Ο καλλιτέχνης ή το συγκρότημα που σας αρέσει πιο πoλύ....

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
30 seconds to Mars (Ρένια εσύ με κόλλησες),Ed Sheeran,John Newman,Macklemore and last but not least Lana Del Rey.:redface:

:redface:

Κοκκινίζωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
μι τουυυ!!:huglove: Μα δεν είναι θεούλης ο Άλεξ, ο τραγουδιστής??:redface:

Αγαπαμε Alex Turner!!!:inlove::inlove::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Led Zeppelin.Un groupe mythique,un groupe genial qui brille quotidiennement ! LED ZEPPELIN !!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MusEditor

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Από alternative/indie : The Killers, Editors, U2, Ladytron,Depeche Mode
Από metal : Megadeth, Paradise Lost,Iced Earth,Rammstein, Queensryche.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Περισσότερο προτιμώ Linkin Park,Muse,OneRepublic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Amy McDonald, Lana Del Rey, Monika, Δημήτρης Μπάσης, Zaz, Mika, James Blunt
The Fray, The Train, Minor Project, The Killers, Automatic Loveletter, Paramore, και φυσικάααα Mumford and Sons <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είδα Paramore. Συγγνώμη, δε σε ξέρω αλλά σε λατρεύω. :D

Παρόλο που δεν έχω ακούσει εδώ και καιρό (εννοώ δεν έχω ακούσει τα καινούρια τους κομμάτια, είμαι στο Hello Cold World ακόμη:P), όλα τους τα κομμάτια μέχρι εκεί είναι υπέρτατα. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Είδα Paramore. Συγγνώμη, δε σε ξέρω αλλά σε λατρεύω. :D

Παρόλο που δεν έχω ακούσει εδώ και καιρό (εννοώ δεν έχω ακούσει τα καινούρια τους κομμάτια, είμαι στο Hello Cold World ακόμη:P), όλα τους τα κομμάτια μέχρι εκεί είναι υπέρτατα. :happy:

τι γλυκια που είσαι:D:D

Κι εγώ ομολογώ ότι τους είχα ξεχάσει, αλλά οι παλιές αγάπες....:inlove: πάντως το καινούριο τους album δεν μου άρεσε τόσο όσο τα προηγούμενα.. ίσως επειδή δεν το έχω συνηθίσει ακόμα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ οι Swedish House Mafia, ιδίως το τραγούδι "Don't you worry child":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Από τα συγκροτήματα που μου άρεσαν και μου αρέσουν ειναι
οι Police και οι Simply Red:inlove::inlove::inlove::inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
silbermond.jpgSilbermond- είναι υπέροχοι!
Evanescence

απο τραγουδιστες:
anastacia_.jpg Anastacia :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poetofmadness

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
πορωνομαι με την μουσική αλλα δεν έχω κάποιο κόλλημα παλαιότερα ήμουν φανατικός με madrugada τους έχω δει 2 φορές
Ομως θα έλεγα οτι ο Παύλος Παυλίδης (πρώην frontman)απο ξύλινα σπαθια ειναι η αδυναμια μου τώρα στα 30!!!
Αν και πιο μικρός σνόμπαρα τα σπαθιά ημουν πιο πολύ φαν των Τρυπών
Επίσης γουστάρω και τους Nightstalker(τους ειδα προσφατα πριν 3 μηνες στο Κύτταρο) μια αξιόλογη hard rock μπάντα που μετράει
https://www.youtube.com/watch?v=fclmGZrnvzk το αγαπημένο μου απο αυτούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
πορωνομαι με την μουσική αλλα δεν έχω κάποιο κόλλημα παλαιότερα ήμουν φανατικός με madrugada τους έχω δει 2 φορές
Ομως θα έλεγα οτι ο Παύλος Παυλίδης (πρώην frontman)απο ξύλινα σπαθια ειναι η αδυναμια μου τώρα στα 30!!!
Αν και πιο μικρός σνόμπαρα τα σπαθιά ημουν πιο πολύ φαν των Τρυπών
Επίσης γουστάρω και τους Nightstalker(τους ειδα προσφατα πριν 3 μηνες στο Κύτταρο) μια αξιόλογη hard rock μπάντα που μετράει
https://www.youtube.com/watch?v=fclmGZrnvzk το αγαπημένο μου απο αυτούς

