Συμβουλές, οδηγίες, σεμινάρια: Τα πάντα για την οδήγηση!

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αν προσπαθείς να μου πεις ότι δεν πρέπει να στενοχωριέμαι για τον προφυλακτήρα, ξέρω τι θες να πεις. Σημασία έχει που δεν χτύπησε κανείς.
Απλα όσο να ναι, ε είναι στενάχωρο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εντάξει το καταλαβαίνω. Η αμυντική οδήγηση σε προστατεύει από πολλά παρατράγουδα. Σωστό αυτό. Αλλά μερικοί πόσο μα πόσο μα πόσο αργά πηγαίνουν; Και γιατί όλοι αυτοί πρέπει να τυχαίνουν πάντα μπροστά μου; Γιατί; Κάθε φορά 4-5 σλάλομ θα τα κάνω. Και αν δεν μπορώ, τους κολλάω από πίσω. Κάνε στην άκρη ή σταμάτα να περάσω. Κοίτα λίγο και τον καθρέφτη. Είναι εκείνο το ορθογώνιο πραγματάκι που γυαλίζει,κολλημένο ακριβώς στη μάπα σου μπροστά για να βλέπεις τι γίνεται από πίσω σου. Μην τρομάξεις αν δεις καμιά ουρά 150 χμ. Εξαιτίας σου είναι. Κάνε δεξιαααααααααααά!
Νι και ξενι. Δε με νοιάζει. Βαρέθηκα. Κάποιοι βιαζόμαστε. Τι κατάσταση είναι αυτή; Όλοι την είδαν οδηγοί. Άμα φοβάσαι να οδηγήσεις να κάτσεις σπίτι σου. Άντε κάθε κυράτσα παίρνει ένα τιμόνι και πάει λες και κουβαλάει αυγά. Δέκα ώρες να πάρει μια στροφή. Ήμαρτον. Τις μοίρες υπολογίζει; Σχεδόν σταματάει το αυτοκίνητο και μετά στρίβει. Αφού δεν ξέρεις να οδηγείς. Παραδέξου το. Τι μου το παίζεις και καλά ο Ευρωπαίος που τηρεί τα όρια ταχύτητας; Την τύφλα σου δεν ξέρεις.
Το φανάρι πράσινο, εννοείται πάει σαν κότα, ρεμβάζει χαλαρά την ανατολή του ηλίου από τα δεξιά ,λες και βρίσκεται πάνω σε κρουαζιερόπλοιο...και φυσικά ποιον θα πιάσει το φανάρι; Εμένα που είμαι από πίσω.
Ενώ αυτός θα έχει προλάβει να περάσει. Πάτα το βρε (άντε μην πω) λίγο να προλάβει να περάσει και κανένας άλλος.
Άσε τις ευγένειες και προχώρα και μην αφήνεις όλον τον ντουνιά να χωθεί μπροστά σου. Πάρτο χαμπάρι. Εσύ έχεις προτεραιότητα και η στιγμή για να δείξεις τους καλούς σου τρόπους δεν είναι η κατάλληλη.
Μάθε επιτέλους τον ΚΟΚ. Όταν έχεις προτεραιότητα σε αφήνω να περάσεις. Όταν έχω εγώ, με αφήνεις εσύ να περάσω.Μην μου το παίζεις κύριος και μου παραχωρείς την προτεραιότητά σου. Δεν τη θέλω. Το αμάξι μου ούτως ή άλλος έκανα τον κόπο και το σταμάτησα για να περάσεις. Τελειώνε και προχώρα. Ή μήπως θα κοιταζόμαστε πενήντα ώρες σταματημένοι και οι δυο ποιος θα περάσει; Είναι απλά τα πραγμάτα. Είσαι από τα δεξιά, άρα περνάς εσύ πρώτος. Και αν δεν ξέρεις ποιο είναι το δεξί σου χέρι, βάλε ένα σημάδι να τα ξεχωρίζεις. Καραγκιοζάκο.
Και ναι εγώ είμαι αυτή που θα σου κορνάρω από το τέλος της ουράς για να ξυπνήσεις. Το φανάρι είναι πράσινο εδώ και μισή ώρα... κι εσύ σκαλίζεις σκυμμένος εκείνη την ώρα το ντουλαπάκι του αυτοκινήτου σου. Είσαι πρώτος στην ουρά, έχε τα μάτια σου στο φανάρι,βάλε πρώτη και ξεκίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ενώ οι έξυπνοι που είναι μόνιμα στην αριστερή λουρίδα γιατί βιάζονται; Και καταλήγει να είναι η πιο αργή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
να ρωτησω τωρα κατι?εμενα μου εχουν πει οτι στην οπισθογωνια πρεπει να κοιτας μονο πισω κι οχι στον πλαινο καθρεφτη.το θεμα ειναι οτι εγω δεν μπορω να την κανω αν δεν κοιταω στον πλαινο καθρεφτη!!!Δεν ειμαι τοσο σιγουρη για το ποσο ισχυει αυτο και θα θελα να μου πειτε τη σωστη μεθοδο με την οποια γινεται η οπισθογωνια. ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis55

Νεοφερμένος

Ο giannis55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια ειμαι ο γιαννης και ειμαι 16 χρονων ο πατερας μου μου μαθενει οδηγηση καθε φορα ομως προς το ξεκινημα εχω ενα θεμα με τον συμπλεκτη το θεμα πιο ειναι μπορειτε να μου απαντησετε λεγοντας μερικους τροπους για να αφησεις τον συμπλεκτη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν τρόποι να αφήσεις το συμπλέκτη. Το κάθε αυτοκίνητο είναι διαφορετικό. Σιγά σιγά θα σου γίνει αυτόματα, θα το βρίσκεις μόνος σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
Ποιος είναι ο σωστός τρόπος να σταματάμε το αυτοκίνητο; Συμπλέκτης + φρένο ή νεκρά φρένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχει κανένα tutorial για αρχαρίους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top