Τα αδέρφια μας

Πόσα αδέρφια έχετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 34)
  • 1

  • 2

  • 3+

  • Κανένα

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
και επειδή 1 εικόνα = 1000 λέξεις

Φυσιολογικα αδερφια: https://pbs.twimg.com/media/BLxpu6sCUAAGa7R.jpg:large
Εγω και η αδερφή μου: https://24.media.tumblr.com/tumblr_me...wlioo1_400.gif
Πέρα απο την πλάκα τώρα...με την αδερφή μου εχουμε 9 χρόνια διαφορά, είναι μεγαλύτερη. Παλαιότερα μαλώναμε σχεδον καθε μερα σε σημειο να παρακαλάω να γινει φοιτητρια για να φυγει απο το σπιτι...και όταν αυτο εγινε...μου ελειψε παρα πολυ :(
Τώρα πλέον όλα εχουν ηρεμήσει..είμαι εκει όταν με χρειαζεται και ειναι εδω όταν τη χρειαζομαι...με εμπιστεύεται και την εμπιστεύομαι, βολταρουμε μαζι και είμαστε πολύ καλά αλλά ποτέ δεν λείπουν και οι στιγμές που θα καβγαδίσουμε για διαφορα χαζο-πραγματα όπως τι καναλι θα δουμε...:P
Πάντως την αγαπάω πολυ....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
και επειδή 1 εικόνα = 1000 λέξεις

Φυσιολογικα αδερφια: https://pbs.twimg.com/media/BLxpu6sCUAAGa7R.jpg:large
Εγω και η αδερφή μου: https://24.media.tumblr.com/tumblr_me...wlioo1_400.gif
Πέρα απο την πλάκα τώρα...με την αδερφή μου εχουμε 9 χρόνια διαφορά, είναι μεγαλύτερη. Παλαιότερα μαλώναμε σχεδον καθε μερα σε σημειο να παρακαλάω να γινει φοιτητρια για να φυγει απο το σπιτι...και όταν αυτο εγινε...μου ελειψε παρα πολυ :(
Τώρα πλέον όλα εχουν ηρεμήσει..είμαι εκει όταν με χρειαζεται και ειναι εδω όταν τη χρειαζομαι...με εμπιστεύεται και την εμπιστεύομαι, βολταρουμε μαζι και είμαστε πολύ καλά αλλά ποτέ δεν λείπουν και οι στιγμές που θα καβγαδίσουμε για διαφορα χαζο-πραγματα όπως τι καναλι θα δουμε...:P
Πάντως την αγαπάω πολυ....:redface:
και γω αδερφούλη μου :hug:

:|













λάθος άτομο φρι,ξυπνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Εχω μια αδερφη που ειναι 9 χρονια μεγαλυτερη απο εμενα!λογω της μεγαλης διαφορας ηλικιας ποτε δεν τσακωνομασταν ιδιαιτερα μεταξυ μας!μονο οταν ημουν πολυ μικρη της εσπαγα τα νευρα επειδη οποτε εβγαινε εξω χτυπιομουν και εκλαιγα για να με παρει μαζι..ειδικα στο χωριο, την ακολουθουσα και ετρεχε μες στα στενακια για να μην μπορω να τη βρω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ τον αδερφούλη μου τον ψιλό έδερνα μικρή...:redface::P γιατί τον ζήλευα ...δεν ήθελα αδελφάκια!!! Ήμουν πολύ εγωίστρια!Πίστευα ότι θα μου κλέψει ''τη δόξα'' ... (άκου τώρα)...που είχα ως το μοναδικό παιδί!
Τώρα πλέον έχουμε μεγαλώσει και σε κανα καυγά φοβάμαι μην μου τις αστράψει αυτός :xtipao:...αλλά ευτυχώς δεν το κάνει διότι οι σχέσεις μας είναι πολύ καλύτερες ...δεν είμαστε πλέον μικροί!
Βέβαια όταν μου λένε για το ξύλο που του έδινα τους απαντάω...''Εγώ ποτέ!!!! '' ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όχι ρε φίλε σας μισώ που έχετε αδέρφια :'(

Γκουχ. Τεσπά είμαι μοναχοπαίδι όπως καταλάβατε και θα ήθελα να είχα μεγάλο αδερφό. Πάρα πολύ όμως. Αυτό είναι αδύνατον να συμβεί so βολεύομαι με τους μεγαλύτερους ξαδέρφους μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Όχι ρε φίλε σας μισώ που έχετε αδέρφια :'(

