[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει ο συνδυασμός λουλουδάτα-φρουτώδη στα αρώματα! :inlove: Τώρα φοράω της Chanel το Chance, Eau Tendre, που είναι υπέροχο για την άνοιξη. Έχει κεχριμπάρι, musk, κέδρο & ίριδα στον πυρήνα, γιασεμί και υάκινθο στη μεσαία στιβάδα και νότες από εσπεριδοειδή και κυδώνι. Το πήρα με έκπτωση από τις Galleries Lafayette αλλά τ'άξιζε.

Εξίσου αγαπημένο καλοκαιρινό άρωμα που έλιωσα πέρσι είναι από D&G το No3, L'imperatrice. Έχει για βάση musk, λεμονανθούς και σανδαλόξυλο, στη συνέχεια κυκλάμινο, καρπούζι και γιασεμί, και στο τέλος ακτινίδιο & Rhubarb (το οποίο δεν έχω ιδέα τι είναι :P). Απλά είναι από τα αρώματα που πρέπει να ταιριάξουν στο pH του δέρματος, γιατί το ίδιο άρωμα μια φίλη μου το μισούσε, κι όταν το μύρισε πάνω μου με ρώτησε ποιο είναι, και δεν με πίστευε μετά!

Σκέφτομαι να πάρω της Body Shop αυτό με το κεράσι αλλά φοβάμαι για τη διάρκειά του. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό το άρωμα..
Γενικά μου αρέσουν τα αρώματα με βάση τα λουλούδια, αυτή την εποχή φοράω πότε πότε αυτό της Nuxe. Όμως δεν έχω σταθερό, αλλάζω συχνά.
Ένα από αυτά που δεν αντέχω με τίποτα (ούτε το χειμώνα) είναι το Angel του Thierry Mugler. Να μπαίνω το πρωί στο ασανσέρ και να έχει περάσει πριν η άλλη (του πρώτου ορόφου) και να έχει λουστεί μέσα σ'αυτό. :wacko:


Λογικό να μη το έχεις δοκιμάσει, πιθανότατα να μη το ξέρεις καν.
Προσωπικά μου το φέρνουν απο Γαλλία κάθε χρόνο.:P Απ'όσο έχω δει στο google το βγάζει μόνο η Yves Rocher ή όπωςλέγεται.:redface:
Είναι αυτό εδώ.


Πολύ ωραία είναι και της LR τα Singapore - Marbella - Santorini που παίρνει μια θεία μου αλλά εμένα δε μου κάθονται! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Όταν κάποιος δίπλα μου τέτοια εποχή φοράει βαρύ άρωμα νιώθω να μου βρωμάει σαν κάδος σκουπιδιών. :P

Εγώ φοράω ένα που το λένε Chevrefeuille. :P

Chevrefeuille; Ωραιο θα ειναι αυτο, αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι το αγιοκλημα στα γαλλικα. Τρελαινομαι για αγιοκλημα!

τιμή τα αρώματα? και που τα βρίσκουμε? :redface:
Βασικα διορθωση για να μην παραπληροφορησω: δεν ειναι αρωματα, body spray ειναι! 19.90 το πηρα. Εχω και την Περσεφονη που νομιζω κοστιζε λιγοτερο, 15.90, καπου κει .Αλλα την ειχα παρει προπερσι, οποτε δεν προσεξα αν εχει ανεβει η τιμη τωρα. Και η Περσεφονη παντως ειναι πολυ γλυκουλι, μυριζει σα σαπουνι, ειναι το πρωινο μου αρωμα, χειμωνα-καλοκαιρι.

α, και τα βρισκεις σε καταστηματα fresh line αν και νομιζω οτι εχει και στα notos galleries μια γωνια. Αν μπεις στο site τους, εχει τις διευθυνσεις για να δεις αν εχει καποιο κοντα σου :) Παντως εγω το πηρα απο την ερμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Chevrefeuille; Ωραιο θα ειναι αυτο, αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι το αγιοκλημα στα γαλλικα. Τρελαινομαι για αγιοκλημα!

Ναι, αυτό είναι. :) Υπέροχο λουλούδι (και εξαιρετικό το άρωμα).:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
τιμή τα αρώματα? και που τα βρίσκουμε? :redface:
Για τιμή δεν θυμάμαι γιατί έχω κάτι χρονάκια να αγοράσω (πάντως αρκετά προσιτή σε σχέση με το μέσο όρο από άλλων οίκων γνωστών ονομάτων).:)
Για το πού, κάποτε έβρισκα στα Hondos στην περιοχή Πατησίων, αλλά τώρα έχει κλείσει όλο το συγκρότημα. Σίγουρα έχει το "Notos Gallieries" (shop in a shop) , και στην οδό Ερμού "Fresh Line" (για Αθήνα μιλάμε).

