[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Αν θες να το βάζεις μόνο για όταν βγαίνεις έξω θα έλεγα να πάρεις ένα ελαφρύ make up, θα σου κάθεται καλύτερα απο την bb αν ιδρώνεις κτλ και θα κρατάει πιο πολύ. Πχ το face and body foundation της mac έχω ακούσει ότι είναι καλό κι απο τιμή είναι περίπου 28 ευρώ (νομίζω) τα 120ml , σε σχέση με την bb που δείχνεις που είναι 13 ευρώ τα 40ml. Απλά προτείνω : P , δεν την έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη bb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κορίτσια θέλω να πάρω μία καλή διάφανη όζα.. οι δυο τελευταίες μάρκες που χρησιμοποιήσα ξεφλουδίζονται σχεδόν από την 1η μέρα :mad:
έχετε καμία πρόταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχεις δοκιμάσει της erre due; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ναι την είχα δοκιμάσει και δε με βόλεψε. ενώ σε άλλα χρώματα είχα μείνει ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ναι την είχα δοκιμάσει και δε με βόλεψε. ενώ σε άλλα χρώματα είχα μείνει ευχαριστημένη.
Δεν τρολάρω αλήθεια. Πώς αντέχετε τα συμβατικά μανό; Εγώ από πέρσυ πέρα από τα πόδια μόνο ημιμόνιμο κάνω.
Επί του θέματος,δες του Κορρέ και τα china glaze.Ειδικά τα 2 έχουν διάρκεια μήνα. Σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
oh thanks fairygirl! Θα δοκιμάσω ένα από τα δύο που πρότεινες. :flowers:
Γενικά δεν πολυασχολούμαι με τα νύχια κι έτσι δεν το ψάχνω περισσότερο. Συνήθως προτιμώ κάτι ουδέτερο που να μη χρειάζεται φροντίδα και χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
oh thanks fairygirl! Θα δοκιμάσω ένα από τα δύο που πρότεινες. :flowers:
Γενικά δεν πολυασχολούμαι με τα νύχια κι έτσι δεν το ψάχνω περισσότερο. Συνήθως προτιμώ κάτι ουδέτερο που να μη χρειάζεται φροντίδα και χρόνο.
Εγώ γι'αυτό προτιμώ τα ημιμόνιμα.:P
Επίσης,τώρα μου ήρθε η 2η φλασιά,ψάξε και για κάτι σε μορφή τζελ,αυτά είναι που κρατάνε. Βέβαια αν δεν έχεις δυνατό ασετόν σου φεύγει η Παναγία να το βγάλεις,αλλά πάρεις ένα μπουκαλάκι καθαρό ασετόν είσαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Σ΄ευχαριστώ πολύ!!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Βρήκα σε ένα βιβλίο που μου΄χουν κάνει δώρο για μακιγιάζ (επειδή μ'αρέσει να τα μαθαίνω) ότι μπορείς να περάσεις το σημείο όπου ίδρωσες ταμποναριστά με μία χαρτοπετσέτα.;)
Έχει δοκιμάσει καμία σας αυτήν; Είχα πάει στα χόντος μία μέρα με μία φίλη μου και μας είχαν δώσει ένα δείγμα της bb της Garnier και είναι όντως αυτό που εγώ ψάχνω,και σκέφτηκα να έχω μία για όταν βγαίνω κλπ αλλά δεν προτιμώ να δώσω 3-4 ευρώ παραπάνω και να πάρω κάτι καλύτερο.:/:

