• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
....δεν μπορεί κάποιος να σου πει με σιγουριά τι θα κάνει,και εννοείται ούτε να κάνει πλάνο, το οποίο να ακολουθήσει πιστά πάντα, γτ ποτέ δεν ξέρεις....αλλά ο Παυλ....ήταν σίγουρος ότι θα φτάσουν οι χόνδροι απ' τα αυτιά...πως έχει αυτήν τη σιγουριά λοιπόν, χωρίς καν να δει τα αυτιά μου?
:hmm:
ισως να μη την εχει, αλλα να μη θελει να επεκταθει παραπανω για να μη σε τρομαξει. ισως σκεφτεται πως ο ασθενης θα φρικαρει αν ακουσει οτι θα κοψει αυτια, πλευρα, χερια κ ποδια κ προτιμαει να μην μπαινει σε λεπτομεριες.
ισως παλι κ να ειναι οντως σιγουρος οτι φτανει, μιας κ μιλαμε για χιλιοστα. αλλωστε δε προκειται να χρειαστει κ κανα μετρο χονδρος. τι να πω, εικασιες κανουμε, δε ξερουμε τι εχει κ κατα νου κ ποια ειναι η τεχνικη του :hmm:

αυτό είπα...αυτό το ενδεχόμενο που είπες, ότι μπορεί να μην γίνει αυτό που έχει κατά νου (με τους χόνδρους απ αυτιά), το δέχομαι φυσικά, απλά η ερώτησή μου ήταν οκ, αν ΔΕΝ, τότε?? πληροφοριακά και μόνο εσύ πιστεύεις ότι δεν θα έπρεπε να μου αναφέρει ποιες είναι οι άλλες εκδοχές??

γιατι να τις αναφερει? τι θα αλλαξει για εσενα? το οτι εχεις διαβασει περιστατικα μυτων που ειχαν καποιες παρενεργιες, δε σε καθιστα ικανη να αποφασισεις το ειδος του μοσχευματος που ταιριαζει για την περιπτωση σου.
αντε κ σου λεει οτι θα βαλει απο το πλευρο γιατι ετσι πρεπει. τι θα πεις εσυ? "ααα οχι δε θελω πλευρο γιατι ο ταδε ασθενης στην ταδε χωρα παραπονεθηκε καπου σε ενα site οτι η μυτη του δε κουνιεται!" ...?? :worry:

του είπα να μου πει το πλάνο του, να με πληροφορήσει ήθελα και να με ενημερώσει για τους κινδύνους ...
κινδυνους δε παιζει να σου πει κανενας γιατρος που θα επισκεφτεις. ετσι κ κατσουν κ σου πουνε ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ να παει στραβα κ τι εχουν δει τα ματια τους κ τι εχουν ακουσει τ'αυτια τους, θα μιλανε καμμια βδομαδα κ στο τελος εσυ θα φυγεις τρεχοντας-κ με το δικιο σου.


δεν υπαρχει όταν παίρνεις διαφορετικές γνώμες απο γιατρούς, μπερδεύεσαι, και δεν γίνεται να ξεμπερδευτείς χωρίς να κάνεις ερωτήσεις και να πάρεις απαντήσεις ! that was my point...εγώ απλά ήθελα να μου πει τα συν και τα πλην....nothing more, nothing less..
εγω μαζι σου ειμαι. κανε ερωτησεις κ απαιτησε απαντησεις. με την προυποθεση βεβαια οτι οι ερωτοαπαντησεις θα εχουν ουσια για εσενα. το να σου πουν οι γιατροι ενας-ενας απο που θα παρουν χονδρο, δε νομιζω οτι ειναι κριτιριο που θα σε βοηθησει στο να καταληξεις σε ποιον θα χειρουργηθεις. αντιθετως σε μπερδευει. αν δε, κατσουν κ σου πουν τα συν κ τα πλην, τοτε ειναι που δε θα μπορεις να παρεις αποφαση με τιποτα. γιατι εστω κ ΕΝΑ πλην να ακουσεις, δε θα προχωρησεις.
ειναι πολυ δυσκολη η θεση σου ρε γμτ. εισαι 2 φορες καμμενη, εινα τρομερα δυσκολο να παρεις αποφασεις κ να εμπιστευτεις τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Καλα θα κανει ο Κυριος Β.Π. (μιας και ο ιδιος πολυ πιθανο να παρακολουθει της συζητησεις εδω)να καταλαβει ,οτι ο κοσμος θελει να ξερει κ το να απαιτει απο τον αλλο να τον εμπιστευτει τυφλα ειναι ακρως εγωιστικο ,και αντιεπαγγελματικο να μη λεει ,και μονο να καφιετε...οτι ειναι γαματως κτλ.
Μπορει να ειναι ο ανθρωπος δεν λεω ,αλλα μην εισαι τοσο αλαζονας ,μονο θετικα δεν λειτουργει αυτο.

