Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Το κέρατο παίζει να το φας ακόμη και απο κάποιον που μένετε και μαζί.....δεν έχει να κάνει.....είναι θέμα χαρακτήρων αυτό, οχι απόστασης αποκλειστικά.

Ναι δεν διαφωνω σ'αυτο. Αυτο που λεω ειναι οτι εχεις πειρσσοτερες πιθανοτητες να φας η να ριξεις το κερατο αν εισαι σε σχεση εξ'αποστασεως. Απο την στιγμη που δεν μοιραζεσαι σημαντικες κι ασημαντες στιγμες της καθημερινοτητας με τον συντροφο, αλλά με αλλα ατομα απο τον περιγυρο, ειναι αρκετα πιθανο καποια στιγμη να ξεστρατισεις... Ισχυει και το αναποδο φυσικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ναι δεν διαφωνω σ'αυτο. Αυτο που λεω ειναι οτι εχεις πειρσσοτερες πιθανοτητες να φας η να ριξεις το κερατο αν εισαι σε σχεση εξ'αποστασεως. Απο την στιγμη που δεν μοιραζεσαι σημαντικες κι ασημαντες στιγμες της καθημερινοτητας με τον συντροφο, αλλά με αλλα ατομα απο τον περιγυρο, ειναι αρκετα πιθανο καποια στιγμη να ξεστρατισεις... Ισχυει και το αναποδο φυσικα....

Σωστά αλλά υπάρχουν και αποδείξεις πως μια σχέση μπορεί να δυναμώσει έτσι γιατί δε φθείρεται ούτε ρουτινιάζει επειδή η απόσταση δε το επιτρέπει. Γι αυτόν και μόνο το λόγο το δοκίμασα και ξέρω πως σε ο,τι αφορούσε αυτό πάντα υπήρχε περισσότερο πάθος. Τελείωσε θα μου πεις, οκ, και οι σχέσεις απο κοντά συνήθως καταλήγουν έτσι. Τι να κάνουμε....Thats life...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Αμα υπαρχει αγαπη ολα γινονται!!!
Σε μια σχεση εξ αποστασαιος χρειαζονται 3 πραγματα
1.Εμπιστοσύνη
2.Ειλικρίνεια :clapup:
3.Αγαπη
Βεβαια ολα αυτα χρειαζονται σε ολες ;)τις σχεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Πριν κάποιες μέρες συνόδευσα τους γονείς μου στο αεροδρόμιο καθώς θα ταξίδευαν στο εξωτερικό. Στον έλεγχο διαβατηρίων ήταν ένα ζευγάρι (19-20) που, παρά την αναγγελία της αναχώρησης από τα μεγάφωνα, είχαν κολλήσει ο ένας στον άλλον σα μέδουσες και έδιναν ατέλειωτα φιλιά αποχαιρετισμού. Από όσο κατάλαβα, εκείνος έφευγε για σπουδές και δεν θα ξαναβρίσκονταν πριν το Πάσχα. Βλέποντάς τους, ομολογώ ότι συγκινήθηκα, καθώς σύντομα το "έργο" θα παιχθεί ξανά και αυτή τη φορά δεν θα είμαι απλός θεατής...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
παρά την αναγγελία της αναχώρησης από τα μεγάφωνα, είχαν κολλήσει ο ένας στον άλλον σα μέδουσες και έδιναν ατέλειωτα φιλιά αποχαιρετισμού
ωωωω τι γλυκο :inlove::kissing::cry_x::hug::huglove::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
ωωωω τι γλυκο :inlove::kissing::cry_x::hug::huglove::bye:

μερικές φορές όμως μπορεί να είναι άκρως αντιαισθητικό μπροστά σε κόσμο να φιλιέσαι λες και θα είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τον άλλον, για τέτοιες καταστάσεις υπάρχουν και τα σπίτια που εκεί μπορεί ο καθένας να κάνει ό,τι θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
μερικές φορές όμως μπορεί να είναι άκρως αντιαισθητικό μπροστά σε κόσμο να φιλιέσαι λες και θα είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τον άλλον, για τέτοιες καταστάσεις υπάρχουν και τα σπίτια που εκεί μπορεί ο καθένας να κάνει ό,τι θέλει

Επίσης μου τη δίνει λίγο να βλέπω κόσμο να φιλιέται επιδεικτικά και τι εννοώ: δεν με απασχολεί αν φιλιούνται αν και συμφωνώ με αυτό που είπες ότι υπάρχουν τα σπίτια για τόσο ιδιαίτερες στιγμές, με ενοχλεί να φιλιούνται και να με κοιτάζουν με ύφος «έχω γκόμενα και μπορώ ενώ εσύ αυτή τη στιγμή που σε βλέπω, κυκλοφορείς μόνος σου». :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
μερικές φορές όμως μπορεί να είναι άκρως αντιαισθητικό μπροστά σε κόσμο να φιλιέσαι λες και θα είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τον άλλον, για τέτοιες καταστάσεις υπάρχουν και τα σπίτια που εκεί μπορεί ο καθένας να κάνει ό,τι θέλει
Επίσης μου τη δίνει λίγο να βλέπω κόσμο να φιλιέται επιδεικτικά και τι εννοώ: ... με ενοχλεί να φιλιούνται και να με κοιτάζουν με ύφος «έχω γκόμενα και μπορώ ενώ εσύ αυτή τη στιγμή που σε βλέπω, κυκλοφορείς μόνος σου».
