[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λες alcyone, μια ξαδερφη μου έχει αλλεργία σε πάρα πολλά συστατικά καλλυντικών, και πήγε στο γιατρό και της απαγόρευσε ένα σωρό μάρκες.Η καημένη, και είχε αγοράσει τόσα:eek:

Εγώ πριν λιγες μερες αγορασα το conditioner volume by aussie, δεν το χρησιμοποιησα γιατι ειπα να τελειωσω κατι αλλα που εχω, η να κοψω πρωτα λιγο τα μαλλια μου για να αρχισω να τα φροντιζω απο την αρχη, παντως εκανε καπου 5 ευρω, και το πηρα κυριως για τον ντορο που γινεται και επειδη χρειαζομαι ογκο, εχει καμια δοκιμασει αυτο η γενικα προιοντα aussie?




Πάντως η συσκευασία μπορεί να μην είναι φανταστική, αλλά είναι πολυ κιουτ και πρακτικη για να μην πεφτει απο την μπανιερα :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από Aussie έχω χρησιμοποιήσει το miracle moist (σαμπουάν και κοντίσιονερ). Μυρίζει τσιχλόφουσκα που εντάξει δεν πεθαίνω αλλά δε με χαλάει κιόλας. Δεν μπορώ να πω ότι έκανε κάτι το wow και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσο χαμός γι' αυτό. :P

Α! Εχω αγοράσει και το frizz miracle shampoo αλλά δε μου έκατσε καθόλου καλά. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 3 φορές γιατί κάθε φορά που πλενόμουν με αυτό έδειχνε τα μαλλιά μου άτονα και χωρίς καθόλου όγκο. Ισως να φταίει το ότι έχω λεπτή τρίχα... Δεν ξέρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λες alcyone, μια ξαδερφη μου έχει αλλεργία σε πάρα πολλά συστατικά καλλυντικών, και πήγε στο γιατρό και της απαγόρευσε ένα σωρό μάρκες.Η καημένη, και είχε αγοράσει τόσα:eek:

Μήπως θυμάσαι ποιες μάρκες? Έχω παρομοιο πρόβλημα και δεν μου είπε κάτι συγκεκριμένο ο γιατρός. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Από Aussie έχω χρησιμοποιήσει το miracle moist (σαμπουάν και κοντίσιονερ). Μυρίζει τσιχλόφουσκα που εντάξει δεν πεθαίνω αλλά δε με χαλάει κιόλας. Δεν μπορώ να πω ότι έκανε κάτι το wow και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσο χαμός γι' αυτό. :P
Α! Εχω αγοράσει και το frizz miracle shampoo αλλά δε μου έκατσε καθόλου καλά. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 3 φορές γιατί κάθε φορά που πλενόμουν με αυτό έδειχνε τα μαλλιά μου άτονα και χωρίς καθόλου όγκο. Ισως να φταίει το ότι έχω λεπτή τρίχα... Δεν ξέρω. :P
Για δοκίμασε και κανά της Schwarzkopf ειδικά αυτό στη μαύρη συσκευασία. Το ξέρω δεν έχει καθόλου ωραίο άρωμα γιατί μυρίζει κερατίνη αλλά πραγματικά εγώ τον καιρό που το χρησιμοποιούσα (το εναλλάσω με άλλα 2 που μ'αρέσουν,για αλλαγή) δεν έβαζα μετά μαλακτική. Και έχω μαλλί σγουρό.:P

