και μαλακες, ξερω straight συμπαθητικους ξερω και μαλακες κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Να προσθέσω αυτό στο βίντεο του panos28...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μια ενδιαφέρουσα συζήτηση σε ότι αφορά αντιδράσεις στη θέαση ομοερωτικού υλικού μεταφέρθηκε εδώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
δεν έχω πρόβλημα μαζί τους, αρκεί να μην αποδειχτεί ο φίλος μου ένας από αυτούς!... τότε, δεν ξέρω πώς θα αντιδράσω!αν δηλαδή θα μείνουμε φιλαράκια ή όχι... γενικά ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει,δε θα πάω εγώ να προσπαθήσω να τον/την κάνω straight,απλά νομίζω ότι είναι λίγο παράλογο! άσε που με άτομα του άλλου φίλου έχεις περισσότερες επιλογές(if you know what i mean!...). πόσο πισωγλέντι πια?!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Να προσθέσω αυτό στο βίντεο του panos28...

ποιά ταινία είναι ; οι σχέσεις μεταξύ των αντρών είναι συνήθως ανταγωνιστικές και με ένταση, είτε φίλοι είναι, είτε πατέρας με γιο είτε εραστής με εραστή. Σε αυτή την ταινία οι νέοι δείχνουν ένταση σε κάποιες στιγμές. Πιστεύω ακόμα και όταν είναι εραστές όπως ο βασιλιάς Ερρίκος Τυδώρ και ο εραστής του.
Σπάνια ακούω να διατηρούν σχέσεις για πολλά χρόνια, γιατί άραγε ; Δυο "'Αρηδες" δεν μπορούν να αντέξουν πολύ καιρό μονιασμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Σπάνια ακούω να διατηρούν σχέσεις για πολλά χρόνια, γιατί άραγε ; Δυο "'Αρηδες" δεν μπορούν να αντέξουν πολύ καιρό μονιασμένοι.


Ενδιαφέρον αυτό που λές αν και νομίζω αποτέλει κάπως ένα στερεότυπο για τις απόψεις μας στο θέμα,τουλάχιστον στη βάση που το δίνεις.Η έρευνα έχει δείξει πως τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια παρουσιάζουν σχεδόν τα ίδια ''ποιοτικά' χαρακτηριστικά σε ότι αφορά τις σχέσεις τους συγκριτικά με τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια.

Ένα φεγγάρι δούλευα για μια καμπάνια κατά της ομοφοβίας στον Καναδά ως σύμβουλος και είχα πάρει συνέντευξη από πάρα πολλά ομοφυλόφιλα ζευγάρια.Θυμάμαι χαρακτηριστικά 2 ζευγάρια , ένα γυναικών και ένα αντρών. Οι γλυκύτατες κυρίες ήταν μάλιστα κοντά στα 90 και ήταν μαζί 55 χρόνια (!) . Οι δε κύριοι ήταν 80άρηδες και ήταν μαζί πάνω από 40 χρόνια.Ήταν από τα ζευγάρια που μου είχαν κάνει εντύπωση πάντως.

Σε γενικές γραμμες νομίζω πως ελάχιστες διαφορές υπάρχουν στα ''ποιοτικά'' και γενικά χαρακτηριστικά των ομοφυλόφιλων σχέσεων αν τα συγκρίνουμε με στρέητ σχέσεις.Επι της ουσίας πάλι σε ότι αφορά τους γκέι ,ερχόμαστε στις συνηθισμένες διαφορές που βρίσκουμε ανάμεσα σε διαφορετικούς ανθρώπους,με δυναμικούς παράγοντες για την ευημερία μιας σχέσης , θέματα όπως η προσωπικότητα των συντρόφων, ο τύπος attachment που γίνεται σε μια σχέση και γενικότερα το πλαίσιο πάνω στο οποίο γίνεται λειτουργική μια σχέση.'Αρα νομιζώ λίγη αλήθεια έχουν θεωρήσεις τύπου ''Δύο Άρηδες'' κτλ.

