• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
brigitte είσαι κατατοπιστική.Δεν μπορώ βέβαια να πω ότι έχω αντιληφθεί ιδιαίτερη διαφορά στο ακρορίνιο εδώ και ένα μήνα.Ούτε στην αρχή μου είχε φανεί σμιλευμένο αλλά απλά πρησμένο. Οπότε να υποθέσω ότι αν είχε σμιλευτεί κάτι θα έπρεπε να έχω αντιληφθεί τις πρώτες μέρες;

αν ο γιατρος εκανε αρκετη δουλεια στο ακρορινιο, ισως να ηταν πρησμενο πολυ εξαρχης.
η ισως να μην ηταν τοσο, αλλα εσυ να μη το ειχες παρατηρησει τις πρωτες μερες. ο καλυτερος τροπος για να παρακολουθεις την εξελιξη σου, ειναι καθε βδομαδα να τραβας φωτογραφιες κ να συγκρινεις. μονο ετσι θα βλεπεις τις αλλαγες. απο μνημης ειναι πολυ δυσκολο, διοτι βλεπεις καθημερινα τη μυτη σου κ οι αλλαγες γινονται με πολυ αργο ρυθμο.

οπως κ να εχει, ενας μηνας ειναι πολυ νωρις για να αξιολογησεις στο πληρες το ακρορινιο. παρατηρησε μεσω φωτογραφιων την εξελιξη και στο 6μηνο αξιολογησε το αποτελεσμα. μπορει να ειναι φουσκωμενο καθαρα λογω πρηξιματος η μπορει οντως ο γιατρος να μην εδωσε αρκετο definition. ειναι πολυ νωρις ομως για να το ξερεις αυτο. η ρινοπλαστικη ειναι "διασημη" για το ποσο αργει να δειξει το 100% του αποτελεσματος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έχεις δίκιο μόνο ο καιρός θα δείξει. Αυτό με τις φωτογραφίες το κάνω - γιατί γενικά δεν πολυείμαι παρατηρητική- αλλά και πάλι δεν αντιλαμβάνομαι διαφορές παρά μόνο στη ράχη. Αυτό που έχω συνειδητοποιήσει εκ των υστέρων βέβαια, είναι ότι γενικά από ότι φωτογραφίες έχω δει και στο internet, μύτες στρουμπουλές στο ακρορίνιο που να έχουν αδυνατίσει και σμιλευτεί αισθητά δεν έχω δει. Στην πλειοψηφία τους πρόκειται για φωτογραφίες με ύβους κάθε μορφής, που υποθέτω -και απ'ότι έχω διαβάσει- είναι ευκολότερο να διορθωθούν. Αν κάποιος έχει υπόψη του κάτι άλλο -φώτος ας πούμε από κάποιο site- ας μου στείλει, ενημερωτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Έχεις δίκιο μόνο ο καιρός θα δείξει. Αυτό με τις φωτογραφίες το κάνω - γιατί γενικά δεν πολυείμαι παρατηρητική- αλλά και πάλι δεν αντιλαμβάνομαι διαφορές παρά μόνο στη ράχη. Αυτό που έχω συνειδητοποιήσει εκ των υστέρων βέβαια, είναι ότι γενικά από ότι φωτογραφίες έχω δει και στο internet, μύτες στρουμπουλές στο ακρορίνιο που να έχουν αδυνατίσει και σμιλευτεί αισθητά δεν έχω δει. Στην πλειοψηφία τους πρόκειται για φωτογραφίες με ύβους κάθε μορφής, που υποθέτω -και απ'ότι έχω διαβάσει- είναι ευκολότερο να διορθωθούν. Αν κάποιος έχει υπόψη του κάτι άλλο -φώτος ας πούμε από κάποιο site- ας μου στείλει, ενημερωτικά...
εχεις χοντρο δερμα (πωρωδες-λιπαρο)? καπου ειχα διαβασει, οτι το ποσο definition θα εχει το ακρορινιο, εχει να κανει πολυ και με το δερμα. πχ αν το δερμα ειναι παχυ, θα "κουκουλωσει" πολυ το χονδρινο τμημα της μυτης. φαντασου να πεφτει ενα σεντονι πανω σε ενα σωμα και φαντασου να πεφτει μια κουβερτα...κατω απο το σεντονι διαγραγφονται πιο πολλες λεπτομεριες. κατω απο την κουβερτα λιγοτερες...κ ας βρισκεται το ιδιο σωμα απο κατω.
πχ σε μυτες βορειοευρωπαιων, με λεπτα δερματα, βλεπεις ακομα κ την πιο μικρη γωνιτσα κ το πιο μικρο κοκκαλακι στις μυτες.
σε μυτες λατινων η αφρικανων, που εχουν χοντρα δερματα, ολα τα ακρορινια ειναι στοργγυλα.
βεβαια..μετα απο 8 ρινοπλαστικες, ακομα κ μια αφρικανικη μυτη μπορει να γινει α λα πιτερ παν, οπως στην περιπτωση του michael ...αλλα νομιζω οτι τετοια ατομα δεν εχουν ρεαλιστικες προσδοκιες σχετικα με την επεμβαση. παντα υπαρχουν limitations σε μια ρινοπλαστικη κ εχουν να κανουν με τα φυσικα χαρακτηριστικα του ατομου(δερμα, ανατομια) τα οποια γιατροι και ασθενεις οφειλουν να σεβονται, αλλιως βαζουν σε κινδυνο την φυσιολογικη λειτουργια της μυτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έχω λεπτό δέρμα, αλλά πορώδες και λιπαρό.Όταν λέω στρουμπουλό ακρορίνιο, δεν εννοώ τύπου αφρικανού αλλά απλά στρογγυλωπό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
βρε κοπελια, μηπως βγαζεις τιποτα φρονιμιτες??στο λεω, διοτι, οταν συμβαινει αυτο, υπαρχει περιπτωση να στραβωσουν καποια αλλα δοντια...!!εκανες την επεμβαση?? γιατι σε 'χω χασει λιγο εσενα!!!!
ναι την έκανα!!! εσύ ακόμα? τι περιμένεις, άντε!:):)
για τα δόντια θα ρωτήσω το γιατρό, ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
:eek:

