Τα τραγούδια που σιχαίνεστε αυτήν την περίοδο!

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI
πραγματικα φτάνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheChosenOne

Νεοφερμένος

Ο TheChosenOne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
''Όπως Λάχει Εμείς Οι Βλάχοι''

Πραγματικά,αίσχος..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πάντα λάτρευα την Ellie Goulding αλλα αν ακουσω αλλη μια φορά το love me like you do,θα παω να πέσω απο το μπαλκόνι. Το παει προς το mainstream και αυτη,κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,108 μηνύματα.
H Εllie έχει κάνει προ πολλού εμφανή στροφή προς mainstream πράματα, από συνεργασίες με Calvin Harris και ακόμα πιο πριν με Skrillex μη σου πω.
(εμένα σαν ακροατή αυτού του είδους με συμφέρει βέβαια, γιατί μου αρέσει η φωνή της και την απολαμβάνω με μουσική που μου αρέσει).

Τώρα, όσον αφορά το συγκεκριμένο τραγούδι, εξαρχής δεν με ενθουσίαζε και δεν έχει καταφέρει η σπαστικά συνεχής μετάδοση του να μου αλλάξει την άποψη μου γι' αυτό.

On topic: Υποβρύχιες Καταστροφές, και γενικώς ότι έχει βγάλει ο Tus. Ρε μπιπ μου, το καταλαβαίνω να γουστάρεις μέχρι και Παντελίδη/Πάολα, πάει στο καλό, και εγώ έχω χορέψει "γίνεται" και "δεν ταιριάζετε σου λέω" με 2 ποτά, αλλά τι να σου αρέσει από αυτό το πράγμα;!
Να το διορθώσω βασικά, τι να σου αρέσει από αυτό το πράγμα αν είσαι από λύκειο και πάνω έστω;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάντα λάτρευα την Ellie Goulding αλλα αν ακουσω αλλη μια φορά το love me like you do,θα παω να πέσω απο το μπαλκόνι. Το παει προς το mainstream και αυτη,κριμα.
Βασικά αυτό με το mainstream δεν το καταλαβαίνω. Βασικά ντάξυ τα χει πει και ο Mikeius μην αποκτήσει κάποιος μεγαλύτερο κοινό/γίνει πιο διάσημος πρέπει να ξινήσουν όλοι. :P Σόρρυ απλά γενικά αυτή η παρατήρηση για τον οποινδήποτε με φαίνεται χαζή.. Το love me like you do πάντως με αρέσει πολύ..

ον τόπικ αυτό που άκουσα τελευταία και είπα γτφ ήταν το εξής:
https://www.youtube.com/watch?v=JJy_bh7r4MQ

ντάξυ είχα λιώσει στα γέλια αλλά και πάλι έλεος.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το θεμα είναι ότι οταν γινεται καποιος mainstream,συνηθως αλλάζει η μουσική του. Οκ, η Ellie ηταν παντα ποπ αλλα την άκουγα απο το 2010 και αν συγκρίνετε πχ το Anything could happen με το love me like you do,ε δεν ειναι το ίδιο εμπορικά και τα δυο. Και επισης ναι, το παραδέχομαι, με εκνευρίζει να ξερει καποιος μονο αυτο το ενα και μοναδικό γνωστό τραγούδι ενός καλλιτέχνη και να δηλώνει φαν :hehe: Οπως τωρα που παιζει παντου το lean on απο mø. Δηλαδη οκ, ξαφνικά ο άλλος ειναι φαν. Απλα οταν καποιος δεν ειναι γνωστός και τον ακούς,νιώθεις οτι αυτα ειναι τα "τραγούδια σου",οτι σε εκφράζουν και ξαφνικά μια μερα γίνονται γνωστά παντου. Ετσι το βλεπω.
Ενιγουειι, επισης δεν μπορω να ακουω αλλο το Dangerous ή οπως αλλιως λέγεται που το παίζουν συνεχεια στο ραδιοφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Το θεμα είναι ότι οταν γινεται καποιος mainstream,συνηθως αλλάζει η μουσική του. Οκ, η Ellie ηταν παντα ποπ αλλα την άκουγα απο το 2010 και αν συγκρίνετε πχ το Anything could happen με το love me like you do,ε δεν ειναι το ίδιο εμπορικά και τα δυο. Και επισης ναι, το παραδέχομαι, με εκνευρίζει να ξερει καποιος μονο αυτο το ενα και μοναδικό γνωστό τραγούδι ενός καλλιτέχνη και να δηλώνει φαν :hehe: Οπως τωρα που παιζει παντου το lean on απο mø. Δηλαδη οκ, ξαφνικά ο άλλος ειναι φαν. Απλα οταν καποιος δεν ειναι γνωστός και τον ακούς,νιώθεις οτι αυτα ειναι τα "τραγούδια σου",οτι σε εκφράζουν και ξαφνικά μια μερα γίνονται γνωστά παντου. Ετσι το βλεπω.
Ενιγουειι, επισης δεν μπορω να ακουω αλλο το Dangerous ή οπως αλλιως λέγεται που το παίζουν συνεχεια στο ραδιοφωνο.