Ειχα παει και εγω και δεν μου αφησε καλη εντυπωση η συμπεριφορα του,και αν τελικα αποφασισω και ξαναπαω στο ιατρειο (να κλεισω χειρουργειο) και τον ρωτησω μερικα πραγματα ,και δεν μου πει ,θα σηκωθω και θα φυγω επι τοπου.ΕΙΝΑΙ Η ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ -ΠΛΗΡΩΝΩ -ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ.(ακομη κ βλακεια να ναι)Δεν το καταλαβα.
για να γνωριζεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ γυρω απο την επεμβαση σου θα πρεπει να κανεις καμμια 10αρια χρονια σπουδες κ αλλα τοσο μετεκπαιδευση κ σεμιναρια....:P τα παντα δε γινεται να τα γνωριζεις, μακαρι να τα ξεραμε κ μακαρι να τις καναμε κ μονοι μας τις επεμβασεις για να μαστε κ σιγουροι. δυστυχως δε γινεται. παρ'ολα αυτα ειναι γεγονος οτι ο ΒΠ πασχει στον τομεα της επικοινωνιας, ειναι το μονο αρνητικο του. δε ξερω αν το κανει σκοπιμα, αν ηταν ετσι παντα η αν εγινε ετσι με τα χρονια λογω κακων δικων του εμπεριων η αν απλα ειναι ετσι ο χαρακτηρας του ...μακαρι ομως να τα διαβαζει κ να βελτιωθει στον τομεα αυτον, γιατι πραγματικα διωχνει ατομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
λοιπον, παιδια, πριν 2 μερες επισκεφτηκα κι εγω το β.π.!!αρχικα πρεπει να πω οτι υπηρχαν καμια 10ρια ατομα στον προθαλαμο κ περιμεναν!οι 3-4 ηταν ηδη χειρουργημενοι(περιπου 10-15 ημερων) κ περιμεναν να τους αφαιρεσουν τα ραμματα!μπορω να πω οτι η δουλεια που τους ειχε κανει φαινοταν αριστη, παρολου που ηταν μολις 2 βδομαδων!με ενθαρρυνε το γεγονος οτι ειδα ωραιες μυτες μπροστα μου, που παραλληλα ετειναν να δειχνουν κ φυσικες, αλλα κ το οτι οι ιδιοι μου ειπαν οτι περα απο το πρηξιμο κ τη δυσφορια των πρωτων ημερων περασαν τη διαδικασια σχετικα ανωδυνα!!τωρα οσον αφορα στο γιατρο, μπηκα μεσα, με ρωτησε τι μπορει να κανει για μενα κ αφου του εξηγησα, με εξετασε κ μου εδειξε μεσω υπολογιστη ποιες αλλαγες θα μου κανει!!νομιζω πως ηταν αυτο που ηθελα να ακουσω...1-2 παρεμβασεις για να βελτιωθει η συνολικη της οψη!!υστερα μου ειπε να τον ρωτησω ο,τι θελω κ το εκανα, αν κ τα μισα μου τα χε ηδη πει!η αληθεια ειναι οτι ο βαθμος της ευπροσηγοριας του θα μπορουσε να τα λιγακι πιο ανεπτυγμενος...γιατι σιγουρα οταν εισαι υποψηφιος για μια επεμβαση κ μαλιστα στο προσωπο, θελεις να ενημερωνεσαι οσο το δυνατον καλυτερα απο το γιατρο, ποσο μαλλον οταν προκειται για επανορθωτικη, οπως της κοπελιας παραπανω!!παρολα αυτα εχω να πω, τελος, πως σε γενικες γραμμες μου εκανε καλη εντυπωση(λαμβανοντας παραλληλα κ υπ' οψιν τα οσα εχω ενημερωθει ενα χρονο τωρα τοσο για τον ιδιο, οσο κ για τους υπολοιπους!!) κ οτι θα πορευθω στη ληψη της συγκεκριμενης αποφασης κ με βαση το ενστικτο μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
τελικα αυτες οι φωτοβολιδες που σκανε κατα καιρους εδω για να διαφημισουν τον εκαστοτε χ,ψ,ω αγνωστο η γνωστο, σουπερ τελειο χειρουργο δε τελειωνουν ποτε... :P
θα ηταν φρονιμο πριν γραψετε να κανετε καλυτερα την ερευνα σας, ειδικα οταν μιλατε για ανοιχτη ρινοπλαστικη.
η κλινικη εικονα που περιγραφεις Αaaaaaaaa δεν ειναι ατομου που εχει υποβληθει σε εγχειρηση με τοσο μεγαλη εκταση τραυματων, οσο απααιτει μια ανοιχτη ρινοπλαστικη επεμβαση (ολικη αποκολληση του βλενογγονου απο το σκελετο!)
and just for your info...κολυμβηση κ πασης φυσης ασκηση απαγορευεται για 2 εβδομαδες για αποφυγη τυχον αιμορραγιας. περιεργο που δε σου το ειπαν αυτο οι γιατροι σου...
Eπειδή είμαι και εγώ μια από τους πολλούς χειρουργημένους που παρακολουθώ πια το site από συνήθεια, και επειδή έχω ξαναδιαβάσει και ανάλογα μυνήματα-σχόλια έχω να επισημάνω κάτι. Δεν νομίζω κάποιος σοβαρός γιατρός ή σοβαρός προωθητής του γιατρού που θα ήθελε να ψαρέψει πελάτες από site σαν και αυτό να ανέβαζε τόσο αφελή και μη επιστημονικά διασταυρωμένα μηνύματα. Μυνήματα του τύπου -βρήκα τον τέλειο γιατρό και μέσα σε μια εβδομάδα περπατάω και πετάω- δεν νομίζω ότι ούτως ή άλλως πείθουν κανένα. Πιο πολύ φοβάμαι ότι εδώ μέσα μπορεί να γράφουν και άτομα τα οποία στοχεύουν σε ασθενείς με πολύ πιο επιτήδειο, συγκαλλυμένο και αριστοτεχνικό τρόπο. Απλά καταθέτω τις υποψίες μου ως μια πρώην υποψήφια και νυν χειρουργημένη που διάβαζε τόσα και δεν ήξερε ποιον να πιστέψει και ποιον όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
για να γνωριζεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ γυρω απο την επεμβαση σου θα πρεπει να κανεις καμμια 10αρια χρονια σπουδες κ αλλα τοσο μετεκπαιδευση κ σεμιναρια....:P τα παντα δε γινεται να τα γνωριζεις, μακαρι να τα ξεραμε κ μακαρι να τις καναμε κ μονοι μας τις επεμβασεις για να μαστε κ σιγουροι. δυστυχως δε γινεται. παρ'ολα αυτα ειναι γεγονος οτι ο ΒΠ πασχει στον τομεα της επικοινωνιας, ειναι το μονο αρνητικο του. δε ξερω αν το κανει σκοπιμα, αν ηταν ετσι παντα η αν εγινε ετσι με τα χρονια λογω κακων δικων του εμπεριων η αν απλα ειναι ετσι ο χαρακτηρας του ...μακαρι ομως να τα διαβαζει κ να βελτιωθει στον τομεα αυτον, γιατι πραγματικα διωχνει ατομα.