Σιγά βρε παιδιά! Μη σας πιάνουν οι σεμνοτυφίες και οι μικρές ζήλιες! Εντάξει, τα παιδιά νοιώθουν κάτι όμορφο ένας για τον άλλον, δεν μπορούν να συγκρατηθούν, θέλουν να το δείξουν και στους άλλους. Έτσι αισθάνονται, γιατί να πρέπει να το κρύψουν; Το βρίσκω πολύ φυσιολογικό και απόλυτα υγιές για τις νεαρές ηλικίες. Εσείς που γκρινιάζετε, δεν έχετε βρεθεί ποτέ σε τέτοια κατάσταση; Δεν έχετε ερωτευθεί ποτέ ως τώρα; Στην τελική, αν το βρίσκετε αντιαισθητικό και προσβλητικό, γυρίστε από την άλλη και μην κοιτάτε. Έλεος;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
μερικές φορές όμως μπορεί να είναι άκρως αντιαισθητικό μπροστά σε κόσμο να φιλιέσαι λες και θα είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τον άλλον, για τέτοιες καταστάσεις υπάρχουν και τα σπίτια που εκεί μπορεί ο καθένας να κάνει ό,τι θέλει

Μην πας να το δεις με την λογική αν δεν το έχεις βιώσει. Άμα κάνεις να δεις τον άλλον 2-3 βδομάδες ή και μήνες, δύσκολα ξεκολλάς από πάνω του όταν είναι να φύγει. Και, nPb, μιλώντας πάντα για την περίπτωση του αποχωρισμού για κάποιο διάστημα, μόνο επιδεικτικός δεν θέλει εκείνη την ώρα να είναι ο άλλος, το μόνο που τον νοιάζει είναι το άτομο που έχει απέναντί του.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Μην πας να το δεις με την λογική αν δεν το έχεις βιώσει. Άμα κάνεις να δεις τον άλλον 2-3 βδομάδες ή και μήνες, δύσκολα ξεκολλάς από πάνω του όταν είναι να φύγει. Και, nPb, μιλώντας πάντα για την περίπτωση του αποχωρισμού για κάποιο διάστημα, μόνο επιδεικτικός δεν θέλει εκείνη την ώρα να είναι ο άλλος, το μόνο που τον νοιάζει είναι το άτομο που έχει απέναντί του.:whistle:
Έτσι είναι. Όμως (για να λέμε και του nPb το δίκιο), στις πολύ νεαρές ηλικίες, τα ερωτευμένα περιστεράκια θέλουν ΚΑΙ να δείχνονται ...λιγάκι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σιγά που είναι αντιαισθητικό! Για αποχωρισμό μιλάμε! Δείξτε λίγη κατανόηση και εν τέλει μην κοιτάτε, αν σας πιάνουν οι... ντροπές σας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Επειδή μάλλον παρεξηγήθηκαν τα λεγόμενά μου, ήθελα να πω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα να φιλιέται ο καθένας όπου και όπως θέλει...