Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
90???? Ακριβουτσικο φαινεται...Μαλλον θα εχουν μεσα και τον κοπο τους!:P Οσο για το φορματ, για την ραμ δεν χρειαζεται. Για τον σκληρο, αμα σου τον βγαλουν και σου βαλουν αλλον, μαλλον θα εχουν κανει backup (δεν θα χασεις τα αρχεια σου). Αν τωρα σου βαλουν αλλον σκληρο, ουτε τωρα χρειαζεται φορματ. Και να χεριαζοταν φορματ, δεν θα το εκανες εσυ, αφου θα επρεπε να ειναι μεσα στην "τιμη"!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
90???? Ακριβουτσικο φαινεται...Μαλλον θα εχουν μεσα και τον κοπο τους!:P Οσο για το φορματ, για την ραμ δεν χρειαζεται. Για τον σκληρο, αμα σου τον βγαλουν και σου βαλουν αλλον, μαλλον θα εχουν κανει backup (δεν θα χασεις τα αρχεια σου). Αν τωρα σου βαλουν αλλον σκληρο, ουτε τωρα χρειαζεται φορματ. Και να χεριαζοταν φορματ, δεν θα το εκανες εσυ, αφου θα επρεπε να ειναι μεσα στην "τιμη"!:D

Ευχαριστώ για την απάντησή σου!Απ'ό,τι ξέρω το μαγαζί έχει καλές τιμές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
gademi ευχαριστώ πολύ :) απλά για κάποιο συγκεκριμένο λόγο θα ήθελα τα στατιστικά αυτά με εντολές μόνο του cmd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πιο αργό ή πιο γρήγορο;Τα cookies δεν βοηθάνε να φορτώσει γρηγορότερα μια σελίδα που είχες προσπελάσει στο παρελθόν;Εξάλλου το μέγεθός τους είναι kb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
χεχεχε εγω δεν εχω καθολου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πες μου ακριβώς τι θέλεις να κάνεις. Αν δεν θες να εγκαταστήσεις τίποτα θα το κάνουμε με javascript που έχουν από τη μάνα τους τα windows. Αν πάλι θες αποκλειστικά εντολές των windows το command νομίζω σε περιορίζει στη λεπτομέρεια που θέλεις. Πες μου όλο το σενάριο για να δούμε τι επιλογές έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα ηθελα κι εγω να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε να μου πειτε!

ξερετε πως θα μετατρεψω αρχειο pdf σε word ετσι ωστε να μπορω να το εκτυπωσω σε κανονικο χαρτι?:confused::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μα οι ρυθμίσεις εκτυπωτή είναι οι ίδιες και σε word και σε Acrobat
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:confused:

what do you mean??
:worry::hmm:

ας σου πω να καταλαβεις.
θελω να εκτυπωσω καποιες σελιδες σε κανονικο χαρτι.
αλλα οι σελιδες αυτες ειναι φωτογραφιες.
εγω δε θελω φωτογραφιες αλλα χαρτι.

qu est ce qui se passe?(τι συμβαινει??:hmm:)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
παιδια την βοηθεια σας παρακαλω.....

εχω προβλημα με το msn μου... βασικα δεν μου κανει sing-i. ειχα την παλια εκδοση αλλα μου ελεγε συνεχεια οτι πρεπει να κατεβασω την καινουργια εκδοση μεχρι που μια μερα δεν με αφηνε να κανς τπτ αλλο απο το να την κατεβασω, οποτε τη να κανω κι εγω την κατεβασα , και ενω εγκατασταθηκε κανονικα δεν μου κανει sing-in....
δοκισασα να ξαναβαλω την παλια εκδοση αλλα που βγαζει το ιδιο προβλημα, ολο πρεπει να κατεβασεις το καινουργιο.
Τι πρεπει να κανω για να μου παιξει η καινουργια εκδοση???

