• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
είχες συστάσεις από τι άτομα? εννοώ ήταν κοντινά σου πρόσωπα? είχαν κάνει ρινοπλαστική οι ίδιοι? τι φάση? απορώ πώς έγινε αυτό ενώ δεν ήταν δύσκολη περίπτωση η μύτη σου...μήπως έβαλε λάθος το νάρθηκα και στράβωσε η μύτη? δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς... δε γίνεται να την έκοψε τόσο στραβά...πρέπει να ταν πολύ άσχετος κάποιος για να το κάνει αυτό...εκτός κιαν ανέθεσε τη μύτη σου σε ειδικευόμενους? τι άλλο να υποθέσω...
είχα συστάσεις από άτομα που είχαν κάνει ρινοπλαστική και ωτοπλαστική σε αυτόν και ήταν όλοι τους ευχαριστημένοι.... αλλά τι σημασία έχει τώρα αυτό ???? σε μένα δεν πέτυχε η εγχείρηση ...
όχι δεν ανέθεσε την εγχείρηση σε ειδικευόμενους, ο ίδιος την έκανε ...τώρα τι να τα σκαλίζουμε , το θέμα είναι ότι η ζημιά ΕΓΙΝΕ ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ε πώς δεν έχει σημασία.... όταν έχεις δει δουλειά του γιατρού σου σε άλλους είσαι πεπεισμένος για το αποτέλεσμα...αχ βρε κορίτσι μου... πως το άντεξες... τι να σου πω, ότι και να πω είναι λίγο...μόνο εσύ ξέρεις τι έχεις περάσει... μακάρι να σου πάνε όλα καλά και να μη χάσεις ποτέ το χαμόγελό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ε πώς δεν έχει σημασία.... όταν έχεις δει δουλειά του γιατρού σου σε άλλους είσαι πεπεισμένος για το αποτέλεσμα...αχ βρε κορίτσι μου... πως το άντεξες... τι να σου πω, ότι και να πω είναι λίγο...μόνο εσύ ξέρεις τι έχεις περάσει... μακάρι να σου πάνε όλα καλά και να μη χάσεις ποτέ το χαμόγελό σου...

σίγουρα τον εμπιστεύεσαι τον γιατρό όταν βλέπεις επιτυχημένες επεμβάσεις σε ανθρώπους που ξέρεις ....
αλλά βέβαια το ενδεχόμενο αποτυχίας υπάρχει....
΄τώρα βέβαια ότι έγινε έγινε ..

σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου, να σαι καλά ...
και ελπίζω και σε σένα να πάνε όλα καλά εαν αποφασίσεις να κάνεις την επέμβαση ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
άλλη μία ερώτηση: στο πρώτο ραντεβού με τον γιατρό πρέπει να πας άβαφη για να καταλάβει καλύτερα τα χαρακτηριστικά σου σε σχέση και με τη μύτη δηλαδή? ή είναι οκ να βαφτείς? απλά τα μάτια φαίνονται πιο έντονα όταν είναι βαμμένα και πιο μεγάλα, τα χείλια το ίδιο... δεν ξέρω αν είναι χαζό αυτό που σκέφτηκα, απλά πλησιάζει και ο καιρός για το ραντεβού μου... ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
άλλη μία ερώτηση: στο πρώτο ραντεβού με τον γιατρό πρέπει να πας άβαφη για να καταλάβει καλύτερα τα χαρακτηριστικά σου σε σχέση και με τη μύτη δηλαδή? ή είναι οκ να βαφτείς? απλά τα μάτια φαίνονται πιο έντονα όταν είναι βαμμένα και πιο μεγάλα, τα χείλια το ίδιο... δεν ξέρω αν είναι χαζό αυτό που σκέφτηκα, απλά πλησιάζει και ο καιρός για το ραντεβού μου... ευχαριστώ :)
τι να σου πω, δεν έχω ιδέα .. ειλικρινά κάτι τέτοιο ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό ....
και δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό, τι να σου πω .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
άλλη μία ερώτηση: στο πρώτο ραντεβού με τον γιατρό πρέπει να πας άβαφη για να καταλάβει καλύτερα τα χαρακτηριστικά σου σε σχέση και με τη μύτη δηλαδή? ή είναι οκ να βαφτείς? απλά τα μάτια φαίνονται πιο έντονα όταν είναι βαμμένα και πιο μεγάλα, τα χείλια το ίδιο... δεν ξέρω αν είναι χαζό αυτό που σκέφτηκα, απλά πλησιάζει και ο καιρός για το ραντεβού μου... ευχαριστώ :)

