Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Laispodias

Νεοφερμένος

Ο Κανένας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ονειρεύομαι να β΄γω κάποτε με μια ψηλότερη μου (χωρίς τακουνια εννοείται).

Αλλά με 1.96 δεν έχω μεγάλη τύχη ως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ονειρεύομαι να β΄γω κάποτε με μια ψηλότερη μου (χωρίς τακουνια εννοείται).

Αλλά με 1.96 δεν έχω μεγάλη τύχη ως τώρα.

Πλάκα κάνεις έτσι?
Που να βρεις γυναίκα 2 μέτρα? Στα όνειρά σου θα μείνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είμαι γύρω στο 1.73 οπότε θα μου άρεσε να είναι ψηλότερος μου ακόμα και οταν φοράω τακούνια ( σπάνια αλλά οκ :P). Δηλαδή 1.85 και πάνω :D αλλά ντάξει τώρα κουβέντα να γίνεται άμα είναι γενικά του γούστου μου δεν θα με πειράζει αν είναι κοντούλης ;) το ύψος και γενικότερα η εμφάνιση είναι τα πρώτα πράγματα που παρατηρείς στον αλλο, όχι όμως και τα σημαντικότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ονειρεύομαι να β΄γω κάποτε με μια ψηλότερη μου (χωρίς τακουνια εννοείται).

Αλλά με 1.96 δεν έχω μεγάλη τύχη ως τώρα.

Μόνο εμένα μου φαίνεται τρομακτικό αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laispodias

Νεοφερμένος

Ο Κανένας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μόνο εμένα μου φαίνεται τρομακτικό αυτό;

Καθένας ψάχνει αυτό που του φαίνεται πιο δυσεύρετο. Αλλες τον πλουσιο διάσημο διανοουμενο με κοιλιακους, άλλοι την playmate, εγώ τη δίμετρη.

Στο μεταξυ, περνάω υπέροχα και με πολύ πιο κοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Είμαι γύρω στο 1,80. :whistle:

Τώρα για το ιδανικό ύψος στον σύντροφο... :hmm:
Εντάξει, μην έχουμε και τέτοια θέματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Νταξει παιδια ο μεσος ορος των Ελληνιδων γυναικων ανεβηκε με αυτα που διαβαζω εδω και ειναι 175 οι πιο ψηλες στον κοσμο χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
ρε παιδια εγω ενα δε μπορω να καταλαβω...ειμαι 1,60 κοντη οκ δεν εχω προβλημα με αυτο (και τακουνια φοραω πολυ σπανια γιατι δε γουσταρω αυτα τα λιγουρικα βλεμματα στο δρομο)..τεσπα αυτο που με παραξενευει ειναι οτι με πλησιαζουν πολυ ψηλοι τυποι ρε φιλε...οι περισσοτεροι 1,90!!! και σκεφτομαι ειναι δυνατον? ακομη κ στο δρομο οι κοντουληδες δε με κοιτανε οσο οι ψηλοι... απορω αν νιωθουν ανετα καμια φορα.. βεβαια ενας τυπας μου ειπε πως απο μακρυα φαινομαι πιο ψηλη γιατι περπαταω καμαρωτα λεει...και του απαντω οτι μετα ερχονται κοντα και ξενερωνουν ετσι? χαχαχα!!! τι να πω? απλα με προβληματιζει τ γεγονος.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PennyKinti

Νεοφερμένος

Η PennyKinti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά οκ!η εσείς είστε πολύ ψηλοί η εγω υπερβολικά τάπα!ειμαι 1,60 και λόγω της ενόργανης αλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ύψος μου!και τα τακούνια μου τα φοράω και ψηλοί άντρες μου την πέφτουν.εξάλλου όπως εχει πει και ένας φίλος μου :τι να τις κάνεις τις ψηλές γυναίκες όταν μπορείς να έχεις μια κοντουλα και να την χειρίζεσαι εύκολα?


Οι ψηλές για τα καΐσια και οι κοντές για τα καΐσια που πέφτουν κάτω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παιδιά οκ!η εσείς είστε πολύ ψηλοί η εγω υπερβολικά τάπα!ειμαι 1,60 και λόγω της ενόργανης αλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ύψος μου!και τα τακούνια μου τα φοράω και ψηλοί άντρες μου την πέφτουν.εξάλλου όπως εχει πει και ένας φίλος μου :τι να τις κάνεις τις ψηλές γυναίκες όταν μπορείς να έχεις μια κοντουλα και να την χειρίζεσαι εύκολα?


Οι ψηλές για τα καΐσια και οι κοντές για τα καΐσια που πέφτουν κάτω..
Εσύ μπορεί να έχεις αποδεχτεί το ύψος σου, γιατί βγάζεις κόμπλεξ για τις ψηλότερες γυναίκες; Ανούσιο πραγματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PennyKinti

Νεοφερμένος

Η PennyKinti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καθόλου κόμπλεξ!ίσα ίσα που όλες μου οι φίλες σχεδόν ειναι ψηλές και τις θαυμάζω!ανέφερα λόγια χιουμοριστικά και με μηδενικό σκοπό να προσβάλλω κάποιον :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Καθόλου κόμπλεξ!ίσα ίσα που όλες μου οι φίλες σχεδόν ειναι ψηλές και τις θαυμάζω!ανέφερα λόγια χιουμοριστικά και με μηδενικό σκοπό να προσβάλλω κάποιον :-)
Το αντίθετο φάνηκε τουλάχιστον σε μένα. Γιατί κι εγώ ας πούμε που είμαι ψηλή, όπως και οι δικοί μου, δεν εξαίρουμε με τέτοιους τρόπους τους ψηλούς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PennyKinti

