Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Άντε καλή μου τύχη. Τα λέμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
S.O.S. παιδιά

Φτιάχνω (ή μάλλον προσπαθώ να φτιάξω) εδώ κ 2 ημέρες ένα βιντεάκι με τον Windows Movie Maker. Εννοείται πως δεν προλαβαίνω σε μια μέρα να το τελειώσω κ το σώζω για το επεξεργαστώ την επόμενη ημέρα.
Ωστόσο, την επόμενη ημέρα, ανοίγω το αρχείο (το οποίο είναι σε μορφή Windows Movie Maker Project (.MSWMM) ) δίχως να το έχω ακόμα δημοσιεύσει σε μορφή WMV File (.wmv)...κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ :/:...
Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής error : Not implemented!
γκρρρρρ...:mad::mad::mad:
Το έχω φτιάξει από την αρχή ήδη 2 φορές κ πάω για την 3η :mad:
Έψαξα στο νετ αλλά δεν βρήκα κάτι ουσιαστικό :/:, αν έχετε κάτι υπόψη σας... plsssssssssssss, πείτε μου κάτι...αλλιώς προσανατολίζομαι στο να ξενυχτήσω κ να το τελειώσω σε μία ημέρα προκειμένου να μη το ξαναχάσω (αν λειτουργήσει κ αυτό δλδ)

αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
S.O.S. παιδιά

Φτιάχνω (ή μάλλον προσπαθώ να φτιάξω) εδώ κ 2 ημέρες ένα βιντεάκι με τον Windows Movie Maker. Εννοείται πως δεν προλαβαίνω σε μια μέρα να το τελειώσω κ το σώζω για το επεξεργαστώ την επόμενη ημέρα.
Ωστόσο, την επόμενη ημέρα, ανοίγω το αρχείο (το οποίο είναι σε μορφή Windows Movie Maker Project (.MSWMM) ) δίχως να το έχω ακόμα δημοσιεύσει σε μορφή WMV File (.wmv)...κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ :/:...
Συγκεκριμένα μου βγάζει το εξής error : Not implemented!
γκρρρρρ...:mad::mad::mad:
Το έχω φτιάξει από την αρχή ήδη 2 φορές κ πάω για την 3η :mad:
Έψαξα στο νετ αλλά δεν βρήκα κάτι ουσιαστικό :/:, αν έχετε κάτι υπόψη σας... plsssssssssssss, πείτε μου κάτι...αλλιώς προσανατολίζομαι στο να ξενυχτήσω κ να το τελειώσω σε μία ημέρα προκειμένου να μη το ξαναχάσω (αν λειτουργήσει κ αυτό δλδ)

αυτά :)

ulead movie maker!no microsoft ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τι αντικείμενα έχεις βάλει μέσα στην ταινία; Μόνο εικόνες και ήχο; Τι τύπους αρχεία;
Επίσης αν το μνμ στο βγάζει σε παράθυρο με οκ, επέλεξε το παράθυρο, κάνε ctrl + c και κάνε ένα post εδώ όπου θα κάνεις επικόλληση το μνμ, ή γράψε μας ακριβώς τι γράφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Αρχεία που περιλαμβάνω στην ταινία : .jpeg, .gif, .bmp & .mp3

Κ επειδή δεν μπόρεσα να κάνω αυτό που είπες fandago ("επέλεξε το παράθυρο, κάνε ctrl + c και κάνε ένα post εδώ όπου θα κάνεις επικόλληση το μνμ"), ποστάρω την φώτο του παραθύρου που μου βγάζει :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • error.jpg
    error.jpg
    6.7 KB · Εμφανίσεις: 222

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μάλλον το αρχείο αποθηκεύτηκε λάθος. Σίγουρα δεν σου έβγαλε κάποιο error;

Υ.γ.: Άσχετο: Γιατί δεν έχεις aero;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Μα, κ τις 2 φορές να το αποθήκευσα λάθος? :/:κ σημειωτέον είμαι προσεκτική όταν φτιάχνω κάτι....γμτ πια...
Μάλλον δεν υπάρχει τρόπος recovery του αρχείου, έτσι? Να το πάρω απόφαση κ να ξεκινήσω πάλι από την αρχή, μήπως κ το τελειώσω? (κλαψψψψ)

ΥΣ. : για πες για το aero?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα αρχεία που χρησιμοποίησες βρίσκονται κάπου μόνιμα στον δίσκο ή είναι μέσω δικτύου ή από κάποιο cd; Επίσης σε ένα forum διάβασα ότι ίσως αν δεν είσαι administrator να φταίει αυτό. Ποια windows έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τα αρχεία που χρησιμοποίησες βρίσκονται κάπου μόνιμα στον δίσκο ή είναι μέσω δικτύου ή από κάποιο cd; Επίσης σε ένα forum διάβασα ότι ίσως αν δεν είσαι administrator να φταίει αυτό. Ποια windows έχεις;

αυτο το διάβασα κ εγώ, αλλά δε παίζει, γτ στο pc μου ειμαι εγώ μόνο...
έχω Windows Vista
& όλα τα αρχεία ήταν αποθηκευμένα στον σκληρό κ όχι σε άλλες εξωτερικές μονάδες


ΥΣ.1: Vista = σβήστα?