το μακιγιαζ δε μπορει να ξεγελασει ενα εμπειρο ματι, σχετικα με την κατασκευη των οστων ενος προσωπου.
αλλωστε στο χειρουργικο τραπεζι οπου θα γινει ολη η δουλεια, θα εισαι αβαφη, οποτε μη σε απασχολει πως θα εισαι στο ραντεβου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
το μακιγιαζ δε μπορει να ξεγελασει ενα εμπειρο ματι, σχετικα με την κατασκευη των οστων ενος προσωπου.
αλλωστε στο χειρουργικο τραπεζι οπου θα γινει ολη η δουλεια, θα εισαι αβαφη, οποτε μη σε απασχολει πως θα εισαι στο ραντεβου :P
υπαρχει ενα βιντεακι στο y.t. που βαζουν την αλλη στο χειρουργειο για ρινοπλαστικη και εχει πανω της ενα κιλο μεικ απ, μισο κιλο ρουζ κ ενα σωρο αλλα και πραγματικα σκας στα γελια...:Dαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ΒΑΜΜΕΝΗ σε εγχείρηση? μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο αυτό!!! επίσης brigitte, για τα κόκκαλα που λες, δεν αμφιβάλλω...αλλά ωστόσο τα μάτια αν τα βάψεις φαίνονται μεγαλύτερα ή τα χείλια (εξαρτάται και το βάψιμο βέβαια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ΒΑΜΜΕΝΗ σε εγχείρηση? μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο αυτό!!! επίσης brigitte, για τα κόκκαλα που λες, δεν αμφιβάλλω...αλλά ωστόσο τα μάτια αν τα βάψεις φαίνονται μεγαλύτερα ή τα χείλια (εξαρτάται και το βάψιμο βέβαια!)
ναι ισως φαινονται μεγαλυτερα...ομως τι σχεση εχει πως φαινεσαι στο ραντεβου? ο γιατρος με το προσωπο σου θα ασχοληθει στο χειρουργειο. μη νομιζεις οτι στο ραντεβου, αυτος βλεποντας σε, οργανωνει το χειρουργικο πλανο. αυτο γινεται τη μερα της επεμβασης...μη σου πω οτι γινεται επανω στην επεμβαση καθως βλεπει το παχος του δερματος σου, τη σκληροτητα των οστων κ των χονδρων σου κτλ...νομιζω οτι μονο επανω στην εγχειρηση ο γιατρος μπορει να εχει πληρη εικονα για τις δυνατοτητες της επεμβασης....κ εσυ στεκεσαι τωρα στη μασκαρα που θα φορας στο ραντεβου? μη τυχον κ επηρεασει το χειρουργικο αποτελεσμα? οχι ρε συ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πάντως εγώ βαμμένη πήγα στο χειρουργείο γιατί ήταν πρωι πρωι και οτι είχα σχολάσει από τη δουλειά. Για να μην πω για το νύχι που είχα φτιάξει με τόσο κόπο και δεν ήξερα ότι θα μου το χαλάγανε...Περιττό να πω ότι η νάρκωση μου κράτησε σχεδόν δύο μέρες με την αυπνία που είχα. Εφυγα από το νοσοκομείο με τη ρόμπα (ξεκούμπωτη) σαν το ζόμπι. :clapup:
Για αυτό....καλό ύπνο πριν πάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ναι ισως φαινονται μεγαλυτερα...ομως τι σχεση εχει πως φαινεσαι στο ραντεβου? ο γιατρος με το προσωπο σου θα ασχοληθει στο χειρουργειο. μη νομιζεις οτι στο ραντεβου, αυτος βλεποντας σε, οργανωνει το χειρουργικο πλανο. αυτο γινεται τη μερα της επεμβασης...μη σου πω οτι γινεται επανω στην επεμβαση καθως βλεπει το παχος του δερματος σου, τη σκληροτητα των οστων κ των χονδρων σου κτλ...νομιζω οτι μονο επανω στην εγχειρηση ο γιατρος μπορει να εχει πληρη εικονα για τις δυνατοτητες της επεμβασης....κ εσυ στεκεσαι τωρα στη μασκαρα που θα φορας στο ραντεβου? μη τυχον κ επηρεασει το χειρουργικο αποτελεσμα? οχι ρε συ... :P

κάτσε ρε συ, τα οστά και το δέρμα και όλα αυτά(πάχος, σκληρότητα κλπ) υποτίθεται ο γιατρός τα βλέπει όταν εξετάζει τη μύτη σου την πρώτη μέρα, στο ραντεβού. σίγουρα οι λεπτομέρειες φαίνονται στο χειρουργείο βέβαια... μπορεί να μουν υπερβολική αλλά το σκέφτηκα και αυτό μήπως μας επηρεάσει σε κάτι... γιατί σου διαμορφώνει και τη μύτη σε υπολογιστή απόσο ξέρω...δε θα βαφτώ και πολύ πάντως...