και με όποιον θέλει. Το πρόβλημα που εντόπισα είναι αλλού. Στον τρόπο που αυτό χρησιμοποιείται ως στοιχείο ταυτότητας κάποιου-ας. Ζούμε σε μια εποχή του φαίνεσθαι και ορισμένοι εκδηλώνουν τον έρωτα ως μέσο αυτοπροβολής στο κοινωνικό σύνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Πιστεύω πως η κάθε απόσταση αντιμετωπίζεται αν τα αισθήματα είναι αληθινά. Μάλιστα, όταν δύο ερωτευμένοι άνθρωποι έχουν να ιδωθούν πολύ καιρό, περιμένουν πως και πως τη μέρα που θα ξανά δουν ο ένας τον άλλον, αυτό κατά κάποιον τρόπο κρατάει τη φλόγα ακόμα μεγαλύτερη. Βλέπεις ζευγάρια στο δρόμο, σε καφετέριες που έχουν τη δυνατότητα να είναι μαζί συνεχώς, να κάθονται παθητικοί και να αγναντεύουν στο άπειρο, λες και είναι δυο ξένοι και δεν αξιοποιούν την κάθε τους μέρα μαζί όπως πρέπει. Εννοείται πως σε ένα δημόσιο χώρο δεν θεωρώ σωστό να προκαλούν (γιατί εκτός αυτού κάνουν και όλους τους υπόλοιπους γύρω τους να νιώθουν αμήχανα φοβούμενοι μήπως πάει το μάτι τους σε εκείνους και τους πουν και ματάκηδες :P ), ωστόσο, φαίνονται απόμακροι ακόμη και με τη στάση τους, δεν κοιτάζονται καν στα μάτια. Αντιθέτως όταν δύο άνθρωποι δεν βλέπονται συχνά, όταν βρίσκονται ζουν ουσιαστικά την κάθε τους στιγμή γιατί πολύ απλά γνωρίζουν πως δεν έχουν και πολλές ευκαιρίες να έχουν κοντά τους ο ένας τον άλλον και στην ώρα του αποχωρισμού δεν τους νοιάζει τίποτα, γιατί φοβούνται ότι αυτή η κατάσταση μπορεί να μην αντέξει και πολύ και ίσως η συγκεκριμένη στιγμή να είναι η τελευταία τους μαζί. Αν υπάρχει συνεχής επικοινωνία μεταξύ τους και νιώθουν ότι όλα είναι ακόμη όπως την πρώτη μέρα, τότε η απόσταση δεν είναι πραγματικό εμπόδιο. Τα εμπόδια και οι δυσκολίες έρχονται όταν για παράδειγμα κάποιος αρχίσει να αδιαφορεί, τότε δημιουργείται η αίσθηση της ζήλιας, διότι υπάρχει η ανασφάλεια ότι ο άλλος κουράστηκε και βρήκε κάτι άλλο, και εκ των πραγμάτων, αν δεν προσπαθούν σκληρά και οι δύο να κρατήσουν τη φλόγα (όπως σε κάθε περίπτωση, πόσω μάλλον στην συγκεκριμένη) επόμενο είναι να αρχίσει να αργοσβήνει... Δεν συζητώ βέβαια μεγαλύτερες επιδιώξεις ζευγαριών εξ αποστάσεως, εννοείται πως δεν μπορεί να υπάρξει γάμος, οικογένεια κλπ., τότε, αν υπάρχει πραγματική αγάπη, εκείνος με τις λιγότερες υποχρεώσεις αποφασίζει να μετακομίσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
...όταν δύο άνθρωποι δεν βλέπονται συχνά, όταν βρίσκονται ζουν ουσιαστικά την κάθε τους στιγμή γιατί πολύ απλά γνωρίζουν πως δεν έχουν και πολλές ευκαιρίες να έχουν κοντά τους ο ένας τον άλλον και στην ώρα του αποχωρισμού δεν τους νοιάζει τίποτα, γιατί φοβούνται ότι αυτή η κατάσταση μπορεί να μην αντέξει και πολύ και ίσως η συγκεκριμένη στιγμή να είναι η τελευταία τους μαζί...
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.
... Δεν συζητώ βέβαια μεγαλύτερες επιδιώξεις ζευγαριών εξ αποστάσεως, εννοείται πως δεν μπορεί να υπάρξει γάμος, οικογένεια κλπ....
