Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
χαχαχαχα...εντάξει εντάξει...μπορείτε να γελάσετε όλοι ελεύθερα με το πόσο αδαής είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χαχαχαχα...εντάξει εντάξει...μπορείτε να γελάσετε όλοι ελεύθερα με το πόσο αδαής είμαι!

:console::console::vroum:

πάντα με τις καλυτερες προθεσεις..(απλα με ετρωγε η γλωσσα μου για το σχόλιο..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Έχουν κεραίες οι οθόνες;:blink:

Έχει προχωρήσει η τεχνολογία:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι έγινε,αλλά οι συντομεύσεις όλων των προγραμμάτων μου,δηλαδή αρχεία με επέκταση lnk,πλεον ανοίγουν με τον windows media player.Έχω τα Windows 7.Ούτε ένα προγραμματάκι που μου έδειξε ο Γιώργος βοήθησε,άλλη ιδέα?


Ανώνυμο.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεξι κλικ /ανοιγμα με.. εκανες?

μπορεις να επιλεξεις ενα αλλο προγραμμα?
δες
https://www.sevenforums.com/system-security/80894-all-programs-open-windows-media-center.html
https://answers.microsoft.com/en-us/...a-player/7be84c35-d99e-47cf-9356-405172eee9d3

και αν θελεις βαλε και το γνωστο πολυφαρμακο :P
και κανε ενα shortcutfix και θα γινουν ολα..

αλλα σαν να μυριζομαι ιο..ελπιζω να κανω λαθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ρε αγγελε,με τι προγραμμα θα ανοιξω τον mozilla?:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αγγελε αν έχεις χρόνο μπες τσατ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο ειναι το fix για το προβλημα..

μονο οι συντομευσεις για exe δεν ανοιγουν?

ή και η συντομευση που κανεις για καθε φακελο?

το firefox δεν μπαινει στο τσατ,,μπαινει,,
αλλα μενει λευκο..
το chrome μπαινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
το firefox δεν μπαινει στο τσατ,,μπαινει,,
αλλα μενει λευκο..
το chrome μπαινει..

Εμένα μπαίνει και το firefox. Λευκό είναι όταν μπαίνω με το ipad (λογικά κάτι με την φλας θα παίζει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αυτο ειναι το fix για το προβλημα..

μονο οι συντομευσεις για exe δεν ανοιγουν?

ή και η συντομευση που κανεις για καθε φακελο?

το firefox δεν μπαινει στο τσατ,,μπαινει,,
αλλα μενει λευκο..
το chrome μπαινει..
δεν ανοιγει το προγραμματακι που φιξαρει τα λνκ


γενικα απο το σαιτ που εδωσες δε λειτουργει τπτ:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κανε εναν φακελο /αποστολη στην επιφανεια εργασιας/συντομευση..

και αυτη η συντομευση βγαινει το ιδιο media player?

ή googleαρε το ή βαλε το advaced windows care που εγραψα πριν και κανε shortcut fix..πιστευω οτι θα φτιαξει οτι προβλημα υπαρχει,,ειναι το καλυτερο προγραμμα.

επισης,,ανοιξε ενα φακελο,,πηγαινε εργαλεια/επιλογες φακελων.. δεν ξερω πω ειναι στα 7..

εκει δες τυποι αρχειων..

μηπως εχει να ανοιγει εκει lnk (shirtcuts) ή exe με windows media player?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
κανε εναν φακελο /αποστολη στην επιφανεια εργασιας/συντομευση..

και αυτη η συντομευση βγαινει το ιδιο media player?

ή googleαρε το ή βαλε το advaced windows care που εγραψα πριν και κανε shortcut fix..πιστευω οτι θα φτιαξει οτι προβλημα υπαρχει,,ειναι το καλυτερο προγραμμα.

επισης,,ανοιξε ενα φακελο,,πηγαινε εργαλεια/επιλογες φακελων.. δεν ξερω πω ειναι στα 7..

εκει δες τυποι αρχειων..

μηπως εχει να ανοιγει εκει lnk (shirtcuts) ή exe με windows media player?