Έτσι και γω...Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο
Και'γω σιχάθηκα το love me like you do...Από το πρωί έχει παιχτει 45636183616 φορές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ντάξυ εγώ αυτήν την γκρίνια τη βρίσκω αστεία γενικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
E οκ, η μουσική σημαίνει διαφορετικά πράγματα για τον καθένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό μπορεί να αγαπήσεις ένα τραγούδι από κάποιον που δεν τον έχεις ξανακούσει στη ζωή σου είτε επειδή το βρήκες τυχαία είτε επειδή έκανε μία μεγάλη επιτυχία και ακούγεται παντού. Απλά στη δεύτερη περίπτωση αυτή η τάση να τα πάρεις με έναν καλλιτέχνη γιατί αρχίζει να έχει μεγαλύτερο κοινό δεν τη θεωρώ λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Γι'αυτο ειπα οτι αν εχει μικρο κοινό και δεν ακούγεται πολυ νιώθεις ενα τραγούδι "δικό σου". Γιατι για εμενα ειναι σημαντικό αυτο,για εσένα μπορει να μην ειναι κ.ο.κ. Ειναι ο τρόπος που το βλεπει ο καθένας και ξερω οτι κι αλλοι συμφωνούν μαζι μου. Οκ μπορει εσυ να το βλέπεις χαζο,μπορει εγω να θεωρω χαζο που καποιος γινεται φαν έχοντας ακούσει ενα μονο τραγούδι :P Τελος παντων,το σταματάω εδω γιατι αρκετά οφφ εχουμε βγει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μόνο που κανένα τραγούδι δεν το γράφουν για σένα αποκλειστικά. :P Τεσπά ας μην βγούμε οφφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δεν έχω χρόνο - μιχάλης χατζηγιάννης !!!!
Taylor Swift - Style
All about that bass
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,108 μηνύματα.
Η δικιά μου άποψη είναι κάπου στη μέση και των δύο σας πάντως. :P
Ναι μεν, και εμένα μου δίνει κάποια χαρά το να γνωρίζω ένα τραγούδι/καλλιτέχνη που δεν γνωρίζουν πολλοί και μεγαλύτερο "δέσιμο" με το κομμάτι που λέτε ίσως, αλλά από την άλλη έχεις και το κέρδος ότι πλέον δεν είσαι "ο τρελός του χωριού" αν παιχτεί το τραγούδι που σου αρέσει στο ραδιόφωνο και γίνει λίγο πιο γνωστό. Βλέπεις άτομα γύρω σου να τους αρέσει το ίδιο στυλ μουσικής (αυτό πχ. είναι κάτι που με χαροποιεί εμένα, και ας θεωρηθεί mainstream το Χ τραγούδι που ακούω.)

Επίσης, έχει διαφορά και το πως ο καλλιτέχνης θα "μετατραπεί" σε mainstream.
Κάποιες φορές, δεν προσαρμόζεται ο τάδε καλλιτέχνης στο "mainstream", αλλά προσαρμόζεται το "mainstream" στον τάδε καλλιτέχνη που συνεχίζει να βγάζει το ίδιο στυλ κομματιών που έβγαζε και πριν, όμως τα καινούρια του κομμάτια ακούγονται στο ραδιόφωνο γιατί πλέον αυτό το στυλ ακούγεται γενικά (ακούγονται παρόμοια τραγούδια τώρα->πιστεύει η δισκογραφική περισσότερο στο κομμάτι->το προωθεί περισσότερο->ακούγεται περισσότερο το κομμάτι στο ραδιόφωνο->αρέσει στους ακροατές γιατί δεν είναι κάτι παράταιρο->το ζητάνε περισσότερο οι ακροατές->ακούγεται περισσότερο κοκ.)!
(ντάξει, στην περίπτωση της Ellie, φυσικά αυτή γύρισε σε αυτά που παίζονται αυτήν την περίοδο, όχι το ραδιόφωνο στα δικά της κομμάτια :P )