Oταν λεω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ,φυσικα και δεν εννοω τις λεπτομερειες επεμβασης που αφορουν τον τριτο τομο του βιβλιο του απο το μεταπτυχιακο που εκανε ,η να μου αναλυση τις εξελιξεις στα τελευταια σεμιναρια για το πλανο που ισως ακολουθησει...
Πιστευω ομως το να τον ρωτας,αν θα ειναι ανοιχτου ή κλειστου τυπου ειναι κατι "θεμιτο"....
Η απαντηση που πηρα ,"εσενα σε ενδιαφερει να φτιαξεις τι μυτη σου ,αυτο ειναι κατι που απασχολει τον γιατρο", αυτο δεν ειναι απαντηση.
Δεν ξερω τι εμαθε απο Γερμανικη κουλτουρα ...εδω ομως ειναι Ελλαδα ,και οι ελληνες μαλλον ειμαστε περιεργοι κ θελουμε να γνωριζουμε...
Δεν εχω κατι με τον ανθρωπο ,απλα μακαρι να διαβαζει ...!θα πρεπει λιγο να καταλαβει καποια "απλα πραγματακια".

Τελος υπαρχει καποιος αντρας που να εκανε επεμβαση σ'αυτον (Β.Παυλ),ας στειλει ενα pm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Brigitte!!!!!! κάτι δεν πάει καλά με την πολλαπλή παράθεση σήμερα και στο στέλνω έτσι...:)
:hmm:
ισως να μη την εχει, αλλα να μη θελει να επεκταθει παραπανω για να μη σε τρομαξει. ισως σκεφτεται πως ο ασθενης θα φρικαρει αν ακουσει οτι θα κοψει αυτια, πλευρα, χερια κ ποδια κ προτιμαει να μην μπαινει σε λεπτομεριες.
ισως παλι κ να ειναι οντως σιγουρος οτι φτανει, μιας κ μιλαμε για χιλιοστα. αλλωστε δε προκειται να χρειαστει κ κανα μετρο χονδρος. τι να πω, εικασιες κανουμε, δε ξερουμε τι εχει κ κατα νου κ ποια ειναι η τεχνικη του :hmm:

μην είσαι σίγουρη ότι δεν θα χρειαστεί κανά μέτρο χόνδρος!!:hehe::hehe::hehe: ...καλά, ότι κάνουμε εικασίες είναι δεδομένο, εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι απ τα άτομα που τρομάζει εύκολα....αλλά πες μου εσύ εάν ήσουν στην θέση μου, με ποια κριτήρια θα επέλεγες γιατρό για τρίτη επανορθωτική??...επιθυμώντας φυσικά το αυτονόητο, να είναι η τελευταία (και σαφώς με μειωμένες προσδοκίες)!! και δεδομένου ότι αυτή η ΣΙΓΟΥΡΙΑ που όλοι μοστράρουν και έχουν (κάποιοι δικαιολογημένα και κάποιοι όχι) και αρχικά πορεύθηκα βάση αυτής, κατέληξε να είναι καταστροφική για μένα....

γιατι να τις αναφερει? τι θα αλλαξει για εσενα? το οτι εχεις διαβασει περιστατικα μυτων που ειχαν καποιες παρενεργιες, δε σε καθιστα ικανη να αποφασισεις το ειδος του μοσχευματος που ταιριαζει για την περιπτωση σου.
αντε κ σου λεει οτι θα βαλει απο το πλευρο γιατι ετσι πρεπει. τι θα πεις εσυ? "ααα οχι δε θελω πλευρο γιατι ο ταδε ασθενης στην ταδε χωρα παραπονεθηκε καπου σε ενα site οτι η μυτη του δε κουνιεται!" ...?? :worry:

