Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
να ειναι το ακριβως αντιθετο απο μενα. επισης, να μιλαει λιγο, να μου κανει σκληρη κριτικη, να ειναι σκεπτικη, αχανες βλεμμα....<=αυτα ειναι αυτα που με κανουν να θεωρω καποια σεξυ, οχι αυτα που ζηταω απο μια κοπελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
μιλαμε για σεξυ..οχι γενικα για ερωτα ή σχεση...
υπαρχει υποκρισια σε αυτο το θεμα νομιζω.;)
υποκρισια γιατι? Βλεπεις καποιον που σου αρεσει ερωτικα το προσεγγιζεις αμα ανοιξει το στομα και πεταει τουβλα? δεν ξενερωνεις πως να τον δεις μετα ερωτικα?πρεπει να εισαι πολυ πεινασμενη και αυτο δυσκολο με την πληθωρα προσφορας που επικρατει και αυτο αφορα και τα δυο φυλα απλα ενας ανδρας μπορει να κοιμηθει με μια ωραια γκομενα και ας ειναι και χαζη οι γυναικες δεν νομιζω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπορει να κοιμηθει με μια ωραια γκομενα και ας ειναι και χαζη οι γυναικες δεν νομιζω
ακριβως...
οι ανδρες οσο τουβλο και να ειναι μια κοπελα..αμα ειναι προκλητικη σεξουλικα και τα πεταξει εξω μια χαρα μπορουμε να παμε μαζι της..
οι γυναικες ομως δεν λειτουργουν τοσο ευκολα ετσι...
παρολα τα διαφορα περι στερεοτυπων λενε διαφορες φμινιστριες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οι ανδρες οσο τουβλο και να ειναι μια κοπελα..αμα ειναι προκλητικη σεξουλικα και τα πεταξει εξω μια χαρα μπορουμε να παμε μαζι της..
Αυτό είναι συμβιβασμός Άγγελε. Γιατί να μην πας με κάποια που τα 'χει και τα δύο; :D
Η ομορφιά είναι πολύ κοινή στις μέρες μας. Εάν κάποια το μόνο που 'χει να δείξει είναι τα μπούτια της, θα προτιμήσω την κολλητή της που 'ναι και ωραία και έχει και χαρακτήρα. Αν μη τι άλλο ανάγκη δεν την έχεις την "προκλητική".

Και δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, έχω ξενερώσει από τούβλο που 'χω ακούσει από κοπέλα. Τι τούβλο, ογκόλιθος ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
η αναπνοή του........:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αν το θέτουμε καθαρά για ερωτικό ενδιαφέρον(όπως εδώ) τότε μιλάμε καθαρά για ένστικτο.
οπότε είναι τελείως υποκειμενικό το ζήτημα,το θέμα είναι όμως άλλο γιατί πάρα πολλοί(κυρίως κοπέλες αλλά και άνδρες) θέλουν να προκαλούν ερωτικά και να θεωρούν ότι είναι κοπλιμέντο το sexy όπως το λένε και στο χωριό τους????

αν θεωρείτε άσχετο με την συζήτηση ας γίνει άλλο θέμα,αλλά αυτό το ρητορικό ερώτημα πραγματικά με φέρνει σε "λογικό σφάλμα" με τα όσα έχω ακούσει κατά καιρούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
αν το θέτουμε καθαρά για ερωτικό ενδιαφέρον(όπως εδώ) τότε μιλάμε καθαρά για ένστικτο.
οπότε είναι τελείως υποκειμενικό το ζήτημα,το θέμα είναι όμως άλλο γιατί πάρα πολλοί(κυρίως κοπέλες αλλά και άνδρες) θέλουν να προκαλούν ερωτικά και να θεωρούν ότι είναι κοπλιμέντο το sexy όπως το λένε και στο χωριό τους????

αν θεωρείτε άσχετο με την συζήτηση ας γίνει άλλο θέμα,αλλά αυτό το ρητορικό ερώτημα πραγματικά με φέρνει σε "λογικό σφάλμα" με τα όσα έχω ακούσει κατά καιρούς...
Δεν σε καταλαβα δηλ τι χρησιμοποιουν την ομορφια τους η την sexy παρουσια τους και αμα τους το επισημαινει καποιος το θεωρουν κομπλιμεντο ? αν εννωεις αυτο φυσικο ειναι και οχι απαραιτητα κακο αμα γινεται κραυγαλεο και ειναι τοσο χυμα πια παει να πει οτι το εχει καψει ανοιξαμε και σας περιμενουμε φιλικη συνβουλη τρεξε οσο προλαβαινεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό είναι συμβιβασμός Άγγελε. Γιατί να μην πας με κάποια που τα 'χει και τα δύο;
σε εμενα τα λες? εγω δεν εχω παει με καμια!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Δεν σε καταλαβα δηλ τι χρησιμοποιουν την ομορφια τους η την sexy παρουσια τους και αμα τους το επισημαινει καποιος το θεωρουν κομπλιμεντο ? αν εννωεις αυτο φυσικο ειναι και οχι απαραιτητα κακο αμα γινεται κραυγαλεο και ειναι τοσο χυμα πια παει να πει οτι το εχει καψει ανοιξαμε και σας περιμενουμε φιλικη συνβουλη τρεξε οσο προλαβαινεις ;)