Πάντως εγώ βαμμένη πήγα στο χειρουργείο γιατί ήταν πρωι πρωι και οτι είχα σχολάσει από τη δουλειά. Για να μην πω για το νύχι που είχα φτιάξει με τόσο κόπο και δεν ήξερα ότι θα μου το χαλάγανε...Περιττό να πω ότι η νάρκωση μου κράτησε σχεδόν δύο μέρες με την αυπνία που είχα. Εφυγα από το νοσοκομείο με τη ρόμπα (ξεκούμπωτη) σαν το ζόμπι. :clapup:
Για αυτό....καλό ύπνο πριν πάτε.

βαμμένη??? και καλά πώς κάνουν τη δουλειά τους οι γιατροί??? να πέσει και η πούδρα στο αίμα σου...μπλιαχ...
μιας και έκανες πλαστική να μας πεις πώς είναι η νέα σου μύτη, αν είσαι πλήρως ευχαριστημένη και τι προσδοκίες να έχουμε? ευχαριστώ :D
και όσο για τη νάρκωση διαρκεί 2 μέρες παραπάνω όντως σε πολλές περιπτώσεις, αλλά όχι γιατί ήσουν άυπνη, αλλά λόγω των φαρμάκων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ποιά πούδρα να πέσει στο αίμα και πως? :confused: Που πες και έπεφτε, τι θα έκανε δηλαδή? Τόσα φάρμακα μου έδωσαν, αυτό θα με πειραζε...
Η μύτη μου τα έχω πει πως είναι, πρησμένη ακόμα ένα χρόνο μετά και με περιοδικές ενοχλήσεις. Σίγουρα καλύτερη από πριν όμως.
Αν δεν τρως, μπες στο Youtube να δεις πως κάνουν την επέμβαση και θα καταλάβεις ότι δεν έχει καμία σημασία το μακιγιάζ. Το πολύ πολύ να σου βγάλουν το κραγιόν για να μην γίνει το σωληνάκι χάλια.
Επίσης αυτό με τον υπολογιστή σου δίνει απλά μια ιδέα, δεν σου λέει ότι θα γίνεις ακριβώς έτσι. Εμένα πχ ο γιατρός μου τα θεωρει βλακείες αυτά και στην επίσκεψη στο ιατρείο μιλήσαμε ένα λεπτό για τη μύτη και όλη την υπόλοιπη ώρα για εντελώς άσχετα θέματα. Αν το ήξερα, σιγά μην έδινα τα 80 ευρώ, θα πήγαινα κατευθείαν χειρουργείο. Η επίσκεψη βασικά είναι για να δεις αμα σε εμπνέει ο γιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ποιά πούδρα να πέσει στο αίμα και πως? :confused: Που πες και έπεφτε, τι θα έκανε δηλαδή? Τόσα φάρμακα μου έδωσαν, αυτό θα με πειραζε...
Η μύτη μου τα έχω πει πως είναι, πρησμένη ακόμα ένα χρόνο μετά και με περιοδικές ενοχλήσεις. Σίγουρα καλύτερη από πριν όμως.
Αν δεν τρως, μπες στο Youtube να δεις πως κάνουν την επέμβαση και θα καταλάβεις ότι δεν έχει καμία σημασία το μακιγιάζ. Το πολύ πολύ να σου βγάλουν το κραγιόν για να μην γίνει το σωληνάκι χάλια.
Επίσης αυτό με τον υπολογιστή σου δίνει απλά μια ιδέα, δεν σου λέει ότι θα γίνεις ακριβώς έτσι. Εμένα πχ ο γιατρός μου τα θεωρει βλακείες αυτά και στην επίσκεψη στο ιατρείο μιλήσαμε ένα λεπτό για τη μύτη και όλη την υπόλοιπη ώρα για εντελώς άσχετα θέματα. Αν το ήξερα, σιγά μην έδινα τα 80 ευρώ, θα πήγαινα κατευθείαν χειρουργείο. Η επίσκεψη βασικά είναι για να δεις αμα σε εμπνέει ο γιατρός.

