Φοροκάρτα, Υπέρ ή Κατά;

Φοροκάρτα: Τί πιστεύετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)
  • Ναι, χρήσιμη και θα φέρει αποτέλεσμα :spasiklas:

    Ψήφοι: 8 40.0%
  • Α μπα, πυροτέχνημα που θα μείνει στα χαρτιά :whatever:

    Ψήφοι: 3 15.0%
  • Το σημάδι του Αντίχριστου μπρρρρρρ! :devil:

    Ψήφοι: 7 35.0%
  • Αδιάφορο, ούτε κρύο ούτε ζέστη :yawn:

    Ψήφοι: 2 10.0%

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Η νέα ηλεκτρονική φοροκάρτα αναμένεται συντόμως. Στην αρχή δεν θα είναι υποχρεωτική αλλά ακούγεται ότι θα επιβληθεί κάποια στιγμή υποχρεωτικά μόλις οι συνθήκες ωριμάσουν. Η επιβολή θα γίνεται τιμωρητικά: Όσοι δεν συμπληρώνουν το απαιτούμενο ποσό αποδείξεων θα πληρώνουν ένα επιπλέον χαράτσι-φόρο.

Είστε Υπέρ ή Κατά; :hmm:

Εγώ προσωπικά, είμαι υπέρ με το εξής σκεπτικό: Ξέρω ότι θα με ζημιώσει αφού δεν μου αρέσει να καταναλώνω παραπάνω απ' τις ανάγκες μου και χωρίς οικογένεια δεν έχω ακόμα υψηλές. Υπάρχει επίσης στο μυαλό μου ο κίνδυνος ελέγχου της καταναλωτικής συμπεριφοράς, όπως και της παρότρυνσης προς τον καταναλωτισμό που ανέκαθεν απεχθανόμουν. Αλλά...

...βαρέθηκα να ακούω σε αυτή τη χώρα το γνωστό: Με απόδειξη ή χωρίς; :mad:

Η ηλεκτρονική φοροκάρτα είναι ο μόνος ρεαλιστικός τρόπος να βελτιώσουμε - όχι φυσικά να εξαλείψουμε - το φαινόμενο της φοροδιαφυγής γιατί ακουμπάει κατευθείαν στη ρίζα του κακού: Την μεταπολιτευτική νοοτροπία μας.

Αν ο τιμωρητικός φόρος είναι αναλογικός - γίνεται δηλαδή με βάση τα εισοδήματά μου - και το ποσοστό των ζητούμενων αποδείξεων είναι σε λογική βάση, ενώ ταυτόχρονα διασφαλίζεται θεσμικά το άβατο των προσωπικών δεδομένων, νομίζω ότι θα ήταν ένα σωστό μέτρο. Ακόμα όμως και αν επιβληθεί με βίαιο τρόπο θα πρέπει να σκεφτούμε το σημείο στο οποίο έχουμε καταντήσει να είμαστε. Ένας κράτος εφοριακών και δημοσιουπαλληλίσκων που κάνουν λευκή απεργία, ένας λαός που τάιζε τον κάθε δοσίλογο, με φακελάκια, γρηγορόσημα, που έκανε τα στραβά μάτια στο μαύρο χρήμα.

Θέλουμε πίσω την Ελλάδα ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H-M

Δραστήριο μέλος

Ο H-M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Υπέρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είναι αυτή η φοροκάρτα και πώς θα λειτουργεί ούτε πως η ύπαρξη της θα καταργήσει το όντως απαράδεκτο ''με απόδειξη ή χωρίς''. Πάντως αν είναι να βοηθήσει σε αυτό είμαι σίγουρα υπέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
ναι η φοροκαρτα μασ ελειπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είναι αυτή η φοροκάρτα και πώς θα λειτουργεί ούτε πως η ύπαρξη της θα καταργήσει το όντως απαράδεκτο ''με απόδειξη ή χωρίς''. Πάντως αν είναι να βοηθήσει σε αυτό είμαι σίγουρα υπέρ.

Όπως το βρήκα εδώ:

Η λειτουργία της κάρτας πάντως, εφόσον δουλέψει χωρίς προβλήματα, φαίνεται απλή: μετά την έκδοση της απόδειξης - η οποία δεν υποκαθίσταται -, ο υπάλληλος ή ο επιχειρηματίας περνάει την Κάρτα Αποδείξεων από τη συσκευή αποδοχής πιστωτικών ή χρεωστικών καρτών POS και πληκτρολογεί το ποσό της συναλλαγής. Αμέσως εκτυπώνεται αποδεικτικό που δίδεται στον πελάτη μαζί με την απόδειξη της συναλλαγής. Στη συνέχεια όλα τα στοιχεία της συναλλαγής αποστέλλονται από τον εκδότη της απόδειξης (επιχείρηση/επιτηδευματία) στο υπουργείο Οικονομικών μέσω των POS.

