Επίθεση του ισραηλινού ναυτικού στο διεθνή στολίσκο

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ΔΑΙΜΩΝ::: Στην ερώτηση "τι θα κάνατε αν βρισκόσασταν στη θέση των Ισραηλινών;"
Ελπίζω να μη βρεθώ ποτέ στην ξεδιάντροπη θέση να θεωρώ ότι για κάποιο λόγο είμαι ανώτερος από τους άλλους λαούς και έχω δικαίωμα να χώνω τη μύτη μου παντού!
Πέραν τούτου όμως ... να μας εξηγήσεις λίγο ποια είναι η θέση των Ισραηλινών; Από τι απειλήθηκαν; Από τα καραβάκια με τα τρόφιμα;; Ποιά δηλαδή ήταν η ιδιαίτερη θέση; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η Τουρκία χοντραίνει το παιχνίδι: στέλνει πολεμικό σκάφος ανοιχτά της Γάζας, προκαλώντας ανοιχτά το Ισραήλ...
https://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=12483&Itemid=139
Η κίνηση αυτή της Τουρκίας δηλώνει, οτι έχοντας ανακάμψει απο οικονομικής πλευράς, βάζει πλώρη για μεγάλο παιχνίδι στην παγκόσμια γεωπολιτική σκακιέρα.
Οι αρχικές υποψίες μου βλέπω να επιβεβαιώνονται και έχοντας δεί στο παρελθόν, την τύχη μιάς σειράς κρατών (Γιουγκοσλαβία, Ιρακ η Κύπρος του Μακάριου...) τα οποία έπαιζαν σημαντικό ρόλο στους αδέσμευτους, φοβάμαι οτι περιμένουν δύσκολες μέρες, όχι μόνο την Τουρκία αλλά και τους συνπαίζοντες επικίνδυνα παιχνίδια Ισραηλινούς.
Όσο για τους Παλαιστίνιους, έχω να πώ πως όταν οι Ελέφαντες πλακώνονται, προκαλούν σοβαρές απώλειες σε όσους βρίσκονται στο επίκεντρο δυστυχώς !!!
Το μέλλον είναι πάντα μπροστά !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ΔΑΙΜΩΝ:::
και έχω δικαίωμα να χώνω τη μύτη μου παντού!
Από τι απειλήθηκαν; Από τα καραβάκια με τα τρόφιμα
Αυτό λέω κι εγώ, κάποιοι ΧΩΝΟΥΝ τη "μύτη" τους ΠΑΝΤΟΥ!
Εγώ στη θέση τους, θα έστελνα στο βυθό το ένα τουλάχιστον..."καραβάκι" ! Και πάλι συγκρατημένα ενήργησαν !

Τώρα.... οι τοποθετήσεις "επί του θέματος" σύμφωνα με τις κοινωνικοικονομικοπολιτές πεποιθήσεις των αξιότιμων αναλυτών, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, αλλά σεβαστές, βεβαίως βεβαίως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αυτό λέω κι εγώ, κάποιοι ΧΩΝΟΥΝ την "μύτη" τους ΠΑΝΤΟΥ!
Εγώ στη θέση τους, θα έστελνα στο βυθό το ένα τουλάχιστον..."καραβάκι" ! Και πάλι συγκρατημένα ενήργησαν !;)

Μια λεπτομέρεια ... τα ύδατα ήταν διεθνή!
Πέραν τούτου, αν η ανθρωπιστική βοήθεια είναι το "χώνω τη μύτη" μου ... τι να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μια λεπτομέρεια ... τα ύδατα ήταν διεθνή!
Λεπτομέρειες.... :)

Πέραν τούτου, αν η ανθρωπιστική βοήθεια είναι το "χώνω τη μύτη" μου ... τι να πω;
Όταν βρίσκεσαι σε εμπόλεμη κατάσταση, είναι στην δική σου ευχέρια να το κρίνεις αυτό, κι όχι των....Μπλόγκερς της Αϊτής πχ
Εκείνοι, έχουν φυσικά κάθε δικαίωμα να καταδικάσουν την πράξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Λεπτομέρειες.... :)

σωστά λεπτομέρειες .....όλα δικά τους δεν τα θεωρούν άλλωστε;
Απλά αν βλέπουμε αυτό σαν λεπτομέρεια, να θεωρήσουμε λεπτομέρεια και τα στρατόπεδα συγκέντρωσης ... γιατί αυτά δεν είναι; Μήπως δεν ήταν τότε οι Εβραίοι σε χώρα άλλων;;

Σοβαρολογούμε τώρα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Σοβαρολογούμε τώρα;;;
Ποτέ δεν μιλούσα σοβαρότερα! Πάντως, είναι προφανές ότι δεν γνωρίζεις τι σημαίνει πόλεμος!

