Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..:P δεν λεω να τον σκοτωσουμε αλλα δεν ειναι λογικο ο 1.70 να θεωρει τον εαυτο του ψηλο:eek: ..(μου χει τυχει..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
νταξ 1.70-1.75 ειναι μετριο αναστημα θα ελεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
η ιδανική γυναίκα πρέπει να είναι από 1.60 μέχρι 1.75
σε σχέση με το δικό μου ύψος (1.70) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
η ιδανική γυναίκα πρέπει να είναι από 1.60 μέχρι 1.75
σε σχέση με το δικό μου ύψος (1.70) :P

Αν είναι 1,75 δεν της κάνεις εσύ!
Θα κυκλοφορεί συνέχεια με flat παπούτσια η κακομοίρα!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για εμας που ειμαστε πανω απο 1.70 υπαρχει μεγαλη αδικια με σχεση τα τακουνια. Θελω οταν βγω το βραδακι να βαλω τακουνι και ολη η παρεα με κραζει γιατι ειναι υπερβολικο το υψος.. δηλαδη εμεις να μην φοραμε τακουνια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Για εμας που ειμαστε πανω απο 1.70 υπαρχει μεγαλη αδικια με σχεση τα τακουνια. Θελω οταν βγω το βραδακι να βαλω τακουνι και ολη η παρεα με κραζει γιατι ειναι υπερβολικο το υψος.. δηλαδη εμεις να μην φοραμε τακουνια ;
Πολύ θα ήθελα, κάποτε μια κοπέλα (η οποία δεν είναι πολύ κοντή) να μου εξηγήσει γιατί της αρέσει και θέλει να φοράει τακούνια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Αν είναι 1,75 δεν της κάνεις εσύ!
Θα κυκλοφορεί συνέχεια με flat παπούτσια η κακομοίρα!:P:P

ας φοράει τακούνια δεν εχω θέμα
τώρα αν αυτό δε θα αρέσει σε κάποιους εκεί έξω
ας το πούνε στην μαμα τους για να τους παρηγορήσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Το τακουνι πλεον δεν το φορας μονο για να παιρνεις μποι. Εγω το θεωρω ενδειξη θηλυκοτητας , με γοητευει εμενα την ιδια οταν περπαταω . Βεβαια πρεπει να ξερεις πως και να το περπατας. Οταν στηριζεσαι σε καποιον για να περασεις τον δρομο, ναι εκει πλεον φευγει απο τα ορια του ωραιου, τουλαχιστον για εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
160 με 170 το ιδανικο για γυναικα.. 175 με 180 για ανδρα..

η μεριλυν μονροε ηταν 168 πχ,,η χρυση μεσοτητα..ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
ας φοράει τακούνια δεν εχω θέμα
τώρα αν αυτό δε θα αρέσει σε κάποιους εκεί έξω
ας το πούνε στην μαμα τους για να τους παρηγορήσει :P
Αν βρεις κοπέλα που να μην έχει ΑΥΤΗ πρόβλημα να σε περνάει 5εκ[λόγω ύψους]+Υεκ[λόγω τακουνιού] τότε εγώ δεν έχω πρόβλημα και συμφωνώ με όσα λες!!:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πολύ θα ήθελα, κάποτε μια κοπέλα (η οποία δεν είναι πολύ κοντή) να μου εξηγήσει γιατί της αρέσει και θέλει να φοράει τακούνια.


Ξεκολλάτε μωρέ δεν φοράμε τακούνια για να ψηλώσουμε μόνο. Είναι ωραία παπούτσια γενικά για να βγεις οπότε είτε είσαι ψηλή ή όχι τα φοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Γιατί να μ' ενδιαφέρει το ύψος;;;
Θα αλλάξει τον χαρακτήρα του αν είναι κοντός ή αν είναι ψηλός;:hmm:
Δεν με ενδιαφέρει το ύψος προσωπικά. :P
Η μητέρα μου ψηλότερη είναι αλλά πρόβλημα δεν είδα ποτέ με τον πατέρα μου γι' αυτό το θέμα. Ανοησίες είναι να υπάρχει κόμπλεξ για το ύψος μεταξύ συντρόφων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα αλλάξει τον χαρακτήρα του αν είναι κοντός ή αν είναι ψηλός;

ναι..σαφως..γονιδια ειναι αυτα και περιβαλλον..