Έτσι, ο φορολογούμενος γλιτώνει από το χαρτοβασίλειο και την ταλαιπωρία της άθροισης των χάρτινων αποδείξεων και το υπουργείο Οικονομικών αποκτά ηλεκτρονικό μάτι στις συναλλαγές και κυρίως στον προσδοκώμενο ΦΠΑ.
Το μέτρο είναι μεταβατικό. Αυτή τη στιγμή μόλις το 40% των καταστημάτων υποστηρίζουν την Φοροκάρτα και δεν έχει γίνει καμία μελέτη επέκτασης στους ελεύθερους επαγγελματίες (γιατρούς, δικηγόρους, υδραυλικούς, κλπ). Στο μέλλον φαντάζομαι θα γενικευτεί, αν ποτέ βέβαια το ηλεκτρονικό σύστημα του ελληνικού κράτους εκσυγχρονιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τι ωραία τι καλά!!
Να συνηθίζουμε στα μπαρ κοουντς,στις κάρτες και τις τηλεσυνδιαλλαγες,γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου έρθει κατακούτελα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
ναι η φοροκαρτα μασ ελειπε
Τι ωραία τι καλά!!
Να συνηθίζουμε στα μπαρ κοουντς,στις κάρτες και τις τηλεσυνδιαλλαγες,γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου έρθει κατακούτελα..
Ένα ντε..

Είμαι κατά, το θεωρώ άλλο ένα μέσο παρακολούθησης της ζωής μας, τι αγοράζουμε, τι πουλάμε, που πηγαίνουμε, τι κάνουμε, όχι δεν συμφωνώ.

(Μήπως θα έπρεπε να μπει και δημοψήφισμα ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Είμαι κατά, το θεωρώ άλλο ένα μέσο παρακολούθησης της ζωής μας, τι αγοράζουμε, τι πουλάμε, που πηγαίνουμε, τι κάνουμε, όχι δεν συμφωνώ.

Ενώ τώρα δεν συμβαίνουν αυτά; :hmm: Το ξέρεις ότι μπορείς να πάρεις τηλέφωνο το 11888 και να ρωτήσεις "Παρακαλώ μπορείτε να μου δώσετε το κινητό τηλέφωνο το Δημήτρη D_G" και αυτοί να στο δώσουν με χαρά αν δεν έχεις κάνει αίτηση απορρήτου;

Η παρακολούθηση - εκτός από περιπτώσεις παρανομιών - γίνεται στατιστικά σε ευρύ φάσμα καταναλωτικού κοινού. Δεν ενδιαφέρει την Χ, Υ εταιρεία τι αγοράζεις εσύ κι εγώ προσωπικά, αυτό που τη νοιάζει είναι να δει τι απήχηση έχουν ορισμένα προϊόντα σε σχέση με άλλα. Υπάρχει κάτι κακό σε αυτό; Με την πάροδο του χρόνου, τα καλά προϊόντα θα επιβραβεύονται μέσω της δημοσιότητας, ενώ τα κακά θα μένουν στο βρόντο.

Μην λειτουργούμε σαν θεούσες ρε παιδιά, δεν είναι 666! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μην λειτουργούμε σαν θεούσες ρε παιδιά, δεν είναι 666! :whistle:

Έλα τώρα γλυκέ μου που δεν ξες προς τα που οδεύουμε...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μπραβο parafernalia για το ωραια θεμα . υπερ με τα χιλια . για πολλους λογους .
1) θα μπορουμε να ξερουμε τι εχουμε ξοδεψει χωρις να εχουμε ενα σωρο φακελους με αποδειξεις στο σπιτι μας
2) δεν θα μπορει κανενας να ξεφυγει πλεον απο την εφορια ( αν και δεν ξερω αν συμφερει το κρατος αυτο )
3) θα απλοποιηθουν οι διαδικασιες ολα θα γινονται μετα απο το νετ αφου δεν θα ειναι αναγκη να κραταμε για 5 χρονια τις αποδειξεις αν χρειαστει να μας κανουν ελεγχο .
ειναι προς το σωστο δρομο το μετρο αυτο οπως και το μετρο να πληρωνομαστε μονο απο τραπεζα και οχι με φακελο . γενικα μπορει αυτη η κυβερνηση να εχει κανει πολλα πολλα πολλα λαθη αλλα σε μερικα σημεια εκανε και κατι σωστο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Έλα τώρα γλυκέ μου που δεν ξες προς τα που οδεύουμε...:whistle:

Ανέκαθεν διαφωνούσα με τον μεσσιανισμό της αριστεράς. Καταστροφολογίες, Big Brother, ιμπεριαλισμός, έλεγχος συνειδήσεων ανεξάρτητα απ' το αν ισχύουν και σε τι βαθμό, στο δικό μου μυαλό δεν διαφέρουν και πολύ από τη μεταφυσική του φασισμού και των παπάδων με τις συνομοσιολογίες, τα 666, αντίχριστους και άλλα τέτοια...