Γκουχ. Τεσπά είμαι μοναχοπαίδι όπως καταλάβατε και θα ήθελα να είχα μεγάλο αδερφό. Πάρα πολύ όμως. Αυτό είναι αδύνατον να συμβεί so βολεύομαι με τους μεγαλύτερους ξαδέρφους μου. :P

Κι εγώ τα ίδια :( αλλά θα βολευόμουν και με ένα μικρούλι :redface: ιδανικά θα ήθελα έναν αδερφό 25άρη και μια αδερφούλα 5χρονη :clapup: αλλά κ εγώ βολέυομαι με τα άλλα νιάτα της οικογένειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κι εγώ τα ίδια :( αλλά θα βολευόμουν και με ένα μικρούλι :redface: ιδανικά θα ήθελα έναν αδερφό 25άρη και μια αδερφούλα 5χρονη :clapup: αλλά κ εγώ βολέυομαι με τα άλλα νιάτα της οικογένειας
Αν είχα μικρότερο αδερφάκι παίζει να το είχα σκοτώσει :P
Αλλά έναν μεγάλο αδερφό πολύ θα ήθελα ξέρω γω να λέει "αν σε στεναχωρήσει κανείς τον σκότωσα" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης100

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Έχω ένα μικρότερο αδερφό που είναι 13 χρονών.Του αρέσουν πολύ οι χειρονακτικές εργασίες και έχει πάθος με τα αυτοκίνητα και το ποδήλατο.Πιστεύω πως,σε αντίθεση μ' εμένα, εκείνος είναι πιο πρακτικό μυαλό.Έχει μεγαλύτερη έφεση στα θετικά μαθήματα παρά στα θεωρητικά, αν και είναι εξίσου καλός και στα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Έχω 4 μεγαλύτερες αδερφές: 1η 34, 2η 31, 3η 27 και η 4η 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
δυστυχως ειμαι μοναχοπαιδι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Στατιστικολόγος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Έχω μια μικρότερη αδερφή, α λυκείου πηγαίνει και τώρα θα πάει β.(δίνει εξετάσεις με το νέο σύστημα :( ). Σοφία λέγεται και είμαι πολύ περήφανος για αυτή.Σημαιοφόρος στο γυμνάσιο και φέτος πήρε το 3ο βραβείο σε μαθητικό διαγωνισμό ποίησης.

Ι love you sophie..:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Εχω δυο αδερφουλες μια 1,5 χρονο μεγαλυτερη και μια 2 χρονια μικροτερη!!!
Την μεγαλυτερη την λενε Φεη (απο το Φιλοθέη) και την μικροτερη την λενε Δαναη!!!
Με την μικρη τσακωνόμαστε συνεχεια ενω με την μεγαλυτερη δεν τσακωνόμαστε τοσο συχνά !!!

Αλλά παρ' ολα αυτα τις λατρευω και τις νοιαζομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πως μ'αρέσει που κάποιοι εδώ μέσα έχετε πολλα αδέρφια! :) Μ'αρέσουν οι πολυμελεις οικογένειες και θα ήθελα πολύ να είχα αλλά δύο ή τρία αδέρφια.
Έχω έναν αδερφό 4.5 χρόνια μικρότερο μου.Όταν ήταν μικρός με εκνευριζε τόσο πολύ και τον ζήλευα αφάνταστα!Τώρα που μεγάλωσε τα βρίσκουμε και μπορώ να πω ότι περνάω καλά μαζί του.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχω ξαναπεί για τον αδερφό μου αλλά έχει μεγαλώσει πολύ απο τότε που είπα γι'αυτόν.