αλλιως ειναι ο κοντος αλλιως ο ψηλος..αλλη ψυχολογια αλλη κατασκευη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν είναι 1,75 δεν της κάνεις εσύ!
Θα κυκλοφορεί συνέχεια με flat παπούτσια η κακομοίρα!:P:P


ρε τη κακομοίρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
ναι..σαφως..γονιδια ειναι αυτα και περιβαλλον..

αλλιως ειναι ο κοντος αλλιως ο ψηλος..αλλη ψυχολογια αλλη κατασκευη
Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις και μην είσαι ούτε....απόλυτος. Δεν μπορείς να κρίνεις χαρακτήρα και ψυχολογία γενικότερα από το ύψος. Είπαμε...! Όσο για το περιβάλλον δεν μπορείς να ξέρεις ό, τι ύψος και να έχει την οικογένεια που τον περιέβαλε.
Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει το ύψος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παντως οσο και ''αιρετικο'' και αν ακουστει αυτο που θα πω πιστευω οτι το να εισαι κοντος πρακτικα ειναι καλυτερο απο το να εισαι ψηλος. Οι ψηλοι ειναι συνηθως αγαρμποι και αχαροι ενω οι κοντοι επειδη εχουν χαμηλο κεντρο βαρους ελεγχουν καλυτερα τις κινησεις τους (Μεσσι Β-) ). Ηξερα και ατομο που ηταν πολυ κοντο και ατομο που ηταν πραγματικα παρα πολυ ψηλος και εβλεπα ξεκαθαρα οτι ο κοντος αντικειμενικα δεν ειχε καποιο προβλημα πουθενα ενω ο ψηλος ειχε πολλα θεματα... Βεβαια ο κοντος ειχε θεματα με την ψυχολογια του λογο του κοινωνικου περιγυρου ας πουμε.

υγ Οχι δεν εχω χαμηλο υψος ειμαι καπου 1.80-1.82:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Διαφωνώ κάθετα. Εκτός αν μιλάς για άτομα άνω των 2 μέτρων.
Εγώ είμαι 1,76 και δεν θεωρώ καθόλου ότι είμαι άχαρη ή άγαρμπη.
Το αντίθετο μάλιστα. :)
Αλλα και όλοι πιστεύω θα ήθελαν να ήταν ψηλοί, απλά δεν το παραδέχονται.
Είναι ωραιο το ύψος, πως να το κανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ναι ρε tickle αλλά τι να κάνει ο thomas; Να μην μπει στη δοκιμασία να ερωτευτεί επειδή ο μ.ο. είναι άνω του 1.70; :P Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το νόημα του συγκεκριμένου θέματος. Δηλαδή, κάτι που συνάδει με τη φύση του ανθρώπου και είναι μια ψυχοσωματική διαδικασία ως αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής (ο έρωτας) πρέπει να βασίζεται σε αισθητικά πρότυπα; Βλέπω δίνουμε περισσότερη σημασία στο τι θα πει η γειτονιά παρά στο τι θέλουμε εμείς οι ίδιοι. Γι' αυτό και ο άνθρωπος εδώ και αιώνες, κάνει τα ίδια λάθη. Δεν πιστεύω ότι μια σχέζη φθείρεται. Ο άνθρωπος απλά επαναλαμβάνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Άμα μοιάζετε με τους Ντάλτον σου υπογράφω ότι γελάει ο κόσμος και μιλάω από τη θέση του Τζόε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top