ενας λεπτος σωληνας εισερχεται προσεκτικα, για να υποστηριζει την αναπνοη. για να σπασει αυτο το πραγμα, οχι δοντι, αλλα δοντια, θα πρεπει καποιος να το πιασει κ να το χτυπησει με δυναμη στην οδοντοστοιχια σου...πολλες φορες! :confused:
τα δοντια σου γενικα, βρισκονται σε καλη κατασταση? γιατι αν μιλαμε για υγιη δοντια, δε σπανε τοσο ευκολα. αν ομως το σμαλτο εχει φθαρει η αν εχεις τερηδονα, ισως τα δοντια να ειναι πιο ευθραυστα... δε ξερω κιολας βεβαια...υποθετω.. :confused:
το ειπες στο γιατρο?

δεν το είπα ακόμα στο γιατρό, αλλά θα τον ενημερώσω μόλις τον δω. δε μου φυγε ολόκληρο δόντι, προς Θεού, ελαφριά κάποια σημεία απτά μπροστινά δόντια που μπορώ να διακρίνω.. και επειδή προσέχω πολύ τα δόντια μου, γιαυτό και το παρατήρησα και είμαι σίγουρη! τελοσπάντων!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Όσον αφορά το αισθητικό, νομίζω πως "ψιλοάσχημες" μύτες μετά από πλαστική έχω δει σε περιπτώσεις ατόμων που είχαν ατύχημα, οπότε η μύτη τους ήταν κατεστραμμένη και η πλαστική τις σουλούπωσε. Όσο να 'ναι η πλαστική είναι ένα χειρουργείο, οπότε και πολύ λίγες να είναι οι πιθανότητες αποτυχίας αν δεν έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ για ποιό λόγο να ρισκάρεις;