Γεια σου christinelle.Επειδή+εγώ θα πάω στο γιατρό σου [...], σου εξήγησε γιατί η μύτη σου είναι ακόμα πρησμένη+αν κάποια στιγμή θα ξεπρηστεί;;ένας χρόνος δεν είναι αρκετό χρονικό διάστημα; το πρήξιμο είναι στο ακρορίνιο να φανταστώ; περιττό να σου πω ότι +σε μένα το πολύ 1 λεπτό του πήρε για να μου πει τι θα κάνουμε+την υπόλοιπη ώρα έλεγε άσχετα.Θα με βοηθούσες αν μου έλυνες τις απορίες για να ξέρω τι να περιμένω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
κάτσε ρε συ, τα οστά και το δέρμα και όλα αυτά(πάχος, σκληρότητα κλπ) υποτίθεται ο γιατρός τα βλέπει όταν εξετάζει τη μύτη σου την πρώτη μέρα, στο ραντεβού. σίγουρα οι λεπτομέρειες φαίνονται στο χειρουργείο βέβαια... μπορεί να μουν υπερβολική αλλά το σκέφτηκα και αυτό μήπως μας επηρεάσει σε κάτι... γιατί σου διαμορφώνει και τη μύτη σε υπολογιστή απόσο ξέρω...δε θα βαφτώ και πολύ πάντως...

οταν ο γιατρος εξεταζει τη μυτη σου την πρωτη μερα, βλεπει τη γενικη εικονα. αλλο τι βλεπει απο εξω αλλο τι θα βρει απο μεσα. κακως σε αγχωνει το θεμα του μακιγιαζ στην επισκεψη, δεν εχει να κανει καθολου με την εγχειρηση.

τωρα για το οτι χειρουργουνται στη μυτη προσωπα μακιγιαρισμενα, αυτο μου ακουγεται πολυ περιεργο....δε μπορω να φανταστω δλδ να λερωνει τα γαντια του ο γιατρος με makeup αγγιζοντας το δερμα σου κ μετα να πιανει κ τα εργαλεια...το προσωπο πρεπει να ειναι καθαρο σε μια τετοια επεμβαση. εσυ μπορει να πας βαμμενη γιατι πχ δε προλαβες να ξεβαφτεις, οπως στην περιπτωση της cristinelle, αλλα νομιζω οτι η δουλεια των νοσοκομων μεσα στο θαλαμο ειναι κ να σου καθαρισουν καλα το προσωπο πριν ξεκινησει μια τοσο λεπτη επεμβαση! καταρχην το δερμα (και ειδικα στη μυτη!) εχει λιπος κ ενα σωρο βακτηρια! ειναι δυνατον να μην καθαριστει κ απολυμανθει η περιοχη απο τη στιγμη που θα ανοιχτουν πληγες μεσα στη μυτη? μου φαινεται τρελλο δλδ...εδω εμβολιο πας να κανεις κ πριν σου απολυμαινουν ολη τη γυρω περιοχη...

christinelle οταν ξυπνησες ησουν ακομα βαμμενη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ποιά πούδρα να πέσει στο αίμα και πως? :confused: Που πες και έπεφτε, τι θα έκανε δηλαδή? Τόσα φάρμακα μου έδωσαν, αυτό θα με πειραζε...
Η μύτη μου τα έχω πει πως είναι, πρησμένη ακόμα ένα χρόνο μετά και με περιοδικές ενοχλήσεις. Σίγουρα καλύτερη από πριν όμως.
Αν δεν τρως, μπες στο Youtube να δεις πως κάνουν την επέμβαση και θα καταλάβεις ότι δεν έχει καμία σημασία το μακιγιάζ. Το πολύ πολύ να σου βγάλουν το κραγιόν για να μην γίνει το σωληνάκι χάλια.
Επίσης αυτό με τον υπολογιστή σου δίνει απλά μια ιδέα, δεν σου λέει ότι θα γίνεις ακριβώς έτσι. Εμένα πχ ο γιατρός μου τα θεωρει βλακείες αυτά και στην επίσκεψη στο ιατρείο μιλήσαμε ένα λεπτό για τη μύτη και όλη την υπόλοιπη ώρα για εντελώς άσχετα θέματα. Αν το ήξερα, σιγά μην έδινα τα 80 ευρώ, θα πήγαινα κατευθείαν χειρουργείο. Η επίσκεψη βασικά είναι για να δεις αμα σε εμπνέει ο γιατρός.