Και από την άλλη, και εγώ φυσικά καταδικάζω την συνεπαγωγή "μου αρέσει το Χ κομμάτι του Υ καλλιτέχνη => μου αρέσουν τα κομμάτια του Υ => όταν με ρωτάνε ποιος καλλιτέχνης μου αρέσει θα λέω ο Υ!", γιατί απλά δεν υπάρχει λογική. Και γιατί αν εγώ έχω ακούσει όλα τα κομμάτια του Υ και γουστάρω γενικά τον Υ, νιώθω σα να με προσβάλλεις ρε φίλε :P

Back on topic: Tranquila και ό,τι έχει βγάλει το εν λόγω καγκουράκι (που δόξα σοι, δεν παίζεται ΤΟΣΟ πλέον)
Route 94 - My Love (ένα χρόνο κοντά το τυραννάνε το κομμάτι)
Alesso - Heroes (ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ να μου το καταστρέψουν ενώ η αγάπη μου για το παιδί είναι μεγάλη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακριβώς αυτό μπορεί να αγαπήσεις ένα τραγούδι από κάποιον που δεν τον έχεις ξανακούσει στη ζωή σου είτε επειδή το βρήκες τυχαία είτε επειδή έκανε μία μεγάλη επιτυχία και ακούγεται παντού. Απλά στη δεύτερη περίπτωση αυτή η τάση να τα πάρεις με έναν καλλιτέχνη γιατί αρχίζει να έχει μεγαλύτερο κοινό δεν τη θεωρώ λογική.
Ειμαι οφφ... αλλά το θέμα των 5-6 τελευταίων ποστ είναι πιασάρικο :redface:

Όντως αλλά οι περισσότεροι που τα παίρνουν με ορισμένες μπάντες ή καλλιτέχνες δεν είναι γιατί αρχίζουν να έχουν μεγαλύτερο κοινό αλλά για το ότι αλλάζουν τον ήχο τους προκειμένου να αποκτήσουν μεγαλύτερο κοινό.

Δεν ήξερα πάντως πως το θέμα ''mainstream'' αφορά και την ποπ. Νομίζω πως είναι περισσότερο ''προνόμιο'' narrow minded φαν της ροκ/metal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειμαι οφφ... αλλά το θέμα των 5-6 τελευταίων ποστ είναι πιασάρικο :redface:

Όντως αλλά οι περισσότεροι που τα παίρνουν με ορισμένες μπάντες ή καλλιτέχνες δεν είναι γιατί αρχίζουν να έχουν μεγαλύτερο κοινό αλλά για το ότι αλλάζουν τον ήχο τους προκειμένου να αποκτήσουν μεγαλύτερο κοινό.

Δεν ήξερα πάντως πως το θέμα ''mainstream'' αφορά και την ποπ. Νομίζω πως είναι περισσότερο ''προνόμιο'' narrow minded φαν της ροκ/metal.
Εγώ έθιξα το γεγονός ότι ορισμένοι είναι τόσο hipster που για να το παίξουν ψαγμένοι, κουλτουριάριδες και δεν ξέρω γω τι με το που γίνει κάποιος που ακούνε πιο γνωστός το παίζουν "αχ ξεπουλήθηκε δεν μπορώ να τον ακούσω άλλο!". Το θεωρούν προνόμιο να σε πουν ακούω τον τάδε και να μη τον ξέρεις. Δεν διατύπωσες και την θεωρία της σχετικότητας ένα τραγούδι άκουσες chill out λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transcendence

Νεοφερμένος

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Κλείστε τα αυτιά κι ακούστε το :stunned:
Ο άλλος ξεφορτώνει τα λελούδια σαν εκσκαφέας :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έθιξα το γεγονός ότι ορισμένοι είναι τόσο hipster που για να το παίξουν ψαγμένοι, κουλτουριάριδες και δεν ξέρω γω τι με το που γίνει κάποιος που ακούνε πιο γνωστός το παίζουν "αχ ξεπουλήθηκε δεν μπορώ να τον ακούσω άλλο!"

Α,νόμιζα πως μιλάμε με μουσικούς όρους και όχι με όρους ποζεριάς. Συμφωνώ πως είναι γελοίο να καθορίζεται το γούστο σου στη μουσική από το αν αυτή ακούγεται σε 1000 ή σε 10εκ άτομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top