σαφώς και δεν είμαι γιατρός, και όπως λες δεν είμαι ικανή να αποφασίσω και ούτε πρόκειται να πω σε έναν γιατρό τι τεχνική θα ακολουθήσει, αυτό είναι αυτονόητο...ο καθένας έχει την τεχνική του και ακολουθεί αυτήν....αλλά και πάλι επιστρέφω στην ερώτηση που έκανα παραπάνω....με τι κριτήρια επιλέγεις?? πας σε έναν γιατρό και λες, αααα οκ, φαίνεται σίγουρος, έχει καλή φήμη στις επανορθωτικές, οπτ όλα οκ!..??? στην δικιά μου τουλάχιστον την περίπτωση δεν νομίζω ότι είναι η σωστή οδός....και όχι, δεν θα του πω ότι δεν θέλω τα μοσχεύματα απ τα πλευρά γτ δεν πάω για να του υποδείξω τι να κάνει....αλλά έχοντας μιλήσει με ασθενείς μπορώ εν μέρει να έχω μία εικόνα, όσο vague και αν είναι αυτή, ώστε να του πω τις ανησυχίες μου....οι οποίες μπορεί να είναι λανθασμένες και τελείως άκυρες, ή μπορεί να έχουν κάποια βάση.....η έρευνα που έχω κάνει και κάνω, δεν είναι για να υποδείξω τι τεχνική θα ακολουθήσει ο χ γιατρός, είναι για να μπορέσω να έχω κάποια υποτυπώδη κριτήρια και "γνώσεις", και σε συνδυασμό με άλλους παράγοντες, να κάνω την καλύτερη δυνατή επιλογή γτ ΔΕΝ έχω άλλη ευκαιρία.....

κινδυνους δε παιζει να σου πει κανενας γιατρος που θα επισκεφτεις. ετσι κ κατσουν κ σου πουνε ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ να παει στραβα κ τι εχουν δει τα ματια τους κ τι εχουν ακουσει τ'αυτια τους, θα μιλανε καμμια βδομαδα κ στο τελος εσυ θα φυγεις τρεχοντας-κ με το δικιο σου.

κοίτα, οποιοδήποτε χειρουργείο, όσο μικρό και αν είναι αυτό, έχει κινδύνους....αυτό είναι δεδομένο...τώρα το αν κάποιος θέλει να τους ακούσει ή όχι, και αν θα φύγει τρέχοντας ή όχι, έχει σχέση με τον χαρακτήρα του και πάνω απ' όλα με την φάση που βρίσκεται....σαφώς κανείς γιατρός δεν θα κάτσει να σου αναλύσει ΟΛΟΥΣ τους κινδύνους ενός χειρουργείου, γτ όπως λες θα μιλάει για βδομάδες αλλά και γτ δεν θέλει να διώξει τους υποψήφιους πελάτες του.....εγώ εστιάζω περισσότερο στα αρνητικά, ή τους κινδύνους που έχουν τα διαφορετικά μοσχεύματα που μου έχουν προτείνει....γτ όπως είπαμε ο καθένας έχει διαφορετική τεχνική και άντε να βγάλεις άκρη....και πάλι επιστρέφουμε στα κριτήρια επιλογής λοιπόν....για μένα λοιπόν, την δεδομένη στιγμή, είναι ένας βασικός τρόπος επιλογής (μαζί με άλλους) γιατρού....

εγω μαζι σου ειμαι. κανε ερωτησεις κ απαιτησε απαντησεις. με την προυποθεση βεβαια οτι οι ερωτοαπαντησεις θα εχουν ουσια για εσενα. το να σου πουν οι γιατροι ενας-ενας απο που θα παρουν χονδρο, δε νομιζω οτι ειναι κριτιριο που θα σε βοηθησει στο να καταληξεις σε ποιον θα χειρουργηθεις. αντιθετως σε μπερδευει. αν δε, κατσουν κ σου πουν τα συν κ τα πλην, τοτε ειναι που δε θα μπορεις να παρεις αποφαση με τιποτα. γιατι εστω κ ΕΝΑ πλην να ακουσεις, δε θα προχωρησεις.
ειναι πολυ δυσκολη η θεση σου ρε γμτ. εισαι 2 φορες καμμενη, εινα τρομερα δυσκολο να παρεις αποφασεις κ να εμπιστευτεις τωρα.

όχι δεν συμφωνώ με αυτό, όλα έχουν θετικά και αρνητικά, και αν κάποιος πιστεύει ότι δεν έχουν, είναι κατ' εμε σε άλλον κόσμο...και γενικά δεν πιστεύω το να κλείνω τα μάτια μου και τα αυτιά μου στα αρνητικά, με βοηθάει στην ζωή μου, γενικότερα.....γτ έτσι εθελοτυφλώ και θα φάω τα μούτρα μου ΠΑΛΙ...σαφώς και θα προχωρήσω, γτ δεν με παίρνει αλλιώς...στην ουσία παίζεις λόττο, αλλά στην φάση που βρίσκομαι τώρα, προσπαθώ να παίξω λόττο λίγο πιο "προσεχτικά", αν μπορώ να το πω έτσι....μπορεί να μου "κάτσει" ή μπορεί να αποβεί μοιραίο.....τουλάχιστον το προσπαθώ...είναι ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΡΙΣΚΟ, αλλά δεν γίνεται αλλιώς....περιμένω να μου πεις εσύ με τι κριτήρια θα επέλεγες γιατρό, γτ ίσως βλέπεις κάτι που εγώ δεν βλέπω....ίσως εστιάσεις κάπου που εγώ δεν έχω σκεφτεί....;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Eπειδή είμαι και εγώ μια από τους πολλούς χειρουργημένους που παρακολουθώ πια το site από συνήθεια, και επειδή έχω ξαναδιαβάσει και ανάλογα μυνήματα-σχόλια έχω να επισημάνω κάτι. Δεν νομίζω κάποιος σοβαρός γιατρός ή σοβαρός προωθητής του γιατρού που θα ήθελε να ψαρέψει πελάτες από site σαν και αυτό να ανέβαζε τόσο αφελή και μη επιστημονικά διασταυρωμένα μηνύματα. Μυνήματα του τύπου -βρήκα τον τέλειο γιατρό και μέσα σε μια εβδομάδα περπατάω και πετάω- δεν νομίζω ότι ούτως ή άλλως πείθουν κανένα. Πιο πολύ φοβάμαι ότι εδώ μέσα μπορεί να γράφουν και άτομα τα οποία στοχεύουν σε ασθενείς με πολύ πιο επιτήδειο, συγκαλλυμένο και αριστοτεχνικό τρόπο. Απλά καταθέτω τις υποψίες μου ως μια πρώην υποψήφια και νυν χειρουργημένη που διάβαζε τόσα και δεν ήξερε ποιον να πιστέψει και ποιον όχι...