Θεωρώ πολλές φορές οτι το να ΜΗΝ έχεις τεράστιο πρόβλημα αποτελεί μια ένδειξη να κάνεις ρινοπλαστική
γιατί θα έχεις κ πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα... Γνώμη μου..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι. εφόσον ο νάρθηκας βγαίνει σε 7 μέρες, ενώ τα κόκκαλα δεν έχουν δέσει κιόλας, δεν είναι πολύ εύκολο να χαλάσει το σχήμα της μύτης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι. εφόσον ο νάρθηκας βγαίνει σε 7 μέρες, ενώ τα κόκκαλα δεν έχουν δέσει κιόλας, δεν είναι πολύ εύκολο να χαλάσει το σχήμα της μύτης?

ναι ειναι ευκολο. θελει πολυ προσοχη να μη χτυπησεις δυνατα τη μυτη σου τις πρωτες εβδομαδες..
βγαινοντας ο ναρθηκας τα κοκκαλα εχουν ενωσει μεν, αλλα ακομα δεν ειναι γερα. θελουν μερικες βδομαδες ωστε να δεσουν καλα.
να προσεχεις πολυ την επαφη με μικρα παιδια. κανουν αποτομες κινησεις κ μπορει να σε χτυπησουν πριν καν προλαβεις να αντιδρασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ναι ειναι ευκολο. θελει πολυ προσοχη να μη χτυπησεις δυνατα τη μυτη σου τις πρωτες εβδομαδες..
βγαινοντας ο ναρθηκας τα κοκκαλα εχουν ενωσει μεν, αλλα ακομα δεν ειναι γερα. θελουν μερικες βδομαδες ωστε να δεσουν καλα.
να προσεχεις πολυ την επαφη με μικρα παιδια. κανουν αποτομες κινησεις κ μπορει να σε χτυπησουν πριν καν προλαβεις να αντιδρασεις.
ωχ........:redface: εγώ έτυχε να την χτυπήσω λίγο καταλάθως μόνη μου με το χέρι μου κάποιες φορές. όχι και πάρα πολύ δυνατά όμως, αλλά ένιωσα ένα πόνο(!) επίσης, νιώθω να την πιέζει ο νάρθηκας,ακόμα και τώρα που κάθομαι και δεν κάνω τίποτα. μάλιστα όταν μιλάω, περπατάω ή τρώω, νιώθω ότι πιέζεται περισσότερο.ειδικά τις 3 πρώτες μέρες ηταν ακόμα πιο έντονη η πίεση από τώρα που έχει υποχωρήσει λίγο. θα μπορούσε έτσι δηλαδή έτσι απλά να χαλάσει το σχήμα της μύτης? εσύ δεν έτυχε να την χτυπήσεις ποτέ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ωχ........:redface: εγώ έτυχε να την χτυπήσω λίγο καταλάθως μόνη μου με το χέρι μου κάποιες φορές. όχι και πάρα πολύ δυνατά όμως, αλλά ένιωσα ένα πόνο(!) επίσης, νιώθω να την πιέζει ο νάρθηκας,ακόμα και τώρα που κάθομαι και δεν κάνω τίποτα. μάλιστα όταν μιλάω, περπατάω ή τρώω, νιώθω ότι πιέζεται περισσότερο.ειδικά τις 3 πρώτες μέρες ηταν ακόμα πιο έντονη η πίεση από τώρα που έχει υποχωρήσει λίγο. θα μπορούσε έτσι δηλαδή έτσι απλά να χαλάσει το σχήμα της μύτης? εσύ δεν έτυχε να την χτυπήσεις ποτέ? :confused:

θα τυχει να τη χτυπησεις λιγο, εννοειται...δε πειραζουν αυτα τα χτυπηματακια που μπορει να κανεις καθως πλενεσαι η κουνας τα χερια σου. το θεμα ειναι να μη τη χτυπησεις δυνατα κ ειδικα με κατι σκληρο (ντουλαπι, πορτα, τζαμι, σκαλα αν πεσεις κτλ..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
θα τυχει να τη χτυπησεις λιγο, εννοειται...δε πειραζουν αυτα τα χτυπηματακια που μπορει να κανεις καθως πλενεσαι η κουνας τα χερια σου. το θεμα ειναι να μη τη χτυπησεις δυνατα κ ειδικα με κατι σκληρο (ντουλαπι, πορτα, τζαμι, σκαλα αν πεσεις κτλ..)
ουφφφφφ ευτυχώς!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα. Nα κανω κι εγω το γκαλοπ μου μπας και με καθησυχασει λιγο. Εκανα την επεμβαση την Πεμπτη σημερα εβγαλα γαζες και ειναι τοοοοσο σηκωμενη η ακρη της με το γυψο που μοιαζω με γουρουνι! Και παλια ηταν λιγο πεσμενη οποτε βλεπω τη μουρη μου αδεια. ΄Ποσο πεφτει η ακρη της μυτης και ποσο γρηγορα για να γινω ανθρωπος? Εχω φρικαρει λιγο. Μιλαμε για τρελο σηκωμα που δεν το περιμενα ωστε να τονισω οτι δεν το θελω. Οσοι εχετε κανει ηδη πλαστικη και τα περασατε πειτε μου please αν ειχατε αναλογη εμπειρια και τι εγινε. Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλα αποτελεσματα να εχεις . Μην ανχωνεσαι .Ο γιατρος τι σου ειπε? . μηπως επειδη ανχωθηκες σου παραφαινετε σηκωμενη? Αν εχεις την καλοσυνη στηλε πμ το ντοκτορα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Καλησπερα. Nα κανω κι εγω το γκαλοπ μου μπας και με καθησυχασει λιγο. Εκανα την επεμβαση την Πεμπτη σημερα εβγαλα γαζες και ειναι τοοοοσο σηκωμενη η ακρη της με το γυψο που μοιαζω με γουρουνι! Και παλια ηταν λιγο πεσμενη οποτε βλεπω τη μουρη μου αδεια. ΄Ποσο πεφτει η ακρη της μυτης και ποσο γρηγορα για να γινω ανθρωπος? Εχω φρικαρει λιγο. Μιλαμε για τρελο σηκωμα που δεν το περιμενα ωστε να τονισω οτι δεν το θελω. Οσοι εχετε κανει ηδη πλαστικη και τα περασατε πειτε μου please αν ειχατε αναλογη εμπειρια και τι εγινε. Ευχαριστω.

Θα πέσει και θα τις νοσταλγείς αυτές τις μέρες. Κι εγώ έτσι έκανα στην αρχή, τις επόμενες μέρες μου έγινε μια τέλεια χαριτωμένη γαλλική και τώρα έχει πέσει σε απλή ορθή γωνία. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί μου άρεσε το σήκωμα, κοίτα να το χαρείς τώρα που μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
σε ποσο διαστημα μετα την επεμβαση η τελεια γαλλικη εγινε ορθή γωνία??αγχωθηκα τωρα για την δική μου:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ααχ παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω μολις με ειδα εβλεπα 2 ρουθουνια!! δε μου παει ετσι γιατι εχω στενα και μικρα χειλια δεν ξερω αν με αντιλαμβανεστε. εμενα μου παει πολυ πιο κατω!! ο γιατρος δε μιλαει να σε καθησυχασει δε λεει πολλα απλα οτι ειναι τελεια ολα. η βοηθος του μου ορκιστηκε οτι ολοι εχουν αυτο το φοβο στην αρχη και μετα που πεφτει ηρεμουν. αλλα ποσο να πεσει πια οταν ειναι τοοοοσο πανω?? και σε σας σε ποσο καιρο επεσε για πειτε πριν πηδηχτω απο το παραθυρο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amarilis 85

