Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
και την αλλη προχθες την πατησα καταλαθος καθως εμπαινα στο μπανιο.

:sick::sick::sick:
Με τι την πάτησες καταλάθος;;;;;

Εμείς ευτυχώς ακόμα δεν έχουμε βρει καμία! Το καλό είναι οτι έχουμε βάλει σίτες σε όλες τις πόρτες και τα παράθυρα και μπορούμε να τις ανοίγουμε άφοβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
φοραγα πεδιλακι ευτυχως! αλλιως θα με τρεχαν στα επειγοντα!!


εγω εδω που μενω δεν εχει σιτες:/

και μενω και ισογειο...

εκανα κουβεντα στους σπιτονοικοκυριδες για απολυμανση και μου προτειναν τη φοβερη λυση τεζα:mad:

''μην τις φοβασαι βρε μικρη, εσυ εισαι πιο μεγαλη απο αυτες... και μεις πανω τις κυνηγαμε με το τεζα...''

μη πω τιποτα για τη τσιγκουνια τους τωρα... τοσα λεφτα εχουν και προτιμουν να ζουν με τις κατσαριδες?? εμ... ετσι χτιζονται τα τζακουζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
3 σπίτια έχω αλλάξει στην Αθήνα, κατσαρίδα δεν έχω πετύχει σε κανένα. Είμαι μάλλον από τους τυχερούς ή οι διαχειριστές φροντίζουν να ψεκάζουν το κτίριο με εντομοκτόνα συχνά.

Έχω πετύχει σε φιλικά σπίτια και δεν μπορώ να πω ότι αηδιάζω και τόσο. Ένα έντομο είναι σαν όλα τ΄άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσο και να λατρεύω το καλοκαίρι, κάθε καλοκαίρι αρχίζει να αυξάνεται η παράνοια μου ότι όπου βρεθώ θα δω κανένα από αυτά τα απεχθή τέρατα. :(
Love_angel στη θέση σου δεν υπήρχε περίπτωση να ανεχτώ τέτοια απάντηση! :'(
Πες τους ότι το θέμα είναι και υγειονομικό. Πρότεινε να βάλετε όλοι οι ένοικοι χρήματα, κάτι! Δεν γίνεται να ζεις αυτόν τον εφιάλτη! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ιχ, τώρα μου θυμίσατε κάτι πολύ ωραίες καταστάσεις...
Την προηγούμενη εβδομάδα είχε γεμίσει ο τόπος εδώ κοντά στο σπίτι από κάτι μαύρες πεταλούδες. Δεν ήταν ακριβώς πεταλούδες, μας είπε ο κηπουρός ότι είχαν προέλθει από κάτι σκουληκάκια, ή κάτι τέτοιο- δεν ασχολήθηκα να μάθω περισσότερα. :X

Έμπαιναν μέσα στο σπίτι και για κάποιο περίεργο λόγο ήμουν η αγαπημένη τους! Ήθελαν σώνει και καλά να ρθουν να με ακουμπήσουν... Η μία ήρθε στο μέτωπο, μία άλλη μου ρθε και μου χτύπησε στο χέρι την ώρα που έβγαινα από την εξώπορτα. Κόντεψα να πάθω παράκρουση γιατί με τα ζουζούνια είμαστε από μακριά και αγαπημένοι...
Δεν θέλω να ρχονται πάνω μου :'( να είναι στο μισό/ ένα μέτρο δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, αλλά πάνω μου δεν το μπορώ!

Ευτυχώς στις δύο μέρες ο διαχειριστής είχε καλέσει και ψέκασαν, χωρίς να πει κανείς τίποτα. Και δεν ξαναείδα κάτι τέτοιο να κυκλοφορεί...

Ίσως πρέπει να τους πιέσεις να κάνουν κάτι ή αλλιώς ανέλαβε εσύ να φέρεις κάποιον να ψεκάσει. Άσχετο- μήπως αφήνεις ανοιχτές μπαλκονόπορτες; Από πού μπαίνουν;..