Αυτό που ίσως έχει μια δόση αλήθειας είναι μάλλον το γεγονός ότι οι κάποιες γκέι σχέσεις όντως αντιμετωπίζουν μεγαλύτερη φθορά λόγο του κοινωνικού πλαισίου και περιβάλλοντος στο οποίο κινούνται. Είναι σαφές ότι όταν παγκοσμίως μόλις ελάχιστες χώρες αναγνωρίζουν νομικά ισότιμες τέτοιες σχέσεις να υπάρχει το ανάλογο strain και άρα αυτές να αποτυγχάνουν πιο συχνά σε συνάρτηση φυσικά με τις στάσεις,αντιλήψεις και αξίες της κάθε κοινωνίας που μπορεί να είναι τροχοπέδη για την μακροημέρευση τέτοιων σχέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αν γεννήθηκαν έτσι, οκ. Αν το κάνουν για να ευχαριστηθούν... κρέμασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Λοιπόν,αν και δεν γνωρίζω κάποιον ομοφυλόφιλο, τους σέβομαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους.Άνθρωποι είναι και αυτοί,ας ζήσουν ελεύθερα.Όσοι έχουν αντίθετη άποψη,πιστευώ πως αν είχαν ένα φίλο,παιδί ή οποιοδήποτε κοντινό τους πρόσωπο που είναι ομοφυλόφιλος,σίγουρα θα άλλαζαν την άποψη τους για την ομοφυλοφιλία.Ωστόσο, θεωρώ τους ομοφυλόφιλους μια ''ανωμαλία'' της φύσης, όπως είπε και ο Πέτρος πιο πάνω.Μία φορά που το είχα πει αυτό στην καθηγήτρια μας ενώ συζητούσαμε για την ομοφυλοφιλία, προσπαθόντας αυτή να το παίξει απελευθερομένος άνθρωπος και καλά, μου λέει ''Αυτό είναι πολύ ρατσιστικό που λες,Άρη'' και για να στηρίξει την άποψη της μου λέει ''μερικοί οργανισμοί έχουν μόνο ένα φύλο'' και άλλες τέτοιες ασυναρτησίες!Όλα και όλα ρε παιδιά, αλλά δεν είναι φυσιολογικό να είμαστε ομοφυλόφιλοι.Εξελιχθήκαμε ως σεξουαλικά ετερόφυλα όντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ακριβώς την ίδια νοοτροπία έχω... Εντάξει τους σεβόμαστε, όμως δεν είναι φυσιολογικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν,αν και δεν γνωρίζω κάποιον ομοφυλόφιλο, τους σέβομαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους.Άνθρωποι είναι και αυτοί,ας ζήσουν ελεύθερα.Όσοι έχουν αντίθετη άποψη,πιστευώ πως αν είχαν ένα φίλο,παιδί ή οποιοδήποτε κοντινό τους πρόσωπο που είναι ομοφυλόφιλος,σίγουρα θα άλλαζαν την άποψη τους για την ομοφυλοφιλία.Ωστόσο, θεωρώ τους ομοφυλόφιλους μια ''ανωμαλία'' της φύσης, όπως είπε και ο Πέτρος πιο πάνω.Μία φορά που το είχα πει αυτό στην καθηγήτρια μας ενώ συζητούσαμε για την ομοφυλοφιλία, προσπαθόντας αυτή να το παίξει απελευθερομένος άνθρωπος και καλά, μου λέει ''Αυτό είναι πολύ ρατσιστικό που λες,Άρη'' και για να στηρίξει την άποψη της μου λέει ''μερικοί οργανισμοί έχουν μόνο ένα φύλο'' και άλλες τέτοιες ασυναρτησίες!Όλα και όλα ρε παιδιά, αλλά δεν είναι φυσιολογικό να είμαστε ομοφυλόφιλοι.Εξελιχθήκαμε ως σεξουαλικά ετερόφυλα όντα.
Οτιδήποτε είναι σπάνιο, δεν σημαίνει ότι είναι ανωμαλία της φύσης, αλλιώς το ίδιο θα ίσχυε και για τους αριστερόχειρες ή τους κοκκινομάλληδες. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι καν ανθρώπινη ...καινοτομία, υπάρχει σε πολλά είδη ζώων και θεωρείται ότι εξυπηρετεί κοινωνικά (υπάρχουν αρκετές θεωρίες για το τι ακριβώς, πχ έλεγχος των γεννήσεων). Αν δεν εξυπηρετούσε κανένα σκοπό στην εξέλιξη του ανθρώπινου είδους, θα είχε εξαλειφθεί, διότι έτσι λειτουργεί η φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οτιδήποτε είναι σπάνιο, δεν σημαίνει ότι είναι ανωμαλία της φύσης, αλλιώς το ίδιο θα ίσχυε και για τους αριστερόχειρες ή τους κοκκινομάλληδες. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι καν ανθρώπινη ...καινοτομία, υπάρχει σε πολλά είδη ζώων και θεωρείται ότι εξυπηρετεί κοινωνικά (υπάρχουν αρκετές θεωρίες για το τι ακριβώς, πχ έλεγχος των γεννήσεων). Αν δεν εξυπηρετούσε κανένα σκοπό στην εξέλιξη του ανθρώπινου είδους, θα είχε εξαλειφθεί, διότι έτσι λειτουργεί η φύση.