κ οι 2 κατηγοριες διαφημιστων που αναφερεις, μπορουν να εντοπιστουν απο τους αναγνωστες.
εγω απαντησα στην Ααααααα γιατι αυτη ετυχε να γραψει τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
mallorca εχεις απολυτο δικιο. δε ζητας κατι παραλογο.
ρωτας τι θα εκανα στη θεση σου κ με ποιο κριτιριο θα επελεγα.. αστο, δε μπορω να σκεφτω καν κατι τετοιο. δε νομιζω οτι εχω τη δυναμη σου καταρχας...νομιζω θα ειχα σκαψει ενα λαγουμι κ θα ειχα μπει μεσα να κρυφτω!!! θελει πολυ θαρρος κ ψυχικη δυναμη ολο αυτο που κανεις.
το κριτιριο δε το γνωριζω. κ δε ξερω κ αν υπαρχει αντικειμενικο κτιριτιο. νομιζω οτι πρεπει να ακουσεις το ενστικτο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπερα ειναι καποιος που να γνωριζει και να χει κανει επεμβαση διαφραγματος -ρινοπλαστικης ,στο K.Σουλαντικα.
Τον επισκευτικα μια χαρα ο ανθρωπος ,ολα πολυ ωραια μου τα ειπε,μου κερδισε την εμπιστοσυνη κατ'ενα μερος,ομως δεν γνωριζω αρκετα γι αυτον απο μαρτυριες,για να τον εμπιστευτω για μια τοσο σοβαρη επεμβαση.
Οποιος /α εχει εμπειρια με τον συγκεκριμενο ιατρο ας αναφερει παρακαλω (εστω με pm)
-ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worried

Νεοφερμένος

Η worried αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Χθες ανακάλυψα το forum. Πολύ χρήσιμο να ξέρεις τι ακολουθει μετά την εγχείρηση διαβάζοντας εμπειρίες από τόσους πολλούς. Μένω στην Αθήνα και θέλω να κάνω κι εγώ ρινοπλαστική ΑΜΕΣΑ όσο έχω άδεια. Πήγα στον Απ.Γαϊτ. , έχει γραφείο στην Βασ. Σοφίας, για μια πρωτη γνωμη. Έχει κάνει κάποιος σ'αυτόν;Ξέρετε αν είναι καλός;
Πολλές φορές γράφετε για τους Β.Παυ και τον Α. Σκ. Σκέφτομαι να πάω να δω και σ'αυτούς. Σας παρακαλώ,όμως, αν έχει κάνει κάποιος σ'άυτούς πρόσφατα ας μου πει ποιό είναι το κόστος της πλαστικής γιατί φοβάμαι μήπως είναι απαγορευτικό το ποσό για μένα επειδή είναι γνωστοί. Και αν και πόσο χρεώνουν την ενημέρωση-πρώτη επίσκεψη...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για πιθανή απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
mallorca εχεις απολυτο δικιο. δε ζητας κατι παραλογο.
ρωτας τι θα εκανα στη θεση σου κ με ποιο κριτιριο θα επελεγα.. αστο, δε μπορω να σκεφτω καν κατι τετοιο. δε νομιζω οτι εχω τη δυναμη σου καταρχας...νομιζω θα ειχα σκαψει ενα λαγουμι κ θα ειχα μπει μεσα να κρυφτω!!! θελει πολυ θαρρος κ ψυχικη δυναμη ολο αυτο που κανεις.
το κριτιριο δε το γνωριζω. κ δε ξερω κ αν υπαρχει αντικειμενικο κτιριτιο. νομιζω οτι πρεπει να ακουσεις το ενστικτο σου.