Κι όμως! Έχω το παράδειγμα των γονιών μου που έζησαν πολλά πέτρινα χρόνια και πριν και μετά το γάμο τους, καθώς ο πατέρας μου μοίραζε τη ζωή του ανάμεσα στην Ελλάδα και το εξωτερικό, ενώ η μητέρα μου δεν ήταν δυνατόν να πάει μαζί του. Και τότε προφανώς δεν υπήρχε skype, τα αεροπορικά ταξίδια ήταν απρόσιτα και το τηλέφωνο ακόμα πολύ ακριβό. Έτσι ο κύριος τρόπος επικοινωνίας τους ήταν τα γράμματα που έφερνε ο ταχυδρόμος. (Έχω διαβάσει πολλά από αυτά). Κι όμως άντεξαν, έκαναν οικογένεια και είναι ακόμα μαζί.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Πολύ όμορφο...τους έδενε η αγάπη, όμως ήξεραν ότι κάποια στιγμή θα είναι πάλι μαζί, έτσι; Το να συνεχίσει όμως μια κατάσταση απόστασης σε μία τέτοια περίπτωση για πάντα, πιστεύω ότι θα δημιουργούσε πολλά προβλήματα. Ωστόσο, ένας καπετάνιος για παράδειγμα αν θέλει μπορεί να έχει παιδιά και γυναίκα. Δεν θα βρίσκεται για πάντα σε ταξίδια. Υπάρχουν φυσικά οι εξαιρέσεις σε όλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Hello.Γράφω εδώ γιατί είναι ένα θέμα που με απασχολεί αρκετά τον τελευταίο καιρό...Γενικότερα, είμαι κατά των σχέσεων από απόσταση.Ειδικά στις μικρές ηλικίες που δεν τίθεται θέμα σοβαρής δέσμευσης.Πάντα έλεγα ότι δεν μπορεί να αντέξει μια τέτοια σχέση, ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο και για τους δύο όλο αυτό.Γιατί όταν είσαι με κάποιον τον θες κοντά σου, να μπορείς να το δεις ανά πάσα στιγμή, να του κάνεις μια αγκαλιά, κάτι βρε παιδί μου.Να, όμως, που όταν κοροιδεύεις κάτι το βρίσκεις μπροστά σου...
Εδώ και 6 μήνες έχω σχέση με κάποιον 4 χρόνια μεγαλύτερό μου που σε 2 μήνες φεύγει γιατί τελειώνει τις σπουδές του.Δυστυχώς, δεν θα μπορούμε να βρισκόμαστε τόσο συχνά γιατί μένω σε νησί και δεν είναι ότι πιο εύκολο να έρχεται ή να πηγαίνω.Μου έχει κάτσει αρκετά βαρύ το ότι θα φύγει και πιστεύω ότι είναι λογικό.Είναι η πρώτη μου ουσιαστική σχέση και η πρώτη φορά που νιώθω τόσα πολλά πράγματα για κάποιον.Αυτος θέλει να το συνεχίσουμε αλλά εγώ δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι θα το αντέξουμε.Σε πρώτο στάδιο, σίγουρα θα το δοκιμάσουμε αλλά έχω τις αμφιβολίες μου.Δεν το έχουμε και πολύ με την επικοινωνία...Όταν είμαστε μαζί είναι όλα μια χαρά, αλλά όσες φορές έχουμε περάσει λίγο καιρό χώρια μιλούσαμε μόνο με μηνύματα και λέγαμε τα πολύ βασικά.Από την άλλη δεν θέλω ούτε να τον χάσω τελείως από τη ζωή μου...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Think positive

Νεοφερμένος

Η Think positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Φίλη σε νιώθω! Έχω κάνει προσπάθεια 2 φορές να κάνω σχέση από απόσταση και οι δύο μου θύμισαν τον τιτάνιο! Αν ειδικά δεν υπάρχει και επικοινωνία επειδή είναι αυτός ο χαρακτήρας σας θα λείπει στην αρχή ο ένας στον άλλον και μετά θα αποξενωθειτε και αν όχι και στους δυο στον έναν τουλάχιστον θα φανεί βουνό όλο αυτό δυστυχώς! Γενικά πιστεύω στις προσπάθειες αλλά απ την εμπειρία δεν μπορώ να σου υποσχεθω ωραιες μέρες!γνωστη μου βέβαια ήταν με ένα παιδι απ το λύκειο πάλεψαν την απόσταση όταν σπουδαζαν και το καλοκαίρι παντρεύτηκαν! Αν σε παρηγορεί καααπως αυτό μην κολλάς! Γενικά πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη.. υπάρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γιατί δεν το δοκιμάζετε να δείτε πού θα βγει? Αν δεν είσαι σίγουρη για την επιλογή που πρέπει να κάνεις, μόνο η δοκιμή θα σε κάνει να καταλάβεις αν στηρίζεις την σωστή (για σένα) απόφαση!