μάλιστα...:confused:
πρησμένη η μύτη μετά από τόσο καιρό? το πρήξιμο πάντα δε φεύγει από τις μύτες ή υπάρχει και περίπτωση και να μη φύγει όλο?
οι ενοχλήσεις σου μη μου πεις ότι είναι στην αναπνοή? :worry:
δηλαδή είσαι ευχαριστημένη σε γενικές γραμμές, αλλά όχι απόλυτα... όπως και οι περισσότεροι...:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
...στην επίσκεψη στο ιατρείο μιλήσαμε ένα λεπτό για τη μύτη και όλη την υπόλοιπη ώρα για εντελώς άσχετα θέματα. Αν το ήξερα, σιγά μην έδινα τα 80 ευρώ, θα πήγαινα κατευθείαν χειρουργείο. Η επίσκεψη βασικά είναι για να δεις αμα σε εμπνέει ο γιατρός.

:confused: και εμπνεει δλδ ενας γιατρος που μιλαει ενα λεπτο για τη μυτη κ ολη την υπολοιπη ωρα για ασχετα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
:confused: και εμπνεει δλδ ενας γιατρος που μιλαει ενα λεπτο για τη μυτη κ ολη την υπολοιπη ωρα για ασχετα θεματα?

Όταν βέβαια λέω άσχετα,εννοώ άλλα διαδικαστικά ζητήματα .Αλλά σχετικά με το ζήτημα του πως θα γίνει η μύτη, σχήμα κ.τ.λ. πήρε ένα λεπτό. Εγώ βέβαια πήγα με την άποψη ότι δεν θα του ζητήσω εγώ πως τη θέλω, ούτε θα του σχεδιάσω και άλλα τέτοια. Πήγα με την άποψη ότι έχω 2 βασικά προβλήματα που θέλω αλλαγή αλλά αυτός θα αποφασίσει τι μου ταιριάζει.Δεν ήθελα να εκφέρω απαιτήσεις συγκεκριμένες που μπορεί εν τέλει να μην ταίριαζαν στο πρόσωπο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εμένα μου μίλαγε πραγματικά για άσχετα. Τον ρώτησα 2-3 φορές τι μπορώ να κάνω με την ασφάλεια (αφού μου έλεγε "δεν ξέρω" κι εγώ ξαναρώταγα), μετά τσαντίστηκε λίγο και μετά μιλάγαμε για ο,τι να ναι μέχρι να βαρεθεί προφανώς και να με διώξει. Θα μου πείτε, "μα πως πήγες εκεί πέρα"? Ε, σε αυτό το ένα λεπτό, μου είπε για τη μύτη ακριβώς αυτό που ήθελα να ακούσω και θα του έλεγα εγώ αν μίλαγα.
Οσον αφορά το μεικ απ, όταν ξύπνησα ήμουν όπως όταν ξυπνάς μετά από ύπνο με μέικ απ, μουντζουρωμένη και γυαλιστερή. Επίσης κάτι μου λέει ότι καμιά σας δεν είδε πως γίνεται η επέμβαση...Ο γιατρός πιάνει εργαλεία από τη λαβή και η άκρη αυτών έρχεται μόνο σε επαφή με το εσωτερικό της μύτης, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση ούτε καν να αγγίξουν το μέικ απ. Αλλά ίσως και να περάνε κάποιο αντισηπτικό από πάνω για έξτρα προστασία, τι να πω. Το θέμα είναι πως παίρνεις τόση αντιβίωση, που δεν μένει βακτήριο για βακτήριο.
Πήγα στο γιατρό και επειδή όπως είπαμε δεν μιλάει πολύ, του έλεγα εγώ "έχω ένα πρήξιμο εδώ, να κάνω κάτι ή θα φύγει μόνο του" και μου απάνταγε "βάλε αλοιφή τάδε, όλα καλά είναι, για πες κανένα νέο". :) Στο τέλος με πίεζε να πάρω και γλυκό! Παραδέχομαι ότι είναι κάπως ανορθόδοξος με τους ασθενείς (βασικά βαριέται μάλλον να λέει τα ίδια και τα ίδια, για αυτό έχει βάλει βοηθούς να κάνουν την "βρωμοδουλειά" και αυτός ασχολείται με την επέμβαση). Ασε που το περίμενα από την αρχή να μην ισχύει σε μενα το "σε ένα χρόνο είσαι εντάξει" που λένε όλοι, γιατί εγώ δεν είχα το υποχόνδριο προβληματάκι που έχουν οι περισσότεροι, αλλά πραγματικά τεράστια και άμορφη μύτη. Αυτό νομίζω ισχύει για αυτούς που πάνε με ύβο ή με ελάχιστα χοντρό ακρορίνιο. Εγώ πήγα με κόκκαλα να πετάνε, πεσμένο και εντελώς στρογγυλό ακρορίνιο μεγαλης διαμέτρου και γενικά μια μύτη που και σε άντρα θα φαινόταν όχι απλά πολύ μεγάλη αλλά σχεδόν παραμορφωμένη. Ο Boyfriend ας πούμε, ακόμα και τώρα, έχει μικρότερη μυτούλα από μένα, σχεδόν γαλλική. Ε, είναι λογικό να πετσόκοψε πολύ πράμα, μου έβαλε και μόσχευμα, μου έκανε και το διάφραγμα...Σιγά μην είχα την ίδια ανάρρωση με κάτι κοριτσάκια που έβλεπα να είναι ένταξει από τον δεύτερο μήνα και είχαν πάει επειδή η μύτη τους δεν ήταν τέλεια, αλλά ήταν περίπου όπως είναι η δική μου τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αυτη η πωστηλενε που έλεγε για μύτη-συρανό ξαναμπηκε να μας πει πως πάει; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
μάλιστα...:confused:
πρησμένη η μύτη μετά από τόσο καιρό? το πρήξιμο πάντα δε φεύγει από τις μύτες ή υπάρχει και περίπτωση και να μη φύγει όλο?
οι ενοχλήσεις σου μη μου πεις ότι είναι στην αναπνοή? :worry:
δηλαδή είσαι ευχαριστημένη σε γενικές γραμμές, αλλά όχι απόλυτα... όπως και οι περισσότεροι...:(:(