Το φτιάξαμε το απόγευμα prob solved
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπραβο..:D

πώς τα καταφερατε?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Νομίζω με ένα φρεσκαρισματάκι στη λίστα των προεπιλεγμένων προγραμμάτων, θα ήταν κομπλέ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ρε παιδια υπαρχει ενα προβλημα με εξωτερικο σκληρο δισκο..Τον συνδαιω με το pc αλλα τιποτα..Θελει κανα driver η τιποτα τετοιο; Ακομα και format να θελει θα επρεπε να μου τον αναγνωριζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_knight

Νεοφερμένος

Ο dark_knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πρώτη φορά τον συνδέεις; Έχεις κάνει partition; Αν όχι πρέπει να κάνεις. Γκούκλαρε για "external hard drive partition".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
1) αν γνωριζεις καποιο οδηγο στα ελληνικα θα το εκτιμουσα 2)Δεν εχω κανει partition 3)εχει ntfs αρχεια νομιζω 4)εχω αρχεια μεσα που δεν θελω να χασω και για αυτο δεν το παω σε κανενα μαγαζι για format ή να το επιχειρισω εγω 5) στον υπολογιστη δεν δειχνει τιποτα και ουτε ακουγεται τιποτα κατα την εισαγωγη του στο pc (oyte sthn diaxeirish syskeyvn)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου λύσει τις απορίες μου για τους πολλαπλούς χρήστες (έχω windows);

α) Πώς μπορώ να μεταφέρω αρχεία από τον έναν χρήστη στον άλλο;(εκτος φλασακίου που αργει)
β) Πώς μπορώ να αποκλείω προγράμματα μόνο από έναν χρήστη;

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου λύσει τις απορίες μου για τους πολλαπλούς χρήστες (έχω windows);

α) Πώς μπορώ να μεταφέρω αρχεία από τον έναν χρήστη στον άλλο;(εκτος φλασακίου που αργει)
β) Πώς μπορώ να αποκλείω προγράμματα μόνο από έναν χρήστη;

Αυτά.

α) Επέλεξε τα αρχεία που θες, πήγαινε εδώ: Υπολογιστής, Σκληρός Δίσκος, Χρήστες, επέλεξε το χρήστη που θες να τα μεταφέρεις, επέλεξε την τοποθεσία που θες (π.χ Desktop, Έγγραφα κ.α) και επικόλλησέ τα εκεί.
Θα πρέπει όμως να'χεις δικαιώματα διαχειριστή για να το κάνεις αυτό. ;)

β) Έχεις δύο επιλογές:
1) Ή πας στην παραπάνω διεύθυνση και σβήνεις τα εικονίδια των αρχείων που θες από το Desktop του χρήστη που θες ή
2) Απεγκαθιστάς τα προγράμματα που δεν θέλεις να'χουν οι άλλοι, τα ξανατρέχεις το setup και κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης θα σου εμφανίσει τις εξής επιλογές
α) Να χρησιμοποιείται μόνο από εμένα
β) Να χρησιμοποιείται από όλους τους χρήστες
και επιλέγεις το α.
Δεν γίνεται όμως σ'όλα τα προγράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
α) Επέλεξε τα αρχεία που θες, πήγαινε εδώ: Υπολογιστής, Σκληρός Δίσκος, Χρήστες, επέλεξε το χρήστη που θες να τα μεταφέρεις, επέλεξε την τοποθεσία που θες (π.χ Desktop, Έγγραφα κ.α) και επικόλλησέ τα εκεί.
Θα πρέπει όμως να'χεις δικαιώματα διαχειριστή για να το κάνεις αυτό. ;)

β) Έχεις δύο επιλογές:
1) Ή πας στην παραπάνω διεύθυνση και σβήνεις τα εικονίδια των αρχείων που θες από το Desktop του χρήστη που θες ή
2) Απεγκαθιστάς τα προγράμματα που δεν θέλεις να'χουν οι άλλοι, τα ξανατρέχεις το setup και κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης θα σου εμφανίσει τις εξής επιλογές
α) Να χρησιμοποιείται μόνο από εμένα
β) Να χρησιμοποιείται από όλους τους χρήστες
και επιλέγεις το α.
Δεν γίνεται όμως σ'όλα τα προγράμματα.
Σε ευχαριστώ πολύ:clapping::clapping:, να έχεις την ευχή του Άη Γιάννη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top