Μην κάθεσαι και σκέφτεσαι από τώρα πώς θα είστε σε 3 μήνες, πώς θα μιλάτε, θα βλέπεστε κλπ...θα καταστρέψεις αυτούς τους 2 που σας μένουν μαζί χωρίς την απόσταση. Είναι τόσο μικρή η ζωή για να μας απασχολεί κάτι σε θεωρητικό επίπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Φίλη σε νιώθω! Έχω κάνει προσπάθεια 2 φορές να κάνω σχέση από απόσταση και οι δύο μου θύμισαν τον τιτάνιο! Αν ειδικά δεν υπάρχει και επικοινωνία επειδή είναι αυτός ο χαρακτήρας σας θα λείπει στην αρχή ο ένας στον άλλον και μετά θα αποξενωθειτε και αν όχι και στους δυο στον έναν τουλάχιστον θα φανεί βουνό όλο αυτό δυστυχώς! Γενικά πιστεύω στις προσπάθειες αλλά απ την εμπειρία δεν μπορώ να σου υποσχεθω ωραιες μέρες!γνωστη μου βέβαια ήταν με ένα παιδι απ το λύκειο πάλεψαν την απόσταση όταν σπουδαζαν και το καλοκαίρι παντρεύτηκαν! Αν σε παρηγορεί καααπως αυτό μην κολλάς! Γενικά πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη.. υπάρχει?
Μωρέ εμπιστοσύνη υπάρχει...Βέβαια, είμαι λίγο ζηλιάρα και με ενοχλεί ακόμα και που μιλάει με κοπέλες... :P Αλλά γενικά τον εμπιστεύομαι.Δεν μου έχει δώσει δικαίωμα για το αντίθετο!


Γιατί δεν το δοκιμάζετε να δείτε πού θα βγει? Αν δεν είσαι σίγουρη για την επιλογή που πρέπει να κάνεις, μόνο η δοκιμή θα σε κάνει να καταλάβεις αν στηρίζεις την σωστή (για σένα) απόφαση!
Μην κάθεσαι και σκέφτεσαι από τώρα πώς θα είστε σε 3 μήνες, πώς θα μιλάτε, θα βλέπεστε κλπ...θα καταστρέψεις αυτούς τους 2 που σας μένουν μαζί χωρίς την απόσταση. Είναι τόσο μικρή η ζωή για να μας απασχολεί κάτι σε θεωρητικό επίπεδο!
Σε πρώτο στάδιο σίγουρα θα το δοκιμάσουμε...Δεν θα τα παρατήσουμε τόσο εύκολα!Άσε που κάτι μου λέει ότι θα τον έχω εδώ κάθε δεύτερη βδομάδα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Και πάλι σε σχέση από απόσταση. Δύσκολη απόφαση, όταν όμως τα συναισθήματα είναι πιο ισχυρά από τα χιλιόμετρα, νομίζω ότι λίγη σημασία έχει που βρίσκεται ο καθένας. Ευτυχώς, υπάρχει η προοπτική ότι σε 1.5-2 χρόνια δεν θα υπάρχει πλέον το πρόβλημα της απόστασης, όμως το παρόν είναι δύσκολο. Όταν υπάρχει η επικοινωνία και η αμοιβαία εκτίμηση, μην σας απασχολεί. Μην αφήνετε τους ανθρώπους που νιώθετε πράγματα να φεύγουν! Προσπαθώ να στήσω την ζωή μου έτσι ώστε όσο δυνατόν πιο γρήγορα να βρίσκομαι κοντά στη σχέση μου. Να είμαστε στην ίδια πόλη. Η ζωή πάντα έχει εκπλήξεις, εδώ θα είμαστε σε 2 χρόνια, εύχομαι να είναι όλα έτσι όπως ελπίζω να είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top