Εγώ πριν λιγες μερες αγορασα το conditioner volume by aussie, δεν το χρησιμοποιησα γιατι ειπα να τελειωσω κατι αλλα που εχω, η να κοψω πρωτα λιγο τα μαλλια μου για να αρχισω να τα φροντιζω απο την αρχη, παντως εκανε καπου 5 ευρω, και το πηρα κυριως για τον ντορο που γινεται και επειδη χρειαζομαι ογκο, εχει καμια δοκιμασει αυτο η γενικα προιοντα aussie?
Εγώ το σαμπουάν το Moisture κάτι που πήρα,οκ από μυρωδιά καλό (βασικά μύριζε το σπίτι και το μπάνιο τσιχλόφουσκα) και όντως άφηνε τα μαλλιά μαλακά,θα το χαρακτήριζα λίγο υποδυέστερο από το μαύρο Schwarzkopf.:redface: Βέβαια,επιφυλάσσομαι για τη γνώμη αυτή γιατί το χρησιμοποίησα μόνο 2 εβδομάδες και το μαύρο που σου λέω έχω κλείσει 5 μήνες νον στοπ.:hehe:
Δεν τα θεωρώ κακά σαμπουάν/μάσκες/μαλακτικές συγκριτικά με Pantene κλπ:)
Έχεις μήπως να προτείνεις κανένα αντηλιακό προσώπου; Είχα δοκιμάσει της Apivita πέρσι αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. :/:
Ναι δυστυχ'ως,και΄γω αυτό έχω και μάλιστα για λιπαρές/μεικτές και τώρα δε μου κάθεται καθόλου καλά. Τι εννοώ καθόλου καλά: Εννοώ ότι νιώθω το πρόσωπο στεγνό,αφυδατωμένο,μου τονίζει τους πόρους -έλα χριστέ και παναγία. :| - και γενικά συμφωνώ με τα λεγόμενά σου. Θα το επιχειρήσω κατόπιν χρήσης ενυδατικής και καπάκι αν δω ότι οι πόροι κάνουν μπαμ θα πάω στη μέγα λατρεία το Porefessional αλλά για να τονίζει τους πόρους κάτι πάει στραβά.:|
Φέτος με βλέπω να τη βγάζω μ'αυτό-έχει πολύ ακόμα- αν και προκειμένου να το ξεφορτωθώ θα το χρησιμοποιώ στους ώμους που βάζω κάθε μέρα το καλοκαίρι.:P
Αν αγόραζα κάποιο τείνω προς La Roche Posay οι λόγοι; Είναι φαρμακευτικά,όποιον δερματολόγο και να ρωτήσω είναι το πρώτο που συνιστούν αν θες αντηλιακό χωρίς αντιγηραντικά ματζούνια και γενικά που να μην έχει και βλαβερές ουσίες μέσα. Οπότε I guess,περίμενε λίγο μέχρι το Πάσχα και μόλις αρχίσουν οι εκπτώσεις σε αντηλιακά,τσέκαρέ τα.
Α,και είναι υπέροχα,το δοκίμασα σε δείγμα πέρσυ.
Λοιπόν είμαι ανοιχτόχρωμη (καστανοκοκκινομάλλα), μέχρι 20Ε περίπου και μορφή μάλλον υγρό αλλά και τα άλλα δε με ενοχλούν :)
Αν δε σε ενοχλεί το dewy finish (γυαλάδα υγειής,δεν είναι ματ) εγώ προτείνω το Healthy Mix από Bourjois γιατί είναι απλά υπέροχο.:redface: Βέβαια,και τη γυαλάδα να μη θες,αν το σετάρεις με μία πούδρα στρώνει άνετα,και΄γω αυτό κάνω.
Δεύτερη επιλογή,δεν το βρίσκεις Ελλάδα,μόνο σε εξωτερικό και από διαδίκτυο είναι το Perfect Match από Rimmel και το Wake me up από την ίδια εταιρεία. Το 2ο,είναι στυλ Healthy Mix και ίσως με πιο εμφανή τη "γυαλάδα" αυτή. Μετά,δες το True Match από Loreal,αλλά εμένα το 15αρι μου κάθεται πολύ.:P Επίσης καλή φάση είναι και το Fit me από Maybeline. Αυτά τα λίγα. :hehe:
Της Clinique με λατρεια. Το συγκεκριμενο κανει περιπου στα 40 ευρω αλλα συνηθως το αγοραζω στις εκπτωσεις ή στις προσφορές που κανει η Clinique οποτε μου βγαινει γυρω στα 34. Θεωρω την τιμη του παρα πολυ καλη, επειδη ειναι τοσο σταθερο, βαζεις λιγο και σου δινει ματ και 100% φυσικο αποτελεσμα. Φαντασου μακιγιαρομαι καθημερινα και απο το πρωι ειμαι με το μεικ απ, μια μικρη διορθωση μπορει να κανω το βραδυ και μου διαρκει το μπουκαλακι τουλαχιστον 2 μηνες και βαλε..
Βασικά,γιατί να πάει σε τόσο high end brand για make up; Άλλο να πεις να δώσω 34 ευρώ για να πάρω το καθαριστικό σε μορφή κρέμας από Estee που το καλοκαίρι και΄γω τα δίνω που ξέρω ότι περιποιείται το πρόσωπο και είναι εγγύηση. Αλλά γιατί να δώσει τόσα λεφτά όταν υπάρχουν πολύ φθηνότερες επιλογές;:/:
Σαφώς και όποια τα έχει τα λεφτά με γεια της με χαρά να της δίνει,αλλά το δέρμα όσο μεγαλώνει έχει περισσότερες απαιτήσεις και άρα πιο ακριβές (στο χρηματικό) αν ξεκινήσει με το Clinique δε θα τη βολεύει πάντα αυτό κάποια στιγμή το δέρμα θα έχει άλλες προτιμήσεις. Τότε τι θα κάνει; Θα δίνει το 40αρι για τα Chanel; Όχι δα.:P
Εντάξει και΄γω περνάω κάτι φάσεις που έχω δώσει ΛΕΦΤΑ για πράγματα αλλά για make up προσπαθώ να μη θέτω υψηλό budget γιατί έχω αρχίσει και ασχολούμαι πολύ και αγοράζω συχνά.:P #κράξτε με,αλλά ναι#
Αχ της Freydern θα είναι εξαιρετικό είμαι σίγουρη γιατί την ξέρω την υφη που περιγράφεις από την ενυδατικη της. Αλλά όπως ανέφερα και πριν έχει σιλικόνη και θέλω να την αποφύγω. :(
Εγώ είχα ρωτήσει για της Frezyderm τη δερματολόγο και μου το απαγόρεψε λόγω της σιλικόνης γιατί φράζει το δέρμα και δεν το αφήνε να αναπνεύσει. Ευχαριστώ αλλά δε θέλω να προκαλέσω η ίδια ακμή στο δέρμα μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για δοκίμασε και κανά της Schwarzkopf ειδικά αυτό στη μαύρη συσκευασία. Το ξέρω δεν έχει καθόλου ωραίο άρωμα γιατί μυρίζει κερατίνη αλλά πραγματικά εγώ τον καιρό που το χρησιμοποιούσα (το εναλλάσω με άλλα 2 που μ'αρέσουν,για αλλαγή) δεν έβαζα μετά μαλακτική. Και έχω μαλλί σγουρό.:P

