ΟΑΕΔ

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αξίζει κανείς να παρακολουθήσει επιδοτούμενα σεμινάρια του OAED? Πρέεπει να είναι γραμμένος σαν ανεργος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ναι αξίζει πληρωνεσαι κανονικά
πρέπει να έχεις κάρτα ανεργίας και εξατομικευμένη παρέμβαση
μπες στην σελίδα του ΟΑΕΔ έχει κάποιες πληροφορίες και έχει και τηλ να επικοινωνήσεις μαζί τους, πάρε τους και ρώτησε τους γαι τις ενέργειες που πρέπει να κάνεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
ναι αξίζει πληρωνεσαι κανονικά
πρέπει να έχεις κάρτα ανεργίας και εξατομικευμένη παρέμβαση
μπες στην σελίδα του ΟΑΕΔ έχει κάποιες πληροφορίες και έχει και τηλ να επικοινωνήσεις μαζί τους, πάρε τους και ρώτησε τους γαι τις ενέργειες που πρέπει να κάνεις;)

thanx bunny:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μην ξεχνάς μόνο να την ανανεώνεις κάθε μήνα την κάρτα ανεργίας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Μην ξεχνάς μόνο να την ανανεώνεις κάθε μήνα την κάρτα ανεργίας;)

ήδη σημερα εκεί ειμουνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
;)
Κι εγώ πήγα να την ανανεώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις καθολου τι διαδικασιες εχει για να βγαλεις καρτα ανεργιας και καθε ποτε εχει απο αυτα τα σεμιναρια που πληρωνεσε ενω τα παρακολουθεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για το πρώτο: https://www.oaed.gr/Pages/SN_84.pg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Ευχαριστω πολυ, αλλα αυτο ειναι για αυτους που εχουν απολυθει.
Φταιω εγω βεβαια που δεν ειμουν ξεκαθαρος. Εγω θελω να εγγραφω, χωρις να παρω επιδωμα καθος δεν εχω εργασθει καθολου, για να παρακολουθισω αυτα τα σεμιναρια που εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι, το εχω κοιταξει και εγω το site αλλα δεν βρησκω ακρη... Τεσπα, θα παω την δευτερα στον ΟΑΕΔ να δω τι γινετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις καθολου τι διαδικασιες εχει για να βγαλεις καρτα ανεργιας και καθε ποτε εχει απο αυτα τα σεμιναρια που πληρωνεσε ενω τα παρακολουθεις;

Για αυτά τα σεμινάρια πρέπει να δηλώσεις με υπεύθυνη δήλωση (αν θυμάμαι καλά) οτι δεν δουλευεις ή οτι δεν σπουδάζεις! Αυτό είχα κάνει εγώ πριν 2 χρόνια περίπου!

Με κάθε επιφύλαξη για να βγάλεις κάρτα ανεργείας πρέπει να έχεις ταυτότητα, λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ, εκκαθαριστικό ή άμα δεν κάνεις, θέλει βεβαίωση από την εφορία ότι δεν κάνεις και λογικά θα θέλει και το ΑΜΚΑ.

Γενικότερα θέλει και άλλα χαρτιά, αλλά εφόσον εσύ δεν έχεις εργαστεί δεν μπορείς να τα έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για αυτά τα σεμινάρια πρέπει να δηλώσεις με υπεύθυνη δήλωση (αν θυμάμαι καλά) οτι δεν δουλευεις ή οτι δεν σπουδάζεις! Αυτό είχα κάνει εγώ πριν 2 χρόνια περίπου!

Με κάθε επιφύλαξη για να βγάλεις κάρτα ανεργείας πρέπει να έχεις ταυτότητα, λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ, εκκαθαριστικό ή άμα δεν κάνεις, θέλει βεβαίωση από την εφορία ότι δεν κάνεις και λογικά θα θέλει και το ΑΜΚΑ.

Γενικότερα θέλει και άλλα χαρτιά, αλλά εφόσον εσύ δεν έχεις εργαστεί δεν μπορείς να τα έχεις.

Για τα σεμιναρια αυτα πρεπει να εχεις καρτα ανεργιας η ασχετο το ενα με το αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Για τα σεμιναρια αυτα πρεπει να εχεις καρτα ανεργιας η ασχετο το ενα με το αλλο;

Όσα σεμινάρια είναι επιδοτούμενα από τον ΟΑΕΔ χρειάζεται να έχεις κάρτα ανεργίας.

Για καλό και για κακό πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις γιατί μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που είχα πάει εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα παω απο εκει γιατι με τα τηλεφωνα ποτε δεν βγαζεις ακρη..! Σε ευχαριστω πολυ phoebe!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top