Νεοφερμένος

Η Amarilis 85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σου και ευχαριστώ!!!Οταν είχα παει στο ιατρειο να επισκεφτώ τον γιατρο με εβγαλε φωτογραφια την πέρασε στον η/υ και μου εφτιαξε πολλές μυτες :P για να δουμε ποια ταιριαζει καλυτερα στο πρόσωπο μου.Είχαμε καταλήξει σε 2 και εγώ δεν μπορούσα να αποφασίσω ποια απο τις 2 ήθελα.Για την μια θα έπρεπε να κάνω κλειστή ρινοπλαστική και για την άλλη θα έπρεπε να κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική(εξωτερικά ράμματα και μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης).Ο γιατρός μου είπε να το σκεφτώ καποιες μέρες και να τον πάρω να του πω.Αν έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική η μύτη μου θα άλλαζε πααααάρα πολυ αφου με έβλεπα στο προφιλ και ήμουν αλλος άνθρωπος ο γιατρός μου έλεγε οτι με την ανοιχτή ρινοπλαστική θα γινόμουν πιο "λολίτα" ενω αν έκανα κλειστή ρινοπλαστική θα είχα μια πολύ ωραια μύτη αλλα θα ήταν πιο σοβαρή!!!Τον πήρα και του είπα οτι θα κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική και μια μέρα πριν την επέμβαση άλλαξα γνώμη και του είπα οτι τελικά θέλω να κάνω την μύτη με την κλειστή ρινοπλαστική:PΗ μύτη μου πριν την επέμβαση είχε κοκκαλάκι που πέταγε (μην φανταστείς τρελά πράγματα) ήτανε λίγο στραβή (προς τα δεξιά)και ητανε και στην άκρη λίγο φουσκωμένη.Εμένα με ενοχλούσε κυρίως οταν κοιταζόμουν προφιλ(το κοκαλάκι) .Τώρα μετά την επέμβαση το κόκαλο εξαφανίστηκε (έχω μια καμπυλωτή μυτούλα που κάνει και μια μικρή κλίση προς τα πάνω) δεν είναι πλεον στραβή και η άκρη έχει λεπτύνει. Χειρουργήθηκα στις 10 απριλίου και ο γιατρός λεει οτι θα αλλάξει και άλλο η μύτη μου γιατί ειμαι ακόμα πρησμένη!Εμένα μια χαρά μου φαίνεται...;)
Γεια σου Μελίνα!!!
Πολύ χαίρομαι που έχεις μείνει ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα ... μήπως μπορείς να μου πεις ποιον γιατρό επισκέφτηκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια σου Amarilis!Exω την εντύπωση οτι δεν επιτρεπεται να γραψω ολοκληρο το όνομα του Κ.Κ (ειναι τα αρχικα του) και δεν πρεπει να εχει αναφερθει παλι ο συγκεκριμενος εδω γιατι δεν ειναι απο τους "διάσημους"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλησπερα. Nα κανω κι εγω το γκαλοπ μου μπας και με καθησυχασει λιγο. Εκανα την επεμβαση την Πεμπτη σημερα εβγαλα γαζες και ειναι τοοοοσο σηκωμενη η ακρη της με το γυψο που μοιαζω με γουρουνι! Και παλια ηταν λιγο πεσμενη οποτε βλεπω τη μουρη μου αδεια. ΄Ποσο πεφτει η ακρη της μυτης και ποσο γρηγορα για να γινω ανθρωπος? Εχω φρικαρει λιγο. Μιλαμε για τρελο σηκωμα που δεν το περιμενα ωστε να τονισω οτι δεν το θελω. Οσοι εχετε κανει ηδη πλαστικη και τα περασατε πειτε μου please αν ειχατε αναλογη εμπειρια και τι εγινε. Ευχαριστω.
Πιστευω, πως δε θα πρεπει να αγχωνεσαι!:)Ειμαι σιγουρος, πως η μυτη σου με τον καιρο θα παρει το κανονικο της σχημα!!Απο ο,τι εχω καταλαβει τον πρωτο διαστημα ειναι πολυ περισσοτερο πρησμενη κ ανασηκωμενη...περιμενε κ θα δεις!!πηγες στο γιατρο, που μου χες πει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top