Αποτρίχωση

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Κερί όχι;Πάλι εξαπλώνεται και αγριεύει η τρίχα;
Το λέιζερ το φοβάμαι λίγο στο πρόσωπο!:redface:

το καλυτερο ιναι το λειζερ σιγουρα!!!...ωστοσο, υπαρχουν και οικρεμες αποτριχωσης τις αφηνεις ενα 10 και εχει φυγει..περιπου 2-3 βδομαδες κραταει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω που ειχα ελαφρυ μουστακι το εκανα με αποτριχωτικη κρεμα...δεν ποναει, δεν βρωμαει κλπ...λιγο καιει αλλα ειναι 5 λεπτα...χαλαλι...και το πολυ πολυ την κανεις καθε 2 βδομαδες πεντε λεπτα ζητημα ειναι//
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
κάπου είχα ακούσει πως οι αποτριχωτικές κρέμες είναι σαν το ξυράφι, δηλ. δεν αφαιρούν την τρίχα από την ρίζα με αποτέλεσμα να βγαίνουν πιο άγριες μετά. ισχύει κάτι τέτοιο; επίσης με προβληματίζει τι σόι χημικά έχουν μέσα αυτές οι κρέμες για να μπορούν να "κόβουν" την τρίχα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εμενα βγαινουν πιο μαλακες απο παλια...παντως υπαρχουν φιλικες για το δερμα..γενικα τις χρησιμοποιω πολλα χρονια τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι,αλλά με απλή λογική αν το πάρεις μία κρέμα η οποία μπορεί να καταστρέφει την τρίχα και άρα να την εξαφανίζει,δεν μπορεί να μην περιέχει κάτι χημικό. Ό,τι και να είναι,για να καταστρέφει την τρίχα,πάει να πει ότι έχει το κάτι τις της μέσα. Οπότε,ας είμαστε και λιγάκι πιο λογικές ενίοτε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
απλα ειπα την εμπειρια μου...γιατι πιστευω οτι ειναι πιο ανωδυνο απο αλλες μεθοδους ...ειδικα αν εχεις λιγες τριχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
απλα ειπα την εμπειρια μου...γιατι πιστευω οτι ειναι πιο ανωδυνο απο αλλες μεθοδους ...ειδικα αν εχεις λιγες τριχες
Μα δεν είπα κάτι. Ίσα-ίσα που είμαι η τελευταία που πρέπει να μιλάει γιατί χρησιμοποιώ ξυράφι και μόνο στα πόδια και στις μασχάλες που κάνω αποτρίχωση.:P
Αν είχα μουστάκι,κερί θα προτιμούσα,αν και με το βάλε-τράβα θα το μαμήσει κανείς εκεί το δέρμα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiroitan

Νεοφερμένος

Η oneiroitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ναι,αλλά με απλή λογική αν το πάρεις μία κρέμα η οποία μπορεί να καταστρέφει την τρίχα και άρα να την εξαφανίζει,δεν μπορεί να μην περιέχει κάτι χημικό. Ό,τι και να είναι,για να καταστρέφει την τρίχα,πάει να πει ότι έχει το κάτι τις της μέσα. Οπότε,ας είμαστε και λιγάκι πιο λογικές ενίοτε. :P

Αν ψάξουμε το θέμα χημικό..τότε άστο καλύτερα.
Από κρέμες σώματος μέχρι είδη μακιγιάζ όλα φουλ χημικά δεν είναι?
Ακόμα κι αυτό το αθώο baby oil μόνο αθώο δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν ψάξουμε το θέμα χημικό..τότε άστο καλύτερα.
Από κρέμες σώματος μέχρι είδη μακιγιάζ όλα φουλ χημικά δεν είναι?
Ακόμα κι αυτό το αθώο baby oil μόνο αθώο δεν είναι.
Ειδικά το baby oil και αυτό κάποια στιγμή πρέπει να το καταλάβει πολύς κόσμος.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Kαμιά καλή αισθητικό στα Νότια Προάστια κανείς? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μου δημιουργηθηκε μια απορια και ειπα να την εκφρασω. Ξυριξετε και τα χερια σας;! Υποθετω πως αν ξυρισεις και τα χερια μετα θα σαι σαν αρκουδα. Δεν ξερω, παντως για μενα δεν ειναι τοσο αντιαισθητικο. Σιγα λιγες τριχες ειναι αλλωστε. Δεν γινεται να εχουμε στο μυαλο μας αν θα φαινεται καποια τριχουλα αμαν πια δηλαδη ειναι κουραστικο. Στους αντρες ειναι οκ αλλα στις γυναικες οχι τοσο ε; Τι στερεοτυπα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Να'ταν το θέμα μόνο στα χέρια.
Βγαίνει ο άλλος σαν Homo habilis και όλα καλά και όλα ωραία. Αλλά αν τύχει και δεν ξυρίσεις εσύ την γάμπα σου για δυο μέρες,τρως λιθοβολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Να'ταν το θέμα μόνο στα χέρια.
Βγαίνει ο άλλος σαν Homo habilis και όλα καλά και όλα ωραία. Αλλά αν τύχει και δεν ξυρίσεις εσύ την γάμπα σου για δυο μέρες,τρως λιθοβολισμό.

