Αγαπημένα video clips

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Mα δεν είναι σαν σωσίας του Brian Molko ; Ακόμα και η φωνή του είναι ίδια. Κλώνος του Brian Molko των Placebo ?

Έλα βρε, ο James Walsh (των Starsailor) είναι λίγο "διαφορετικός"... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Wizard in winter με το γνωστο βιντεο με φωτορυθμικα σπιτιου, συν 2 επομενες εκδοσεις του που το μιμιθηκαν.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Mα δεν είναι σαν σωσίας του Brian Molko ; Ακόμα και η φωνή του είναι ίδια. Κλώνος του Brian Molko των Placebo ?

Big no no. Αν έχεις ακούσει (όχι εσύ συγκεκριμένα) παραπάνω από δύο τραγούδια του κάθε συγκροτήματος, δεν πρόκειται ποτέ να τους μπερδέψεις, πόσο μάλλον να πεις ότι μοιάζουν κιόλας εξωτερικά. Και ειλικρινά, κοιτώντας το όσο πιο αντικειμενικά μπορώ, καθώς και τα δύο αυτά συγκροτήματα τα έχω σε μεγάλη υπόληψη, οι φωνές τους δεν μου μοιάζουν, του Molko είναι πιο "τσιριχτή" αν θες. Και επίσης οι Starsailor είναι λίγο πιο εκλεπτυσμένοι. Τελοσπάντων, να 'χαμε να λέγαμε θα σου φαίνονται όλα αυτά που λέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Big no no. Αν έχεις ακούσει (όχι εσύ συγκεκριμένα) παραπάνω από δύο τραγούδια του κάθε συγκροτήματος, δεν πρόκειται ποτέ να τους μπερδέψεις, πόσο μάλλον να πεις ότι μοιάζουν κιόλας εξωτερικά. Και ειλικρινά, κοιτώντας το όσο πιο αντικειμενικά μπορώ, καθώς και τα δύο αυτά συγκροτήματα τα έχω σε μεγάλη υπόληψη, οι φωνές τους δεν μου μοιάζουν, του Molko είναι πιο "τσιριχτή" αν θες. Και επίσης οι Starsailor είναι λίγο πιο εκλεπτυσμένοι. Τελοσπάντων, να 'χαμε να λέγαμε θα σου φαίνονται όλα αυτά που λέω :P

'Exω αρχίσει να την βρίσκω με τους Placebo ενώ μέχρι χθες δεν ήθελα να τους ακούσω ούτε ένα λεπτό. 'Ετσι που πάω, τα Χριστούγεννα το ρεπορτόριο φέτος θα έχει και 'Εφη Θώδη, περαστικά μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
'Exω αρχίσει να την βρίσκω με τους Placebo ενώ μέχρι χθες δεν ήθελα να τους ακούσω ούτε ένα λεπτό. 'Ετσι που πάω, τα Χριστούγεννα το ρεπορτόριο φέτος θα έχει και 'Εφη Θώδη, περαστικά μου. :D

Πολύ χαίρομαι που το ακούω, κι εγώ κάτι έχω πάθει τον τελευταίο καιρό! Ακούω Βέρτη και σχεδόν μ' αρέσει :worry: Νομίζω ότι μας ρίχνουν κάτι στον καφέ. Αν θες να σου φτιάξω ένα τοπ 10 με τα πιο λατρεμένα μου κομμάτια ή κάτι τέτοιο, feel free, θα χαρώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Πολύ χαίρομαι που το ακούω, κι εγώ κάτι έχω πάθει τον τελευταίο καιρό! Ακούω Βέρτη και σχεδόν μ' αρέσει :worry: Νομίζω ότι μας ρίχνουν κάτι στον καφέ. Αν θες να σου φτιάξω ένα τοπ 10 με τα πιο λατρεμένα μου κομμάτια ή κάτι τέτοιο, feel free, θα χαρώ πολύ!

Και εγώ :clapup:! Μπράβο έχεις ανοιχτούς ορίζοντες Ντόκτορ :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Και εγώ :clapup:! Μπράβο έχεις ανοιχτούς ορίζοντες Ντόκτορ :D.

Mπα είναι από τους συνεχείς αεροψεκασμούς :D και που'σαι ακόμα. Ο καιρός γαρ εγγύς. Ευχαριστώ πάντως για τη λίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
"Ο Προσκυνητής"
Αλκίνοος Ιωαννίδης

(με αφορμή το "Κεμάλ" στο ας κρίνουμε το κομμάτι)



Τα βουνά περνάω
και τις θάλασσες περνώ
Κάποιον αγαπάω
Δυο ευχές κρατάω
και δυο τάματα κρατώ
Περπατώ και πάω

Κάποιος είπε πως η αγάπη
σ' ένα αστέρι κατοικεί
αύριο βράδυ θα'μαι εκεί
Κάποιος είπε πως ο έρωτας
για μια στιγμή κρατά
αύριο βράδυ θα'ναι αργά

Στα πουλιά μιλάω
και στα δέντρα τραγουδώ
Κάποιον αγαπάω
Κι οταν τραγουδάω
προσευχές παραμιλώ
περπατώ και πάω

Κάποιος είπε πως ο δρόμος
είναι η φλέβα της φωτιάς
ψυχή μου πάντα να κυλάς
Κάποιος είπε πως ταξίδι
είναι μόνο η προσευχή
καρδιά μου να'σαι ζωντανή

Κάποιος είπε πως η αγάπη
σ'ένα αστέρι κατοικεί
αύριο βράδυ θα'μαι εκεί
Κάποιος είπε πως ο έρωτας
για μια στιγμή κρατά
αύριο βράδυ θα'ναι αργά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.


Η Αννούλα μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
My Dying Bride - Roads

Το αλλαγμένο δώρο για την Corpse, έστω και πολύ καθυστερημένα
Καρτουλα αλλαγης εβαλες στο δωρο τσιφουταρε; :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
H.I.M ~ Bleed Well
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Moby - Why Does My Heart Feel So Bad

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
novak - rapunzel

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
My Dying Bride - Roads

Το αλλαγμένο δώρο για την Corpse, έστω και πολύ καθυστερημένα



Τωρα το ειδα αυτο :O Roads με burtonικο στυλακι, δεν παιζει καλυτερο, ντανκεεεεεε :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
:D Χαίρομαι που σ' άρεσε. Για την ακρίβεια για όσους δεν το ξέρουν ήδη, είναι mix της πολύ καλής εκτέλεσης από τους My Dying Bride του τέλειου τραγουδιού Roads των λατρεμένων Portishead με την μικρού μήκους ταινία του 1982 του Tim Burton: Vincent.
Αρχικά η ταινιούλα:

Και μια live έκδοση του τραγουδιού από τους Portishead:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.


Δεν εχει πολυ καλο ηχο, και ο τραγουδιστης εχει κουραστει, αλλα μαρεσει πολυ η συμμετοχη του κοινου στο ξεκινημα. Πολλη ενεργεια ! Ενας βασικος λογος να πηγαινεις σε συναυλιες, αυτο το συναισθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Για κάποιο άγνωστο λόγο έχω ξετρελαθεί με αυτό το τεμάχιο..

Dada ~ Lollipop ft. Sandy Rivera & Trix
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αφιερωμένο σε ερωτευμένους και μοναχικούς αυτές τις χρονιάρες μέρες. Πάρτε ένα ωραίο μελομακάρονο, sit back and enjoy.....









Εμένα αυτό το videoclip + το κομμάτι με βάζουν σε βαθιές σκέψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top