Έχω δοκιμάσει την bb cream της La roche posay!
Δεν έχει σχεδόν καθόλου κάλυψη, απλά δίνει ένα ομοιόμορφο αποτέλεσμα με μια στρώση και μπορεί να μην κάνει τόσο για λιπαρά δέρματα, αλλά για μέτριες προς ξηρές επιδερμίδες θα δουλεύει τέλεια...
Ένα έχω να πω όμως, εγώ έχω δέρμα με τάση για ακμή και αυτή η bb cream πραγματικά κάνει την δουλειά της μακροπρόθεσμα...
Τι θέλω να πω... Εμένα το δέρμα μου πολλές φορές όταν δοκιμάζω foundation κλπ μπορεί να βγάλει σπυράκια ( αρκετά συχνό) με αυτή την κρέμα όμως όχι μόνο δεν βγάζω, αλλά βοηθάει και αυτά που υπάρχουν ήδη...:clapup: (Αυτή είναι η δουλειά της άλλωστε..)
Αυτάαα...:P Ελπίζω να βοήθησα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει την bb cream της La roche posay!
Δεν έχει σχεδόν καθόλου κάλυψη, απλά δίνει ένα ομοιόμορφο αποτέλεσμα με μια στρώση και μπορεί να μην κάνει τόσο για λιπαρά δέρματα, αλλά για μέτριες προς ξηρές επιδερμίδες θα δουλεύει τέλεια...
Ένα έχω να πω όμως, εγώ έχω δέρμα με τάση για ακμή και αυτή η bb cream πραγματικά κάνει την δουλειά της μακροπρόθεσμα...
Τι θέλω να πω... Εμένα το δέρμα μου πολλές φορές όταν δοκιμάζω foundation κλπ μπορεί να βγάλει σπυράκια ( αρκετά συχνό) με αυτή την κρέμα όμως όχι μόνο δεν βγάζω, αλλά βοηθάει και αυτά που υπάρχουν ήδη...:clapup: (Αυτή είναι η δουλειά της άλλωστε..)
Αυτάαα...:P Ελπίζω να βοήθησα...:)
Ωωω,ευχαριστώ πολύυυ.:) Λίγο πολύ αυτά έψαχνα. Και΄γω με τα μέικ απ αυτό το πρόβλημα ΄χω,ενώ όλα όσα έχω δοκιμάσει σε δείγματα έχουν καλή κάλυψη για τα δεδομένα μου,μου κάνουν σπυράκια και γι'αυτό σκέφτηκα την bb της εταιρείας αυτής.:)
Ευχαριστώ και πάλι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Ωωω,ευχαριστώ πολύυυ.:) Λίγο πολύ αυτά έψαχνα. Και΄γω με τα μέικ απ αυτό το πρόβλημα ΄χω,ενώ όλα όσα έχω δοκιμάσει σε δείγματα έχουν καλή κάλυψη για τα δεδομένα μου,μου κάνουν σπυράκια και γι'αυτό σκέφτηκα την bb της εταιρείας αυτής.:)
Ευχαριστώ και πάλι.:D

Τίποτα:)
Για την bb της Garnier που ανέφερες τι γνώμη έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Δεν τρολάρω αλήθεια. Πώς αντέχετε τα συμβατικά μανό; Εγώ από πέρσυ πέρα από τα πόδια μόνο ημιμόνιμο κάνω.
Επί του θέματος,δες του Κορρέ και τα china glaze.Ειδικά τα 2 έχουν διάρκεια μήνα. Σοβαρά.

+1

Tα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν κάνω αποκλειστικά ημιμόνιμο στα χέρια! Μου κρατάνε 3 εβδομάδες σίγουρα, οπότε με 1 φορά το μήνα μανικιούρ έχω πάντα περιποιημένα χέρια!:P
Με τα απλά χρώματα σε 2 μέρες άρχιζαν να χαλάνε οι άκρες, έσπαγαν τα νύχια μου κτλ με αποτέλεσμα σε 1 εβδομάδα να είναι χάλια τα νύχια μου! Και επειδή έγω είμαι τελείως άχρηστη στο βάψιμο δεν τα κάνω μόνη μου ποτέ, έτσι δεν μπορώ να πληρώνω κάθε εβδομάδα για μανικιούρ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Οκ για το ημιμόνιμο έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια, αλλά ρε κορίτσια δεν μειώνει ας πούμε το ρυθμό που μεγαλώνουν τα νύχια? Γιατί τώρα 3 βδομάδες τα νύχια βαμμένα λογικό δεν είναι να μεγαλώσουν? Αυτό δεν επηρεάζει τη βαφή? Θα καταλήξεις δηλαδή στο τέλος των 3 εβδομάδων με μισό νύχι βαμμένο(το παλιό) και μισό νύχι άβαφτο(το νέο)???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
ναι την είχα δοκιμάσει και δε με βόλεψε. ενώ σε άλλα χρώματα είχα μείνει ευχαριστημένη.

Παράξενο, εμένα μου ήταν μια χαρά βολικό, όλο αυτό παίρνω.
Δε ξέρω αν διαχωρίζεται σε κάποιου είδους κατηγορία, αλλά το δικό μου γράφει double use απ'έξω. :P

Δεν τρολάρω αλήθεια. Πώς αντέχετε τα συμβατικά μανό; Εγώ από πέρσυ πέρα από τα πόδια μόνο ημιμόνιμο κάνω.
Επί του θέματος,δες του Κορρέ και τα china glaze.Ειδικά τα 2 έχουν διάρκεια μήνα. Σοβαρά.