εεεε όχι και να κρυφτείς ρε συ......όχι ότι δεν πέρασα απ' αυτήν την φάση....αλλά αυτό θέλουν κάποιοι χασάπηδες......να σου κάνουν τη ζημιά, να πάρουν τα λεφτουδάκια τους και εσύ να κρύβεσαι και να παραιτηθείς απ' την ζωούλα σου....δεν είναι έτσι όμως, πρώτα διορθώνεις το πρόβλημα και μετά "κυνηγάς" αυτόν που στο δημιούργησε.....;);)...όσο για το κριτήριο, το ιδανικό θα ήταν μάλλον μία μείξη αντικειμενικού, υποκειμενικού και ενστίκτου μαζί.....:P:P:P...f*ck my life δηλαδή!!:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Χθες ανακάλυψα το forum. Πολύ χρήσιμο να ξέρεις τι ακολουθει μετά την εγχείρηση διαβάζοντας εμπειρίες από τόσους πολλούς. Μένω στην Αθήνα και θέλω να κάνω κι εγώ ρινοπλαστική ΑΜΕΣΑ όσο έχω άδεια. Πήγα στον Απ.Γαϊτ. , έχει γραφείο στην Βασ. Σοφίας, για μια πρωτη γνωμη. Έχει κάνει κάποιος σ'αυτόν;Ξέρετε αν είναι καλός;
Πολλές φορές γράφετε για τους Β.Παυ και τον Α. Σκ. Σκέφτομαι να πάω να δω και σ'αυτούς. Σας παρακαλώ,όμως, αν έχει κάνει κάποιος σ'άυτούς πρόσφατα ας μου πει ποιό είναι το κόστος της πλαστικής γιατί φοβάμαι μήπως είναι απαγορευτικό το ποσό για μένα επειδή είναι γνωστοί. Και αν και πόσο χρεώνουν την ενημέρωση-πρώτη επίσκεψη...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για πιθανή απάντηση

hello!!:) ...αυτό το ΑΜΕΣΑ πρόσεξέ το....δεν είναι κάτι που αποφασίζεται σε μία μέρα.....τον Γαιτ που ανέφερες δεν τον ξέρω....στον Σκ. είχα κάνει την πρώτη (επίσκεψη 80 αν θυμάμαι καλά), πριν τρία χρόνια δλδ, και μου είχε πάρει 4500 (είχα πάει καθαρά για αισθητικούς λόγους και μηδαμινό πρόβλημα στο διάφραγμα), απ' τα οποία μου έδωσε απόδειξη 700 ευρώ...όσο για τον Παυλ, τον επισκέφθηκα πρόσφατα για επανεπέμβαση (50 ευρώ πήρε), και μου είπε 4000....κάπου εκεί κυμαίνονται....δεν ξέρω αν έχεις σοβαρό λειτουργικό πρόβλημα, ή μόνο αισθητικό, αλλά νομίζω ότι πρέπει να εστιάσεις στις ικανότητες του γιατρού, σε αποτελέσματα που έχεις δει live στο ιατρείο του (μην βασιστείς μόνο σε φωτο), στην συμπεριφορά του, και γενικότερα στην εμπειρία του....απ' όσο ξέρω αν έχεις λειτουργικό πρόβλημα, αρκετά μεγάλο μέρος των χρημάτων μπορεί να το πληρώσει η ασφάλειά σου....ή τουλάχιστον έτσι γινόταν πριν 3 χρόνια, γτ τώρα τα ταμεία έχουν χτυπήσει κόκκινο....:P

αααα και ο μάνταλος, τον οποίο επίσης επισκέφθηκα πρόσφατα παίρνει 50 ευρώ την επίσκεψη, και αν θες να σου φτιάξει την μύτη στο pc, τότε 70....

αυτά....hope i helped a bit....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worried

Νεοφερμένος

Η worried αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
mallorca σ'ευχαριστώ πολύ! Μονο για αισθητικούς λόγους θέλω να κάνω, δεν υπαρχει λειτουργικο προβλημα.
Αυτο που γραφεις για σενα για ''επανεπεμβαση'' με προβληματισε. Υπαρχει δηλαδη παντα ανοιχτο το ενδεχομενο αποτυχιας; Θέλει οντως ψαξιμο γιατι προκειται για το προσωπο,δεν ειναι επεμβαση καπου στο σωμα να την καμουφλαρεις με ενα καταλληλο ρουχο,θα ειναι σε ολους εμφανες το αποτελεσμα.
Θα παω και στον Παυ. να ενημερωθώ κι ο Θεος βοηθος μιας και το οτι εκανες πρωτη στον Σκ. και τωρα χρηζεις επανεπεμβασης δεν με ενθαρρυνει να τον επισκεφτω. Πιστευω ομως πως ενας γιατρος, για να ειναι σωστος επαγγελματιας, πρεπει να κανει στον ασθενη την επανορθωτικη επεμβαση δωρεαν, αρκετο ειναι το ψυχολογικο φορτιο, δεν χρειαζομαστε επιπροσθετες εγνοιες.
Και παλι ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου εδωσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
mallorca σ'ευχαριστώ πολύ! Μονο για αισθητικούς λόγους θέλω να κάνω, δεν υπαρχει λειτουργικο προβλημα.
Αυτο που γραφεις για σενα για ''επανεπεμβαση'' με προβληματισε. Υπαρχει δηλαδη παντα ανοιχτο το ενδεχομενο αποτυχιας; Θέλει οντως ψαξιμο γιατι προκειται για το προσωπο,δεν ειναι επεμβαση καπου στο σωμα να την καμουφλαρεις με ενα καταλληλο ρουχο,θα ειναι σε ολους εμφανες το αποτελεσμα.
Θα παω και στον Παυ. να ενημερωθώ κι ο Θεος βοηθος μιας και το οτι εκανες πρωτη στον Σκ. και τωρα χρηζεις επανεπεμβασης δεν με ενθαρρυνει να τον επισκεφτω. Πιστευω ομως πως ενας γιατρος, για να ειναι σωστος επαγγελματιας, πρεπει να κανει στον ασθενη την επανορθωτικη επεμβαση δωρεαν, αρκετο ειναι το ψυχολογικο φορτιο, δεν χρειαζομαστε επιπροσθετες εγνοιες.
Και παλι ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου εδωσες.

