• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Υγεία και φορητά mp3players

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Ναι, τα ακουστικά βλάπτουν την ακοή :/: :/: :/:
Ίσως τελικά από τα ακουστικά να έχω πάθει αυτό το -έστω- μικρό πρόβλημα με την ακοή μου :/:

Θυμάμε παλιά όταν ήμουν πολύ μικρός που είχα κάψει κάτι ακουστικά-ψειρες στα αυτιά μου από την ένταση :whistle: :| *

Το κακό είναι όμως, πως ακόμα εξακολουθώ να ακούω παρα πολύ δυνατά μουσική με κάτι ακουστικά κλειστού τύπου...:worry:

*Τα είχα συνδέσει με την κανονική ενισχυμένη έξοδο από ένα ραδιοκασετόφωνο αυτοκινήτου που το δούλευα με μετασχειματιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα ακουστικα δεν βλαπτουν την ακοη επειδη ειναι ακουστικα ... αλλα επειδη συνηθως ακουμε πολυ δυνατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kανενα σοβαρο λινκ που λεει οτι βλαπτουν σοβαρα την ακοη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δε θέλω να ακούω μουσική και να κάνω θρύψαλλα τα αυτιά μου...αν είχατε στοιχειώδεις γνώσεις Φυσικής περί κυματικής, θα είχατε απο καιρό καταργήσει τα walkman και τα συν αυτώ mp3s..

Υ.Γ. Τα bass tones έχουν θεωρηθεί υπεύθυνα για την απώλεια του 15% της ακοής (κατά μέσο όρο) πολλών ανθρώπων ειδικά στις Ην. Πολιτείες...και που'σαι ακόμα...

Ωρυλά επισκεφθήκατε πρόσφατα ή περιμένετε να πάτε φαντάροι (γυναίκες και άντρες!) να περάσετε από όλους τους γιατρούς μαζί?

Όταν ακούς μουσική με τις ψείρες στα αυτιά χάνεσαι από το κόσμο...πόσο χρόνο έχετε διαθέσιμο για να χάνεστε?
Λίγο υπερβολικός μου φαίνεσαι!:P Ναι οκ ξέρω ότι όταν ακούς μουσική με mp3 και άλλα τέτοια μπορεί να προκαλέσεις πρόβλημα αλλά αυτό ισχύει νομίζω σε περίπτωση που ακούς μουσική σε πολύ υψηλή ένταση. Εγώ προσωπικά ακούω μουσική συνέχεια. Δεν μπορώ διαφορετικά και το ipod μου κυριολεκτικά με έχει σώσει. Και αν όντως χάνεσαι από τον κόσμο όπως λες, εγώ θα σου πω ότι δεν χάνεσαι, απλά βυθίζεσαι σε έναν άλλο κόσμο, πιο μελωδικό και ήρεμο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top