Bowling

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ασχολήθηκα για 2 φεγγάρια με τον bowling…μετά την τοξοβολία το κυνήγι και το ποδόσφαιρο μου αρέσει και αυτό…τα καταφέρνω και στο golf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εχω νέα:clapup:

Πήγε ο οξυντες στο μαγαζάκι που παίξαμε τουρνουα, τον ενημέρωσαν να πάμε να πάρουμε τα δώρα μας που κερδίσαμε και αν προλάβουμε σήμερα θα μάθυμε και την θέση μας στην κατάταξη:clapup:

Είσαι αστέρι!:clapup:Μολις μαθεις και καταταξη ενημερωσε μας!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είσαι αστέρι!:clapup:Μολις μαθεις και καταταξη ενημερωσε μας!:D


Σε ευχαριστώ,εχω ανχωθεί λίγο, αν και δεν νομίζω να κατάφερα τελικα κάτι, αλλα τουλάχιστον υπάρχει η επόμενη αγωνιστική;) θα προσπαθείσω πιό σκληρά, τον άλλο μήνα θα είμαι και μέλος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπράβο βρε Μάνια!! :D




Πες στον Όξυ να μας πει τα νέα του ο ίδιος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπράβο βρε Μάνια!! :D

Πες στον Όξυ να μας πει τα νέα του ο ίδιος. :P


Τα είπε στο meeting:P θα έρθει κάποια στιγμή, απλά τώρα πνήγετε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μετά την τοξοβολία

Πωπω..τη μανικι αυτη η τοξοβολια...
Δειχνει κατι απλο, αλλα δεν ειναι...Εχει ενδιαφερον τλχ.
.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Στην αρχή έριχνα το τόξο ακριβός μπροστά μου δεν μπορούσα να το ρίξω μακριά αλλά ναι τίποτα δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται…Αντε μανια και με την νίκη στο επόμενο πρωτάθλημα σε θέλω στην 5αδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στην αρχή έριχνα το τόξο ακριβός μπροστά μου δεν μπορούσα να το ρίξω μακριά αλλά ναι τίποτα δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται…Αντε μανια και με την νίκη στο επόμενο πρωτάθλημα σε θέλω στην 5αδα

Του μπόουλινγκ; μα είμαι στην 5αδα, σε πιά θέση δεν ξέρω:P την επόμενη αγωνιστηκή θα είμαι στους πρώτους 2 να το θυμάστε, σε αυτήν δεν πήγε καλά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Στην 5αδα της Ελλάδας?
Δεν το ήξερα μπράβο χαίρομε …εξαιρετικά ωραία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στην 5αδα της Ελλάδας?
Δεν το ήξερα μπράβο χαίρομε …εξαιρετικά ωραία

Α!!! της Ελλάδας έλεγες;:redface: ευχαριστώ καρδιά μου η καλύτερη ευχή του κόσμου:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natale0510

Νεοφερμένος

Ο natale0510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.
Έψαχνα στο google για μαθήματα bowling και βρέθηκα στο forum αυτό.
Ξέρει κανένας μαγαζιά στην Αθήνα που να προσφέρουν μαθήματα καθώς και καταστήματα πώλησης ειδών bowling ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.
Έψαχνα στο google για μαθήματα bowling και βρέθηκα στο forum αυτό.
Ξέρει κανένας μαγαζιά στην Αθήνα που να προσφέρουν μαθήματα καθώς και καταστήματα πώλησης ειδών bowling ?

Δοκίμασε στη Γλυφάδα, στο εμπορικό κέντρο που βρίσκεται το BLANOS BOWLING, στη στοά του ισογείου, μπάλες έχει σίγουρα και νομίζω ότι κάνει και κάποιου είδους service.
Καλά ψώνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natale0510

Νεοφερμένος

Ο natale0510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Καμια πρόταση για το που μπορώ να βρω δάσκαλο να με βοηθήσει να μάθω και να διαλέξω την κατάλληλη μπάλα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Επειδή πολύ-πολύ παλιά είχα βρεθεί με παρέες και παίζαμε bowling, όχι ότι ήμουν καλός, αλλά νομίζω ότι στην πράξη μαθαίνεις, χωρίς να είμαι ειδήμων, απλά μετά από μερικές φορές που έπαιζα τότε, άρχισα να είμαι λίγο άνω του μετρίου, τώρα δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natale0510

Νεοφερμένος

Ο natale0510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το εμπειρικο bowling οντως φερνει αποτελέσματα, καθως κ εγω ετσι παιζω τοσο καιρο, αλλα φτανεις σε ενα σημειο οπου απλα δεν γινεται να πας πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γενικά όπου εχει bowling εχει και καταστημα (pro shop) με ειδη.
Για μαθηματα ειχαν ερθει καποτε 2 ξενοι προπονητες που ειχα δοκιμασει, αλλά από τότε ο ενας σιγουρα δεν ξαναρθε. Ο άλλος δεν γνωριζω εαν συνεχιζει να ερχεται, παντως τότε παρεδιδε τα μαθηματα στο bowling του Χαιδαριου. Aπό τότε νομιζω και καποιοι ελληνες παραδιδουν μαθηματα, αλλά για να εισαι σιγουρος καλύτερα να παρεις τηλεφωνα σε μερικά μαγαζια.

Για να διαλεξεις μπαλα, θα σε βοηθησει οποιοσδηποτε driller (αυτοι εχουν τα pro shops). Δεν ειναι ολοι το ιδιο καλοι, αλλά για αρχαριους επαρκουν. Συμπτωματικά εχει τυχει να εχω τρυπησει μπαλες σε 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Συμπτωματικά εχει τυχει να εχω τρυπησει μπαλες σε 4.
Έχεις τρυπήσει;
Δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν σε καποιον αρεσει το αθλημα εστω και λιγο και για χαβαλε, καλο ειναι να αγορασει μια μπαλα και να την τρυπησει στα μετρα του. Δλδ παει σε ενα pro-shop, διαλεγει, και ο driller παιρνει μετρα απο το χερι μας, και τρυπαει την μπαλα ετσι ωστε η διαμετρος και αποσταση των τρυπων, να ειναι ειναι ακριβως για το δικο μας χερι. Αυτο βοηθαει και να σηκωνουμε βαρυτερη μπαλα πιο ανετα, και να μην μας γλιστραει, και να εχουμε χαλαρο χερι.

Κανει τεραστια διαφορά. Και αν καποιος θελει να ασχοληθει παραπανω, υπαρχουν πολλα ειδη τρυπηματος, αναλογα με τις αναγκες.

Φυσικα οσο πιο αγωνιστικα θελει να ασχοληθει καποιος, τοσο ανεβαινει και η σημασια της λεπτομερειας στο τρυπημα, και πρεπει να συνδυαστει με προπονηση και μαθηματα.

Αλλά, και ετσι για διασκεδαση, κανει μεγαλη διαφορα και αν σου αρεσει, αξιζει το εξοδο. Για μια απλη μπαλα για τετοιο σκοπο, μαζι με το τρυπημα, υπολογιζεις περιπου 100 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top