Ζούμε σε ένα κόσμο που η εξουσία υπάρχει δυστυχώς για να επιβάλλεται. Τη μόνη απάντηση σε αυτό μπορούν να την δώσουν οι λαοί, στην περίπτωσή μας οι λαοί της Ευρώπης. Στο χέρι μας είναι να χρησιμοποιήσουμε την τεχνολογία - που υπάρχει και εξελίσσεται - για το όφελος της κοινωνίας και των ανθρώπων. Στο χέρι μας είναι να διεκδικήσουμε τις Ηνωμένες Πολιτείες Ευρώπης αντί της ΟΝΕ τραπεζιτών και πολυεθνικών.

Αυτό το μέτρο θα έπρεπε να είχε εφαρμοστεί εδώ και πολλά χρόνια, όταν ακόμα τα ευρωπαϊκά κονδύλια έρεαν άφθονα. Είχαμε μια χρυσή ευκαιρία να εκσυγχρονίσουμε το κράτος και δεν κάναμε τίποτα. Τώρα, το μέτρο θα εφαρμοστεί βίαια, αποσπασματικά ως συνήθως και άδικα, οπότε δεν αποκλείεται να καταντήσει ένα πυροτέχνημα (σαν την δεύτερη επιλογή στο δημοψήφισμα). :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Στο σουβλατζίδικο που θα παραγγείλω θα του λέω φέρε και το μηχάνημα μαζί σου???

Μου φαίνετε μούφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ανέκαθεν διαφωνούσα με τον μεσσιανισμό της αριστεράς....

Παρομοίως!:redface: Και γι΄αυτό εκλαμβάνω το παρόν, ως το τέλος κάθε μεσσιανισμού, που διακηρύσει ο Ιησούς Χριστός, ως "ζων και ενεργών", για όλα τα μελλούμενα από το "Σύστημα"! Και το "Σύστημα", με έδρα τη λεγόμενη "κοινή λογική" (της "αγοράς" δλδ!), μόνο περαιτέρω έλεγχο της προσωπικής μου ελευθερίας μπορεί να απεργάζεται. Αυτό λοιπόν, στη συμβολική της "λαϊκής κουλτούρας" μας, το θεωρώ ακριβώς , ένα ακόμη "σημάδι του Αντίχριστου"! Μεσσία, στο λαϊκό παίγνιο της Δύσης, πρωτίστως αναμένουν οι Ιουδαίοι και σημαντική μερίδα των ιουδαϊζόντων Χριστιανών! Και δυστυχώς, δεν είναι απλά "οι περισσότεροι" στη Δύση!!!:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ζούμε σε ένα κόσμο που η εξουσία υπάρχει δυστυχώς για να επιβάλλεται...

..και κάθε μέρα θα ψάχνει καινούριους τρόπους επιβολής αυτής.
Μακάρι να επιφέρει αρμονία και τάξη [ο τι όμορφες λεξούλες] το μέτρο σας.
Γιατί ξες το πολύ το "από κάτω" το βαριέται και η πιο πιστή [τσ]δούλα.

Και βασικά αυτό το πολ ας σοβαρευτεί λιγάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Γιατί ξες το πολύ το "από κάτω" το βαριέται και η πιο πιστή [τσ]δούλα.

Αυτό λοιπόν, στη συμβολική της "λαϊκής κουλτούρας" μας, το θεωρώ ακριβώς , ένα ακόμη "σημάδι του Αντίχριστου"!

Μου θυμίσατε κι οι δύο σας αυτό που διάβαζα το πρωί:

Σε μελλοντικό άρθρο θα γίνουμε πιο αναλυτικοί για την άποψή μας, ότι το μέτρο της Κάρτας Αποδείξεων κινείται προς τη σωστή κατεύθυνση, αναφορικά με τους όρους χρήσης. Πάντα με τις προϋποθέσεις: (α) ότι δεν θα μετατραπεί ποτέ σε εμπορικό προϊόν τραπέζης, (β) ότι θα ζητηθούν και θα γνωστοποιηθούν δημοσίως από την Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα τα έγγραφα των «πειστηρίων ασφάλειας» (security proofs) του συστήματος και (γ) η σημαντικότερη προϋπόθεση: ότι η εφαρμογή του μέτρου (εφόσον τελειοποιηθεί) θα γίνει μετά την απελευθέρωση της χώρας από την εξωθεσμική τρόικα.