χαχαχαχ αυτό με την τζαμπέ επανορθωτική, είναι σωστό μεν, αλλά θα γινόταν σε έναν ιδανικό κόσμο, όπου οι γιατροί αναγνωρίζουν τα λάθη τους.....WAY far from reality!....Σαφώς και υπάρχει ανοικτό το ενδεχόμενο ρε συ, σε ότι χειρουργείο και να κάνεις, είτε μικρό είτε μεγάλο....δεν είναι κάτι του στυλ, μωρέ που θα πάω για καφέ σήμερα? :P:P....και επειδή τόνισες την λέξη άμεσα γι αυτό σου απάντησα....δεν είναι μία απόφαση που πρέπει να πάρεις παρορμητικά! take your time με λίγα λόγια, κάνε την έρευνά σου για τους γιατρούς, βασίσου σε προσωπικές εμπειρίες και φώτο ατόμων απ' τα φορουμ, και επέλεξε....πάντα γνωρίζοντας ότι υπάρχει ένα ρίσκο...αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι θα τύχει κάτι σε σένα, είναι πολλοί που την έκαναν και όλα πήγαν τέλεια, αλλά και άλλοι, αρκετοί, που δεν ήταν τυχεροί (όπως εγώ γτ πάω για την τρίτη)....good luck εύχομαι και ότι ερωτήσεις έχεις, στείλε προσωπικό μην...:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worried

Νεοφερμένος

Η worried αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πήγα το απόγευμα για ενημέρωση στον [...]. Στο κομμάτι που αφορά την συμπεριφορά του, θα συμφωνήσω ότι σου αφήνει λίγα περιθώρια, είναι ''χειμαρρος''. Εμένα όμως αυτό δεν με χαλασε γιατι οσα ειπε ταυτιζονταν με την δικη μου γνωμη. Εγω θελω ενα συνηθες αποτελεσμα, χωρις υπερβολες και μου αρεσει η αισθηση του μετρου,οχι κραυγαλεα πραγματα.Σε αυτα τα πλαισια κινηθηκε και με καθυσηχασε αυτο.Περισσοτερο ακροατης υπηρξα παρα ομιλητης. Κατι η πληθωρικη προσωπικοτητα του, κατι το οτι χειρουργει μυτες 30+ χρονια, με πηρε μονοτερμα...
Θα διαφωνησω καθετα με οσα διαβασα απο αλλους για βρωμικο ιατρειο που μυριζει, ο χωρος αστραφτε απο καθαριοτητα. Προσεγμενη αιθουσα αναμονης, χλιδατη θα την ελεγα( βεβαια μονο σε εναν ακομη εχω παει για να συγκρινω ) και ιδιαιτερα ευγενης και φιλοξενος ο κυριος στην υποδοχη.
Ειδα στην εισοδο και μια κοπελα γυρω στα 20, μολις ειχε βγαλει το ναρθηκα κι ειχε ελαφρες (προς το κιτρινο χρωμα) μελανιες στα μαγουλα, κουκλιτσα την εκανε.
Αυτο που με προβληματισε ειναι πως μου ειπε οτι θα μου κανει και διαφραγμα. Εγω νομιζα πως δεν ειχα τετοιο θεμα και πως ανεπνεα σωστα αλλα μου ειπε πως μετα την επεμβαση θα καταλαβω τι σημαινει να εχεις καλη αναπνοη...Μπορει να συμβαινει αυτο και να μην το ξερω;
Anyway, το θεμα ειναι πως σταματαει για καλοκαιρι, απο Σεπτεμβρη μου ειπε. Η επισκεψη,οπως μου ειπε η mallorca, 50 ευρω, και μου εβγαλε και φωτογραφια,(δεν το ζητησα),την περασε στο pc και μου εδειξε πως θα ειναι μετα. Α, και το βιβλιο του δωρο με το που μπαινεις.
Καλη εντυπωση αποκομισα,το θεμα ειναι οτι δεν χειρουργει τωρα,σταματαει για καλοκαιρι...Θελει σκεψη το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
...μου ειπε οτι θα μου κανει και διαφραγμα. Εγω νομιζα πως δεν ειχα τετοιο θεμα και πως ανεπνεα σωστα αλλα μου ειπε πως μετα την επεμβαση θα καταλαβω τι σημαινει να εχεις καλη αναπνοη...Μπορει να συμβαινει αυτο και να μην το ξερω;
εγω καταλαβα οτι εχω αστιγματισμο, οταν πηγα για πρωτη φορα στον οφθαλμιατρο, υποχρεωτικα, για να βγαλω διπλωμα οδηγησης. θεωρουσα οτι εχω γερακισια οραση, μεχρι τη στιγμη που φορεσα τα γυαλια κ ειδα τη διαφορα.
οσο για το διαφραγμα, μπορεις να το "τσεκαρεις" μονη σου, κλεισε το ενα ρουθουνι κ φυσα δυνατα. μετα κλεισε το αλλο κ ξαναφυσα. το πιθανοτερο ειναι να δεις μεγαλη διαφορα σε σχεση με το ποσος αερας περναει απο το καθε ρουθουνι. οι περισσοτεροι εχουν σκολιωση, ειναι πολυ σπανιο να βρεθει εντελως ισιο διαφραγμα. αυτο βεβαια δε σημαινει οτι ολοι χρειζουν εγχειρησης! το οτι θα υποβληθεις στη ναρκωση κ την ολη ταλαιπωρια, απλως δημιουργει την ευκαιρια να διορθωθει κ η οποια λειτουργικη ατελεια υπαρχει. αν εχεις αμφιβολιες, καλο ειναι να συμβουλευτεις κ τον ωρλ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Παιδιά σε εγχείρηση διαφράγματος σου πειράζουν και λίγο την μυτούλα?Γιατί έχω ακούσει πως συνήθως σου κάνουν και ρινοπλαστική για το καλύτερο αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worried