Λογικό να μη το έχεις δοκιμάσει, πιθανότατα να μη το ξέρεις καν.
Προσωπικά μου το φέρνουν απο Γαλλία κάθε χρόνο.:P Απ'όσο έχω δει στο google το βγάζει μόνο η Yves Rocher ή όπωςλέγεται.:redface:
Είναι αυτό εδώ.
Μου αρέσει πάρα πολύ η μυρωδιά από αγιόκλημα.. :)
Θα το έχω υπόψη, αν βρω ευκαιρία να το δοκιμάσω κι εγώ, σ'ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Βασικα διορθωση για να μην παραπληροφορησω: δεν ειναι αρωματα, body spray ειναι! 19.90 το πηρα. Εχω και την Περσεφονη που νομιζω κοστιζε λιγοτερο, 15.90, καπου κει .Αλλα την ειχα παρει προπερσι, οποτε δεν προσεξα αν εχει ανεβει η τιμη τωρα. Και η Περσεφονη παντως ειναι πολυ γλυκουλι, μυριζει σα σαπουνι, ειναι το πρωινο μου αρωμα, χειμωνα-καλοκαιρι.

α, και τα βρισκεις σε καταστηματα fresh line αν και νομιζω οτι εχει και στα notos galleries μια γωνια. Αν μπεις στο site τους, εχει τις διευθυνσεις για να δεις αν εχει καποιο κοντα σου :) Παντως εγω το πηρα απο την ερμου!

Για τιμή δεν θυμάμαι γιατί έχω κάτι χρονάκια να αγοράσω (πάντως αρκετά προσιτή σε σχέση με το μέσο όρο από άλλων οίκων γνωστών ονομάτων).:)
Για το πού, κάποτε έβρισκα στα Hondos στην περιοχή Πατησίων, αλλά τώρα έχει κλείσει όλο το συγκρότημα. Σίγουρα έχει το "Notos Gallieries" (shop in a shop) , και στην οδό Ερμού "Fresh Line" (για Αθήνα μιλάμε).

Κατάλαβα θα δω αν έχει στο hondos μας αλλιώς δεν παίζει να τα βρω εδώ :P

Thanks ladies :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν βάζω άρωμα; Όχι ότι δεν είναι ωραία απλά πάντα είναι αυτό που ξεχνάω για κάποιο λόγο το θεωρώ περιττό. Το μόνο που έχω είναι ένα που με είχαν φέρει κάτι φίλες στα γενέθλια μου. Μάλλον θα έπρεπε να το χρησιμοποιώ πιο συχνά γιατί μυρίζει τέλεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν βάζω άρωμα; Όχι ότι δεν είναι ωραία απλά πάντα είναι αυτό που ξεχνάω για κάποιο λόγο το θεωρώ περιττό. Το μόνο που έχω είναι ένα που με είχαν φέρει κάτι φίλες στα γενέθλια μου. Μάλλον θα έπρεπε να το χρησιμοποιώ πιο συχνά γιατί μυρίζει τέλεια. :P
Να το χρησιμοποιείς, αφού σου αρέσει τόσο πολύ γιατί έχε υπ'όψη σου οτι τα αρώματα δεν είναι "αθάνατα". Αν τα αφήσεις για πάνω από 1-2 χρόνια (μάξιμουμ) αρχίζουν και ..."ταγγίζουν", χάνουν αρκετή από την αρχική χαρακτηριστική τους μυρωδιά και σιγά σιγά κάθε άλλο παρά ελκυστικά καταλήγουν.
Ένα tip που έμαθα τελευταία, κι επειδή έρχεται καλοκαίρι και η ζέστη δεν είναι καθόλου καλός σύμμαχος στη συντήρησή τους, είναι να τα τοποθετούμε στο ψυγείο όταν η "θερμοκρασία δωματίου" είναι υψηλή.
Μ'αυτό τον τρόπο θα διατηρηθούν για περισσότερο χρονικό διάστημα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Τι αντηλιακό χρησιμοποιείται για το σώμα και το πρόσωπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τι αντηλιακό χρησιμοποιείται για το σώμα και το πρόσωπο;

Χάαααλο
Για το πρόσωπο βάζω αυτή. Επειδή είσαι και εσύ πολύ άσπρη σαν εμένα θα σε πιάσει