Το έχω χρησιμοποιήσει και αυτό! Δε μου άρεσε. :redface: Ευχαριστώ πάντως! :flowers:

ΥΓ. Συμφωνώ για την μυρωδιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το έχω χρησιμοποιήσει και αυτό! Δε μου άρεσε. :redface: Ευχαριστώ πάντως! :flowers:
ΥΓ. Συμφωνώ για την μυρωδιά. :P
H μυρωδιά είναι ένα μεγάλο μείον αλλά μπροστά στο αποτέλεσμα τη συνήθισα.:P
Φέιλ: Ξέρει καμία πού κυμαίνονται οι τιμές για τα ρουζ της Esssence; Με΄χει πιάσει κάτι και θέλω ρουζ.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Πάντως υπ'όψη για τις κρέμες γενικά, οτι ακόμα και αυτά τα "αγνά"από φυτά, όσο "αθώα" και να είναι, μπορεί κάλλιστα να φέρουν αλλεργίες, όπως φέρνουν κι ορισμένα λουλούδια/φυτά, σε κάποια δέρματα. Για παράδειγμα εγώ είμαι αλλεργική στο γεράνι, καθώς επίσης και στο "άγριο τριαντάφυλλο" κι όταν θα βάλω μια κρέμα που περιέχει εκχυλίσματα από αυτά (και είναι αρκετές που κυκλοφορούν στο εμπόριο), να ερεθίζεται πολύ το δέρμα μου βγάζοντας κοκκινίλες.:/:

Πωπω κρέμες με γεράνι δεν έχει πάρει το μάτι μου αλλά με άγριο τριαντάφυλλο κυκλοφορούν σειρές ολόκληρες, σίγουρα έχει η Weleda και ο Korres. Θέλει μεγάλη προσοχή!
Πάντως μιας και λέμε για ερεθισμούς, να προειδοποιήσω όσες έχουν ευαίσθητο δέρμα για την μάσκα με πράσινο άργιλο της Apivita. Την χρησιμοποιούσα non stop από τον Ιανουάριο ως τον Σεπτέμβρη του '14. Μετά την ξέχασα στο πατρικό μου και την ξαναέβαλα τα Χριστούγεννα (ενώ στο μεταξύ το δέρμα μου από κανονικό/μεικτό είχε γίνει ευαίσθητο/μεικτό λόγω δύο μετακομίσεων και απίστευτου άγχους). Παιδιά ούτε στον εχθρό μου: με το που τη βάζω τη νιώθω να με καίει και με το που τη βγάζω το πρόσωπό μου είχε γίνει κόκκινο σαν του κύριου Καβούρη. Παρήγγειλα την αντίστοιχη με τον ροζ άργιλο που είναι για απαλό καθαρισμό, άμα τη δοκιμάσω θα σας πω. :/: Αν έχετε όμως κανονική/λιπαρή επιδερμίδα go for it παιδιά όσο μου ταίριαζε ήταν εξαιρετική!

Ναι δυστυχ'ως,και΄γω αυτό έχω και μάλιστα για λιπαρές/μεικτές και τώρα δε μου κάθεται καθόλου καλά. Τι εννοώ καθόλου καλά: Εννοώ ότι νιώθω το πρόσωπο στεγνό,αφυδατωμένο,μου τονίζει τους πόρους -έλα χριστέ και παναγία. :| - και γενικά συμφωνώ με τα λεγόμενά σου. Θα το επιχειρήσω κατόπιν χρήσης ενυδατικής και καπάκι αν δω ότι οι πόροι κάνουν μπαμ θα πάω στη μέγα λατρεία το Porefessional αλλά για να τονίζει τους πόρους κάτι πάει στραβά.:|
Φέτος με βλέπω να τη βγάζω μ'αυτό-έχει πολύ ακόμα- αν και προκειμένου να το ξεφορτωθώ θα το χρησιμοποιώ στους ώμους που βάζω κάθε μέρα το καλοκαίρι.:P
Αν αγόραζα κάποιο τείνω προς La Roche Posay οι λόγοι; Είναι φαρμακευτικά,όποιον δερματολόγο και να ρωτήσω είναι το πρώτο που συνιστούν αν θες αντηλιακό χωρίς αντιγηραντικά ματζούνια και γενικά που να μην έχει και βλαβερές ουσίες μέσα. Οπότε I guess,περίμενε λίγο μέχρι το Πάσχα και μόλις αρχίσουν οι εκπτώσεις σε αντηλιακά,τσέκαρέ τα.
Α,και είναι υπέροχα,το δοκίμασα σε δείγμα πέρσυ.
[...]

Πφ συμφωνώ απόλυτα κι εγώ ήμουν τόσο χαρούμενη πέρσι όταν το πήρα αλλά μετά τις πρώτες χρήσεις απογοητεύτηκα! Το σώματος πάντως της apivita δεν ήταν κακό (νομίζω το είχα πάρει ως δώρο), απλά δεν ήταν "ουαου". Της La Roche Posay έχουν πολύ ωραία υφή αλλά δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω με ματ φινίρισμα, επειδή σ'αυτό το σπίτι ο καθένας έχει άλλες ανάγκες και δεν βγάζουμε άκρη κάθε φορά που διαλέγουμε. :loltooth:

Εγώ είχα ρωτήσει για της Frezyderm τη δερματολόγο και μου το απαγόρεψε λόγω της σιλικόνης γιατί φράζει το δέρμα και δεν το αφήνε να αναπνεύσει. Ευχαριστώ αλλά δε θέλω να προκαλέσω η ίδια ακμή στο δέρμα μου.:P
True dat. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Για μεικτες επιδερμιδες τι προιον καλυψης προτεινετε για το προσωπο??compact,υγρο ή κατι ενδιαμεσο?? Πειτε και μαρκες που προτιματε...να σημειωσω οτι εχω ανοιχτοχρωμο τονο επιδερμιδας και κοκκινιζω ευκολα στα μαγουλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Έχει καμιά σας να προτείνει κρέμα cc ή bb για λιπαρά δέρματα με τάση ακμής; Το έψαξα αρκετά και η μόνη που βρήκα να μου ταιριάζει είναι η dream pure bb της maybelline. Αλλά νομίζω πως θα προτιμούσα κάποια cc χωρίς να είμαι βέβαιη όμως :/: Έχω κάποια σκούρα σημάδια στο πρόσωπο και γενικά δυσχρωμίες και πιστεύω πως μια τέτοια κρέμα με μέτρια κάλυψη -άντε και λίγο σετάρισμα με πούδρα από πάνω- θα ήταν μια χαρά για να μην υπερφορτώνω το πρόσωπο μου. Αν έχετε να προτείνετε και κάποιο foundation για λιπαρό δέρμα, ευχαρίστως.