Νεοφερμένος

Η PennyKinti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Που ακριβώς πιστευεις οτι έβγαλα κάποιο κόμπλεξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Που ακριβώς πιστευεις οτι έβγαλα κάποιο κόμπλεξ?
Το ότι συμφώνησες ίσως με το περιεχόμενο των λεγομένων του φίλου σου; Απλώς το επεσήμανα, διότι εγώ έτσι το εξέλαβα. Εσύ ισχυρίστηκες πως δεν έχεις και έτσι τελειώνει η κουβέντα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εντάξει βρε παιδιά, ηρεμίστε... Δεν νομίζω πως πραγματικά το ζήτημα "ύψος" ή γενικά "εξωτερική εμφάνιση" πρέπει να είναι τόοσο καθοριστικό πια σε μια σχέση... Σίγουρα (επειδή έτσι εξάλλου είναι η φύση μας), η πρώτη άποψη που έχουμε για ένα άτομο όταν δεν το έχουμε γνωρίσει είναι λογικό να εξάγεται κυρίως από αυτό που βλέπουμε στον άλλον (την εξωτερική του εμφάνιση, ύψος, πρόσωπο κτλ...). Ωστόσο αυτή συχνά μπορεί να γίνει αιτία όσοι την λαμβάνουν ως μοναδικό κριτήριο να ατυχήσουν... Θέλω να πω από τη στιγμή που αρχίζεις να γνωρίζεις κάποιον τότε και μόνο τότε μπορείς να καταλάβεις κατά πόσων αυτός μπορεί να αποτελέσει για εσένα τον "ιδανικό σύντροφο"...
Ακριβώς λοιπόν επειδή δεν γίναμε όλοι 2 μέτρα υπάρχει και η ποικιλία στα γούστα ανάμεσα στα ζευγάρια , αλλά συγχρόνως και ένα σωρό άλλα χαρακτηριστικά και αρετές τις οποίες μπορεί να καλλιεργήσει ένα άτομο και να έχει ως "προσόντα"... Εξ' άλλου οι διαφορές και η ποικιλομορφία είναι αυτά που επέτρεψαν στα είδη να επιβιώνουν μέσω της εξέλιξης...
Όσων αφορά εμένα τώρα, επειδή είμαι λίγο ψηλός (1.91 - 1.92), δεν θα θεωρούσα ιδανικό ύψος για μια σύντροφο το 1.60 για παράδειγμα... Ωστόσο αυτό δεν σημαίνει πως αποκλείεται αν γνωρίσω ένα άτομο αυτού του ύψους (δηλαδή πολύ πιο κοντό από εμένα) και με εντυπωσιάσει ο χαρακτήρας του -(όπως π.χ. ο σεβασμός στην προσωπικότητά μου) να θελήσω να είμαι μαζί του... Θέλω να πω δηλαδή σίγουρα ο παράγοντας "ύψος" παίζει έναν ρόλο στην αρχή, αλλά (για εμένα τουλάχιστον) δεν συνιστά "απαγορευτικό" και "εμπόδιο" σε μια σχέση... Βέβαια εντάξει τώρα, μου έχει τύχει να δω και ζευγάρια με γυναίκα 1.90 και άντρα 1.60... Ε, αυτό ομολογώ πως με έκανε λίγο κακεντρεχή, και εκ πρώτης όψεως με έκανε να γελάσω - αλλά δεν σημαίνει πως είχα δίκιο... Σίγουρα για να είναι ένα τέτοιο ζευγάρι μαζί σημαίνει πως αντιλήφθηκαν πως τους ενώνουν πολλά περισσότερα από όσα τους χωρίζουν (όπως π.χ. διαφορά ύψους...) - και μπράβο τους που το κατάλαβαν και δεν το άφησαν να τους αποτρέψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πόσο ύψος έχω ή ποσο θέλω να έχουν; Who gives a shit about your placement over the earth?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
πραγματικα υπαρχει ατομο που πιστευει οτι το υψος του/της συντροφου του/της παιζει καποιον ουσιαστικο ρολο? ξερω ζευγαρι που ο ανδρας ειναι 2.10 και η γυναικα 1.65... Και ειναι μια χαρα ευτυχισμενοι. Δηλαδη μεχρι και το υψος θα πρεπει να ειναι τελειο... Μεχρι κι αυτο φτασαμε να κοιταμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν υπαρχει ιδανικο υψος, ειναι απο τα τελευταια πραγματα ειλικρινα που σκεφτομαι, ναι οκ ζευγαρια που ο αντρας ειναι 1,90 και η γυναικα 1,50 δειχνουν αταιριαστα, αλλα αυτο δν λεει κατι. Αν εχεις βρει μια κοπελα, θα την βαλεις να την μετρησεις να δεις ποσο ψηλη ειναι κι αν σου κανει? Αστεια πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν υπαρχει ιδανικο υψος, ειναι απο τα τελευταια πραγματα ειλικρινα που σκεφτομαι, ναι οκ ζευγαρια που ο αντρας ειναι 1,90 και η γυναικα 1,50 δειχνουν αταιριαστα, αλλα αυτο δν λεει κατι. Αν εχεις βρει μια κοπελα, θα την βαλεις να την μετρησεις να δεις ποσο ψηλη ειναι κι αν σου κανει? Αστεια πραγματα.
Για το αρσενικό δεν εχει σημασία, όμως το θηλυκό που θέλει άνδρα κτήνος έχει. speak for yourself
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για το αρσενικό δεν εχει σημασία, όμως το θηλυκό που θέλει άνδρα κτήνος έχει. speak for yourself

Αμα δν εισαι 2μ ντουλαπα, δν σταυρωνεις ουτε θηλυκια γατα :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top