Για το σώμα παίρνω και αυτό αλλά και
αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τι αντηλιακό χρησιμοποιείται για το σώμα και το πρόσωπο;

Για το προσωπο εχω το κοκκινο σταφυλι του κορρε και ειναι πολυ ωραιο. Και δεν αφηνει ασπρακια!
Για το σωμα εχω ενα της απιβιτα, ωραιο ειναι κι αυτο αλλα δε με τρελαινει η μυρωδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Έχω αρκετά λιπαρή επιδερμίδα με αποτέλεσμα το πρόσωπο μου συνεχώς να γυαλίζει.Ειδικά τώρα που έχει και ζέστη.
Τι μπορώ να κάνω για να μην είναι τόσο αισθητό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχω αρκετά λιπαρή επιδερμίδα με αποτέλεσμα το πρόσωπο μου συνεχώς να γυαλίζει.Ειδικά τώρα που έχει και ζέστη.
Τι μπορώ να κάνω για να μην είναι τόσο αισθητό;

Καθαρίζεις με κατάλληλο σμιγματορυθμιστικό προϊόν, βάζεις κατάλληλη ενυδατική και αν θες και μεικ απ. Όλα που έχουν τη λέξη mat στο όνομα τους αυτό κάνουν. Πήγαινε ζήτα δειγματάκια να δεις τι σου κρατάει αρκετές ώρες. Για σπεσιαλ μακιγιάζ πχ σε κανένα γάμο ενδείκνυται και η χρήση primer πριν τα υπόλοιπα. Αντηλιακό oil free το μόνο που κάνει κάπως δουλειά σε εμένα είναι από la roche posay ac αλλά και αυτό δεν είναι τέλειο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω αρκετά λιπαρή επιδερμίδα με αποτέλεσμα το πρόσωπο μου συνεχώς να γυαλίζει.Ειδικά τώρα που έχει και ζέστη.
Τι μπορώ να κάνω για να μην είναι τόσο αισθητό;

Αυτά που είπε η Serena, αλλά εγώ θα σου πρότεινα επιπλέον να βάζεις, αν θες, και λίγη πούδρα (δε χρειάζεται να είναι με κάλυψη, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια translucent). ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καθαρίζεις με κατάλληλο σμιγματορυθμιστικό προϊόν, βάζεις κατάλληλη ενυδατική και αν θες και μεικ απ. Όλα που έχουν τη λέξη mat στο όνομα τους αυτό κάνουν. Πήγαινε ζήτα δειγματάκια να δεις τι σου κρατάει αρκετές ώρες. Για σπεσιαλ μακιγιάζ πχ σε κανένα γάμο ενδείκνυται και η χρήση primer πριν τα υπόλοιπα. Αντηλιακό oil free το μόνο που κάνει κάπως δουλειά σε εμένα είναι από la roche posay ac αλλά και αυτό δεν είναι τέλειο... :hmm:
Έχεις να προτείνεις κάποιο σμηγματορυθμιστικό προιόν;
Αυτά που είπε η Serena, αλλά εγώ θα σου πρότεινα επιπλέον να βάζεις, αν θες, και λίγη πούδρα (δε χρειάζεται να είναι με κάλυψη, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια translucent). ;)
Γενικά θα προτιμούσα να μην μπλέξω με πούδρες και μεικ απ.Κάτι σε σαπούνι νομίζω μπορεί να κάνει δουλεία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχεις να προτείνεις κάποιο σμηγματορυθμιστικό προιόν;

Γενικά θα προτιμούσα να μην μπλέξω με πούδρες και μεικ απ.Κάτι σε σαπούνι νομίζω μπορεί να κάνει δουλεία.:)

Εγώ έχω αυτό και μαρέσει αρκετά. Η jumbo συσκευασία ειδικά κρατάει πάρα πολύ. Κοίταξε και από τις εταιρίες ren, la roche posay, lierac. Είναι επίσης πολύ καλές γενικά. Η αντίστοιχη ενυδατική με το castalia είναι λίγο μέτρια αλλά νταξει. Η πιο ματ που έχω δοκιμάσει είναι η frezyderm matte efect αλλά ώρες ώρες τραβάει λίγο. 'Αλλη δεν έχω βρει καλή.

