Χώρισα... και τώρα; Τι κάνουμε;

Asag

Νεοφερμένος

Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
...επιμονη , επιμονη,και μια χαρα γινεται!
Κάπου διάβασα ότι η Χαρά είναι αυταπάτη της λύπης :P
Κι αν έχει μακριά, σγουρά, ξανθά μαλλιά και είναι ...Κρητικιά, την έχεις βάψει δικέ μου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Οταν χωριζουν πονανε και οι δυο!Η χαρα και η λυπη ειναι ενωμενα ,αλληλοσυμπληρωμενα.Τι αυταπατες λες?Ποιος τα λεει αυτα?Γελας οταν μαθαινεις να υποφερεις!
Αν ειναι Κρητικια ετσι οπως λες μαλλον Σπαρτιατης θα γινω και θα γινει της Τροιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αθηνα οπως βλεπεις εαν ο λουδοβικος ηθελε τον χρονο του και δεν επιστρεψει,πρεπει να κανεις διπλη κινηση.Πρωτα να το δεις τελειως εγωιστικα οπως το βλεπουν απο πανω,και οπου νιωθεις νικημενη,εσυ νικας!Δικη σου Νικη!Να κερδισεις τον εαυτο σου σε αυτη τη σχεση να του ριξεις ΜΟΥΤΖΑ να τον αμφισβητησεις τελειως να τσιμπισει ενα αρθιδι .ολα τα ευγενικα συναισθηματα που ειχες για αυτον ειναι δικα σου δεν αφορουν αυτον.Νικη οπου νιωθεις νικημενη πρεπει να φθασεις σε ενα σημειο ουδετεροτητας οχι μισους κερδιζοντας τον εαυτο σου και τον εγωισμο σου.Οι αντρες ειμαστε τελειως μαλακες και δεν αξιζει ,οτι αξιζει δεν θα σε στεναχωρισει ποτε πραγματικα να το ξερεις.Γενικα πρεπει να μαθεις να εισαι πιο αυτονομη.Μην εξαρτασαι τοσο απο τη σχεσεις σου.Πρωτα απολα ο εαυτος σου,ξερεις αυτο λειτουργει πιο ευεργετικα στις σχεσεις.Μην φοβασαι για το μελλον,μολις μαθεις να εισαι αυτονομη θα ερθουν ολα μονα τους.Κατσε μονη σου τωρα που χωρισες ,δες τι εφταιξε,τι εκανες λαθος,μαθε και μαθε και εκδικησου τον γιατι οχι!Ο ερωτας με ερωτα περναει!ΚΑτι που θα σε κανει να αισθανθεις καλα,χωρις αναστολες!



Αυτο που οι περισσοτεροι παραδεχεστε οτι ειστε μαλακες, ποτε δεν το καταλαβα. Το χω ακουσει απο αρκετους ανδρες. Γιατι το παραδεχεστε κι εξακολουθειτε να ειστε, παλι δεν το χω καταλαβει...
Μα τω Θεω, 30 εφτασα κι αδυνατω πολλες φορες να βγαλω ακρη με το σκεπτικο των ανδρων. Οσο απλοι κι αν φαινεστε, δεν ξερω αν ειστε τελικα...

Έπισης, πολυ ρομαντικος μας βγηκες εσυ κορτο. Ή εισαι πολυ νεαρος ή μας δουλευεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Χαχαχα mindcircus.Αφιερωμενη στην Αθηνα ηταν αυτη η σελιδα:)Δεν πιστευω να την τρομαξα,που ειναι η ΑΘηνουλα???
Mindcircus
Ειμαστε μαλακες γιατι σας αγαπαμε ρε δεν το καταλαβες!!ουουουουουουου
διδυμος με ωροσκοπο παρθενο και Αφροδιτη στους πιθηκους !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γιατι το παραδεχεστε κι εξακολουθειτε να ειστε, παλι δεν το χω καταλαβει...