Απλά αν βλέπουμε αυτό σαν λεπτομέρεια, να θεωρήσουμε λεπτομέρεια και τα στρατόπεδα συγκέντρωσης ... γιατί αυτά δεν είναι; Μήπως δεν ήταν τότε οι Εβραίοι σε χώρα άλλων;;
Μα αυτό λέω καλή μου..! Αξιολογεί, κρίνει και πράττει, ο άμεσα ενδιαφερόμενος! Όπως βλέπεις δεν διαφωνούμε κάπου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ποτέ δεν μιλούσα σοβαρότερα! Πάντως, είναι προφανές ότι δεν γνωρίζεις τι σημαίνει πόλεμος!
Δεν γνωρίζω κι εύχομαι να μη μάθω ... εσύ από που γνωρίζεις και θεωρείς ότι η κρίση σου είναι η σωστή;


Μα αυτό λέω καλή μου..! Αξιολογεί, κρίνει και πράττει, ο άμεσα ενδιαφερόμενος! Όπως βλέπεις δεν διαφωνούμε κάπου!
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω κι εύχομαι να μη μάθω ... εσύ από που γνωρίζεις και θεωρείς ότι η κρίση σου είναι η σωστή;
:confused:
Έχω φοιτήσει και στην ΑΔΙΣΠΟ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αυτό λέω κι εγώ, κάποιοι ΧΩΝΟΥΝ τη "μύτη" τους ΠΑΝΤΟΥ!
Εγώ στη θέση τους, θα έστελνα στο βυθό το ένα τουλάχιστον..."καραβάκι" ! Και πάλι συγκρατημένα ενήργησαν !

Τώρα.... οι τοποθετήσεις "επί του θέματος" σύμφωνα με τις κοινωνικοικονομικοπολιτές πεποιθήσεις των αξιότιμων αναλυτών, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, αλλά σεβαστές, βεβαίως βεβαίως!
Θα έστελνες στον βυθό... άρα είσαι ασυγκράτητος, σύμφωνα με τα λεγάμενά σου.
Τον λόγο της θερμόαιμης απάντησης προσπαθώντας να εντοπίσω, μου έρχονται διάφορα στο μυαλό μου.
Πρόσεχε την άλλη φορά θα συνεχίσω.
Ώς τότε ξεκαθάρισε τουλάχιστον την επιλογή των διεθνών υδάτων.
Ώς επιλογή αποτελεί ατόπημα γιατι προκαλεί αρχικά την κατακραυγή, τραβώντας την προσοχή απο άλλες πιθανές εκδοχές.
Όσο για τους παπάδες και τα ευαγγέλια, που δηλώνεις με φανερή υποκρισία οτι σέβεσαι, το πιθανότερο είναι να ασπάζεσαι κάτι άλλο.
π.χ. ...................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Έχω φοιτήσει και στην ΑΔΙΣΠΟ :D

Αααα ναι .... και εκεί σαν έμαθαν ότι όποιος είναι σε πόλεμο, δικαιούται να σκοτώνει σε διεθνή ύδατα αμάχους που προσφέρουν ανθρωπιστική βοήθεια ....;;; :hmm::hmm:

Για τις τιμωρίες των εγκληματιών πολέμου σας έχουν πει τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αααα ναι .... και εκεί σαν έμαθαν ότι όποιος είναι σε πόλεμο, δικαιούται να σκοτώνει σε διεθνή ύδατα αμάχους που προσφέρουν ανθρωπιστική βοήθεια ....;;; :hmm::hmm:

Για τις τιμωρίες των εγκληματιών πολέμου σας έχουν πει τίποτα;
Ενδεχομένως να μήν ήταν τόσο αθώοι αυτοί που συμμετείχαν στα πλοία, αλλά άς περίμεναν να περάσουν απο τα διεθνή και μετά να έβαζαν σε εφαρμογή τα σχέδιά τους. Θα ήταν κάπως διαφορετικά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

da capo

Νεοφερμένος

Ο o χρήστης αποχώρησε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Αααα ναι .... και εκεί σαν έμαθαν ότι όποιος είναι σε πόλεμο, δικαιούται να σκοτώνει σε διεθνή ύδατα αμάχους που προσφέρουν ανθρωπιστική βοήθεια ....;;; :hmm::hmm:


Όταν λες "αμάχους" εννοείς τους Γκρίζους Λύκους και τους πράκτορες της ΜΙΤ που επέβαιναν στο Mavi Marmara, το οποίο - σημειωτέον- ανεφοδιάστηκε παράνομα στην κατεχόμενη Αμμόχωστο; Ή τους απλούς ακτιβιστές των άλλων πλοίων;
Σίγουρα το Ισραήλ παρέβη κάθε έννοια Διεθνούς Δικαίου προβαίνοντας σ' αυτή την κίνηση...
Αλλά και το να κουνά το δάχτυλο στη διεθνή κοινότητα η Τουρκία, ως προστάτιδα του διεθνούς δικαίου, είναι τουλάχιστον πρόκληση για τη νοημοσύνη όλων μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Όταν λες "αμάχους" εννοείς τους Γκρίζους Λύκους και τους πράκτορες της ΜΙΤ που επέβαιναν στο Mavi Marmara, το οποίο - σημειωτέον- ανεφοδιάστηκε παράνομα στην κατεχόμενη Αμμόχωστο; Ή τους απλούς ακτιβιστές των άλλων πλοίων;
Σίγουρα το Ισραήλ παρέβη κάθε έννοια Διεθνούς Δικαίου προβαίνοντας σ' αυτή την κίνηση...
Αλλά και το να κουνά το δάχτυλο στη διεθνή κοινότητα η Τουρκία, ως προστάτιδα του διεθνούς δικαίου, είναι τουλάχιστον πρόκληση για τη νοημοσύνη όλων μας...

Δεν είπα εγώ ποτέ ότι η Τουρκία δικαιούται να ομιλεί, αλλά με αυτό που έκανε το Ισραήλ της έδωσε πάτημα ακριβώς "να κουνάει το δάχτυλο".
Δεν αλλάζει πάντως το γεγονός ότι το Ισραήλ δεν είχε καμία δουλειά να χτυπήσει πλοίο σε διεθνή ύδατα. Αν το είχαμε κάνει εμείς ή κανένα άλλο κράτος αυτό, θα μας είχαν πατήσει στο σβέρκο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θα μας είχαν πατήσει στο σβέρκο!!!
οχι ομως αν αυτος ο σβερκος στηριζεται σε αμερικανικες πλατες:mad:


https://www.e-typos.com/content.aspx?cid=8529&catid=6

"υπεύθυνη" στάση της στο θέμα του...

Ισραήλ: Συγχαρητήρια στην κυπριακή κυβέρνηση, από τον υπουργό Άμυνας του Ισραήλ, για την "υπεύθυνη στάση της" στο θέμα της νηοπομπής


Παρασκευή, 4 Ιουνίου 2010, 04:13




  1. Ο ισραηλινός υπουργός Άμυνας Εχούντ Μπαράκ συνεχάρη σήμερα την Κύπρο για την "υπεύθυνη" στάση της στο θέμα του στολίσκου βοήθειας προς τη Γάζα, τον οποίο κατέλαβε εξ εφόδου ο ισραηλινός στρατός σκοτώνοντας εννέα ανθρώπους.
  2. Ο υπουργός "εξέφρασε την εκτίμησή του για το σημαντικό ρόλο που διαδραμάτισε η Κύπρος και για την υπευθυνότητα που επέδειξε η χώρα αυτή, πριν από την αναχώρηση του στολίσκου", σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση για τη συνάντηση του Μπαράκ με τον κύπριο υπουργό Εξωτερικών Μάρκο Κυπριανού, τον οποίο υποδέχθηκε στην Ιερουσαλήμ.
  3. Η Κύπρος δεν είχε επιτρέψει στα σκάφη του διεθνούς στολίσκου να αποπλεύσουν από τα λιμάνια της.
  4. Πάντως ο Πρόεδρος της Κύπρου Δημήτρης Χριστόφιας είχε χαρακτηρίσει τη Δευτέρα "εγκληματική πράξη" την ισραηλινή επίθεση εναντίον του στολίσκου που επρόκειτο να επιχειρήσει να σπάσει τον αποκλεισμό που επιβάλλει το εβραϊκό κράτος στη Λωρίδα της Γάζας.
Ο Χριστοφιας πρεπει να ειναι περηφανος τωρα πιστευω.:hmm::mad::/:


https://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_04/06/2010_340780

Το πλοίο Rachel Corrie συνεχίζει τον πλου του προς τη Γάζα
Νωρίτερα οι οργανωτές του στολίσκου βοήθειας προς τη Γάζα είχαν ανακοινώσει πως έχασαν την επικοινωνία με το πλοίο. Το φορτηγό πλοίο Rachel Corrie, που έχει ναυλωθεί από μια ιρλανδική οργάνωση και επιχειρεί να μεταφέρει ανθρωπιστική βοήθεια στη Λωρίδα της Γάζας, κατευθύνεται σήμερα προς τον παλαιστινιακό θύλακα, αναφέρει σε ανακοίνωσή της η ιρλανδική οργάνωση.
Νωρίτερα οι οργανωτές του στολίσκου βοήθειας προς τη Γάζα που αναχαιτίσθηκε από το Ισραήλ και στον οποίο επρόκειτο αρχικά να συμμετάσχει το Rachel Corrie, είχαν ανακοινώσει πως έχασαν την επικοινωνία με το πλοίο.
«Το Rachel Corrie συνεχίζει την πορεία του προς τη Γάζα», ανακοίνωσε η Εκστρατεία Αλληλεγγύης Ιρλανδία Παλαιστίνη, διευκρινίζοντας ότι ήρθε σε επαφή με τους επιβάτες το πρωί.
«Η Τζένι Γκρέιχαμ, μια επιβάτισσα του πλοίου, δήλωσε το πρωί μέσω δορυφορικού τηλεφώνου: 'Βρισκόμαστε περίπου 150 μίλια από τη Γάζα, προχωρούμε γρήγορα και ελπίζουμε ότι θα φτάσουμε στη Γάζα το πρωί του Σαββάτου'«, αναφέρεται στο κείμενο της ανακοίνωσης.
Στη Γάζα, η λαϊκή επιτροπή υποδοχής του πλοίου ανακοίνωσε επίσης πως ελπίζει ότι το Rachel Corrie θα φτάσει το Σάββατο, αν δεν αναχαιτιστεί από τις ισραηλινές δυνάμεις.
Το Rachel Corrie, με το οποίο ταξιδεύουν 15 Ιρλανδοί και Μαλαισιανοί ακτιβιστές, μεταξύ των οποίων μία νομπελίστρια της Ειρήνης και ένας πρώην αξιωματούχος του ΟΗΕ, μεταφέρει 1.000 τόνους βοήθειας, σύμφωνα με τους οργανωτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ενδεχομένως να μήν ήταν τόσο αθώοι αυτοί που συμμετείχαν στα πλοία, αλλά άς περίμεναν να περάσουν απο τα διεθνή και μετά να έβαζαν σε εφαρμογή τα σχέδιά τους. Θα ήταν κάπως διαφορετικά τα πράγματα.
Όλα τα είχε η Μαριωρή, τα διεθνή (ύδατα) την μάρανανε....
Τι να περιμένανε δηλαδή, να σφίξει η bechamel .. ? :confused:
Αφού τελικά, καταβάθος δικαιολογείς την πράξη τους, τι σε εμποδίζει να το δηλώσεις και δημόσια;
Mη σε πει ο....fanta, ιμπέριουμ capitalisme? :hehe:
Αχ ρε Μαξίμ, δεν θέλει και μεγάλη προσπάθεια τελικά για να καταλήξουν πολλοί, που αρχικά τοποθετήθηκαν κραδαίνοντας πύρινη ρομφαία για το βδελυρό της ενέργειας των...Εβραίων, έτσι ---> :upside:

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Όλα τα είχε η Μαριωρή, τα διεθνή (ύδατα) την μάρανανε....
Τι να περιμένανε δηλαδή, να σφίξει η bechamel .. ? :confused:
Αφού τελικά, καταβάθος δικαιολογείς την πράξη τους, τι σε εμποδίζει να το δηλώσεις και δημόσια;
Mη σε πει ο....fanta, ιμπέριουμ capitalisme? :hehe:
Αχ ρε Μαξίμ, δεν θέλει και μεγάλη προσπάθεια τελικά για να καταλήξουν πολλοί, που αρχικά τοποθετήθηκαν κραδαίνοντας πύρινη ρομφαία για το βδελυρό της ενέργειας των...Εβραίων, έτσι ---> :upside:

;)