ΥΣ.2: γμτ πια :/::/::/::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το έψαξα λίγο. Ο Λογαριασμός σου είναι administrator; Αν ναι τα video τι μορφής ήταν;

Υ.γ.: Σε τι PC τρέχεις τα vista;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα Vista = XP + καλύτερο interface + 5-6 feature. Τίποτα χειρότερο, τίποτα καλύτερο. Αλλά ας μην μπλέξουμε όμως με VS. λειτουργικών.

Αν πας στο Πίνακας Ελέγχου\Λογαριασμοί χρηστών και οικογενειακή ασφάλεια\Λογαριασμοί χρηστών κάτω από το λογαριασμό τι σου βγάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
έχω ένα laptop Toshiba A210-127 με επεξεργαστή AMD Turion 1,6G & μνήμη 2048

εδιτ : Niyia Administrator password protected
αυτό μου βγάζει Exposed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άρα είσαι administrator ...
Τα video τι μορφή έχουν;

Σχετικά με το aero: Αν πας Πίνακας Ελέγχου\Εμφάνιση και Εξατομίκευση\Εξατομίκευση και μετά Χρώμα και εμφάνιση παραθύρου σου βγάζει "Ενεργοποίηση διαφάνειας;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
ενεργοποίηση διαφάνειας??? :/:δε νομίζω...

αυτό μου βγάζει...
(μήπως έκανα μλκι@???:/: άλλο εννοείς?)





ΥΣ. Επίσης τα αρχεία (βίντεο) έχουν επέκταση .wmv
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • problem.jpg
    problem.jpg
    92.2 KB · Εμφανίσεις: 165

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Είναι μεγάλο το αρχείο; Προσωπικό; Αν η απαντήσεις είναι όχι, θα μπορούσες να το μοιραστείς μαζί μας να δούμε αν εμείς μπορούμε να το ανοίξουμε. Επίσης, αν έχεις άλλο pc με XP διαθέσιμο, δοκίμασε να το ανοίξεις από εκεί. Απ' ότι βλέπω υπάρχουν πολλοί με αυτό το πρόβλημα αλλά καμία απάντηση. Ένας έγραψε τα παρακάτω, αλλά δεν μου βγάζουν νόημα:
After a lot of trying there seams to be a work arround;

I deleted all imported video's and re-imported them. The project file
suddenly opens normaly. I found 3 other threads in this discussion group who
experienced the same problem!! On the web even more!
Still it is to my believe a serious bug in this program!
thanks to all who tried to help.
link
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
α γεια σου, το διάβασα κ αυτό...

πρόσεξε τι μου έκανε εμένα : έκλεισα το αρχείο κ το ξανάνοιξα δίχως να κάνω shut down τον υπολογιστή κ όλα καλά, μπορούσα να συνεχίσω να το δουλεύω. Όταν όμως σήμερα πήγα να το ανοίξω...τπτ (not implemented).

Τώρα, το ακριβές μέγεθος του αρχείου δεν το ξέρω καθ' ότι έχει χαθεί κ μου δείχνει 2Μβ (που δεν είναι σωστό:/:, έχω 852 φωτος μέσα + μουσική), αλλά χθές πριν την "εξαφάνισή" του πρόσεξα ότι ήταν περίπου 68Μβ.




ΥΣ.: Πάντως παιδιά σας ευχαριστώ ειλικρινά όλους...
Μάλλον δεν την γλιτώνω τη δουλειά, θα το ξανακάνω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σχετικά με το aero σαν color scheme διάλεξε το πρώτο (Windows aero)

Σχετικά με το πρόβλημα, εγώ φοβάμαι ότι το video είναι συμπιεσμένο με κάποιο codec που δεν είναι συμβατό με το WMM.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Σχετικά με το aero σαν color scheme διάλεξε το πρώτο (Windows aero)

ok...αλλά γτ? είναι καλύτερο το αποτέλεσμα?
(ενημερωτικά ρωτάω, ασχολούμαι πολύ με η/υ αλλά θεωρητικώς έχω άγνοια:/:)

όσο για το WMM...thanxxxxx, θα φροντίσω να το ξεκινήσω κ να το τελειώσω σε μια μέρα για να είμαι σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δοκίμαζε ανά διαστήματα αν μπορεί να σου βγάλει τελικό video μην φτάσεις μέχρι το τέλος και δεν σου βγάζει τίποτα. Επίσης, θα ξέρεις αν μέχρι ένα σημείο δούλευε, τι πρόσθεσες μετά και προξένησε σφάλμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top