[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω παλι εχω καστανα ματακια και μια χαρα μου παει το eyeliner ετσι. :P

παντα ετσι το βαζω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
εγω παλι εχω καστανα ματακια και μια χαρα μου παει το eyeliner ετσι. :P

παντα ετσι το βαζω.:D

Μαύρο eyeliner;

Δε σε αγριεύει;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μαύρο eyeliner;

Δε σε αγριεύει;:worry:


καθολου.:confused:
ισα ισα ολοι μου λενε οτι μου παει πολυ το eyeliner.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
καθολου.:confused:
ισα ισα ολοι μου λενε οτι μου παει πολυ το eyeliner.:hmm:

Μήπως σε έχουν συνηθίσει με αυτό; Υπάρχουν κάποιες κοπέλες που όπου, όπως και πάντα, έχουν μια μαύρη γραμμή στο μάτι τους, οπότε αν τις δεις χωρίς αυτό, παραξενεύεσαι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οχι δενε χω μαυρους κυκλους :P

εχω ομως σταρατη επιδερμιδα αν παιζει καποιο ρολο. τι να σου πω! τεσπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Δε μιλούσα καλέ για μαύρους κύκλους! Μιλάω για μια μαύρη γραμμή - είτε με μολύβι είτε με eyeliner - που έχουν κάποιες όποια ώρα τη μέρα κι αν τις δεις. Στο σχολείο ήταν έτσι η κολλητή μου και μια φορά που ήταν άρρωστη και πήγα σπίτι της να τη δω, σχεδόν δεν την αναγνώρισα χωρίς τη μαύρη γραμμή!:)

Ναι μπορεί στη σταράτη επιδερμίδα να πηγαίνει πιο πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
οχι δενε χω μαυρους κυκλους :P

εχω ομως σταρατη επιδερμιδα αν παιζει καποιο ρολο. τι να σου πω! τεσπα!

εγώ πάντως σε ψήφισα για την σταρένια και όχι για τη σταράτη......:P;)

ο καλλωπισμός των γυναικών ισχύει από αρχαιοτάτους χρόνους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
:hmm: βρε φιλενας μ'εκανες να προβληματισθω τωρα... υπαρχουν τοσο αραχνουφαντα στρινγκ πια που μαλλον για σφεντονες κανουν παρα για σλιπ :P ποσο στενη ειναι πια αυτη η φουστα!!


αν δεν ανεβάσετε φώτος , θα μείνουμε όλοι με την απορία :(


οντόπικ :


(γυναικείο σαλόνι)
καλά , θέλω απεγνωσμένα να είμαι οντόπικ , οπότε , πάμε άλλη μία :

Τα σγουρά μπουκλοειδή μαλλιά σε στυλ Τζώρτζια Κεφαλά αξίζει τον κόπο να μαζευτούνε σε κότσο ή όχι ;

ουφ , είχα αγωνία αν θα ανταπεξέλθω στους κανόνες του τόπικ - ηρέμησα τώρα




π.σ. σοβαρά , έχω μια φίλη που αναρωτιέται :help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Που ακριβως ειδες μπουκλες στη Τζωρτζια Κεφαλα μανα μου?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
στα μαλλιά της συγκεκριμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
στα μαλλιά της συγκεκριμένα

:D:D χαχα πολύ τις κάνω κέφι sid , μα πάμε να φύγουμε όσο είναι καιρός, δεν είναι η θέση μας στο σαλόνι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως εμένα το eye-liner μου αρέσει στα σκούρα μάτια. Στα ανοιχτόχρωμα ψιλοσπάνια. Εγώ έχω ανοιχτόχρωμα και δεν βάζω eye-liner, ούτε μολύβι, εκτός κι αν μιλάμε για κανά πράσινο ή μωβ χρώμα. Νομίζω ότι τα eye-liner τονίζουν πολύ τα ανοιχτόχρωμα μάτια και τα κάνουν να φαίνονται λίγο γουρλωτά, λίγο στυλάκι ''τρελός επιστήμονας''. Τραβάν την προσοχή, αλλά όχι για καλό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μαύρο eyeliner;

Δε σε αγριεύει;:worry:
Eγώ θα έλεγα πάντως ότι το eyeliner κάνει πιο σικάτο το μάτι σε αντίθεση με το μολύβι που μπορεί να το αγριεύει. Bέβαια εξαρτάται και από το μολύβι και πόσο "κρεμώδες" είναι..
Και τα διαφορετικά γούστα που βλέπω εδώ, έχουν να κάνουν κυρίως με το σχήμα ματιού της κάθε μιας μας.
Άρα ναι, δεν μπορεί να υπάρξει τίποτα γενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάνω που μπήκα να μαλώσω το Ηρούλι το μάζεψε :P (πλάκα κάνω νι; :redface:)

Αυτή την γραμμή της κυρίας...μία σελίδα πιο πίσω την κάνω κι εγώ με eyeliner και την λατρεύωωωωωωωωωω!
Βασικά πάντα ήμουν υπερ το eyeliner για τέτοιες γραμμές παρά για μολύβι... νιώθω ότι η γραμμή γίνεται καλύτερη και μπορώ άνετα να παίξω με το πάχος της, είτε λεπτή ίσα ίσα να φαίνεται είτε πιο έντονη... Με μολύβι δεν το έχω προσπαθήσει και πολύ!

Α...και τα μάτια μου είναι καστανά :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα δε μου πάαααειιιι.. :(
Κάνει το μάτι μου να φαίνεται στρογγυλό και γουρλωτό. Και το χειρότερο είναι πως δε μου πάει το μαύρο. κλαψ
Έχω καστανά μάτια και λατρεία σε ένα καστανό μαλακό μολύβι που το φοράω κάθε ώρα της ημέρας και απλά παίζω με τις σκιές (το βράδυ βάζω σκούρες, το πρωί πιο παλ)- θα θελα όμως να βρω και κάτι διαφορετικό, το ψιλοβαρέθηκα το καφέ μολύβι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
καταρχην να σου δωσω ενα φιλακι που σε πεθυμησα:kissing:
θα σου προτεινα κατι που αγορασα εγω εδω και καιρο και το χρησιμοποιω εναλλακτικα. ειναι μολυβι της ESTEE LAUDER 09 PLUM WRITER και ειναι μπορντο σκουρο. τωρα το χρωμα δεν μπορω να το πω καλα ουτε να το περιγραψω πρεπει να το δεις μονη σου. απλα ειναι σκουρο αρκετα αλλα οχι τοσο εντονο οσο το μαυρο και κανει πιο γλυκια γραμμη στο ματι. εγω το χρησιμοποιω αρκετα γιατι ειναι φορες που το μαυρο ή το καφε μου νιωθω οτι μου σκληρενουν το βλεμμα.

εγω το βαζω στο πανω μερος του ματιου απο την μεση προς τα εξω και αποφευγω να το βαζω μεσα γιατι προσεξα οτι δεν μου πηγαινει και οτι το μικραινει το ματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Ενδιαφέρον ακούγεται. Αυτό που δεν μπορώ να κάνω είναι η λεπτή ελάχιστη γραμμούλα από τη μέση του ματιού που λες, μου βγαίνει πάντα χοντρή οπότε το πάω σε όλο το μάτι.

Επίσης να ξέρεις οτι αυτές που έχουν μεγάλα μάτια, βάζουν μέσα στο μάτι μαύρο μολύβι - το μικραίνει, και αυτές που έχουν μικρά μάτια, βάζουν μέσα άσπρο - το μεγαλώνει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top