ο καθε οργανισμος εχει διαφορετικο χρονο αποθεραπειας...αν κ γενικα, μετα απο καθε χειρουργειο, ενα χρονο μετα ειναι λογικο καποιες ενοχλησεις να υπαρχουν. η αδερφη μου περισυ τετοια εποχη εκανε εφαιρεση βαρθολινειου κ ακομα οταν πιεζει την περιοχη ποναει!
η υπαρξη οιδηματος στην christinelle δεχνει οτι ακομα καποιοι ιστοι, βρισκονται σε διαδικασια επουλωσης. ελπιζω κ εγω οτι οι ενοχλησεις που εννοει, δεν ειναι στο θεμα αναπνοης, αλλα οτι αναφερεται σε "τσιμπηματακια" κ μικρες πιεσεις, αυτα που νιωθεις δλδ μετεγχειρητικα.

βεβαια ειναι πολυ πιθανο καποιες μικρες ενοχλησεις να παραμεινουν επ'απειρον. πχ πολλους ανθρωπους μετα απο καταγματα, τους ακους να το λενε αυτο...πχ οταν αλλαζει αποτομα ο καιρος. αλλα φανταζομαι οτι δεν ειναι κατι ανυποφορο, ουτε κατι συχνο.
ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον... :P

Οσον αφορά το μεικ απ, όταν ξύπνησα ήμουν όπως όταν ξυπνάς μετά από ύπνο με μέικ απ, μουντζουρωμένη και γυαλιστερή. Επίσης κάτι μου λέει ότι καμιά σας δεν είδε πως γίνεται η επέμβαση...Ο γιατρός πιάνει εργαλεία από τη λαβή και η άκρη αυτών έρχεται μόνο σε επαφή με το εσωτερικό της μύτης, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση ούτε καν να αγγίξουν το μέικ απ. Αλλά ίσως και να περάνε κάποιο αντισηπτικό από πάνω για έξτρα προστασία, τι να πω. Το θέμα είναι πως παίρνεις τόση αντιβίωση, που δεν μένει βακτήριο για βακτήριο.

εχουμε δει απειρα βινετακια με εγχειρησεις στο you tube, εχουμε δει απο που πιανουν τα εργαλεια ρε συ, αλλα ταυτοχρονως δεν εχουμε δει κανενα μακιγιαρισμενο προσωπο σε χειρουργικο τραπεζι! λογικο ειναι να μας κανει εντυπωση!! :upside:

οση αντιβιωση κ να παιρνεις, οι περιοχες του σωματος που χειρουργουνται κατα κανονα απολυμαινονται. anyway, εφοσον εσυ εισαι ενταξει, αδικως το αναλυουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top