Άσχετο τώρα. Δοκίμασα το σαμπουάν της Κlorane με τσουκνίδα για λιπαρά μαλλιά και ήδη από την πρώτη χρήση έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένη! Κατ'αρχήν το σαμπουάν δεν βρωμάει όπως μου είχαν πει. Έχει μια πολύ ελαφριά μυρωδιά που δεν θα την χαρακτήριζα ούτε δυσάρεστη ούτε ευχάριστη, και σίγουρα όχι ενοχλητική. Η υφή του και το χρώμα του θυμίζουν υγρό πιάτων μόνο που είναι πολύ πιο αραιό. Έκανα δύο λουσίματα (αντί για ένα που έλεγαν οι οδηγίες της συσκευασίας) την Πέμπτη το βράδυ. Συνήθως πάνω στο δωδεκάωρο τα μαλλιά μου άρχιζαν να λαδώνουν ενώ χτες μετά από ένα εικοσιτετράωρο ήταν σαν φρεσκολουσμένα! Σήμερα το μεσημέρι παρατήρησα τα πρώτα ίχνη λιπαρότητας μόνο στα μπροστινά μαλλιά, και αυτό είναι πολύ καλό σημάδι γιατί σημαίνει πως επιτέλους θα αρχίσω να λούζομαι μέρα παρά μέρα αντί καθημερινά. :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχει καμιά σας να προτείνει κρέμα cc ή bb για λιπαρά δέρματα με τάση ακμής; Το έψαξα αρκετά και η μόνη που βρήκα να μου ταιριάζει είναι η dream pure bb της maybelline. Αλλά νομίζω πως θα προτιμούσα κάποια cc χωρίς να είμαι βέβαιη όμως :/: Έχω κάποια σκούρα σημάδια στο πρόσωπο και γενικά δυσχρωμίες και πιστεύω πως μια τέτοια κρέμα με μέτρια κάλυψη -άντε και λίγο σετάρισμα με πούδρα από πάνω- θα ήταν μια χαρά για να μην υπερφορτώνω το πρόσωπο μου. Αν έχετε να προτείνετε και κάποιο foundation για λιπαρό δέρμα, ευχαρίστως.
Κατόπιν δοκιμών σε πολλές bb έχω μείνει πλήρως απογοητευμένη με ό,τι κυκλοφορεί. Και δε θεωρώ πως μία bb ούτε καν cc είναι ικανή να καλύψει σημάδια και γενικότερα είμαι της άποψης πως πρέπει να επιθυμείς ομοιόμορφο χρωματικό τόνο για να πας στην bb γιατί πολύ απλά δεν καλύπτουν. Έχω κάνει πολλές προσπάθειες να μην χρησιμοποιώ το make up τα βράδια που βγαίνω,αλλά μία bb αλλά μένω δυσαρεστημένη είτε λόγω απόχρωσης (είναι πάντα σκούρη) είτε λόγω του ότι στα πλαϊνά του προσώπου τείνω να εμφανίζω κάτι μ@λακισμένα σπυράκια που δεν φεύγουν ποτέ και αφήνουν και κατά 90% σημάδι.Ε,εμένα αυτά τα σημαδάκια δεν μου τα καλύπτει. Ε,και μ'αυτά κι αυτά χρησιμοποιώ το Healthy Mix της Bourjois (guess what,δεν έχει παραμπένια κλπ) και αφού έχεις λιπαρό αν θες ένα ΚΑΛΟ μέικ απ δες το Mattyfying Mousse από La Roche Possay.
Αν πάλι επιμένεις στην bb,δοκίμασε αυτή της Garnier για λιπαρές επιδερμίδες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Aye αν δεν έχεις πολύ λιπαρή επιδερμίδα κοίταξε την cc της bourjois. Προσωπικά με έχει βολέψει και τη θεωρώ Μια καλή επιλογή για κάτι πιο ελαφρύ. αλλιώς θα συμφωνήσω με τη fairygirl για τα foundations :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πήγα Hondos προχτές και αναμάζωξα την bb cream της manhattan clearface, το foundation της seventeen matt plus και την μάσκαρα miss manga από l'oreal. Τα έχω χρησιμοποιήσει όλα από μία φορά. H bb cream καλή είναι, προσφέρει ελαφριά με μέτρια κάλυψη και υπόσχεται πολλά. Η υφή της με προβλημάτισε λίγο, δεν μπορούσα εύκολα να την απλώσω ομοιόμορφα. Το foundation αρκετά καλό όπως το περίμενα. Η μάσκαρα επίσης καλή. Γενικά, είμαι ικανοποιημένη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εχει δοκιμασει κανεις της garnier το 3 σε 1 μάσκα,scrub και καθαριστικο; εγω το αγορασα σημερα και μπορω να πω τρελαθηκα..απλα φοβαμαι μην μου δημιουργησει ερεθισμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
εχει δοκιμασει κανεις της garnier το 3 σε 1 μάσκα,scrub και καθαριστικο; εγω το αγορασα σημερα και μπορω να πω τρελαθηκα..απλα φοβαμαι μην μου δημιουργησει ερεθισμους
Αν ήταν να σου κάνει ερεθισμό αυτό θα είχε γίνει από την πρώτη φορά. Θυμάμαι μια φορά που μου έφεραν ένα προιόν της avon ειδικό για "μεσογειακές καλλονές" :P όπως έγραφε και μέσα σε λίγες ώρες είχα γεμίσει κοκκινίλες.
Απλά κοίταξε καλά τις οδηγίες χρήσης και φρόντισε να το χρησιμοποιείς σύμφωνα μ' αυτές και με την συχνότητα που επιτρέπεται. Και αν είναι τόσο καλό όσο λες και εξακολουθείς να μένεις ευχαριστημένη να το πάρουμε κι εμείς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εχει δοκιμασει κανεις της garnier το 3 σε 1 μάσκα,scrub και καθαριστικο; εγω το αγορασα σημερα και μπορω να πω τρελαθηκα..απλα φοβαμαι μην μου δημιουργησει ερεθισμους
Πρώτον τι τύπο δέρματος έχεις; Δεύτερον,όταν λες σκραμπ αυτά ποικίλουν ανάλογα με τους κόκους που περιέχουν γιατί υπάρχουν κάποια που κάνεις απολέπιση και είναι τα βαριά δηλ έχουν πολύ χοντρούς και κόκους και άλλα με πιο λεπτούς. Αν το καθαριστικό έχει χοντρούς κόκους και γενικά κάνει πολύ καλή απολέπιση συγγνώμη αλλά και το πιο λιπαρό δέρμα του κόσμο να΄χεις δεν κάνει να χρησιμοποιείς σκραμπ τόσο σκληρό καθημερινά. Γενικά,η απολέπιση no matter τον τύπο δέρματος είναι δίκοπο μαχαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Για απολεπιση εγω χρησιμοποιω ενα ειδικο πινελοβουρτσακι απο τα body shop και κανει τελεια δουλεια. Ετσι δε χρειαζεται να χαλαω εξτρα §§ σε προιοντα.