Θα δικαιολογούσα την στάση που δείχνεις, μόνο σε μια περίπτωση.
Μόνο αν ήξερα πως η καταγωγή σου είναι αυτή που σε ωθεί σε αυτή την τοποθέτηση.
Μόνο τότε, γιατι θα ήσουν σε θέση να γνωρίζεις, όχι μόνο λεπτομέρειες, αλλά και την ανησυχία σου θα θεωρούσα εύλογη.
Εγώ προσέγγισα το θέμα με πάρα πολύ σκέψη. Εσύ είναι φανερό πως γνωρίζεις καλά αυτά που λες.
Αυτά απο εμένα και μη ξεχάσω να σου υπενθυμίσω πως λίγο φρένο στην γραφή δεν βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
μη ξεχάσω να σου υπενθυμίσω πως λίγο φρένο στην γραφή δεν βλάπτει.
Αναγνωρίζω το "ειδικό" βάρος της ...επιλεκτικής μνήμης (υπενθύμιση) και πατάω φρένο - γκάζι συγχρόνως με το δεξί πόδι (γίνεται...) :redface:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στη νετ ειπανε απο το ισραηλ ότι ο Ερντογαν ετοιμαζει κομβοι προς τη γαζα που θα ειναι και αυτος μεσα..:worry::eek:
Αμαν..
μολις οι ισραηλινοι κατελαβαν ειρηνικα μεχρι τωρα το αλλο πλοιο εξω απο τη γαζα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Στολίσκος με «οργισμένους» Ισραηλινούς, που θα ζητούν να σταματήσει η τουρκική κατοχή στην βόρεια Κύπρο και να επανενωθεί το νησί υπό την κυπριακή κυβέρνηση, πρόκειται να ξεκινήσει την ερχόμενη εβδομάδα από το Ισραήλ, σύμφωνα με δημοσίευμα της ισραηλινής εφημερίδας Jerusalem Post.

Με την ένταση μεταξύ Τουρκίας και Ισραήλ να κορυφώνεται, ειδικότερα μετά τη γνωστοποίηση ότι οι 9 νεκροί ακτιβιστές του «Στόλου της «Ελευθερίας» είναι Τούρκοι, οι ομάδα των «οργισμένων Ισραηλινών», όπως αναφέρει η εφημερίδα, επιθυμεί να δώσει τη δική της απάντηση στην Τουρκία στην προσπάθεια της περασμένης εβδομάδας να σπάσει ο αποκλεισμός της Γάζας.

Στην ομάδα συμμετέχει ο Alex Goldfarb, πρώην βουλευτής των κομμάτων Tzomet και Yiud, τη δεκαετία του ʽ90, καθώς και ο ακτιβιστής του κόμματος Meretz, Pinhas Har-Zahav. Η κίνηση πρόκειται να χρηματοδοτηθεί από πλούσιο Ισραηλινό, το όνομα του οποίου παραμένει άγνωστο.

Στο μεταξύ, η αντίδραση εξακολουθεί να είναι έντονη και στην Τουρκία. Ο πρόεδρος της χώρας Αμπντουλάχ Γκιούλ τόνισε χθες ότι το Ισραήλ διέπραξε ένα από τα μεγαλύτερα σφάλματα της ιστορίας του, το μέγεθος του οποίου θα καταλάβει καλύτερα στο μέλλον. Η Τουρκία, που δεν πρόκειται να συγχωρήσει με κανένα τρόπο αυτή την πράξη, με ψυχραιμία θα πράξει τα δέοντα και προειδοποιώντας τον αμερικανικό παράγοντα να προβεί στη σωστή αξιολόγηση του γεγονότος, συνέχισε.

Αλλά και ο Τούρκος πρωθυπουργός Ταγίπ Ερντογάν, ο οποίος επισκέφθηκε χθες τους τραυματίες ακτιβιστές που νοσηλεύονται σε νοσοκομείο της Άγκυρας, κατήγγειλε για άλλη μια φορά την πολιτική άσκησης βίας του Ισραήλ και την παράνομη ενέργεια που σημειώθηκε στα διεθνή ύδατα. «Η Τουρκία ούτε παραβλέπει ούτε υποκύπτει» προειδοποίησε, προσθέτοντας ότι η Άγκυρα για το θέμα αυτό έχει πολλά ακόμη να κάνει.

Μάλιστα, σύμφωνα με δημοσίευμα εφημερίδας του Λιβάνου, ο Ερντογάν σχεδιάζει να συμμετάσχει σε τουρκική ομάδα που θα μεταφέρει με πλοίο ανθρωπιστική βοήθεια στη Γάζα, συνοδεία πολεμικού σκάφους. Η εφημερίδα σημειώνει επίσης ότι Αμερικανοί αξιωματούχοι που έχουν ενημερωθεί σχετικά από τον Τούρκο πρωθυπουργό του ζητούν να καθυστερήσει τα σχέδιά του.

πηγή

Κοιτάξτε κι αυτό και πείτε μου τώρα, αν θα πάρει θέση κάποιος από την Ελλάδα σε αυτό το θέατρο του παραλόγου και ποιά θα είναι αυτή ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top