Συγγνωμη αν υπαρχει το ιδιο θεμα αλλα καπου αλλου αλλα δεν βρικα καποιο παρομοιο θεμα και εδω ειναι πολλεσ οι σελιδεσ να τις διαβασω ολες... αν υπαρχει καπου αλλου παρακαλω πειτε μου που να το βρω......
Για xp να πας στο www.windowsupdate.com και να εγκαταστήσεις τα updates (ειδικά τα Net Framework)
Για vista, το κάνεις κι από την έναρξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
:confused:

what do you mean??
:worry::hmm:

ας σου πω να καταλαβεις.
θελω να εκτυπωσω καποιες σελιδες σε κανονικο χαρτι.
αλλα οι σελιδες αυτες ειναι φωτογραφιες.
εγω δε θελω φωτογραφιες αλλα χαρτι.

qu est ce qui se passe?(τι συμβαινει??:hmm:)

:)

Εχμμ θα ρυθμίσεις τον εκτυπωτή να κάνει απλή εκτύπωση κι όχι φωτογραφίες;:hmm:

Υπάρχει πρόγραμμα που μετατρέπει αρχεία pdf σε word. Google it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πες μου ακριβώς τι θέλεις να κάνεις. Αν δεν θες να εγκαταστήσεις τίποτα θα το κάνουμε με javascript που έχουν από τη μάνα τους τα windows. Αν πάλι θες αποκλειστικά εντολές των windows το command νομίζω σε περιορίζει στη λεπτομέρεια που θέλεις. Πες μου όλο το σενάριο για να δούμε τι επιλογές έχεις.

Το πλήρες context είναι :

Στη συνέχεια θα αντλήσετε διάφορα στοιχεία σχετικά με τις παραμέτρους δικτύωσης του υπολογιστή σας μέσω εντολών φλοιού. Χρήσιμες τέτοιες εντολές φλοιού είναι οι hostname, getmac, ipconfig, net, netstat και route. [...] Αφού μελετήσετε το help για τις εντολές hostname, ipconfig, route, netstat και net, δίνοντας έμφαση στις επιλογές view και config της τελευταίας, να απαντήσετε στα ακόλουθα ερωτήματα και να καταγράψετε μαζί με την απάντηση την ακριβή σύνταξη της εντολής που χρησιμοποιήθηκε:

  • Τον αριθμό των:
    • πακέτων IP
    • πλαισίων μονο-εκπομπής (unicast)
    • πλαισίων εκπομπής (broadcast)
    • byte
    που έστειλε και έλαβε η κάρτα δικτύου του υπολογιστής σας. [Υποδ. Πρέπει να εκτε-
    λεστούν δύο διαφορετικές εντολές]
  • (i) Τον συνολικό αριθμό των ανοικτών συνδέσεων TCP και UDP που έχει ο σταθμός ερ-
    γασίας σας καθώς και (ii) το πλήθος των εγκατεστημένων συνδέσεων TCP με άλλους υ-
    πολογιστές. [Υποδ. Πρέπει να εκτελεστούν δύο διαφορετικές εντολές].
Θέλει δηλαδή εντολές του φλοιού και μόνο, μάλλον απ' αυτές που αναφέρει.
Για τα A (ii)-(iv) είναι η netstat -e. Για το A.i όμως δεν μπορώ με τί-πο-τα να βρω τι παίζει, κι ας έχω ψάξει τα πάντα.

Όσον αφορά το (B), από ψάξιμο που 'κανα βρήκα netstat -a για το (i) και net view για το (ii), αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Eγώ προτείνω αντι να δώσεις 90 για ενα ψηλοαρχαίο μηχάνημα να πάρεις ενα καινούργιο με 250 https://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Sphere-E1150.htm . (Btw αυτή είναι η πρώτη δημοσίευση που κάνω αν και σας παρακολουθώ πολυ καιρό παιδιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το msn ανοίγει τα Links στον προεπιλεγμένο browser του λειτουργικού, αν θέλεις να βάλεις άλλο προεπιλεγμένο browser για τον λειτουργικό και όχι μόνο για το msn τότε απλά Control Panel -> Internet Options.

Η μόνη επιλογή που υπάρχει εκεί, είναι να κάνεις τον explorer τον προεπιλεγμένο browser. Δεν είδα επιλογή να βάλεις όποιον browser θέλεις στη θέση του. :hmm: (μιλάω για vista...) Έχασα κάτι;
Από τα προεπιλεγμένα προγράμματα που δοκίμασα να βάλω άλλο browser πέραν του IE ως προεπιλογή, πάλι αντιμετώπισα πρόβλημα με το MSN...