εδιτ. τώρα είδα για τις σίτες και το ισόγειο. Πφφφ δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι πέραν της απολύμανσης, αλλά και γι αυτό θα πρέπει να μην είσαι στο σπίτι για 1-2 μέρες νομίζω, για να μη σε ενοχλήσει το φάρμακο που ψεκάζουν, αν δεν κάνω λάθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ένα έντομο είναι σαν όλα τ΄άλλα.
Ένα έντομο:

και ένα άλλο:



Δεν είναι τα ίδια μανδάμ.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ένα έντομο:

:sick::sick::sick:
γιατι μου το κανεις αυτο βραδιατικο?!!:/:
μπλιαχ μπλιαχ μπλιαχ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ένα έντομο:

και ένα άλλο:



Δεν είναι τα ίδια μανδάμ.:pfff:
Συγνώμη αλλά οι μελισσούλες δεν είναι τόσο χαριτωμένες.
Σ έχει τσιμπήσει καμία να δεις;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.


Δε πιστεύω να σε ενοχλεί και η πασχαλίτσα; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Έχεις πιάσει στο χέρι σου πασχαλίτσα;
Σου βγάζει μια πράσινη γλίτσα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ναι αλλά τη πιάνεις στο χέρι σου.;)

Κατσαρίδα δε φαντάζομαι να πιάνεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ναι αλλά τη πιάνεις στο χέρι σου.;)

Κατσαρίδα δε φαντάζομαι να πιάνεις.:P
Επειδή τρέχει βολίδα και μου ξεφεύγει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μπλιαχ! οι κατσαριδες ειναι το πιο βρωμικο εντομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οεοο!

Νεοφερμένος

Ο οεοο! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Διαφορετικα οχι μονο θα την επιανες αλλα θα κανατε και παρεα... Αυτο που κανει την τριχα μου να σηκωθει ειναι το ηχητικο εφε κρααατσγκπφμπα καθως την πατασ. Μια μερα δε θυμαμαι οταν ημουν διακοπες στα στυρα αντιμετωπισα τον εχθρο κατσαριδα καθωσ εσκασε μυτη απο το σιφωνι. :eek:

Παλι καλα να λες που ειχα εξοπληστει καταλληλα με baygon κατσαριδοκτονο και τησ το αδειασα ολο :clapup::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.


Δε πιστεύω να σε ενοχλεί και η πασχαλίτσα; :mad:


αχουυυυ τις αγαπαω πολυ τις πασχαλιτσες:redface: μ'αρεσει να τις παιρνω λιγο να περπατανε ετσι πανω στο χερι μου και μετα τις αφηνω πανω σ'ενα φυλλαρακι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αχουυυυ τις αγαπαω πολυ τις πασχαλιτσες:redface: μ'αρεσει να τις παιρνω λιγο να περπατανε ετσι πανω στο χερι μου και μετα τις αφηνω πανω σ'ενα φυλλαρακι....



Πλησιάζει μετά μια κατσαρίδα...
"Α ρε Μήτσο, συγγνώμη που γέλαγα τη μέρα που αποφάσισες να ντυνεσαι με κοκκινο πουά"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
καλε τι ειπες τωρα?????????????:'(:'(:'(:'(

ή μηπως υπονοεις οτι δεν μπορω να ξεχωρισω μια κατσαριδα που παει στα καρναβαλια ε???????? :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Μόλις σκότωσα μια...:mad: Γαμώτο τις μισώ!

Όταν πάρω το πτυχίο θα σηκωθώ να φύγω από αυτό το σαράι για σπίτι....:mad:

Κλείνεις μια δίοδο και υπάρχουν άλλες 100 που μπαίνουν οι βρώμες...:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Εγώ τι να πώ που είμαι αλλεργική στα κουνούπια;; :(

Γενικά όλα αυτά τα ζωήφια δε με συγκινούν καθόλου, εντελώς σας λέω.. Εννοείται πως τα σκοτώνω, είπαμε δε κάνουμε και παρέα :P
Σε αντίθεση με όλα τα άλλα ζώα (μεγαλύτερα δηλαδή) που δεν έχω καθόλου καλή σχέση.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Λυκ δοκίμασες να βάλεις κατσαριδοπαγίδες; Κάτι ψιλά κάνουν, αν το κτήριο είναι σάπιο τότε θα κάνουν βόλτες και με 10 κιλά εντομοκτόνο. Εγώ σε σπίτι 5ετίας έβλεπα. Μέχρι που είπα στον ιδιοκτήτη να έρθει να φτιάξει τα σαπιοϋδραυλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top