Σε μια προσπάθεια να είναι "ειλικρινείς". Σου λέει, τώρα ξέρεις με τι έχεις να κάνεις, εγώ έτσι είμαι και δεν θα αλλάξω.
Βέβαια είναι ψιλομαλακία, γιατί το να αναλάβεις εκ των υστέρων την ευθύνη δεν σε κάνει περισσότερο direct or sth...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asag

Νεοφερμένος

Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Να μιλήσω από την πλευρά του μαλ... εεε άνδρα ήθελα να πω! :confused:
Όταν ένας ΑΝΤΡΑΣ λέει σε μια γυναίκα πχ, είμαι μαλάκας το ξέρω αλλά σε αγαπώ, δεν κάνει τίποτα άλλο από το να επισημαίνει πως....."έχουν γνώση οι φύλακες" ;)

ΥΓ βέβαια, μερικά καθάρματα υπονοούν... ένας μαλάκας σου αξίζει άλλωστε :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χαχαχα mindcircus.Αφιερωμενη στην Αθηνα ηταν αυτη η σελιδα:)Δεν πιστευω να την τρομαξα,που ειναι η ΑΘηνουλα???
Mindcircus
Ειμαστε μαλακες γιατι σας αγαπαμε ρε δεν το καταλαβες!!ουουουουουουου
διδυμος με ωροσκοπο παρθενο και Αφροδιτη στους πιθηκους !:)

Και διδυμος και με παρθενο; Γιουχου! Καλα κρασα!
Οποια μπλεκει μαζι σου, την εκατσε την βαρκα!!!:D

Να μιλήσω από την πλευρά του μαλ... εεε άνδρα ήθελα να πω! :confused:
Όταν ένας ΑΝΤΡΑΣ λέει σε μια γυναίκα πχ, είμαι μαλάκας το ξέρω αλλά σε αγαπώ, δεν κάνει τίποτα άλλο από το να επισημαίνει πως....."έχουν γνώση οι φύλακες" ;)

ΥΓ βέβαια, μερικά καθάρματα υπονοούν... ένας μαλάκας σου αξίζει άλλωστε :devil:

Αυτο το υγ δεν το χα σκεφτει ποτε!!!
Κοιτα να δεις που οσο ζω, μαθαινω....:O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Χαχα πλακα εχει ο Asag

Δηλαδη κανει τη μαλακια και μετα προσπαθει να τα μπαλωσει ,αλλα κατα βαθος θα την ξανακανει!
Προσεχετε οταν οι αντρες σας φερνουν δωρα λοιπον!

Και διδυμος και με παρθενο; Γιουχου! Καλα κρασα!
Οποια μπλεκει μαζι σου, την εκατσε την βαρκα!!!:D
Στον αστερισμο του υδροχοου
https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v...=8d90386994f908d47d73288e6890cf65&oe=57FDB02E
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eλένη Σκαριώτου

Νεοφερμένος

Η Eλένη Σκαριώτου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εχω έρθει αρκετές φορές σε κόντρα με τον δικό μου αλλά πάντα τα βρίσκουμε στο τέλος. Την τελευταία φορά τσακωθήκαμε γιατί ένα εντελώς ασήμαντο λόγο, επειδή τόλμησα και πήρα σκρατς από ένα πλανόδιο λαχειοπώλη. Δεν ηρέμησε ούτε όταν του είπα ότι κέρδισα (που όντως κέρδισα). Ήταν έξαλλος και δεν καταλάβαινε τίποτα. Αλλα τελικά τα βρήκαμε. Ίσως γιατί υπάρχει ακόμα χημεία μεταξύ μας.
Οι σχέσεις είναι ένα πολύ δύσκολο πράγμα και πρέπει να γίνονται υποχωρήσεις και από τις δύο μεριές για να κρατήσουν. Αυτό έχω καταλάβει με την μικρή μου εμπειρία έως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaRocketQuee

Νεοφερμένος

Η MariaRocketQuee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πιστευω ο χρονος δε βοηθαει παντα,ειδικα οταν κατι εχει τελειωσει χωρις να το επιδιωξεις για καποιο λογο.Τοτε σου μενει απωθημενο που δυσκολα βγαινει απ το μυαλο εκτος αν καποια στιγμη ξεκαθαρισεις οριστκα την κατασταση η τα ξαναβρειτε.Το να βρεις καποιον αλλον μονο και μονο για σπασιμο η για να νιωσεις καλυτερα ειναι ο,τι χειροτερο για ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top