Κατι παρομοιο μου το εχει πει ενας ψυχολογος που ξερω..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Sok αυτό με την αριστεροχειρία. Λέτε αυτό να ευθύνεται εν τέλη; xP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μα γιατί να έχω πρόβλημα μαζί τους...ελευθερία έχουμε...Βέβαια δεν έχω πρόβλημα μέχρι ένα σημείο...Αν η πλειονότητα του ανθρώπινου πληθυσμου αλλάξει προτιμήσεις θα υπάρξει πρόβλημα!Πρόβλημα πολλάπλασιασμού και διαιώνιση του ανθρώπινου είδους!Αλλά και πάλι το πρόβλημα δε θα είναι τόσο δικό τους αλλά της κοινωνίας που ωθεί σε τέτοιες συμπεριφορες και στάσεις ζωής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μα γιατί να έχω πρόβλημα μαζί τους...ελευθερία έχουμε...Βέβαια δεν έχω πρόβλημα μέχρι ένα σημείο...Αν η πλειονότητα του ανθρώπινου πληθυσμου αλλάξει προτιμήσεις θα υπάρξει πρόβλημα!Πρόβλημα πολλάπλασιασμού και διαιώνιση του ανθρώπινου είδους!Αλλά και πάλι το πρόβλημα δε θα είναι τόσο δικό τους αλλά της κοινωνίας που ωθεί σε τέτοιες συμπεριφορες και στάσεις ζωής...

Δεν σε ωθει η κοινωνια στο να γινεις ομοφυλοφιλος,γεννιεσαι ομοφυλοφιλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μα γιατί να έχω πρόβλημα μαζί τους...ελευθερία έχουμε...Βέβαια δεν έχω πρόβλημα μέχρι ένα σημείο...Αν η πλειονότητα του ανθρώπινου πληθυσμου αλλάξει προτιμήσεις θα υπάρξει πρόβλημα!Πρόβλημα πολλάπλασιασμού και διαιώνιση του ανθρώπινου είδους!Αλλά και πάλι το πρόβλημα δε θα είναι τόσο δικό τους αλλά της κοινωνίας που ωθεί σε τέτοιες συμπεριφορες και στάσεις ζωής...

Νομιζω πως το αντιμετωπιζεις σαν μια ανωμαλια που προερχετε απο το κρατος!! Οι παραγοντες ειναι βιολογικοι,γενετικοι ή κατι τετοιο και απο οταν γεννιεσαι ειναι προκαθορισμενο αν θελεις να πηγαινεις με αντρες,γυναικες ή και τα 2! Αλλο βεβαια τι κανουν μερικοι.. !!!!!!!!Σημασια εχει οτι η σεξουαλικη προτιμηση δεν μπορει να επηξρεαστει απο αλλους παραγοντες διοτι δεν ειναι θεμα χαρακτηρα ή ψυχολογιας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω το λογο να εχει κανεις προβλημα μαζι τους.. Ανθρωποι δεν ειναι? Που ειναι το προβλημα.? Δε βλαπτουν κανεναν..

Μα γιατί να έχω πρόβλημα μαζί τους...ελευθερία έχουμε...Βέβαια δεν έχω πρόβλημα μέχρι ένα σημείο...Αν η πλειονότητα του ανθρώπινου πληθυσμου αλλάξει προτιμήσεις θα υπάρξει πρόβλημα!Πρόβλημα πολλάπλασιασμού και διαιώνιση του ανθρώπινου είδους!Αλλά και πάλι το πρόβλημα δε θα είναι τόσο δικό τους αλλά της κοινωνίας που ωθεί σε τέτοιες συμπεριφορες και στάσεις ζωής...
Το τοποθετεις λαθος.. Ομοφυλοφιλια παντα υπηρχε και θα υπαρχει, αυτο δε σημαινει οτι ολοι θα γινουν γκει.. Το παρουσιαζεις σαν να ειναι ενα προβλημα που παρουσιαστηκε τωρα και η κοινωνια το προωθει με κινδυνο την εξαλειψη του ανθρωπινου ειδους. Α και καποιος δεν επιλεγει να ειναι γκει, στρειτ κλπ.. Ειναι φυσιολογικο και υπαρχει στον ανθρωπο απο τη στιγμη που θα γεννηθει. Οποτε δεν μπορεις να λες "Αν η πλειονότητα του ανθρώπινου πληθυσμου αλλάξει προτιμήσεις"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μα γιατί να έχω πρόβλημα μαζί τους...ελευθερία έχουμε...Βέβαια δεν έχω πρόβλημα μέχρι ένα σημείο...Αν η πλειονότητα του ανθρώπινου πληθυσμου αλλάξει προτιμήσεις θα υπάρξει πρόβλημα!Πρόβλημα πολλάπλασιασμού και διαιώνιση του ανθρώπινου είδους!Αλλά και πάλι το πρόβλημα δε θα είναι τόσο δικό τους αλλά της κοινωνίας που ωθεί σε τέτοιες συμπεριφορες και στάσεις ζωής...

Επειδή κάποιος είναι ομοφυλόφιλος,δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να τεκνοποιήσει;)
Περισσότεροι άτεκτοι straight υπάρχουν,παρά gay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Δεν σε ωθει η κοινωνια στο να γινεις ομοφυλοφιλος,γεννιεσαι ομοφυλοφιλος.

Υπάρχουν κάποιες έρευνες που να αποδεικνύουν οτι ομοφυλόφιλος γεννιέσαι ? Δεν το λέω ειρωνικά.Απλά θα με ενδιέφερε να δω μια τέτοια έρευνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top