Πολύ απλά, όταν έχεις μεράκι τα νύχια και δε τα θες και για αιώνες, τα κάνεις με ένα κανονικό μανό.:P
Λιγότερη διαδικασία, δυνατότητα εξάσκησης κτλ.

(μεράκι=σου αρέσει να ασχολείσαι)

+1

Tα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν κάνω αποκλειστικά ημιμόνιμο στα χέρια! Μου κρατάνε 3 εβδομάδες σίγουρα, οπότε με 1 φορά το μήνα μανικιούρ έχω πάντα περιποιημένα χέρια!:P
Με τα απλά χρώματα σε 2 μέρες άρχιζαν να χαλάνε οι άκρες, έσπαγαν τα νύχια μου κτλ με αποτέλεσμα σε 1 εβδομάδα να είναι χάλια τα νύχια μου! Και επειδή έγω είμαι τελείως άχρηστη στο βάψιμο δεν τα κάνω μόνη μου ποτέ, έτσι δεν μπορώ να πληρώνω κάθε εβδομάδα για μανικιούρ!

Δεν έχω πάθει ποτέ κάτι απο αυτά (χαλασμένες άκρες, σπασμένα νύχια) και αρχίζω να νιώθω εξωγήινη.
Μια φορά μόνο, όταν είχα πάρει ένα μανό στο παζάρι ήταν αίσχος και ξέβαφε την επόμενη μέρα.

Όλα τα υπόλοιπα μου κρατάνε τουλάχιστον μια-μιάμιση βδομάδα αν δε τα πειράξω, αλλά επειδή μου είναι αδύνατο να μη τα πειράξω έχω αφήσει το χόμπι απο όταν ανοίξαν τα σχολεία.:P

Αν και αυτό το διάστημα τα μακραίνω, με σκοπό να πάω σε μια φίλη μου να μου κάνει σχεδιάκια όταν με το καλό πάω να δώσω και έχω χρόνο να πηγαινοέρχομαι πέρα-δώθε.:redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οκ για το ημιμόνιμο έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια, αλλά ρε κορίτσια δεν μειώνει ας πούμε το ρυθμό που μεγαλώνουν τα νύχια? Γιατί τώρα 3 βδομάδες τα νύχια βαμμένα λογικό δεν είναι να μεγαλώσουν? Αυτό δεν επηρεάζει τη βαφή? Θα καταλήξεις δηλαδή στο τέλος των 3 εβδομάδων με μισό νύχι βαμμένο(το παλιό) και μισό νύχι άβαφτο(το νέο)???:P
Το ημιμόνιμο είναι στ'αλήθεια καλό. Έχω ακούσει πως λεπταίνει το νύχι όμως.:P

Έκανε μια συμμαθήτρια μου συνέεεεεεχεια ημιμόνιμο, αλλά δε της μάκραιναν πολύ ώστε να φαίνεται κάποια εμφανής διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τίποτα:)
Για την bb της Garnier που ανέφερες τι γνώμη έχεις?
Επειδή δεν έχω πολλά λεφτά αυτό τον καιρό,κατέληξα να την αγοράσω. Κοίτα,εμένα προσωπικά μ'αρέσει. Η κάλυψή της είναι χαμηλή έως μέτρια (δηλ.αν θες απλά ομοιόμορφο τόνο σου κάνει και με το παραπάνω),απλώνεται εύκολα και με το χέρι (πράγμα σημαντικό για΄μένα),σου δίνει έναν ομοιόμορφο τόνο στο δέρμα. Έχει ένα ωραίο άρωμα (καλά αυτό σιγά),σε καμία περίπτωση για εμένα δεν αντικαθιστά την ενυδατική,αν και από μόνη της ενυδατώνει. Γενικά,είναι αυτό που θέλω όταν ψάχνω για ελαφρύ foundation: φθηνό (10 ευρώ τα 50 ml και εγώ χρειάζομαι απειροελάχιστη ποσότητα),χαμηλή κάλυψη (που αυτή ψάχνω),δε βαραίνει το δέρμα και δε φαίνεσαι παστωμένη. Γιατί εγώ το χειμώνα κάνω ένα nude μακιγιάζ και τονίζω χείλη. Απλά,δεν μπορώ να με πλησιάζει κάποιος και να φαίνομαι βαμμένη.:P
Γενικά,είμαι ευχαριστημένη σε γενικές γραμμές. Α,by the way επέστρεψε -εν μέρει- η ακμή μου και τελικά πήρα άλλη ενυδατική.:(