χμ, όταν ήταν στις δόξες του το "ελληνικό ροκ" (και νομίζω ότι καταλαβαινόμαστε, παρότι δεν αποδέχονται όλοι τον όρο) τα 2 "ρεύματα" της (και καλά) πρωτοκαθεδρίας ήταν Τρύπες βέρσους The last drive ( 8) )

Από τους λίγους με ενεργή ακόμη παρουσία από κείνα τα ωραία χρόνια -τα οποία δυστυχώς δεν πρόλαβα:P- είναι ο Αγγελάκας και ο Παυλίδης. Και με την αφορμή, θα ήθελα να πω ότι ο Παυλίδης, αν και μουσικά δεν έχει πια τον νεανικό τσαμπουκά των Ξύλινων Σπαθιών, συνεχίζει να προσφέρει υψηλή αισθητική, μουσικά και στιχουργικά. Και ενώ στο μουσικό στερέωμα γενικά, μεγάλοι καλλιτέχνες κατέρρευσαν μέσα στην δεκαετία, μην αντέχοντας τον επερχόμενο κορεσμό που σχετίζεται συχνά με την αλλοτρίωση του χρήματος, της φήμης και της μαζικής αναγνώρισης, ο Παυλίδης έχει αντέξει πάνω από 2 δεκαετίες στην ελληνική ροκ σκηνή εξελίσσοντας το προσωπικό του στυλ, πηγαίνοντας ένα βήμα παρακάτω. Από το παρελθόν, χαίρομαι που έχει διατηρήσει αναλλοίωτη στο χρόνο την ταξιδιάρικη φωνή του, τους στίχους και την στάση του ως μουσικού μακριά από τον διαβρωτικό φακό των μμε και όλους αυτούς τους παράγοντες της μουσικής βιομηχανίας που μετατρέπουν καλλιτέχνες σε καλλιτεχνικές περσόνες. Υπάρχουν κι άλλοι που δεν άντεξαν.

Με την ευκαιρία, βάζω κι ένα κομμάτι που αγάπησα πολύ από τον νέο του δίσκο <<Ιστορίες που ίσως έχουν συμβεί>> το οποίο στηλιτεύει με γλυκό και μάλλον ανάλαφρο τρόπο την αντιφατικότητα των ανθρώπων που ενώ επιθυμούν διακαώς να ζήσουν έντονα έστω μια μέρα στη ζωή τους, ταυτόχρονα το επιθυμούν μόνο εκ του ασφαλούς, μόνο μέσα από τους κινηματογραφικούς τους ήρωες. ...κι ίσως ονειρεύονται τα βράδια πώς θα ήταν αν γίνονταν αυτοί οι ήρωες του ...παραμυθιού αγνοώντας παντελώς πως θα μπορούσαν -αν ήθελαν- να γίνουν οι ήρωες της ζωής τους!

απολαμβάνουμε:







υγ. ρισπέκτ και για nightstalker με τις στονεριές τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Poetofmadness

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Τώρα τελευταια έχω κανει στροφή στο stoner πραγματική όμορφη μουσικη...
Και οι Planet of Zeus ειναι πολύ καλοι ο κιθαρίστας ηταν βιολόγος στην πάτρα(συνάδελφος)
https://www.youtube.com/watch?v=Uimk7rS80Xo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τα Ημισκουμπρια μου αρεσουν. Κριμα που διαλυθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Λοιπόν νομίζω ότι ο τίτλος τα λέει όλα! Εμένα προσωπικά το αγαπημένο μου είναι όπως μπορείτε να δείτε πολύ καλά οι Big Time Rush! Τους λατρεύω και είναι πραγματικά υπέροχοι! Θα χαρώ να μιλήσω και με άλλους Rushers! Το δικό σας αγαπημένο? :hmm:Παρακάτω έχω ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια αυτού το συγκροτήματος! Μπορείτε να προτείνετε και εσείς το τραγούδι που σας αρέσει περισσότερο από το συγκρότημα που θα διαλέξετε! Περιμένω με ανυπομονησία!
https://www.yutube.com/watch?v=hSxXuk_mTkA :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top