Αυτό που θέλεις sid, διάβασα ότι γίνεται με κάποιο "plug-in" τύπου Messenger Plus, ...δε θυμάμαι όνομα, google it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχμμ θα ρυθμίσεις τον εκτυπωτή να κάνει απλή εκτύπωση κι όχι φωτογραφίες;:hmm:

Υπάρχει πρόγραμμα που μετατρέπει αρχεία pdf σε word. Google it!

το κοιταξα αυτο που μου ειπατε, ειναι ετσι ρυθμισμενο.
αλλα δε μου βγαινει καλο.:/:δε βγαινει εννοω οπως βγαινει στο χαρτι.
θα ψαξω για προγραμμα!

φχαριστω χιμ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
:confused:

what do you mean??
:worry::hmm:

ας σου πω να καταλαβεις.
θελω να εκτυπωσω καποιες σελιδες σε κανονικο χαρτι.
αλλα οι σελιδες αυτες ειναι φωτογραφιες.
εγω δε θελω φωτογραφιες αλλα χαρτι.

qu est ce qui se passe?(τι συμβαινει??:hmm:)

:)
Πάμε από την αρχή. Έχεις ένα pdf με κάποιες φωτογραφίες μόνο. Όταν πας να το εκτυπώσεις τι συμβαίνει;

Η μόνη επιλογή που υπάρχει εκεί, είναι να κάνεις τον explorer τον προεπιλεγμένο browser. Δεν είδα επιλογή να βάλεις όποιον browser θέλεις στη θέση του. :hmm: (μιλάω για vista...) Έχασα κάτι;
Από τα προεπιλεγμένα προγράμματα που δοκίμασα να βάλω άλλο browser πέραν του IE ως προεπιλογή, πάλι αντιμετώπισα πρόβλημα με το MSN...

Αυτό που θέλεις sid, διάβασα ότι γίνεται με κάποιο "plug-in" τύπου Messenger Plus, ...δε θυμάμαι όνομα, google it.
Control Panels -> Programs -> Default
Capture.PNG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Eγώ προτείνω αντι να δώσεις 90 για ενα ψηλοαρχαίο μηχάνημα να πάρεις ενα καινούργιο με 250 https://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Sphere-E1150.htm . (Btw αυτή είναι η πρώτη δημοσίευση που κάνω αν και σας παρακολουθώ πολυ καιρό παιδιά)


Καλως ήρθες κατ' αρχάς...!Αλλά 160 ευρώ παραπάνω είναι αυτό που λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τις τελευταίες μέρες, μερικές φορές όταν είμαι συνδεμένος στο Internet, ο δίσκος συνέχεια ακούγεται να διαβάζει ή να γράφει, και οι λειτουργίες όλες γίνονται πολύ αργές όσο συμβαίνει αυτό.
Ξέρει κανείς αν είναι φυσιολογικό, ή μήπως υπάρχει περίπτωση να υποκλέπτονται δεδομένα ή ό,τι άλλο μπορεί να συμβαίνει;
Έχω το NOD32, και το Spybot-SD και αναβαθμίζεται κάθε μέρα και το Spybot σχεδόν κάθε βδομάδα χειροκίνητα.
Ευχαριστώ για κάθε απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πολυ πιθανο να εχεις κανα ιο κλπ..αλλα μπορει απλα να τρεχει καμια υπηρεσια και να θελει καθαρισμα...

πατα ctrl-alt-del και δες αν τρεχει κανα προγραμμα searchindexer ..αν τρεχει απενεργοποιησε στις υπηρεσιες το windows search...

αλλιως χρησιμοποιησε αυτα τα δυο προγραμματα που ειναι ασφαλεστατα και τα καλυτερα στο ειδος τους..

https://dw.com.com/redir?edId=3&site...e14262d93ceb2116f590bc1d48137&part=dl-6271865

https://www.snapfiles.com/php/download.php?id=109902&a=7123366&tag=601108&loc=10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Χρειαζόμουν firewall.
Δυστυχώς κάποιος ή κάποιοι έμπαιναν στον υπολογιστή μου και μου διάβαζαν τα αρχεία μου, γι αυτό ο σκληρός δούλευε τρελλά όλη την ώρα.
Συνιστώ σε όλους να βάλουν, το antivirus δεν φθάνει, ελπίζω να μην μου έκαναν ζημιά όχι μόνο στον υπολογιστή αλλά να μην μου έκλεψαν και τίποτα σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top