Μέχρι τότε, ΑΝΥΠΑΚΟΗ! Ακόμα και στο πιο τέλειο μέτρο. (Εκτός αν έχετε αρχίσει να συνηθίζετε Τη Νέα Δουλεία[κάντε αντιστροφή των κεφαλαίων]...)
Σωστό το μέτρο αλλά ΑΝΥΠΑΚΟΗ μέχρι να περάσει απ' το Λόγο του Θεού! 8) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ναι, χρήσιμη και θα φέρει αποτέλεσμα :spasiklas:
Α μπα, πυροτέχνημα που θα μείνει στα χαρτιά :whatever:
Το σημάδι του Αντίχριστου μπρρρρρρ! :devil:
Αδιάφορο, ούτε κρύο ούτε ζέστη :yawn:
Η δημοσκόπηση αυτή μου μοιάζει ως εξής ;


  • Επιθυμείστε το τυράκι, θα ευφρανθείτε!:)
  • Α μπα, σήμερα γίνεται από σκόνη και δεν προσφέρει τα προσδοκόμενα…;)
  • Εχει και δηλητήριο!:P
  • και με τυράκι και δίχως τυράκι, εεε, ίδιο πράμα! :whistle::whistle::whistle:

Ως πέμπτη κατά σειρά δυνατότητα επιλογής, προτείνω την εξής:


  • ανάμεσα στην επιλογή τυράκι ή ελίτσα, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΦΑΚΑ!:eek:

Γιατι πίσω και από τις τέσσερις επιλογές είναι καλά κρυμμένη η φάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όπως το βρήκα εδώ:

Το link που παρέθεσες Parafernalia δεν δουλεύει και από λάθος προφανώς, φαίνεται σαν να φιλοξενείται στο στέκι. Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη, παρακαλώ να το ξαναπροσθέσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Κατά

Το επόμενο βήμα είναι τα τσιπάκια. Πείτε ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Όλα για να τα περάσουν, με ωραία λόγια τα ξεκινούν και ξέρουν πως να τα πλασάρουν.
Άλλο ένα τέχνασμα να ελέγχουν όχι μόνο τι ψωνίζεις, αλλά και που το ψωνίζεις, αν είσαι σε διακοπές και σε ποιο μέρος αυτό που αγόρασες, και μετά τα καλά λόγια έρχεται πάντοτε ο εφιάλτης.
Τα λέω λίγο τραγικά, αλλά, τίποτε καινούργιο ή νεωτεριστικό δεν βλέπω πια με καλό μάτι.

Οι ερωτήσεις της δημοσκόπησης δεν με βρίσκουν σύμφωνο, ένα ναι, όχι, δεν ξέρω-δεν απαντώ νομίζω θα έφτανε, τα υπόλοιπα τα αναπτύσσουμε στο φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Το link που παρέθεσες Parafernalia δεν δουλεύει και από λάθος προφανώς, φαίνεται σαν να φιλοξενείται στο στέκι. Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη, παρακαλώ να το ξαναπροσθέσεις :)

Το δοκίμασα και όταν το πόσταρα, και τώρα...σε μένα δουλεύει μια χαρά. Ίσως προσωρινά να είχε πέσει ο server που φιλοξενούσε την ιστοσελίδα τους. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί "φαίνεται σαν" αφού γράφω ξεκάθαρα ότι δεν είναι δικό μου και το βάζω μέσα σε quote. Μην ανησυχείτε, αν είναι να σας κυνηγήσει η νέα και πρόσφατα ευλογημένη απ' τον ΓΑΠ, Ηλεκτρονική Αστυνομία, θα βρουν αμέσως την αληθινή πηγή. :P

https://citypress-gr.blogspot.com/2011/10/blog-post_06.html

https://massmedia-gr.blogspot.com/2011/10/blog-post.html

Όλα για να τα περάσουν, με ωραία λόγια τα ξεκινούν και ξέρουν πως να τα πλασάρουν.
Άλλο ένα τέχνασμα να ελέγχουν όχι μόνο τι ψωνίζεις, αλλά και που το ψωνίζεις, αν είσαι σε διακοπές και σε ποιο μέρος αυτό που αγόρασες, και μετά τα καλά λόγια έρχεται πάντοτε ο εφιάλτης.
Τα λέω λίγο τραγικά, αλλά, τίποτε καινούργιο ή νεωτεριστικό δεν βλέπω πια με καλό μάτι.

Σκέψου τα θετικά. Πόσος κόσμος θα πιάσει δουλειά αναλύοντας όλα αυτά τα στοιχεία...:whistle:
Η νεωτερικότητα (και η ομορφιά) θα σώσει τον κόσμο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top