Tα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν κάνω αποκλειστικά ημιμόνιμο στα χέρια! Μου κρατάνε 3 εβδομάδες σίγουρα, οπότε με 1 φορά το μήνα μανικιούρ έχω πάντα περιποιημένα χέρια!:P
Με τα απλά χρώματα σε 2 μέρες άρχιζαν να χαλάνε οι άκρες, έσπαγαν τα νύχια μου κτλ με αποτέλεσμα σε 1 εβδομάδα να είναι χάλια τα νύχια μου! Και επειδή έγω είμαι τελείως άχρηστη στο βάψιμο δεν τα κάνω μόνη μου ποτέ, έτσι δεν μπορώ να πληρώνω κάθε εβδομάδα για μανικιούρ!
Δεν είναι ότι είμαι άχρηστη γιατί πιάνει το χέρι μου και κάνω σχέδια,αρκεί να΄χω υπομονή και χρόνο. Δεν έχω κανένα απ'τα δύο πια οπότε αφιερώνω 1 ώρα/3-4 εβδομάδες και για τα 10 ευρώ μου φαίνεται μία χαρά. Έως άριστο. Εγώ που ποτέ δεν είχα γερό και χοντρό νύχι σκέψου ότι την τελευταία φορά που πήγα είχαν μακρύνει και ήταν και δυνατά (δε λύγιζαν,όπως συνηθίζουν αν τα πιέσεις στις άκρες). Επίσης,αν σκεφτείς πως το ημιμόνιμο δεν το αφαιρώ με το σωστό τρόπο αλλά ξεφλουδίζοντάς το,είμαι μία χαρά.:P Καμία καλή θρεπτική βάση ξέρεις;:P

Οκ για το ημιμόνιμο έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια, αλλά ρε κορίτσια δεν μειώνει ας πούμε το ρυθμό που μεγαλώνουν τα νύχια? Γιατί τώρα 3 βδομάδες τα νύχια βαμμένα λογικό δεν είναι να μεγαλώσουν? Αυτό δεν επηρεάζει τη βαφή? Θα καταλήξεις δηλαδή στο τέλος των 3 εβδομάδων με μισό νύχι βαμμένο(το παλιό) και μισό νύχι άβαφτο(το νέο)???:P
Κοίτα,εγώ πχ όταν δω ότι φαίνεται έντονα το βγάζω,αλλά αν το περνάς από πάνω με ένα coat απλό από πάνω μετά τη μία εβδομάδα δεν φαίνεται.:P Δεν είναι καθόλου αισθητικά άσχημο.;) Θεωρώ χειρότερο το ξεφτισμένο στις άκρες βερνίκι παρά το ημιμόνιμο που έχει φανεί η ρίζα του επειδή έχει εφαρμοστεί πριν καιρό.:redface:
Γενικά,θεωρώ πως αν έχεις βαμμένα τα νύχια σου πρέπει να είναι σωστά και αισθητικά ωραία βαμμένα. Αυτό που περνάει μία πχ μία στρώση απλό βερνίκι και έξω από την πόρτα,το θεωρώ χάλια. Άστα τουλάχιστον άβαφτα,δείχνουν ωραιότερα.:/:
Fail:Τι γνώμη έχετε για τα κραγιόν/μολύβια του Κορρέ;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Το ημιμόνιμο είναι στ'αλήθεια καλό. Έχω ακούσει πως λεπταίνει το νύχι όμως.:P

Έκανε μια συμμαθήτρια μου συνέεεεεεχεια ημιμόνιμο, αλλά δε της μάκραιναν πολύ ώστε να φαίνεται κάποια εμφανής διαφορά.
Ναι το μείον είναι ότι σε μερικές κοπέλες το ημιμόνιμο τους λεπταίνει το νύχι..(Εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει..)