θα το θέσω πιο χονδροειδώς το ζήτημα,η ομορφιά είναι ομορφιά και είτε την έχει είτε όχι τι να κάνουμε,είναι θέμα γονιδίων και σε όποιον κάτσει έκατσε.

αλλά λένε πχ. θέλω να γίνω-νιώθω-είμαι sexy και λέω εγώ γιατί αυτό μπορεί να θεωρηθεί ως κοπλιμέντο όταν από την φύση του σημαίνει από αυτόν που λέγεται ότι θέλω να σε βάλω κάτω,αυτό.

κατάλαβες περίπου πως το εννοώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Τι πρέπει να έχει κάποιος για να τον επιλέξετε σαν σύντροφο και να σας κάνει "κλικ"? :inlove:
Δεν αναφέρομιαι μόνο σε εμφάνιση αλλά σε οτιδήποτε πρεπει να διαθέτει καποιος για νας κανει να ενδιαφερθείτε ερωτικά γι'αυτον.

Η ποσότητα καφέ που έχω καταναλώσει το πρωί και ο εμμηνορρυσιακός μου κύκλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Βλέπω ερωτικά πολλές γυναίκες, αυτό δεν θα πει ότι με κα@@@ουν απαραίτητα. Οι ερωτικές γυναίκες έχουν κάτι ποιητικό στο λόγο τους, στη συμπεριφορά τους, στις κινήσεις τους, ακόμα και στον τρόπο που ζουν. Οι ανάφτρες είναι κάτι τελείως διαφορετικό, ανήκουν σε μια άλλη κατηγορία, είναι προκλητικές και σέξυ χωρίς να είναι υποχρεωτικά ερωτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Έξυπνη πάνω απ' όλα! (αλλά όχι περισσότερο κι από μένα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
θα το θέσω πιο χονδροειδώς το ζήτημα,η ομορφιά είναι ομορφιά και είτε την έχει είτε όχι τι να κάνουμε,είναι θέμα γονιδίων και σε όποιον κάτσει έκατσε.

αλλά λένε πχ. θέλω να γίνω-νιώθω-είμαι sexy και λέω εγώ γιατί αυτό μπορεί να θεωρηθεί ως κοπλιμέντο όταν από την φύση του σημαίνει από αυτόν που λέγεται ότι θέλω να σε βάλω κάτω,αυτό.

κατάλαβες περίπου πως το εννοώ?
Γιατι το παιρνει σαν κοπλιμεντο ? γιατι προφανως για να μπαινει σε τοσο κοπο να προκαλεσει την σεχυ ενφανιση αυτο θα επιδιωκει ειδικα αν δεν το εχει απο φυση της οπως λες!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
είναι προκλητικές και σέξυ χωρίς να είναι υποχρεωτικά ερωτικές.
το θεμα μιλαει για σεξυ..
οχι ελαφρως ερωτικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ναι μα εκεί είναι το θέμα ε΄νω το επιδιώκει μετά λένε πέφτω συνέχεια σε μπιπ-μπιπ-μπιπ και καραμπιπ και φταίνε αυτοί μην έχοντας συναίσθηση του τι συμβαίνει για αυτό και ρωτάω,και είναι διευρυμένο σαν φαινόμενο,όχι μεμονομένα περιστατικά.

δεν λέω ότι όλες έχουν αυτή την συμπεριφορά,έτσι?μην παρεξηγηθούμε....

το θέμα λέει για ερωτική διάθεση η δημοσκόπηση για sexy για αυτό πιστεύω υπάρχει μια κάποια σύγχυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα δικιο εχεις..τα εχουμε μπλεξει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.

elenya

Νεοφερμένος

Η elenya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
να είναι ειλικρινής,τρυφερός,έξυπνος και να έχει την αίσθηση του χιούμορ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Δυστιχώς και λυπάμαι που το λέω αλλά η πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση... Αν μπορούσα να το αλλάξω θα με βοθούσε πολύ στη ζωή μου αλλά πως μπορείς να αλλάξεις κάτι με τη λογική αν δεν σου βγαίνει?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
πως μπορείς να αλλάξεις κάτι με τη λογική αν δεν σου βγαίνει?..

Απλουστατα και ειδικα αυτο... δε βγαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top