Πρόβλημα στην τέλεια σχέση...

Olie

Νεοφερμένος

Η Olie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λοιπόν εδώ και 8 μήνες τα έχω με ένα παιδί που αγαπιόμαστε πολύ.
Γενικά μου φέρετε πολύ καλά,δεν μου έχει δώσει δικαίωμα για τιποτα και δείχνει ότι με αγαπάει.
Όμως υπάρχει ένα μεγάλο πρόβλημα στη σχέση μας που αν και δεν έδωσα βάρος στην αρχή τώρα με ενοχλεί.

Το πρόβλημα είναι ότι θέλει να είμαστε όλη τη μέρα μαζί με αποτέλεσμα να απομακρυνθώ πολύ απο τις φίλες που είχα και να μην μπορώ να κάνω νέες παρέες.Οι παρέες που κάνουμε είναι πάντα κοινές και πάντα έχουν τα ίδια ενδιαφέροντα με εκείνον. Εγώ από την άλλη δεν ταιριάζω σε αυτές τις παρέες,συμβιβάζομαι, το συζητήσαμε άπειρες φορές αλλά εκείνος δεν το καταλαβαίνει.
Είμαστε κάθε μέρα όλη τη μέρα μαζί καθώς μένουμε μαζί και έτσι νιώθω ότι δεν έχω χώρο και χρόνο για τον εαυτό μου. Αισθάνομαι αρκετές φορές μόνη και οτι δεν εχω φιλους. Εκεινος δεν καταλαβαινει πωσ νιωθω και καθε φορα μου λεει ειτε οτι "εχουμε ο ενας τον αλλον κι αυτο ειναι αρκετο" ειτε οτι "εχουμε τα παιδια τα οποια με συμπαθουν πολυ και δεν υπαρχει λογος να αισθανομαι ετσι".
Εχω φτασει σε σημειο ακομα και να σκεφτομαι να τον χωρισω για να βρω χρονο για μενα και για τις φιλες μου.

Θα ηθελα τη γνωμη σας (αγορια και κοριτσια) για το θεμα αυτο γιατι δεν ξερω τι να κανω.

Υ.Γ ναι εχουμε μιλησει πολλες φορες!
Ευχαριστω εκ των προτερων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Πακέτο ρε κοπέλα μου σε καταλαβαίνω φουλ. Όλες περάσαμε παρόμοια!
Πρώτα απ'όλα μεγάλο λάθος να απομακρυνθείς από τις φίλες σου, το ξέρεις καλά. Όσο τέλεια σχέση και να έχετε, όσο και να θέλεις να περνάς χρόνο μαζί του, δεν πρέπει να βάζεις σε δεύτερη μοίρα τον εαυτό σου και τη δική σου ζωή. Ποτέ, ποτέ, ποτέ!!!
Δεν το αξίζει, όσο καλός κι αν είναι.
Πρέπει μόνη σου να βρεις την ισορροπία σ'αυτό. Εκείνος δεν θα σε καταλάβει και άλλωστε, μεταξύ μας, δεν χρειάζεται κιόλας. Δικό σου είναι το θέμα.
Δεδομένου ότι μένετε και μαζί η τριβή θα είναι μεγάλη, οπότε προσπάθησε να βγαίνεις μόνη σου, με φίλους, φίλες, με όποιον θέλεις, να έχεις τέλος πάντων προσωπική ζωή.
Πρέπει να ορίσεις τον χώρο σου και στο σπίτι και βρες τρόπους να κάθεσαι και λίγο μόνη σου. Έχω ζήσει μαζί με αγόρι μου πολλούς μήνες, οπότε ξέρω καλά τι σου λεω.
Είναι δύσκολο, αλλά μπορείς να τα φτιάξεις όλα και να προχωρήσετε!
Εφόσον κιόλας, όπως λες, το έχετε συζητήσει το θέμα, μην κάνεις άλλη κουβέντα μαζί του, απλώς ξεκίνα να ζεις την ζωή σου. Είναι κρίμα να φτάσεις 25 χρονών και να σου λείπουν οι φίλοι -ή να μην έχεις- και η σχέση σου σιγά σιγά να αρχίζει να σε πνίγει.
Μην αγκιστρώνεσαι πάνω του, ξεκόλλα και ξεκίνα να κάνεις πράγματα που δεν τον περιλαμβάνουν.
Για το καλό σου το λέω, ελπίζω να το καταλάβεις. Τα έζησα και γω και έμαθα.
Εύχομαι να σε βοήθησα κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olie

Νεοφερμένος

Η Olie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πακέτο ρε κοπέλα μου σε καταλαβαίνω φουλ. Όλες περάσαμε παρόμοια!
Πρώτα απ'όλα μεγάλο λάθος να απομακρυνθείς από τις φίλες σου, το ξέρεις καλά. Όσο τέλεια σχέση και να έχετε, όσο και να θέλεις να περνάς χρόνο μαζί του, δεν πρέπει να βάζεις σε δεύτερη μοίρα τον εαυτό σου και τη δική σου ζωή. Ποτέ, ποτέ, ποτέ!!!
Δεν το αξίζει, όσο καλός κι αν είναι.
Πρέπει μόνη σου να βρεις την ισορροπία σ'αυτό. Εκείνος δεν θα σε καταλάβει και άλλωστε, μεταξύ μας, δεν χρειάζεται κιόλας. Δικό σου είναι το θέμα.
Δεδομένου ότι μένετε και μαζί η τριβή θα είναι μεγάλη, οπότε προσπάθησε να βγαίνεις μόνη σου, με φίλους, φίλες, με όποιον θέλεις, να έχεις τέλος πάντων προσωπική ζωή.
Πρέπει να ορίσεις τον χώρο σου και στο σπίτι και βρες τρόπους να κάθεσαι και λίγο μόνη σου. Έχω ζήσει μαζί με αγόρι μου πολλούς μήνες, οπότε ξέρω καλά τι σου λεω.
Είναι δύσκολο, αλλά μπορείς να τα φτιάξεις όλα και να προχωρήσετε!
Εφόσον κιόλας, όπως λες, το έχετε συζητήσει το θέμα, μην κάνεις άλλη κουβέντα μαζί του, απλώς ξεκίνα να ζεις την ζωή σου. Είναι κρίμα να φτάσεις 25 χρονών και να σου λείπουν οι φίλοι -ή να μην έχεις- και η σχέση σου σιγά σιγά να αρχίζει να σε πνίγει.
Μην αγκιστρώνεσαι πάνω του, ξεκόλλα και ξεκίνα να κάνεις πράγματα που δεν τον περιλαμβάνουν.
Για το καλό σου το λέω, ελπίζω να το καταλάβεις. Τα έζησα και γω και έμαθα.
Εύχομαι να σε βοήθησα κάπως.

Σ ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια! Θα προσπαθησω να το εφαρμοσω!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Σ ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια! Θα προσπαθησω να το εφαρμοσω!:):)

Δεν θα είναι εύκολο και μπορεί να τσακώνεστε κιόλας στην αρχή που θα βγαίνεις. Μπορεί να ζηλεύει και διάφορα τέτοια. Αφού αγαπιέστε προσπάθησε να του εξηγήσεις. Δες το μακροπρόθεσμα, πρέπει να αλλάξεις τακτική.
Είναι η ζωή σου! Να 'σαι καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top