Επειδή δεν έχω πολλά λεφτά αυτό τον καιρό,κατέληξα να την αγοράσω. Κοίτα,εμένα προσωπικά μ'αρέσει. Η κάλυψή της είναι χαμηλή έως μέτρια (δηλ.αν θες απλά ομοιόμορφο τόνο σου κάνει και με το παραπάνω),απλώνεται εύκολα και με το χέρι (πράγμα σημαντικό για΄μένα),σου δίνει έναν ομοιόμορφο τόνο στο δέρμα. Έχει ένα ωραίο άρωμα (καλά αυτό σιγά),σε καμία περίπτωση για εμένα δεν αντικαθιστά την ενυδατική,αν και από μόνη της ενυδατώνει. Γενικά,είναι αυτό που θέλω όταν ψάχνω για ελαφρύ foundation: φθηνό (10 ευρώ τα 50 ml και εγώ χρειάζομαι απειροελάχιστη ποσότητα),χαμηλή κάλυψη (που αυτή ψάχνω),δε βαραίνει το δέρμα και δε φαίνεσαι παστωμένη. Γιατί εγώ το χειμώνα κάνω ένα nude μακιγιάζ και τονίζω χείλη. Απλά,δεν μπορώ να με πλησιάζει κάποιος και να φαίνομαι βαμμένη.:P
Γενικά,είμαι ευχαριστημένη σε γενικές γραμμές. Α,by the way επέστρεψε -εν μέρει- η ακμή μου και τελικά πήρα άλλη ενυδατική.:(

Κοίτα,εγώ πχ όταν δω ότι φαίνεται έντονα το βγάζω,αλλά αν το περνάς από πάνω με ένα coat απλό από πάνω μετά τη μία εβδομάδα δεν φαίνεται.:P Δεν είναι καθόλου αισθητικά άσχημο.;) Θεωρώ χειρότερο το ξεφτισμένο στις άκρες βερνίκι παρά το ημιμόνιμο που έχει φανεί η ρίζα του επειδή έχει εφαρμοστεί πριν καιρό.:redface:
Γενικά,θεωρώ πως αν έχεις βαμμένα τα νύχια σου πρέπει να είναι σωστά και αισθητικά ωραία βαμμένα. Αυτό που περνάει μία πχ μία στρώση απλό βερνίκι και έξω από την πόρτα,το θεωρώ χάλια. Άστα τουλάχιστον άβαφτα,δείχνουν ωραιότερα.:/:
Fail:Τι γνώμη έχετε για τα κραγιόν/μολύβια του Κορρέ;:redface:
Άρα για την τιμή της είναι πολύ καλή..Θα την κοιτάξω!!!:P
Οπότε η σωστή συντήρηση των νυχιών στο ημιμόνιμο τα κρατάει σώα...χαχαχα:P
Θέλω και εγώ να ακούσω γνώμες για τα κραγιον αυτά του Korres!!!Τα έχω βάλει στο μάτι:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι το μείον είναι ότι σε μερικές κοπέλες το ημιμόνιμο τους λεπταίνει το νύχι..(Εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει..)
Άρα για την τιμή της είναι πολύ καλή..Θα την κοιτάξω!!!:P
Οπότε η σωστή συντήρηση των νυχιών στο ημιμόνιμο τα κρατάει σώα...χαχαχα:P
Θέλω και εγώ να ακούσω γνώμες για τα κραγιον αυτά του Korres!!!Τα έχω βάλει στο μάτι:whistle:

Αν και εγώ έψαχνα κάτι nude σχετικά σε ματ,αυτά δεν είναι τόσο ματ,επειδή είναι πολύ ενυδατικά αφήνουν μία ελάχιστη λάμψη αλλά όπου και να διαβάσω τα δοξάζουν,βέβαια μία κοπέλα που γνωρίζω δεν είχε μείνει ικανοποιημένη,αλλά επειδή θα σκάσω αν δεν πάρω κάτι του Κορρέ αυτό τον καιρό,θα το επιχειρήσω,εξάλλου,για εμένα τα μοναδικά ματ κραγιόν-μολύβια που έχουν άριστη διάρκεια είναι τα color drama της Maybeline και αυτό δεν αλλάζει.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Παράξενο, εμένα μου ήταν μια χαρά βολικό, όλο αυτό παίρνω.
Δε ξέρω αν διαχωρίζεται σε κάποιου είδους κατηγορία, αλλά το δικό μου γράφει double use απ'έξω. :P

μάλλον ήταν παλιότερο μοντέλο το δικό μου τότε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τα κραγιόν του Κορρέ, και γενικά ότι βγάζει και έχω δοκιμάσει σε προιόντα χειλιών έχουν πολύ μικρή διάρκεια. Βασικότατο μειονέκτημα ειδικά αν τα θές για καθημερινή χρήση. :whistle:

Από Κορρέ να δοκιμάσετε τις σκιές αυτές που είναι σε μολύβι. 2 χρώματα έχω και αν χρησιμοποιούσα σκιές συχνά θα τα είχα πάρει όλα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top