Πλέον είναι 2μισι χρονών, πολύ άτακτο παιδάκι αλλά σκέτη γλύκα! Με εκνευρίζει όλη την ώρα, μου πειράζει τα πράγματα αλλά οκ.. :)

Έχουμε 12 χρόνια διαφορά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
εχω μια αδελφη ενα χρονο μεγαλυτερη....οταν ημασταν μικρα τσακωνομασταν συνεχεια κ καμια φορα επεφτε κ 3υλο :alljumpy:

τωρα ειμαστε μια χαρα κ την αγαπω :console::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eddie murphy

Νεοφερμένος

Ο eddie murphy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
σας εχει συμβει ποτε να νιωσετε μειονεκτικα-κατωτερος σε σχεση με τον αδελφο σας;
προσωπικα καθολη τη διαρκεια της φετινης χρονιας (τριτη λυκειου) υπηρχαν στιγμες οπου αξιολογουσα τον εαυτο μου ιδαιτερα αρνητικα βλεποντας τον διδυμο αδελφο μου να ειναι πιο εξωστρεφης,να τον πλησιαζουν περισσοτερο οι κοπελες,να αποδιδει περισσοτερο στα μαθηματα κλπ
τον αγαπω ιδιαιτερα και τρεφω βαθυ ενθουσιασμο για το προσωπο του ωστοσο μια μικρη υποσυνειδητη ζηλεια καραδοουσε ορισμενες στιγμες να διαστρεβλωσει τα προηγουμενα συναισθηματα.ειναι φυσιολογικο;σας εχει τυχει;
και δυστυχως αυτη η ζηλεια με κανει να βυθιζομαι σε ανασφαλειες που δημιουργοουν μια σειρα απο σκεψεις που κατεδαφιζουν την αξια μου . και ενω συνειδητοποιω οτι αυτες οι σκεψεις δεν ειναι αποτελεσμα της λογικης αλλα μια αμυντικης ψυχολογικης φορτισης , οδηγουμαι να διαμορφωνω μια αποψη για την πραγματικοτητα και τις κοινωνικες σχεσεις συμφωνα με αυτες.
το ξερω οτι η αντιμετωπιση αυτης της καταστασης θα προελθει απο εμενα τον ιδιο οταν θα καταφερω να αναγνωρισω και να εκτιμησω τις πτυχες της προσωπικοτητας μου απλως εγραψα το παραπανω για να το μοιραστω και μηπως και συναντησω ατομα με παρομοιο βιωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εγω με τον αδερφο μου δεν εχουμε πολλη μεγαλη διαφορα ηλικιας. Μονο 4 χρονια. Αλλα παρολα αυτα δεν ειμαστε δεμενοι. Ισως να φταιει το γεγονος, οτι ειμαστε 2 τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες. Μιλαμε μονο τυπικα, σε γιορτες και γεννεθλια, καθως δε μενουμε κοντα. Τον βλεπω 2 φορες το χρονο οταν βρισκομαστε και οι 2 στο σπιτι. Δε μιλαμε και πολυ, γιατι δεν εχουμε να πουμε και πολλα. Δε μαλωνουμε πλεον, μικροι βριζομασταν. Το τελευταιο καιρο κανουμε προσπαθειες προσεγγισης, αλλα μου φαινεται μονο στη πρσπαθεια θα μεινει :hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eγώ έχω έναν αδερφό, 3 χρόνια μικρότερο, και μ'αρέσει να τον πειράζω :devil: όσο κι αν μαλώνουμε,λέμε καμιά βλακεία και τα βρίσκουμε στο τέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Και εγώ έναν μικρότερο αδερφό έχω κατά 4 χρόνια. Από τσακωμοί άλλο τίποτα, βέβαια μερικές φορές είναι το καλύτερο παιδάκι όλου του κόσμου, ειδικά όταν κοιμάται και μου κάνει χάρες. :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω με τον αδερφο μου δεν εχουμε πολλη μεγαλη διαφορα ηλικιας. Μονο 4 χρονια. Αλλα παρολα αυτα δεν ειμαστε δεμενοι. Ισως να φταιει το γεγονος, οτι ειμαστε 2 τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες. Μιλαμε μονο τυπικα, σε γιορτες και γεννεθλια, καθως δε μενουμε κοντα. Τον βλεπω 2 φορες το χρονο οταν βρισκομαστε και οι 2 στο σπιτι. Δε μιλαμε και πολυ, γιατι δεν εχουμε να πουμε και πολλα. Δε μαλωνουμε πλεον, μικροι βριζομασταν. Το τελευταιο καιρο κανουμε προσπαθειες προσεγγισης, αλλα μου φαινεται μονο στη πρσπαθεια θα μεινει :hmm:.
Θα 'θελες να ήσασαν πιο κοντά; Όχι από άποψη χώρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top