Το τελευταιο καλλυντικο που πηρα ηταν ενα body spray απο τα fresh line... Κασσανδρα. Τι μυρωδια! <3 Οσο πιο ακριβα αρωματα κι αν υπαρχουν στον κοσμο, για μενα σαν τις μυρωδιες των fresh line δεν ειναι καμια. Ειναι οι μονες που δε με ζαλιζουν, και δεν ξερω τι να διαλεξω καθε φορα. Και μου καθονται ωραια στο δερμα. Οι πιο ακριβως βρωμανε πανω μου συνηθως, η δε μυριζουν καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Γι αυτή την εποχή τα αρώματα της Fresh Line, είναι ό,τι πρέπει καθότι μέσα στη ζέστη αν φοράμε άρωμα καλύτερα να είναι δροσιστικό κι όχι "βαρύ". Το δικό μου πρόβλημα με τα αρώματα αυτά της Fresh Line είναι οτι δεν διαρκούν αρκετές ώρες πάνω στο δέρμα μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γι αυτή την εποχή τα αρώματα της Fresh Line, είναι ό,τι πρέπει καθότι μέσα στη ζέστη αν φοράμε άρωμα καλύτερα να είναι δροσιστικό κι όχι "βαρύ". Το δικό μου πρόβλημα με τα αρώματα αυτά της Fresh Line είναι οτι δεν διαρκούν αρκετές ώρες πάνω στο δέρμα μου..

Όταν κάποιος δίπλα μου τέτοια εποχή φοράει βαρύ άρωμα νιώθω να μου βρωμάει σαν κάδος σκουπιδιών. :P

Εγώ φοράω ένα που το λένε Chevrefeuille. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για απολεπιση εγω χρησιμοποιω ενα ειδικο πινελοβουρτσακι απο τα body shop και κανει τελεια δουλεια. Ετσι δε χρειαζεται να χαλαω εξτρα §§ σε προιοντα.

Το τελευταιο καλλυντικο που πηρα ηταν ενα body spray απο τα fresh line... Κασσανδρα. Τι μυρωδια! <3 Οσο πιο ακριβα αρωματα κι αν υπαρχουν στον κοσμο, για μενα σαν τις μυρωδιες των fresh line δεν ειναι καμια. Ειναι οι μονες που δε με ζαλιζουν, και δεν ξερω τι να διαλεξω καθε φορα. Και μου καθονται ωραια στο δερμα. Οι πιο ακριβως βρωμανε πανω μου συνηθως, η δε μυριζουν καθολου.

τιμή τα αρώματα? και που τα βρίσκουμε? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Όταν κάποιος δίπλα μου τέτοια εποχή φοράει βαρύ άρωμα νιώθω να μου βρωμάει σαν κάδος σκουπιδιών. :P

Εγώ φοράω ένα που το λένε Chevrefeuille. :P

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό το άρωμα..
Γενικά μου αρέσουν τα αρώματα με βάση τα λουλούδια, αυτή την εποχή φοράω πότε πότε αυτό της Nuxe. Όμως δεν έχω σταθερό, αλλάζω συχνά.
Ένα από αυτά που δεν αντέχω με τίποτα (ούτε το χειμώνα) είναι το Angel του Thierry Mugler. Να μπαίνω το πρωί στο ασανσέρ και να έχει περάσει πριν η άλλη (του πρώτου ορόφου) και να έχει λουστεί μέσα σ'αυτό. :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top