Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
η αναλυση ειναι 1024χ768.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Bάλε ξανά τους drivers της κάρτας γραφικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μπορεί και να μην κάνει καλή επαφή η σύνδεση της, για κοίταξε το και αυτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο υπολογιστής μου κάνει ζαβολιές τώρα τελευταία.:P
Μου σβήνει η οθόνη και σε ένα τετραγωνάκι γράφει μέσα “Imput not supported”. Στην συχνότητα ανανέωσης οθόνης έβαλα αντί 75 hertz, το χαμηλότερο που μπορώ να επιλέξω,60 hertz, ωστόσο το πρόβλημα δεν λύθηκε. Πώς αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα?
Αν έχεις CRT τότε πρέπει να βρεις το manual για να δεις σε πόσα hz υποστηρίζει την ανάλυση που χρησιμοποίεις. Αν έχεις tft πρέπει να βρεις ποία είναι η native ανάλυση.

Ωστόσο κάτι μου λέει πως δεν είναι αυτό το πρόβλημα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
οκζ. θα ασχοληθω περισσοτερο αυριο. αν αναβει...:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazbour

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.

Εχω το hp pavilion dv6520ea,το οποιο δεχεται RAM sodimm ddr2-667 pc2-5300(409967-001 2 gb,ειναι το μοντελο
).
Αυτη τη στιγμη εχω 1 GB RAM,512 στο ενα slot και 512 στο αλλο.
Θελοντας λοιπον να εχω συνολικα 2 GB RAM,απευθυνθηκα στο Πλαισιο και μου ειπαν οτι πρεπει η καρτα να ειναι ιδια με αυτη του κατασκευαστη και οτι δεν μου ανοιγουν το μηχανημα αυτοι διοτι δεν ειναι στη δικαιοδοσια τους.Ετσι λοιπον,απευθυνθηκα στην Info-quest,η οποια μου δινει 2 gb ακριβως αυτο που χρειαζεται με 455 ευρω κι εγω επαθα ενα σοκ!!!!

Ψαχνοντας στο ιντερνετ,βρηκα αυτο https://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=350058475577&Category=162&_trksid=p3907.m29 αλλα ειναι χρησιμοποιημενο...
Το μηχανημα ειναι αρκετα αργο,δεν μπορω να αγορασω αλλο και σε λιγο το χρειαζομαι για δουλεια.
Τι να κανω;Να παρω μια αλλη RAM,οτιδηποτε και αν ειναι αυτη,υπο τον κινδυνο του να χαλασει το λαπτοπ;
Θα μου ηταν πολυ χρησιμες οι συμβουλες σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μήπως σου είπαν να κοιτάξεις οι ram που θα έχεις να είναι του ίδιου κατασκευαστή?
Προσωπικά, στο φορητό μου είχα 1gb ram, και την άλλαξα μόνος μου σε 2gb με διαφορετική εταιρεία από αυτή που είχε μέσα, και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazbour

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μήπως σου είπαν να κοιτάξεις οι ram που θα έχεις να είναι του ίδιου κατασκευαστή?
Προσωπικά, στο φορητό μου είχα 1gb ram, και την άλλαξα μόνος μου σε 2gb με διαφορετική εταιρεία από αυτή που είχε μέσα, και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Και πως την έβαλες;πηγες σε μαγαζί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πάρε 2x 1GB για laptop (SODIMM) απο κάποιο μαγαζί και βάλτες μόνος σου, δεν χαλάει τίποτα. Εγώ κάτι Kingston έχω βάλει στο laptop μου, καμία σχέση με αυτές που προτείνει η toshiba.
Ακόμα και να πάθει κάτι βέβαια, η αλλαγή μνήμης δεν ακυρώνει την εγγύηση (ρώτα στην αντιπροσωπεία για σιγουριά, σχεδόν σε όλους τους κατασκευαστές ισχύει αυτό πάντως).

Οδηγός για αλλαγή μνήμης σε laptop: https://www.technibble.com/how-to-install-laptop-ram/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? πάιζει να ειναι μλκ αυτα τα οφισ κάνουν σε xp και σε vista?:redface::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? πάιζει να ειναι μλκ αυτα τα οφισ κάνουν σε xp και σε vista?:redface::hmm:

Γιατί να μην κάνει; Βάλτο το διβιδί μέσα και εγκατέστησέ το!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ευχαριστω πολύ ρε βαλντεράκο.
δες ΄λίγο εκει που ειναι το θεμα για φτηνα λαπτοπ να μου πεις την γνωμη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τσέκαρε πάντως και τα openoffice αν ήδη δε τα έχεις δοκιμάσει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
@Bunny: Ρώτα τον αν εννοεί crossfire, δεν το υποστηρίζουν όλα τα mobo αυτό ούτε γίνεται με όλες τις κάρτες γραφικών (μόνο με κάποια μοντέλα της ATi νομίζω).
@Αστρφεγγιά: Τι έγινε και δεν είναι σε λειτουργία το touchpad σου τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

Η αστροφεγγιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
@Αστρφεγγιά: Τι έγινε και δεν είναι σε λειτουργία το touchpad σου τώρα;[/quote]

Α!! επιτέλους. Νόμιζα ότι κανείς δεν μπορεί να μου δώσει μια λύση. δεν ξέρω τι έχει πάθει, μοιάζει να έχει απενεργοποιηθεί. δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά από υπολογιστές
γι αυτό θα παρακαλούσα, αν υποψιάζεσαι την "πάθησή του", να μου τα πεις σε απλά ελληνικά :redface:. Έχω κ ένα προβληματικό ποντίκι που μου έχει σπάσει τα νεύρα...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
καλησπέρα. μήπως μπορεί κανείς να μου πει πώς θα μπορούσα να επαναφέρω σε λειτουργία την πινακίδα αφής στο Laptop μου?
Σε όλα (σχεδόν) τα laptop υπάρχει η δυνατότητα με έναν συνδυασμό πλήκτρων (συνήθως Function [Fn] και ένα από την σειρά F1-F12) να απενεργοποιήσεις το touchpad. Αν δεν μπορείς να το βρεις, πες μας το μοντέλο για να το κοιτάξουμε και εμείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

Η αστροφεγγιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
:clapup: :clapup: :clapup: σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Με το Fn+F7 το touchpad γύρισε πάλι κοντά μου. Απαλάχτηκα κι από το ποντίκι που είχα τριγύρω μου.
Τι ωραία να έχεις φίλους με τόοοοοσες γνώσεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
παιδια γνωρίζετε μήπω σε τι κατάστημα μπορω να βρω δεν ξέρω πως λεγεται θα το περιγράψω:redface:
απο την μια να μπαίνει καλώδιο ethernet και απο την άλλη να βγαίνει φισ για πρίζα τηλεφωνου?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
''Σφάλμα επαναφοράς δικτύου

Το έγγραφο δεν περιέχει δεδομένα.

Ο δεσμός σε αυτήν τη σελίδα διακόπηκε απρόσμενα κατά τη διαπραγμάτευση σύνδεσης ή τη μεταφορά δεδομένων. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε πρόβλημα δικτύου μεταξύ της σελίδας και του υπολογιστή σας.''
τι ειναι αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες έκανα format τον Η/Υ και τώρα δεν μπορώ να εγκαταστήσω τα ηχεία...Έχει κανείς καμιά ιδέα???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top