Εννοείται ότι κάνει δουλειά. Απλά αν θες και βάψιμο πρέπει να είναι oil free αυτά που θα πάρεις. ;) Επίσης να ξέρεις ότι το καλοκαίρι είναι δύσκολο. Ότι σου κρατάει για 8ωρο το χειμώνα μεσα στη ζέστη του καλοκαιριού μπορεί να κρατήσει πολύ λιγότερο. :/:

Το "σωστό" είναι καθαρισμός πρωί βράδυ, ενυδάτωση καθημερινά και απολέπιση 1-2 φορές την εβδομάδα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι αντηλιακό χρησιμοποιείται για το σώμα και το πρόσωπο;
Για το πρόσωπο της La Roche Posay με το Dry-touch. Δυστυχώς δεν έμεινα ευχαριστημένη.Όχι γιατί είχε κάτι το προϊόν απλά επειδή έχει αυτή την τεχνολογία που δεν αφήνει άσπρα σημάδια (αν το εφαρμόσεις καλά) ειναι ματ το αποτέλεσμα κλπ απευθύνεται σε πιο λιπαρά δέρματα και το δικό μου έγινε ξηρό,οπότε και καταλαβαίνεις πως ζορίζομαι στην εφαρμογή,ωστόσο εφαρμόζω με beauty-blender (πόσο πια καμμένη να΄μαι) και όλα οκ.

Για σώμα ό,τι κάτσει. Συνήθως στους ώμους καίγομαι αλλά με τα μαθήματα το καλοκαίρι περνάω την αντηλιακή του προσώπου στους ώμους και άντε γεια.:P
Χάαααλο
Για το πρόσωπο βάζω αυτή. Επειδή είσαι και εσύ πολύ άσπρη σαν εμένα θα σε πιάσει

Για το σώμα παίρνω και αυτό αλλά και
αυτό
Δεν έχει σχέση η απόχρωση του δέρματος με το αντηλιακό. Καμία απολύτως. Ο spf έχει αλλά μικρή.
Και μίιια φιλική συμβουλή που και΄γώ τώρα τελευταία έμαθα. Ο δείκτης προστασίας 30 με το 50άρι έχει απειροελάχιστες διαφορές έως καμία. Επειδή γενικά βλέπω πααααρα πολλές κοπέλες και παίρνουν αμέσως το 50αρι με το σκεπτικό ότι προστατεύονται περισσότερο και καλύτερα από τον ήλιο συγκριτικά με όσες φοράνε 30αρι απλά λάβετε υπόψη σας πως για να επιτευχθεί το 50αρι στο δείκτη προστασίας το τιγκάρουν σε ΒΑΡΙΑ χημικά για το δέρμα ακόμα και σε φυτικές φόρμουλες. Το αποτέλεσμα; Πληρώνεις κάτι παραπάνω,χωρίς ουσιαστικά να χρειάζεσαι αυτό το έξτρα,επιβαρύνεις το δέρμα σου και χωρίς να έχει αποτέλεσμα. :P Εγώ πάντα 30αρι παίρνω και θεωρούμαι αρκετά άσπρη από το μέσο όρο.:whistle:
Δεν το παίζω έξυπνη,απλώς είναι μεγάλη βλακεία και όταν βρεθώ σε παρέα και ακούσω καμία να το λέει αυτό είμαι σε φάση facepalm.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Αλλά μη γελάσετε.

Τον τελευταίο καιρό σκάνε αρκετά οι φτέρνες μου σε σημείο που η ενυδατική παρά μέρα ή η βαζελίνη δε βοηθάνε καθόλου.
Τι να κάνω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Αλλά μη γελάσετε.

Τον τελευταίο καιρό σκάνε αρκετά οι φτέρνες μου σε σημείο που η ενυδατική παρά μέρα ή η βαζελίνη δε βοηθάνε καθόλου.
Τι να κάνω; :P

Το μέλι βοηθάει από ότι ξέρω... Μέλι με νερό και να βάλεις τα πόδια σου για κανα 10λεπτο μέσα... Και μετά να τρίψεις απαλά τις φτέρνες σου.

Και για το λεμόνι αν κάνεις το ίδιο πράγμα και μετά με ελαφρόπετρα -αν εχεις- να τρίψεις τις φτέρνες σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το μέλι βοηθάει από ότι ξέρω... Μέλι με νερό και να βάλεις τα πόδια σου για κανα 10λεπτο μέσα... Και μετά να τρίψεις απαλά τις φτέρνες σου.

Και για το λεμόνι αν κάνεις το ίδιο πράγμα και μετά με ελαφρόπετρα -αν εχεις- να τρίψεις τις φτέρνες σου

Θα το κάνω με λεμόνι γιατί είμαι κάπως διστακτική με το μέλι.:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top