Πες τα, όχι πες τα!
Λες και το σώμα είναι του άλλου και έχει και άποψη για το αν θα ξυρίσεις την γάμπα ή όχι. Ο,τι θέλουμε θα κάνουμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ούτε εγώ πειράζω χέρια.. βέβαια είμαι προς το ανοιχτόχρωμο. σε κάποιες κοπέλες που είναι πολύ σκούρη η τρίχα κ φαίνεται έντονα νομίζω το κερί είναι καλή επιλογή. αν δεν έχεις θέμα πάντως μην τα πειράζεις.. και ναι συμφωνώ .. έλεος πια με αυτήν την καταπίεση. λες κι άλλα προβλήματα δεν έχουμε οι γυναίκες από το να αποτριχωνόμαστε κ να βάφουμε νύχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μου δημιουργηθηκε μια απορια και ειπα να την εκφρασω. Ξυριξετε και τα χερια σας;! Υποθετω πως αν ξυρισεις και τα χερια μετα θα σαι σαν αρκουδα. Δεν ξερω, παντως για μενα δεν ειναι τοσο αντιαισθητικο. Σιγα λιγες τριχες ειναι αλλωστε. Δεν γινεται να εχουμε στο μυαλο μας αν θα φαινεται καποια τριχουλα αμαν πια δηλαδη ειναι κουραστικο. Στους αντρες ειναι οκ αλλα στις γυναικες οχι τοσο ε; Τι στερεοτυπα. :confused:
Όχι το ξύρισμα δεν είναι καλό ούτε για το πόδια άσχετα αν έχει γίνει συνήθεια. Εγώ στα χέρια κάνω κερί όχι γιατί με το επέβαλε κανείς αλλά σαν μελαχρινή που είμαι με σκούρη τρίχα (και είμαι τίγκα στα χέρια) δεν με άρεσε το θέαμα. Από τότε που άρχισα έχουν μειωθεί συμαντικά κάποια στιγμή ελπίζω να σταματήσουν να βγαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
ούτε εγώ πειράζω χέρια.. βέβαια είμαι προς το ανοιχτόχρωμο. σε κάποιες κοπέλες που είναι πολύ σκούρη η τρίχα κ φαίνεται έντονα νομίζω το κερί είναι καλή επιλογή. αν δεν έχεις θέμα πάντως μην τα πειράζεις.. και ναι συμφωνώ .. έλεος πια με αυτήν την καταπίεση. λες κι άλλα προβλήματα δεν έχουμε οι γυναίκες από το να αποτριχωνόμαστε κ να βάφουμε νύχια!

Και εγώ ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα έχω και οι τρίχες δυστυχώς δεν είναι ξανθιές, έτσι δεν θα φαινόταν σχεδόν καθόλου. Ντάξει τώρα φαίνονται αλλά μετά θα πρέπει με το που βγαίνει μια τρίχα να τα ξυρίζω αμέσως τα χέρια εφόσον το υπόλοιπο χέρι θα ναι καθαρό από τρίχες. Προς το παρόν δεν πειράζω τίποτα, αργότερα θα δω. Και μετά λένε οι άντρες γιατί αργούμε να ετοιμαστούμε. Η ομορφιά θέλει θυσίες. :hehe:

Όχι το ξύρισμα δεν είναι καλό ούτε για το πόδια άσχετα αν έχει γίνει συνήθεια. Εγώ στα χέρια κάνω κερί όχι γιατί με το επέβαλε κανείς αλλά σαν μελαχρινή που είμαι με σκούρη τρίχα (και είμαι τίγκα στα χέρια) δεν με άρεσε το θέαμα. Από τότε που άρχισα έχουν μειωθεί συμαντικά κάποια στιγμή ελπίζω να σταματήσουν να βγαίνουν.

Τότε να μην ξυριζόμαστε καθόλου, θα καταλήξουμε να είμαστε άντρες χαχαχα. :lol: πάντως για τα πόδια εμένα μαρέσει να είναι λεία. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τότε να μην ξυριζόμαστε καθόλου, θα καταλήξουμε να είμαστε άντρες χαχαχα. :lol: πάντως για τα πόδια εμένα μαρέσει να είναι λεία. :worry:
Εγώ είπα ότι δεν είναι καλό το ξυράφι γιατί αγριεύει η τρίχα. Χίλιες φορές καλύτερα να κάνεις κερί στα πόδια γιατί με τον καιρό μειόνονται οι τρίχες και βγαίνουν πιο αργά. Εγώ έχω αυτό το θέμα και με τα χέρια δεν μπορώ να τα βλέπω τίγκα στην τρίχα, εκνευρίζομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα με ρώτησε μια φίλη μου προχτές γιατί δεν αποτριχώνω τα χέρια μου, πάντως.

Εδώ με το ζόρι κάνω τα πόδια και τις μασχάλες, τα χέρια με μάραναν. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν πονάει η αποτρίχωση στα χέρια. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
διάβασα ότι η αποτρίχωση με κερί στο μπικίνι μπορεί να προκαλέσει μέχρι και καλοήθεις όγκους ο.Ο παίζει να ισχύει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top