Νεοφερμένος

Η worried αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αχ παιδια, αναρρωτιεμαι ποσα απο τα μηνυματα εδω μεσα ειναι γνησιες εμπειριες ατομων που εχουν υποβληθει σε ρινοπλαστικη και ποσα ειναι πιθανη διαφημιση...Προς Θεου, δεν θελω να προσβαλλω κανεναν, ειμαι ευγνωμων για τις πληροφοριες που πηρα απο πολλους εδω και στην τελικη επιλογη μου ειναι να παρακολουθω τα οσα γραφονται, αλλα με εβαλε σε σκεψεις το εξης:
Διαβασα απο καποιους οτι το ιατρειο του Β.Π. στο Μαρουσι μυριζε ασχημα,''βρωμαγε'' για να ακριβολογω, και οτι το ιατρειο του Σ. στο Κολωνακι απεχει μακραν απο αυτη την εικονα. Με δουλευετε; Στο ιατρειο του Σ. με το που μπηκα στο προϊστορικο ασανσερ με τις πορτες-ξυλινα κλουβια, μετα βιας χωρανε 2 ατομα, με επιασε δυσφορια. Πατησα 1ο οροφο και σταματησε στη μεση, ωραια λεω,εγκλωβιστηκαμε...Ευτυχως,κουνησαμε τις πορτες,ξαναπατησαμε το κουμπι και συνεχισε. Στην αιθουσα αναμονης σε πιανει καταθλιψη. Κατεβασμενα ρολα, καρεκλες 50ετιας και ανω...Οσοι εχετε παει ξερετε οτι ετσι ειναι.
Οχι οτι εχει σημασια για μενα, δεν ψαχνω να νοικιασω ακινητο, σωστο χειρουργο ψαχνω. Απλα, αν καποιοι γραφουν τετοιες ανακριβιες,( ή και αλλες υπερ ή και κατα καποιου αλλου γιατρου) αναρρωτιεμαι μηπως εξυπηρετουν σκοπους υπερ οποιουδηποτε γιατρου και παραπλανουν τους υποψηφιους για ρινοπλαστικη; Και ειναι κριμα και για οσους με ελικρινεια καταθετουν την δικη τους εμπειρια και θελουν απο καρδιας να βοηθησουν και εμας τους νεοφερμενους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αχ παιδια, αναρρωτιεμαι ποσα απο τα μηνυματα εδω μεσα ειναι γνησιες εμπειριες ατομων που εχουν υποβληθει σε ρινοπλαστικη και ποσα ειναι πιθανη διαφημιση...Προς Θεου, δεν θελω να προσβαλλω κανεναν, ειμαι ευγνωμων για τις πληροφοριες που πηρα απο πολλους εδω και στην τελικη επιλογη μου ειναι να παρακολουθω τα οσα γραφονται, αλλα με εβαλε σε σκεψεις το εξης:
Διαβασα απο καποιους οτι το ιατρειο του Β.Π. στο Μαρουσι μυριζε ασχημα,''βρωμαγε'' για να ακριβολογω, και οτι το ιατρειο του Σ. στο Κολωνακι απεχει μακραν απο αυτη την εικονα. Με δουλευετε; Στο ιατρειο του Σ. με το που μπηκα στο προϊστορικο ασανσερ με τις πορτες-ξυλινα κλουβια, μετα βιας χωρανε 2 ατομα, με επιασε δυσφορια. Πατησα 1ο οροφο και σταματησε στη μεση, ωραια λεω,εγκλωβιστηκαμε...Ευτυχως,κουνησαμε τις πορτες,ξαναπατησαμε το κουμπι και συνεχισε. Στην αιθουσα αναμονης σε πιανει καταθλιψη. Κατεβασμενα ρολα, καρεκλες 50ετιας και ανω...Οσοι εχετε παει ξερετε οτι ετσι ειναι.
Οχι οτι εχει σημασια για μενα, δεν ψαχνω να νοικιασω ακινητο, σωστο χειρουργο ψαχνω. Απλα, αν καποιοι γραφουν τετοιες ανακριβιες,( ή και αλλες υπερ ή και κατα καποιου αλλου γιατρου) αναρρωτιεμαι μηπως εξυπηρετουν σκοπους υπερ οποιουδηποτε γιατρου και παραπλανουν τους υποψηφιους για ρινοπλαστικη; Και ειναι κριμα και για οσους με ελικρινεια καταθετουν την δικη τους εμπειρια και θελουν απο καρδιας να βοηθησουν και εμας τους νεοφερμενους...

και είμαι σίγουρη ότι όλα χειροτέρεψαν όταν μπήκες και είδες την γλοιώδη φάτσα του...χαχαχαχ...σορρυ αλλά του τα χω μαζεμένα....:p :p...τεσπα, χωρίς πλάκα τώρα, πως σου φάνηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mine

Νεοφερμένος

Η mine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
mallorca??????prospathw na soy steilw pm alla den dexesai kati leei oti exeis polla mhn.????:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top